Arka Gdynia

Karol Czubak (38')
Christian Aleman (64')

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na pomeczowe wypowiedzi!

Koniec meczu. Niestety. Mocno komplikujemy sobie życie. Arka cieszy się, Korona już raczej myśli o barażach.

Szykawka podaje prostopadłą do Malarczyka! Skąd on tutaj! Prawie wyszedł na sam na sam, ale jest wyblokowany. Rożny, z którego ponownie nic nie wynika.

Zarandia kiwa rywali wchodząc od prawej strony, podaje płasko, uderza Podgórski, odbiija się, wali to Takac potężnie, ale znowu piłka zablokowana! Rożny, z ktorego nic nie wynika i przenosimy się na połowę Korony.

Korona przepycha piłkę, wrzuca Szykawka, Arka wybija na aut.

5 minut marzeń i nadziei. Tyle sędzia dolicza.

Zarandia żółta.

Wrócił i naprawił błąd... Ale co tu się dzieje...

Takac traci! Kontra Arki.

Podgórski beznadziejnie wrzuca z rożnego. Co jest?

Corral wywalcza rożny.

Gdzie ta dynamika Korony Kielce? Gdzie jest bieganie? Czemu stoimy?

Podgórski wybija piłkę z linii bramkowej! Korona totalnie nieposkładana! Kielcanie powinni teraz stracić bramkę. Wyrzut z autu Arki, straciliśmy uwagę i nagle pod akcją znalazło się 4 zawodników Arki. W końcu uderzenie i wybicie z linii...

Sewerzyński fauluje rywala w środku pola. Bardzo niepotrzebnie.

No nie klei się ta gra. Jest zmiana. Wchodzi Siemaszko za Kuzimskiego.

Cierpimy, bardzo się męczymy. Brakuje konkretów. To nie jest dobra połowa. Z takiego nieba spadamy do piekła, na razie.

Krzepisz łapie piłkę i Arka wznawia.

Podgórski uderza! Tylko rożny, piłka odbija się od muru.

No dobra, oby te zmiany coś Koronie dały. Na razie brakuje energii. Jakiegoś zdecydowania. Korona to nie ten zespół, który przez pierwsze 30 minut robił wspaniałą robotę.

Petrow powala Alemana. I zmiana - Górski z Kiełbem za Szymusika i Kiełb za Frączczaka.

Szymusika nie ma na murawie.

Górski i Kiełb szykują się do wejścia.

Deja w polu karnym zostaje wyblokowany. A wchodził jak w masło. Szymusik siedzi na boisku, potrzebna zmiana!

Deja leży na boisku, będzie potrzebne wsparcie sztabu medycznego.

5368 na Suzuki Arenie. Przyzwoicie. Pogratulować!

Zarandia super wrzutka na głowę Corrala!!! Szkoda, nie zostało to wykorzystane!

Corral uderza, zablokowany i jest rzut rożny.

Niestety...

ALEMAN UDERZA! Wali precyzyjnie w krótki róg Forenca. I mamy bramkę. 1:2.

Ciekawe zmiany, zobaczymy, zobaczymy. Na razie to Arka atakuje!

Podwójna zmiana. Jest na boisku Corral i Zarandia. Schodzą Błanik i Zebić.

Nic z tego nie wynika. Jesteśmy wyjątkowo słabi w kończeniu stałych fragmentów gry.

Kolejny rożny dla Korony.

Trzeba ten mecz wygrać, bo w najbliższych meczach czeka nas mnóstwo cierpienia. Sprawdźmy, jak najbliżsi rywale żółto-czerwonych punktują w ostatnich pięciu meczach.

Widzew Łódź - 10 punktów (trzecie miejsce w lidze w klas. formy)

Górnik Polkowice - 9 punktów (czwarte miejsce w lidze w klas. formy)

Odra Opole - 11 punktów (drugie miejsce w lidze w klas. formy)

GKS Katowice - 4 punkty (trzynaste miejsce w lidze w klasy. formy)

GKS Tychy - 2 punkty (osiemnaste miejsce w lidze w klas. formy)

Wiele wskazuje na to, że przed Koroną sześć finałów, z czego aż cztery, w których ciężko wyobrazić sobie gładkie zwycięstwa...

Corral szykuje się do wejścia.

Aleman dostaje żółtą kartkę za symulacje! Uffff!

Aleman pada w polu karny, sędzia gwiżdże!!!

Dobrotka wyleciał na aut z piłką. Korona będzie egzekwować aut.

Takac za Gąsiora.

Faul na Szymusiku. Blisko bramki, ale brakuje lewonożnego piłkarza na uderzenie. Będzie na pewno wrzutka. A za ten faul kartkę żółta dostał Żebrowski.

Korona miała kilka okazji, ale nie zdołała z tego wytworzyć nic wielkiego.

Arka nieco lepiej od kieleckiego zespołu. Lepsze wejście w drugą połówkę.

Szykawka pada w polu karnym! Ale nie będzie rzutu karnego. Sędzia Musiał pozostaje niewzruszony.

Błanik indywidualnie wypracowuje sobie pozycję, strzela, ale ostatecznie jest zblokowany!

Wolny dla Korony, ale z tego nic więcej nie wynika. Dawno nie strzeliliśmy niczego z wolnego.

Szymusik próbuje wrzucać, ale zostaje zablokowany i piłka wylatuje poza linię końcową. I nie ma z tego rożnego.

Żeby powodów do radości w tej połowie nie brakowało. Gramy!

Arka dołącza do kielczan. Za chwilę sędzia zacznie połowę numer 2.

Korona Kielce na murawie!

Wracamy do gry! ,

Co sądzicie o tej połowie?

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Długo to trwało. Czekamy na druga połówkę.

Na szczęście dla nas, za wysoka wrzutka! Tam w zasadzie mozna było domykać.

Czubak wrzuca na Żebrowskiego w polu karnym! Robi się niebezpiecznie!

Nie wiemy, czy kiedyś ta połowa się skończy. Znów piłkarz leży na murawie.

Korona intensywnie pod bramką rywala. Petrow z dystansu! Piłka zatrzymuje sie na obronie.

Korona przy piłce. Trochę nam się uspokoiło. Gramy od obrony.

Stepień zmieniony. Na murawie Żebrowski.

Stępień poza murawą. Czy była zmiana?

Stępień znowu leży. Cierpi niemiłosiernie na murawie.

Ogromny pech. Ale miejmy nadzieję, że to będą tylko niegroźne obicia chłopaków. Bardzo ofiarnie dziś po obu stronach.

6 minut dolicza sędzia Musiał. Sporo! Jednak trzeba było tyle doliczyć. Teraz zderzenie Memicia z Szymusikiem. Oba sztaby medyczne wbiegają na murawę.

Fajny mecz Korony, ale mamy tylko 1:1.

Stępień dośrodkowuje prosto w ręce Forenca.

Miller i Mazur znowu na murawie ratują piłkarza Korony. Tym razem na murawie leży Błanik.

Memic z dystansu! Za dużo miejsce mu zostawiono! Uderzenie niecelne.

Aleman przed szansą! Wyleciała mu pod nogi bezpańska piłka, na szczęście Forenc szybciej! Teraz moment Arki!

Jeden z członków sztabu szkoleniowego otrzymał żółtą kartkę za protesty. Chwilę wcześniej sędzia Musiał nie odgwizdał faulu na Stępniu, który jest tutaj dziś nieźle maltretowany.

No to mamy 1:1. Karol Czubak sam na sam z Forencem, trafia w światło bramki i jest remis!

mecz bardzo intensywny!

Arka rozegrała rzut rozny, gramy już w komplecie. Na razie Arka pozycyjnie próbuje nas dopaść. Ale wybicie i szansa dla Błanika! Kontra!

Ale strzał Arki z dystansu! Forenc ledwo to wyjął. Na nieszczęście przy tej akcji ktoś się zderzył z Oskarem Sewerzyńskim. Piłkarz cały czas leży. Ułożony w pozycji bocznej przez Forenca. Młody piłkarz Korony znokautowany, ale chyba dochodzi do siebie.

Gąsior na murawie, sztab medyczny na boisku.

Kuzimski żółta kartka za faul. Wolny dla Korony, Błanik próbuje strzelić na bramkę, ale piłka zatrzymuje się na obronie gości. Ale Korona nie przestaje atakować.

Tylko rzut rożny dla Arki Gdynia. Zrobiło się niebezpiecznie. Ale stałe fragmenty gry trzeba kończyć. Nie można dawać pożywki rywalom na kontry.

Aleman przejmuje! Kontra!!!

Podgórski świetny przerzut do Szymusika na drugą połowę, ale czyści to zawodnik Arki. I jest rożny!

Malarczyk kosi rywala i kończy akcję. Dostaje żółtą kartkę.

Szymusik centra na Szykawkę i jest wybicie Arki. Rywale mają szanse na kontre!

Korona rozprowadza akcje pod bramkę Arki Gdynia i to właśnie tam teraz się znajdujemy.

Gąsior ładnie uwolnił Szymusika, ale ten nie zdążył.

Aleman wrzuca w pole karne, ale nie siadło. Za daleko. To było złe. I dobrze! Od bramki Konrad Forenc.

Nie ma wolnego, jednak rzut z autu.

Stępień z Arki niemiłosiernie męczony przez kielczan. Teraz wychodzi do niego sztab medyczny. Będzie wolny dla Arki z całkiem bliska.

Korona obecnie kontroluje poczynania boiskowe. W jednej sytuacji Arki świetnym wślizgiem wyczyścił temat Petrow. Albo ratuje Koronę, albo asystuje. Co za piłkarz. On w normalnych warunkach z całą pewnością nie wylądowałby w 1 lidze.

Aleman próbował wejść w pole karne, ale nie udało się. Na szczęście, bo wpuszczać jednego z najlepszych snajperow w pole karne nie wypada!

Szykawka świetnie się spłaca. Widać, że to piłkarz z papierami na granie w ofensywie.

Korona ma za sobą DOSKONAŁE 15 MINUT! Ależ emocje na Suzuki Arenie.

Teraz nieco mocniej Arka. Próbuje odkuć się.

Bardzo ładna pogoda do gry, to trzeba przyznać. I taką aurę wykorzystuje SZYKAWKA!!! Petrow pięknie podaje ze środka lekkim wcięciem prosto na klatkę piersiową Szykawki. Ten uderza wolejem i mamy bramkę!!!!

Kielczanie cały czas przy piłce, a jednak bez bramki. Mamy dobrą falę i należy ją wykorzystać.

Korona 75% do 25% posiadania piłki. Sporo.

Gdynia nie odpuszcza meczu, widać że obszernie zapełniają trybuny gości.

Łapie to bramkarz!

Szymusik wrzuca w pole karne, zamieszanie, FRĄCZCZAK UDERZA NOŻYCAMI!

Korona męczy rywali atakami. Wrzutka z wolnego całkiem owocna, która zakończyła się autem.

Sewerzyński wychodził do kontry i został powalony przez zawodnika Arki. A konkretnie przez Adama Deję. Żółta dla niego.

Widzieliśmy na powtórce - tam była ręka u Błanika podczas przyjęcia, szkoda, wielka szkoda. Jednak nic się nie stało, gramy dalej.

Korono Kielce, pokazaliście, że umiecie strzelić Arce gola. Teraz zrobić to jeszcze raz i będzie OK.

Powtórzmy - nie ma bramki. Błanik pomógł sobie ręką. Teraz trzeba podtrzymać tę nawałnicę i dobrą dyspozycję, nie dać się złamać tej nieprzychylnej nam decyzji sędziego. Ta oczywiście była zgodną z przepisami, ale Korona już nie raz pokazywała, że takie sytuacje źle wpływały na jej postawę.

NIE MA BRAMKI, nie ma! Niestety. Cofamy...

Dawid Błanik dostał piłkę z głębi pola, wyjście na pozycje, Błanik podaje do prawej do Szykawki i mamy gola!!! Ale sędzia sprawdza VAR, czy tam nie zostały złamane przepisy, a konkretnie linia spalonego.

I JUŻ MAMY BRAMKĘ SZYKAWKA! Ależ akcja! Ale gol!!!

Korona szuka swojej pierwszej szansy i już do pracy został zaangażowany bramkarz gości, Kacper Krzepisz! Zdążył przed Frączczakiem i wybił piłkę.

Mecz rozpoczęty. Pogoda całkiem ładna!

Najważniejsze pytanie dnia - kto wygra mecz? KTO? Nie miejmy wątpliwości. Trochę wiary drodzy czytelnicy :)

Arka na granatowo z żółtymi akcentami, a Korona na żółto-czerwono.

Oba zespoły wychodzą już na murawę.

12:38

Oby frekwencja była WYSTARCZAJĄCA. Choć to zdjęcie tego nie zapowiada. Ale przy bramkach było całkiem sporo ludzi, więc może się jeszcze poprawi.

12:38

12:36

No to jedziemy! Przed nami, miejmy nadzieję, ogromne emocje!

12:01

Z kolegą Mateuszem mecz na antenie będzie relacjonował nasz redakcyjny kolega, Maciej Urban. ZAPRASZAMY NA 107,9 FM. Nie ma to jak łączenie relacji tekstowej z dźwiękową :) Jeśli natomiast komentarz telewizyjny Wam nie bardzo pasuje, zawsze można zsynchronizować dźwięk radiowy z obrazem w TV, działa! Sami tak robimy! :)

11:59

A tego Pana doskonale znacie. Dziś na Suzuki Arenie. Trochę tutaj popracuje i z całą pewnością będzie szczęśliwym amuletem kieleckiego klubu! :)

11:58

To prawda, niemniej raczej nie pozostaje nam nic innego w kontekście tej lawiny chorobowej, jaka przeszła przez szeregi żółto-czerwonych. Z drugiej strony Gąsior już niejednokrotnie potrafił pokazać się z bardzo dobrej strony.

11:57

Mamy nadzieję, że duża część z Was jednak zmierza na Suzuki Arenę, gdzie wspólnie będziemy się przyglądać losom Korony Kielce! Tylko zwycięstwo Panie i Panowie, tylko zwycięstwo!