17:54

17:54

Dziękujemy serdecznie za wspólne emocje!

17:53

KONIEC MECZU. KIELCZANIE TO WYGRYWAJĄ I AWANSUJĄ DO KOLEJNEJ RUNDY. Z KIM ZAGRAJĄ W 1/8 FINAŁU? DOWIEMY SIĘ JUZ W  PIĄTEK!

Ale NIE ZDĄŻĄ TEGO WYGRAĆ.

Korona musi zrobić wszystko by nie zrobić sobie krzywdy. Stomil wykopuje daleko, ale zaraz to samo robi Korona. Olsztyn przemieszcza się całkowicie na połowę Korony. Będą naciskać.

Koroniarze będą to rozgrywać w narożniku. I tak się dzieje. Wywalczony wyrzut z autu przy narożniku.

Teraz faktycznie wiele może się zdarzyć, jeśli oczywiście Korona straci kontrolę nad meczem. Teraz akcja toczy się pod bramką gości. Jest rozny.

Ale to było wyczucie sytuacji z naszej strony... W dziennikarskim gronie zaczęliśmy już grzebać gości, a tu niespodzianka. Nie pisaliśmy tego bez podstaw - Olsztyn grał bardzo słabo. A teraz zyskał nieco wiatru w żagle. Tym bardziej, ze sędzia doliczył 3 minuty.

Wykrakane! Stomil Olsztyn łapie kontakt. Próba centry z prawej strony, która zostaje zablokowana. Jest poprawka wrzutki, piłka dostaje się do środka do Huberta Szramki, który uderza i trafia bramkę! Co za sytuacja, tak bardzo niespodziewana! A jednak!

Noooo stało się!

Komentator z Olsztyna twierdzi, że tutaj wszystko jest możliwe... :) Nooo nie wygląda na to. Choć wszystko może się zdarzyć, kiedy głowa pełna marzeń ;)

Dalekie przeniesienie akcji na druga strone, ale piłkę odzyskuje Korona.

Stomil z autu.

Żółta dla Szpakowskiego i wolny dla gości. Wrzutka z głębi pola, ale Korona to powstrzymuje, niemniej piłkę szybko zbierają rywale, którzy poczęli okopywać się na kieleckiej połówce. Jest strzał, jednak nie był on w stanie zagrozić bramce kieleckiego golkipera.

Nooooo, to trzeba było strzelić.

Łukowski wchodzi z lewej w pole karne! Świetne wejście. Próbuje strzelać albo podawać lekką podcinką. Zamieszanie przy bramce i uderza to w końcu niemal na pustą bramkę z całej siły Pervan! Trafił prosto w obrońcę. Z pięciu metrów!

Dalekie podanie z głębi pola na dobieg, ale łapie to Zapytowski.

Sędzia przywołuje do porządku skaczących do siebie ze złości Petrovicia i Szramka.

Dobra centra! Kolejna akcja. Stomil wybija. Korona ma rożny.

Korona krótko. podanie do Petrovicia, ten oddaje do Pervana, który posyła łaciatą do ustawionego w polu karnym Szpakowskiego. Ten musiał się odwrócić, przełożyć piłkę i choć miał na początku czystą drogę do bramki rywala, to jednak ten proces zabrał mu zbyt dużo czasu. W ostatniej chwili wyrósł przed nim defensor gości, ktory zablokował strzał.

Shibata z kartką.

Lewandowski faulowany 29 metrów od bramki rywala. Jest rzut rożny dla kieleckiego klubu. Mamy możliwość zobaczyć bezpośredni strzał, ale pewnie skończy się na wrzutce ;)

Zebić ODDAŁ PIŁKĘ RYWALOM podając futbolówkę pod nogi zawodników w niebieskich trykotach. Na szczęście zaraz naprawił swój błąd zatrzymując szarżę.

Nie dokończyliśmy - Korona wychodzi sprawie spod presji rywala, ale oczywiście nic z tego nie wyszło :) Kielczanie grają teraz tak, jakby zaprasza Olsztyn do gry, a Olsztyn w sumie nie bardzo tej gry chciał :D

Korona wychodzi sprawnie spod presji rywala. 1972 osoby na trybunach... Szkoda.

Moneta fauluje Zapytowskiego w polu bramkowym.

Korona "spaliła" akcję.

Piłka za linią końcową.

Szpakowski faulowny na połowie rywala. Daleko do bramki, ale może coś z tego byc.

Zagrożenie zażegnane. Olsztyn po nieudanej akcji oddał piłkę w ręce kieleckiego golkipera.

Przewaga w ataku olsztyńskiego zespołu. Dobre rozprowadzenie piłki i wypuszczenie lewą flanką Monety. Ten popędził w pole karne, oddał strzał zmuszając Zapytowskiego do interwencji. Kielecki bramkarz broni i mamy rożny.

Strzeboński i Górski schodzą, a za nich Bortniczuk i Pervan.

Korona w ataku pozycyjnym. Mieliśmy dobry prognostyk, bo kielczanie wchodzili z dynamiczną akcją, ale to zmarnowali. Teraz zmiana.

Wrzutka Olsztyna, strącenie piłki w kierunku bramki, ale Zapytowski mógł byc spokojny, bo futbolówka minęła słupek o jakiś metr.

Wolny dla gości. Całkiem daleko. Jest wrzutka, przebicie do kolejnego zawodnika Olsztyna i... rzut rożny. A wyglądało na to, ze piłka dla Korony. Trener Nowak protestował, za co dostał żółtą kartkę.

Korona też zmienia.

Łukowski i Szpakowski za Danka i Podgórskiego.

Reiman, Moneta i Mikita za Pyrdola, Mysiorskiego i Spychałę. Goście spore zmiany.

Ciekawe, co tam się stało. Danek na spalonym. Niby nie brał udziału w akcji bezpośrednio, ale angażował defensorów.

Ale szkoda.

SPALONY! NIE MA BRAMKI.

Czekamy chyba na VAR...

Pięknie!

Koj wyskakuje do główki! Uderza! Poprzeczka! Ale zaraz, zaraz! Sewerzyński dobija niemal do pustej bramki, także z główki i mamy bramkę!!!

Lewandowski uderza, ale kiksuje. Piłka trafia pod nogi Górskiego, strzał z powietrza i bramkarz broni z największym wysiłkiem. Jest rozny.

Korona ma aut przy narożniku na połowie rywala. Będzie daleka wrzutka inicjowana przez Danka.

Na miejsce dojechali także fani gości.

Tymczasem, zapraszamy!

Strzeboński nęka obronę rywali, prowokuje błąd. Futbolówka trafia pod nogi Petrovicia, jest strzał! Ale nad bramką.

Strzeboński! Ale ładnie próbuje. Najpierw błyskotliwy przerzut na lewą stronę. Po chwili dostał piłkę od Danka i kołowrotkiem próbował przejść przez defensywę rywali. PRAWIE SIĘ UDAŁO. Pochwalamy.

Rożny dla Olsztyna. Wrzutka, ale zbyt krótka. Korona próbuje kontrować, jednak bez skutku. Akcja kończy sie faulem. Kielczanie wznawiają.

Danek blokuje niebezpieczny strzał! Jest rożny.

Galach schodzi, a za niego Żwir. Ponadto, Szramka za Merveille.

Zgadzacie się?

Koronę jesteśmy w stanie zrozumieć. Mają wynik, więc nie ma co. I  w takich okolicznościach kończymy tę część meczu. Będziemy z Wami po przerwie!

Goście trochę na alibi grają. Tak jakby tę piłkę trzeba było kopać, bo nie wypada tego nie robić, skoro przejechało się tyle kilometrów...

Olsztyn wymienia się piłką na swojej połowie i próbuje wyprowadzić jakiś konkretny atak w tej końcówce pierwszych 45 minut. To jeszcze trochę popatrzymy, bo sędzia dolicza 2 minuty.

Choć teraz to właśnie Olsztyn naciska na kielecki zespół.

To wygląda tak, jakby oba zespoły bardzo chciały już zejść do szatni :)

Korona kontroluje ten mecz. Goście nie są w stanie kielczanom teraz zaszkodzić. Korona zwykle przy piłce, a olsztynianie muszą za akcją biegać.

Górski uderza na bramkę, Lewandowski blokuje...

Petrović odbiera piłkę w środku pola, ale z faulem. Tak przynajmniej widział to sędzia. A więc goście od stałego fragmentu gry.

Korona na swojej połowie od autu.

Korona nie przestaje! Kibice krzyczą JESZCZE JEDEN i Koroniarze zdają się chcieć spełnić to marzenie fanów na Suzuki Arenie.

Rożny, wrzuca Podgórski, piłka odbija się od nóg w polu karnym, trafia pod nogi ZEBICIA, KTÓRY KOŃCZY AKCJĘ STRZAŁEM W BRAMKĘ!!!

Gdyby nie mur, byłaby bramka Petrovicia. A tak, jest rożny.

Jest Faul! Dobra okazja dla Korony. 25 metrów do bramki. Na wprost! Świetna pozycja do strzelenia bramki.

Jest wznowienie, Korona wymienia się piłkę, ale dzieje się to w okolicy linii wyznaczającej środek boiska. Korona od defensywy. Piłka podróżuje między Zebiciem, a Kojem. Jest wypchnięcie do przodu, ale było to słabe rozegranie piłki, bo ta wypada poza linię końcową. No... i tak to teraz wygląda. Olsztyn się nie pali, Korona tym bardziej.

Korona przejmuje na połowie rywala, ale kielczanie oblężeni przez gości muszą się wycofać. Sędzia zatrzymuje akcję, bo jest faul na Koroniarzach.

Olsztyn przepchnął piłkę o kolejnych kilka jardów, ale doszedł do ściany pod postacią kieleckiej defensywy i cały atak poddany destrukcji. Generalnie niewiele się w tym meczu dzieje.

Piłka wraca do Zapytowskiego. Korona próbuje rozgrywać, ale traci i swoje teraz gra Olsztyn. Wymiana piłek między zawodnikami w niebieskich koszulkach. I jest aut dla gości.

I znowu nic. Piłka za linią końcową. Piłkę wykopuje Bąkowski, ale robi to tak źle, że trafia w boczną bandę. Ten wykop zasłużył sobie na brawa kieleckiej publik ;)

Lewandowski wrzuca, Podgórski skacze do góry, uderza takimi nożycami w stylu karate, bo nie miał miejsca, żeby uderzyć technicznie, jednak strzał zostaje zablokowany. Za chwilę rożny, z którego nic nie ma. I kolejny rożny...

Centra Korony wyłapana w koszyk przez Bąkowskiego.

Korona wznawia od autu na połowie rywala. Cofają i rozgrywają przez tył. Przerzut na długą stronę, Korona próbuje wchodzić od prawej, ale podczas ataku jeden z zawodników Nowaka fauluje rywala.

Olsztyn naciska na kielecki zespół. Próbują grać agresywnie zmuszając żółto-czerwonych zawodników do błędu. Korona na szczęście wychodzi spod tej presji.

Jest zamieszanie w polu karnym. Korona straciła nieco panowanie nad sytuacją. Na szczęście niczego z tego nie ma. Jest wybicie poza plac gry. Teraz opatrywany jest Lewandowski.

Korona wybija, jeszcze piłkę zbiera Shibata, oddaje strzał i jest rożny dla gości.

Stomil wrzuca w pole karne ze stałego fragmentu gry ulokowanego tuż przy linii autowej.

Ładnie ta Korona zagrała przy tej akcji bramkowej. Dobrze wspominamy :)

Z rożnego nic nie wynika. Goście od bramki.

Podgórski robi z zawodników Olsztyna pachołków wchodząc z lewego skrzydła w pole karne, wystawia piłkę Petroviciowi, strzał! Jest rykoszet i rożny.

VAR próbował zniszczyć w Kielcach święto, ale nie udało się! Jest 1:0!

Górski uderza!!! Bramkarz broni, dobija PODGÓRSKI I MAMY BRAMKĘ! Wcześniej Górski otrzymał piłkę po pięknym przerzucie z lewego skrzydła od... Podgórskiego!

Nie ma tego dużo ze strony gości. Przede wszystkim to Korona szuka gry, atakuje pozycyjnie i poszukuje dojścia do bramki rywala. Niemniej czekamy na efekty!

Wrzutka w pole karne Korony, ale kielczanie wybijają. Olsztyn nie za bardzo kwapi się do ataków.

Grupa fanów Korony Kielce wspiera swój zespół. A Korona właśnie przesuwa się na połowę rywala. Danek wchodzi prawym skrzydłem, próba podania do pola bramkowego, ale jest zablokowane!

Obecnie piłka rozgrywana jest w środku pola. Nie dzieje się za dużo. SZACHY :)

Kielczanie grają w żółto-czerwonych trykotach, a rywale na niebiesko. Bramka przyjezdnych ulokowana jest pod Młynem i to właśnie tam biegł Strzeboński debiutujący w tym spotkaniu. Atakował, ale stracił futbolówkę...

Lewandowski po zwodzie nie zmieścił się na boisku. Aut dla gości.

Za to goście w bardzo przyzwoitym składzie. Niemal nominalnym.

Korona dośrodkowanie, ale wybicie i kontra Olsztyna.

Korona przeważa. Chociaż skład dość rezerwowy. Jeszcze Malarczyk skończył rozgrzewkę z urazem i w jego miejsce wszedł Zebić.