Artur Amroziński (90')
4:1 (2:0)

Puszcza Niepołomice

Testowany zawodnik (53')

Sparing na plus. Pewne zwycięstwo, co prawda z drobnymi przestojami, ale okraszone obiecującymi fragmentami.

Dziękujemy za dziś i zapraszamy po więcej na CKsport.pl. Tam wywiady oraz materiały związane z dzisiejszym meczem.

To był jeden z ostatnich akcentów tego meczu. Sędzia właśnie zarządził o końcu spotkania. Korona Kielce pokonała Puszczę Niepołomice 4:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Marcel Gąsior, Dawid Błanik, Mario Zebić oraz Artur Amroziński.

To była składna akcja kielczan. Sierpina przerzucił piłkę do Podgórskiego, ten w pierwszym kontakcie posłał ją na głowę Amrozińskiego, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

GOOOL! 4-1. Amrozińśki.

Kontra Korony. Sprytem wykazał się Ambroziński, który następnie zagrał do Podgórskiego. Niestety na tym ostatnim zakończył się ten szybki zryw. Strata 25-latka.

W międzyczasie mieliśmy zmianę w ekipie kielczan. Na placu gry pojawił się Hubert Zwoźny.

Dobre dośrodkowanie Sierpiny trafiło do Ambrozińskiego, z nim poradził sobie jeszcze golkiper gości, ale przy dobitce Mario Zebicia był bez szans.

GOOOL!!!

Centra Sierpiny...

Faulowany w środkowej strefie Sewerzyński. Jest rzut wolny dla kielczan.

W odpowiedzi goście. Nie była to jednak udana akcja niepołomiczan. Od bramki zaczyna Osobiński.

Sierpina do Petrovicia, ale bardzo niecelnie Bośniak.

Wreszcie jakiś konkret od Korony. Piłka długo krążyła między nogami złocisto-krwistych, trafiła do Jacka Podgórskiego, który zdecydował się na płaskie uderzenie w długi róg bramki. Strzał minął bramkę o kilkadziesiąt centymetrów.

Kielczanie potrafili jednak utrzymać się dłużej przy futbolówce. W ataku znowu goście.

Nieudane rozegranie tego stałego fragmentu.

Rzut wolny dla Puszczy.

Napastnik jak na razie nie może się wykazać. Kielczanie nie istnieją w ofensywie.

Korona sprawdza dziś na szpicy Artura Ambrozińskiego, widocznego na zdjęciu.

Ładna kombinacja gości. Jednak akcja przerwana przez sędziego - spalony.

Wrzut z autu dla niepołomiczan.

Obraz gry się nie zmienia - Puszcza atakuje, Korona broni.

Goście zawładnęli wydarzeniami na boisku. Dobrze wykorzystują wyraźny spadek jakości po przerwie w ekipie kielczan.

Duży błąd w wyprowadzeniu piłki Grzegorza Szymusika. Puszcza wykorzystała go w najlepszy możliwy sposób - pewnie wykończony kontratak.

Gol dla Puszczy.

Ale bez historii. Przy piłce Korona.

Rzut rożny dla Puszczy.

Dużo strać na kontakcie mamy w dzisiejszym meczu. Pomimo sparingu obie ekipy nie odpuszczają.

Ładna akcja Petrovicia. Bośniak rozrzucił akcję do lewej strony, gdzie o niezłą centrę pokusił się Łukasz Sierpina. Było groźnie.

Tak Koroniarze rozpoczęli drugą połowę.

W przerwie sztab szkoleniowy szykuje roszadę całej jedenastki. Za moment więcej szczegółów.

Koniec pierwszej połowy. Korona prowadzi po bramkach Gąsiora i Łukowskiego.

Oddalamy niebezpieczeństwo.

Książkowo w destrukcji Górski. Rożny dla Puszczy.

Faul Thiakane na Szpakowskim. Senegalczyk nie zgadza się z decyzją arbitra.

GOOOL! 2-0 dla Korony. Zimna krew Dawida Błanika w akcji sam na sam.

Ładna akcja Thiakane. Senegalczyk napędza większość akcji swojej drużyny. Tym razem posłał otwierające podanie do wbiegającego w pole karne kolegi.

ŁUKOWSKI!!! Słupek... piękna próba skrzydłowego.

Wracamy na boisko. Tu rzut wolny dla kielczan.

Nie, nie, to nie Jacek Kiełb. Dziś w koszulce kapitana Korony testowany Corral.

Całe szczęście skończyło się na strachu.

Chwile po wznowieniu gry miał miejsce groźny upadek Roberto Corrala.

Marcel Gąsior wpycha piłkę do siatki po dużym zamieszaniu. Jest 1-0!

GOOOL!

Rzut rożny dla Korony.

Próbujemy poszukać pozytywów. Jest nim bez wątpienia Hiszpan Corral. Widać, że zawodnik walczy o swoją szansę i o kontrakt z Koroną. Na ten moment aktywny w ataku i solidny w obronie.

Mecz walki - wypisz, wymaluj.

Faulowany aktywny Thiakane.

Ostre wejście gracza przyjezdnych. Jest żółta karta.

Złocisto-krwiści uspokoili grę.

Próbowali zagrać kombinacyjnie goście. Strata. W kontrze Korona.

Trzeci celny strzał Korony. Ponownie Łukowski.

Lewą stroną próbowali teraz goście, jednak centra, która zwieńczyła tę szansę, bardzo niecelna.

Pierwsza żółta kartka w meczu. Ukarany Michał Koj.

Faul na Szpakowskim. Korona buduje akcję od tyłu.

Ciężko uwierzyć, że ciągle jest remis.

Thiakane nie trafił z najbliższej odległości.

Szansa! Jak to nie wpadło?

Nieprzyjemne wejście Górskiego. Rzut wolny dla niepołomiczan.

Piłka trafiła na przedpole do młodego Bojańczyka. Dobry strzał 16-latka.

Akcja Błanika. Rzut rożny dla kielczan.

Rykoszet... i piłka za plecami Forenca, ale także tuż za poprzeczką. Było groźne.

Faul dla gości. Dobra sytuacja. Rzut wolny z okolic 20 metra.

Dobrze ruszył teraz Błanik na prawej flance, posłał niezłą piłkę na skraj pola karnego, jednak pogubił się młody Bojańczyk.

Brak konkretów z jednej i drugiej strony.

Zimno, nieprzyjemnie, ale frekwencja dopisuje.