Stomil Olsztyn

Patryk Mikita (45')

14:35

DZIEKUJEMY ZA UWAGĘ!

KONIEC MECZU. MAMY REMIS. Ale szkoda. Korona powinna wykorzystać kolosalna przewagę w pierwszej połowie. Nie udało sie.

Malarczyk uderza, ale piłka nie leci w bramkę. Za chwile kontra rywali, strzał, ale Forenc to łapie!

Olsztynianie bronią się kim mogą.

Olsztyn wybija wrzutkę na rożny. Kolejna szansa.

Olsztyn fauluje jak najęty. Kolejna okazja Korony.

Zamieszanie pod bramką Olsztyna. Korona chce to strzelić, ale piłka grzęźnie w nogach rywali! Kilka strzałów i nic nie wpadło!!!

Trzy minuty dodatkowe!

Stomil rozgrywa krótko, Malarczyk wybija wrzutkę. Kolejny rożny.

Forenc broni! Jest rzut rożny. Gorąco się robi.

Nie ma gola. Za wysoko! Ufffff...

Nie udało się. Jest kontra rywali. Strzał Olsztyna!

Ale na razie to kielczanie z przodu. Jest rożny wywalczony przez Amrozińskiego. SZANSA!

Widać po Koronie brak zawodnika. Kielczanie będą walczyć o przetrwanie.

Piłka zatrzymuje się na bloku, dobitka mocno niecelna.

Faul. 18 metrów do bramki Korony. Ciężka chwila.

Amroziński na spalonym. Wznawia Stomil.

Korona nadal chce i próbuje zdobyć gola za 3 punkty.

Bardzo chcielibyśmy zobaczyć powtórkę tego zdarzenia z Łukowskim.

Zmiana. Poszkodowany Dampc poza boiskiem, ma problem z kolanem. Wchodzi za niego Czajka. I jeszcze schodzi Kisiel, którego zastąpił Sobol.

Dampc faulowany, za co Łukowski dostał... czerwoną kartkę!

Korona z dwiema akcjami! Tobiasz czyni cuda, żeby nie stracić bramki. Najpierw Łukowski uderza w sytuacji sam na sam, broni to Tobiasz, za chwile dobitka Amrozińskiego i znowu interweniuje Tobiasz. Piękna obrona! Wyciągnął się jak struna i wybił piłkę lecącą w okienko.

Najwyżej wyskoczył do tej piłki Tymosiak, ale jego strzał obok słupka.

Faul pod bramką Korony. Będzie wrzutka spod narożnika.

Podwójna zmiana w Koronie.

Shikavka i Danek schodzą, za nich Amroziński i Szymusik.

Łukowski strzela! Z największym trudem radzi sobie z tym Tobiasz. Rzut rożny dla Korony,  jednak tego stałego fragmentu gry kielczanie nie wykorzystali.

Stomil miał rzut wolny, ale wrzutka była totalnie niecelna. Więcej argumentów ma po swojej stornie Korona.

Danek wrzuca, ale ponownie na stanowisku jest Tobiasz. Koronie zaczyna się śpieszyć.

Korona rozgrywa krótko, podanie do Łukowskiego, ten posyła bombę na Tobiasza, piłka odbija się od niego, jednak łapie ja na raty! Bliziutko!

Faul dla Korony na wysokości pola karnego. Lewa strona boiska, szansa na dośrodkowanie. Niech coś da ten wolny!

Górski dostaje na lewe skrzydło podanie z głębi pola, wchodzi w pole karne, uderza, ale futbolówka trafia prosto w ręce Tobiasza.

Aut dla gości, wrzutka i Forenc wyłapuje.

Dziś na stadionie 4379. Mogło być zdecydowanie więcej.

DOGODNA AKCJA OSZTYNA. Kisiel mógł zapytać Forenca, w który róg ma uderzyć, a jednak strzelił obok słupka. To wyraźne ostrzeżenie.

Korona przy piłce, szuka recepty na defensywę rywala, ale Olsztyn broni się bardzo skutecznie.

Frączczak wychodzący do gry zostaje sfaulowany. Tymosiak dostaje żółtą kartkę.

Z ataku pozycyjnego nici. Olsztyn się broni, a po faulu na ich zawodniku mają przyznany rzut wolny na środku boiska.

Korona w ataku pozycyjnym. Próbuje rozerwać szyki rywala.

Takac głęboko i nie zdołał do tego dobiec Zebić. Tymczasem Podgórski opuszcza boiska, a za niego Górski.

Jest faul. Korona będzie wrzucać w pole karne przeciwnika.

Korona próbuje długim podaniem otworzyć sobie drogę do bramki, lecz tym razem najszybszy i najprzytomniejszy był Tecław. Ten wybił piłkę poza plac gry.

Shikavka trafia do bramki z bliska, ale jasne było, że wcześniej futbolówka znalazła się za linią końcową :)

Dampc żółta kartka i rzut wolny dla Korony. Blisko, można strzelać. Ale jednak była wrzutka, a z niej już nic nie wyszło.

Piłka przez chwilę w kieleckim polu karnym. Wybicie Danka spada pod nogi rywala, jednak ten strzał był FATALNY.

Tecław za Simbę.

Korona podejmuje bardzo wiele prób. Ma sporo okazji, ale bramek brakuje.

Uderzenie Takaca. Technicznie i sprytnie szukał miejsca pod poprzeczką. Jednak i tym razem zabrakło precyzji.

Shikavka faulowany. Będzie wolny dla Korony tuż przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

Olsztyn atakuje, jednak Korona mądrze broni. Teraz gospodarze przenoszą ciężar gry na połowę rywala, ale wychodzący na pozycję Podgórski został złapany na spalonym.

Shikavka próbował uderzyć, rywale wyblokowali i jeszcze do dobitki podskoczył Łukowski, było blisko, ale ostatecznie piłka przeleciała nad poprzeczką.

Olsztyn posłał piłkę po linii, ale Korona nie dała się wykiwać. Danek oddelegował futbolówke za linię końcową.

Wrzutka, ale olsztynian z opresji ratuje jeden z zawodników w niebieskim trykocie. Piłka wybita główką.

Jest faul na Corralu. Blisko bramki gości. Sztab medyczny musiał interweniować.

Gramy. Korona przy piłce.

Czekamy na gwizdek sędziego!

Jest zmiana. Szpakowski za Sewerzyńskiego.

Wznawiamy grę!

Szkoda. Mecz pod kontrolą, a tu taka niespodzianka.

I niestety, mamy bramkę na 1:1. Dośrodkowanie z lewej strony, kielczanie nie zdołali tego przeciąż i gola do szatni wślizgiem z czterech metrów wbija nam Patryk Mikita...

I mamy kolejną żółta kartkę dla Olsztyna. Przed chwilą dostał ją Szramka, a teraz żółty kartonik sędzia pokazał Żwirowi.

Korona atakuje, ale spokojnie, bez szaleństw, jak to miało miejsce do pierwszej bramki. Kielczanie nie chcą zdobyc kolejnego gola za wszelką cene.

Podgórski wrzuca, ale piłka wyleciała daleko poza pole gry.

Faul. Korona od swojej połowy.

Olsztyn pod bramką Korony. Będzie wyrzut z autu tuż narożniku, gdzie są kibice Olsztyna.

Z nieco innej perspektywy.

Łukowski z dystansu! Niestety, nad bramką.

Zapomnieliśmy odnotować przez zamieszanie z karnym. Otóż boisko opuścił Filip Wójcik, a za niego wszedł inny młodzieżowiec, Hubert Szramka.

Fajna paleta barw ;)

Podgórski uderza po ziemi! Piłka jeszcze otarła się o zawodnika drużyny przeciwnej i przeleciała OBOK słupka!!! Było blisko!

Musimy przyznać, że na razie mamy spokój na boisku, typowy mecz walki :)

Brawo Panowie! Oby tak dalej. Długo Korona walczyła o tę bramkę. Widać wyraźną przewagę, ale trzeba było to udokumentować. Teraz Shikavka dostaje piłkę zza pleców, uderza, ale niecelnie!

Frączczak!!! MAMY TO!!!

KORONA MA RZUT KARNY. Ale to jeszcze nie bramka.

A jednak! Będzie VAR, sytuacja będzie sprawdzana.

Frączczak NIE MA ŻÓŁTEJ KARTKI! A wiecie, co to znaczy?

Frączczak pada w polu karnym! Karny? Nie, żółta kartka.

A to zdjęcie z ofiarnej interwencji Zebicia.

Teraz wyjątkowo Olsztyn na kieleckiej stronie.

Kibice skandują imię Leszka Ojrzyńskiego.

Korona wręcz bombarduje Olsztyn. Trzeba to zamienić na bramkę. I jest strzał Podgórskiego zza pola karnego! Kielczanie próbują i nieźle im to wychodzi. Teraz tylko wisienka na torcie potrzebna.

Powrót Króla :)

Było blisko bramki! A teraz kolejny rożny. Korona w natarciu, i to ostrym.

Corral zmylił obrońcę świetnym zwodem i wrzucił w pole karne! Piłka jednak zablokowana i Korona ma rożny.

Shikavka wybiegł do akcji sam na sam, ale przegrał pojedynek z dobrze zbudowanym Simbą.

Podgórski!!! Ależ szansa! Miał mnóstwo miejsca, trzeba było uderzać, ale próbował jeszcze zwodu i ostatecznie nie zdołał oddac strzału z 11 metrów! Więcej zdecydowania!

Teraz rzut wolny dla Korony. Takac wrzuca, ale Stomil wybija. Korona zamyka rywali na ich połowie. Corral wrzuca, próbuje to uderzyć szczupakiem Danek, ale strzał zablokowany!

Zawodnik Stomilu wchodzi w pole karne, chce podać do wychodzącego kolegi. To akcja 3:1! Ostatecznie ofiarnie Zebić wygarnia piłkę zmierzającą do bramki. Ta była już przy linii, ale kielecki defensor uratował Koronę przed bezsensowną stratą.

Korona wymienia się piłką zmuszając Olsztyn do biegania. A teraz strata Malarczyka!!! Przechwyt pod bramką Korony!!!! Idzie akcja...

Minuta ciszy dla Józefa Tugi oraz Dariusza Sidorowicza-Wojno.

To mecz pełen emocji i to nie ze względu na wydarzenia boiskowe.

Korona wyrzuca piłkę a autu pod bramką olsztynian. Jest przepychanka w polu karnym, próba oddania strzału, ale uderzenie Podgórskiego mocno niecelne.

Ciężko sobie wyobrazić, co by się działo na meczu Polska - Rosja, dlatego dobrze, że do niego nie dojdzie.

"Putin!? CO? Ty..." dochodzi z trybun.

Ale spróbujmy wrócić do meczu. Na razie spokojnie, choć jedno dośrodkowanie musiał piąstkować Forenc. Teraz w okolicy pola karnego Stomilu Olsztyn.

Słyszymy z trybun mało pochlebne słowa na temat prezydenta Rosji.

Kibice jednoznacznie o rosyjskiej napaści.

12:41

12:39

I wychodzimy do gry!!! Oba zespoły wkraczają na murawę, mamy Grechutę w głośnikach. DŁUGO NA TO CZEKALIŚMY.

12:38

A na stadionie wybrzmiewa... WYMOWNIE!

12:37

12:35

Składy już są! Startujemy z tym zamieszaniem!!! Jak będzie? Czekamy na Wasze opinie :)