Wybrzeże Gdańsk

29:40

Vive Tauron Kielce

19:39

I na tym koniec. Dziękujemy i czekamy na kolejny mecz. Ten już w sobotę z francuskim Montpellier - rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów. Za uwagę dziękuje Tomasz Porębski.

60. minuta (28:40)

Rooosiński i mamy 40. bramkę dla Vive!

60. minuta (28:39)

Grabarczyk wywalczył rzut karny i dwie minuty kary dla przeciwnika - Prymlewicza.

Kornecki, znowu gol! Choć tym razem dużo szczęścia mu dopisało, bo piłkę już na rękach miał siedzący na parkiecie Sego.

59. minuta (28:39)

Koooornecki! Ależ huknął! Znakomity rzut z prawej ręki. Sego bez szans. 28:39

58. minuta (27:39)

Trafił Zorman i już czekamy na 40. bramkę dla Vive. Ciekawe, kto zdobędzie tego gola... Na razie... Kondratiuk, ale to dla Wybrzeża z karnego. 27. gol gospodarzy.

57. minuta (25:39)

I znów trójmiasto.pl.

56. minuta (25:38)

Znowu "Siwy", mocno walczy o pierwszy skład! 25:38

55. minuta (25:37)

Klasowa akcja "Siwego" i gol z bardzo ostrego kąta przy słupku.

54. minuta (25:36)

Bardzo dobra postawa Abrama, który zdobył dwie bramki z rzędu.

52. minuta (23:35)

I znowu kara dwuminutowa dla Wybrzeża. Karny i gol Jachlewskiego. 23:35

51. minuta (23:34)

Tak a propos... Nas nie trzeba zachęcać ;) A Wy będziecie w sobotę w Hali Legionów?

50. minuta (23:34)

Jedenasta już bramka Tobiasa Reichmanna. Liczymy na taką powtórkę w sobotę z Montpellier :) 23:34

50. minuta (23:33)

Dwuminutowa kara Jachlewskiego. Dla niego - w sumie - to wyjątkowy powrót do Gdańska, gdzie rozegrał sporo ciekawych meczów.

48. minuta (23:33)

Dziesięć bramek różnicy, kolejne trafienie Reichmanna ze skrzydła. 23:33

47. minuta (23:32)

Rosiński do Grabarczyka i jest bramka! Dawno tego obrazka nie widzieliśmy ;) Czas dla Wybrzeża. 23:32

46. minuta (23:30)

Zorman, Rosiński, Jurecki, Grabarczyk, Jachlewski - tych panów witamy na parkiecie, ale bramkę numer 30 zdobył ten, który gra od początku połowy, czyli Reichmann.

45. minuta (23:29)

I znowu kara dwuminutowa dla młodego Papaja, tym razem ciągnął za koszulkę Tkaczyka.

44. minuta (23:29)

A teraz dwie bramki dla Wybrzeża, w tym jedna z karnego Rogulskiego. 23:29

43. minuta (21:29)

Klasowa akcja! Piękna asysta Tkaczyka i rzut z wyskoku Reichmanna!

42. minuta (21:28)

Strlek faulowany przy kontrataku przez Lijewskiego, kara dwuminutowa dla "Lijka". A najlepsze jest to, że "Manu" trafił! 21:28

40. minuta (21:26)

Po dłuższej przerwie, trafiają gdańszczanie. Kornecki z koła. 21:26

39. minuta (20:26)

Strlek w kontrze na bramkę Wybrzeża, ale zatrzymuje go Plaszczak. Brawo dla bramkarza!

38. minuta (20:26)

Świetny przechwyt Tkaczyka, spokojny bieg i gol. Klasa.

37. minuta (20:25)

Reichmann faulowany przy rzucie przez Mogielnickiego - dwie minuty kary. Karny pewnie wykonany przez Bieleckiego. 20;25

36. minuta (20:24)

W odpowiedzi - Tkaczyk ze środka.

35. minuta (20:23)

Tkaczyk uciekł Papajowi i trafił do siatki. A młody zawodnik Wybrzeża obejrzał karę dwuminutową. W osłabieniu jednak gospodarze zdobywają bramkę nr 20! Kto mógł to uczynić? Oczywiście Lijewski.

35. minuta (19:23)
34. minuta (19:22)

Zamiast kanonady bramek, mamy kanonadę błędów.

33. minuta (18:22)

Reichmann, bardzo ładna bramka ze środka. Więcej takich goli Tobias! 18:22

32. minuta (18:21)

Najpierw Reichmann, potem Mogielnicki. Zapowiada się znowu kanonada bramkowa ;)

31. minuta (17:20)

Na trybunach dzisiaj podobno dokładnie 4215 kibiców.

30. minuta (17:20)

I zaczynamy drugą połowę. Vive w składzie: Sego - Reichmann, Tkaczyk, chrapkowski, Musa, Bielecki, Strlek.

255. minuta (17:20)

Plan Dujszebajewa nie wypalił, bardzo dobrze w obronie poradzili sobie gdańszczanie. Koniec pierwszej części. Vive prowadzi, ale nie jest to duża przewaga. Na razie 20:17 dla kieleckiej drużyny.

Kornecki, świetna akcja i gol. Vive już w komplecie, do końca połowy 12 sekund i bierze czas Dujszebajew. Przy piłce Vive.

29. minuta (16:20)

Świetna akcja Vive w osłabieniu i... tu zaskoczenie - Reichmann kończy atak celnym rzutem z... lewego skrzydła. Brawo Tobias! 16:20

28. minuta (16:19)

Dwie minuty dla Jureckiego za faul, ale nie zgadza się z decyzją arbitrów "Dzidziuś". A Kondratiuk trafia z karnego. 16:19.

27. minuta (15:19)

Duże brawa należą się graczom Wybrzeża, którzy dzisiaj naprawdę graja bardzo ambitnie. Widać w tym rękę trenera Wleklaka. Teraz jednak świetnie Jurecki. Cóż, widać też przewagę umiejętności mistrzów Polski. 15:19

26. minuta (13:17)

Poniższy filmik pobrany z serwisu trojmiasto.pl - genialny portal, polecamy!

24. minuta (13:17)

Dobra akcja Zormana, podanie do Jureckiego, rzut, gol - klasyka. 13:17

23. minuta (13:16)

Brawo ambitnie grają gdańszczanie, teraz świetną determinacją popisał się Rakowski i dzięki temu pokonał Szmala. 13:16

21. minuta (12:15)

Po chwili słabości Vive, gol Zormana z karnego. 12:15

19. minuta (12:14)

I znowu kontra Wybrzeża, po tym jak Tkaczyk trafił w słupek. Daleka piłka do Papaja i gol! Już tylko bramka straty... A nie, dwie, bo trafił Jurecki. 12:14

18. minuta (11:13)

Po chwili, w kolejnej kontrze, Papaj już bezwzględny - gol nad głową "Kasy".

18. minuta (10:13)

Na parkiecie właśnie pojawił się Piotr Papaj, wychowanek Vive. Mamy 10 bramkę dla gospodarzy - Kondratiuk z karnego. I wpadkę Papaja, który zmarnował kontrę. Chyba chciał zbyt efektownie pokonać Szmala...

17. minuta (9:13)

Kondratiuk! Klasa! Kolejny świetny rzut. Po chwili jednak błyskawiczna odpowiedź "Dzidziusia".

16. minuta (8:12)

I mamy zmiany na parkiecie. Pojawili się Tkaczyk, Jurecki, Zorman, Jachlewski, Grabarczyk. "Młody" od razu wita się golem - z karnego.

15. minuta (8:11)

Ależ piknikowo dzisiaj w Gdańsku...

14. minuta (8:11)

Lijewski, on wciąż to ma. Świetny rzut byłego reprezentanta Polski. Po chwili odpowiedź Vive - Musa z koła. 8:11

14. minuta (7:10)

I mamy bramkę nr 10 dla Vive, oczywiście z kontry - autorem Strlek.

13. minuta (7:9)
12. minuta (6:9)

O, dosyć śmieszna bramka Chrapkowskiego. Miał trzech przeciwników, ale podniósł wysoko rękę (tak trochę nienaturalnie) i trafił od poprzeczki. W ogóle mnóstwo bramek. Przed chwilą gole z łatwością zdobyli Lijewski i Bielecki. Czas wzięli trenerzy Wybrzeża. 6:9

11. minuta (5:7)

Do karnego podchodzi Bielecki i... no problem, pewna bramka. Wciąż prowadzimy dwiema bramkami. 5:7

10. minuta (5:6)

W Gdańsku dużo braw, ale ogólnie to... jak na tenisie. Cisza, brak dopingu, żadnych okrzyków, wręcz słychać co krzyczą zawodnicy na parkiecie. Oj, szkoda. Nie to jest esencją piłki ręcznej.

9. minuta (4:6)

Zablokowany Kornecki, Szmal daleko do Reichmanna i gol z kontry - najprotstszy sposób zdobywania bramek dla mistrzów Polski. 4:6

8. minuta (4:4)

Co jak co, ale tego pana z prawej też chcielibyśmy w końcu zobaczyć na parkiecie! :) Czekamy na powrót Krzyśka.

7. minuta (4:4)

Bombardowanie obu bramek. Najpierw Bielecki - bomba. Potem Kondratiuk - jeszcze większa bomba. Znowu Bielecki - trafił, ale po rękach bramkarza. Oj, teraz w defensywie słabo obie ekipy. 4:4

6. minuta (3:2)

Dobra akcja Lijewskiego i bomba Korneckiego! Coś pięknego. 3:2

5. minuta (2:2)

Strata Bieleckiego, była szansa na kontrę, ale odepchnął Karol przeciwnika, za co obejrzał żółtą kartkę. Mężnie walczą w obronie gdańszczanie.

4. minuta (2:2)

Świetna akcja Rosińskiego, celny rzut. Mamy remis 2:2, bo przed chwilą dobrą kontrę przeprowadzili gospodarze.

2. minuta (1:1)

Obrona w kielczan i bramka Rogulskiego z karnego.

1. minuta (0:1)

I szybka bramka Vive. Strlek zszedł do środka i trafił bez problemów.

Zaczynamy! Kielczanie w ataku.

Vive: Szmal - Reichmann, Chrapkowski, Rosiński, Bielecki, Strlek, Musa

Wybrzeże: Sokołowski - Rakowski, Rogulski, Abram, Kornecki, Lijewski, Sulej.

A tymczasem w składzie nie widzimy także Ivana Cupicia.

W pierwszym spotkaniu w Hali Legionów, Wybrzeże postawiło trudne warunki kieleckiej drużynie. Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa wygrali listopadową potyczkę tylko 25:22, co daje nadzieję, że i dzisiaj zobaczymy ciekawe widowisko. A jak będzie... już za chwilę się okaże! Szczypiorniści na parkiecie
!

19:36

I na tym koniec. Ostatecznie skończyło się zwycięstwem 40:29 Vive Tauron Kielce. Brawo!

18:06

Dzisiaj kibice byli zachęcani do odwiedzenia w różny sposób. Będą mogli m.in. wygrać tą koszulkę z podpisami zawodników Vive. Fajna sprawa, też byśmy taką chcieli ;)

18:04

Mecz oczywiście rozpocznie się z pewnym opóźnieniem, ze względu na transmisję telewizyjną.

18:01

Inna sprawa, że jak u nas, w Kielcach jest 4 tys. widzów to ma się poczucie mega przesytu i ścisku. A tam, w Gdańsku hala wielka - 15 tys. miejsc, więc ta liczebność jakoś taka duża się nie wydaje.

18:01

W tym sezonie gdański zespół w ERGO Arenie rozegrał dwa mecze. Inaugurację z Zagłębiem Lubin obejrzało 2 tys. kibiców, a potyczkę z Orlenem Wisłą Płock ponad 3 tys. Teraz sympatyków handballa miało być wokół parkietu dużo więcej. Rekord sprzedaży został pobity już w poniedziałkowy poranek. I jest - około cztery tysiące widzów zobaczy spotkanie z mistrzem Polski!

17:58

Szkoda, że wciąż nie może grać Krzysiek Lijewski. Gdyby był zdrowy, na boisku znów doszłoby do bratobójczego pojedynku, bo przecież teraz barwy Wybrzeża broni Marcin Lijewski. I to właśnie starszy "Lijek" jest niewątpliwą gwiazdą drużyny.

17:54

A na ławce trenerskiej Wybrzeża ciekawy duet: Daniel Waszkiewicz, niezwykle doświadczony trener, asystent Bogdana Wenty, gdy ten był selekcjonerem reprezentacji Polski. Człowiek, który świetnie zna większą część ekipy Vive. Jego asystentem jest zaś Damian Wleklak - kolega m.in. Szmala, Tkaczyka czy Bieleckiego z kadry, gdy oczywiście wszyscy ci panowie grali w koszulkach z orzełkiem na piersi.

17:51

Vive dzisiaj nieco osłabione. Oczywiście nie zagra Krzysztof Lijewski, który wciąż wraca do zdrowia po kontuzju. Na parkiecie zabraknie jednak także Julena Aginagalde oraz Denisa Bunticia.

17:50

W obozie Gdańska zobaczymy dziś m.in. Piotra Papaja - wychowanka kieleckiego Vive. A przy okazji brata menedżera ds. marketingu, Pawła Papaja, którego głos spikerski doskonale znamy z Hali Legionów.

17:47

Takie coś znaleźliśmy na profilu fejsbukowym Wybrzeża:

"Zawsze po meczu wstawiamy Wam przegląd tego, co ukazało się w mediach, ale tak nas wczoraj miło zaskakiwaliście na każdym kroku, że aż szkoda się tym nie pochwalić :) Dziękujemy Wam za wsparcie!"

17:46

Wybrzeże dziś do meczu z mistrzem Polski podchodzi w świetnych nastrojach. Gdańszczanie w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 32:25, dzięki czemu zrobili duży krok ku utrzymaniu w lidze.

17:43

Witamy, witamy! Dzisiaj żółto-biało-niebiescy drogą lotniczą, prosto z Warszawy dotarli do Gdańska, gdzie powalczą o kolejne ligowe punkty. A to w wyjątkowej oprawie. Tak dużo kibiców na meczu domowym Wybrzeża w tym sezonie nie było. Tomasz Porębski, witam i zapraszam.