Korona cały czas maltretuje pod bramką Widzew. Wpaść niestety nie chce.

KOJ UDERZA! OBOK BRAMKI. Ale mało brakowało.

Malarczyk z dystansu. To jednak było bardzo złe uderzenie.

A bramek nie ma.

No, wchodzimy w końcowy etap meczu.

Mucha za Danielaka.

Z największym trudem broni bramkarz.

Danek po prawej do Pervana, ten przekłada na lewą do Koja, piłka zaraz znowu na prawym skrzydle, odbija się i wylatuje na aut. Danek szybko wznawia i Korona cały czas pod bramką Widzewa. Futbolówka wpada w pole karne, wymiana podań na małej przestrzeni, uderza Petrović!

Nojszewski uderza zza linii pola karnego, ale to uderzenie nie było przygotowane. Nie trafia w światło bramki.

Sierpina do Łukowskiego, ten wypychany cofa, Koj wrzuca, piłka odbita od Widzewa. No nie idzie.

Jest pogoń za wynikiem.

Petrović pięknie walczył w polu karnym, oddał do Nojszewskiego, a ten podaje do nikogo... Dosłowanie.

Danek podgania. Będzie wrzucał. Tak się dzieje, ale piłka nie odnajduje adresata.

NIECELNIE!

Koj z głowy przy rożnym!

Łukowski zablokowany, Podgórski z dystansu, jednak broni to Wrąbel.

Korona zamyka Widzew. Ale nie trafia.

Jednak broni Wrąbel.

Pięknie się kleiła akcja, przepuszczenie, lobik do przodu Danek na czystej, ale akcje kasuje defensor gości. Zaraz kolejna akcja - groźniejsza!

Kolejna wrzutka i blisko Petrović. Ponownie się nie udaje. Korona jest blisko, a jednak za daleko.

Podgórski świetne podanie na dobieg do Łukowskiego. Jakby ten trącił futbolówkę, byłoby 1:1. No właśnie, JAKBY.

Co do frekwencji - to największa liczba kibiców na stadionie od 27 lipca 2019. Wtedy mecz z Legią oglądało 11692 kibiców.

Coraz mniej czasu, by ugrać tutaj dobry wynik.

Nojszewski przeszedł dwóch w polu karnym, podaje do ziemi, ale nie ma z tego bramki! Kontra, Sierpina ratuje się faulem. Dostaje żółtą kartkę. Schodzi Zebić, a za niego Petrović.

Dochodzi do tego, że Forenc rozgrywa na swojej połowie piłkę. Jako jedyny, bo reszta jest na połówce Widzewa.

Guzdek wychodzi do kontry. Jest prawie sam na sam, ale przewraca się i na tym kończy się akcja Widzewa.

Wrzutka z narożnika, ale Malarczyk fauluje bramkarza. Nie ma bramki. Jeszcze nie teraz. Jednak pachnie nią, wisi w powietrzu.

Korona podkręca tempo.

Teraz wznowili od bramki. Doping się wzmaga. Kibice widzą, że jest nadzieja na bramkę. Nojszewski wyskakuje do centry, ale nie trafia. Jest rożny.

Widzew zamknięty w swoim polu karnym.

Wrzutka za wrzutką, piąstkuje Wrąbel, ale Korona dalej próbuje. Jest kopanina w polu karnym, piłka przelatuje obok linii bramkowej, prawdziwe zamieszanie!!!

Kielczanie będą uskuteczniać wrzutkę z narożnika.

Podgórski walczy o piłkę i wywalczył rzut rożny.

7254 OSOBY NA STADIONIE. TEGOROCZNY REKORD. GRATULUJEMY!!!

Gąsior faulowany na własnej połowie.

Widzew nie poprzestaje na jednej bramce i próbuje zabic mecz drugim trafieniem. Teraz w natarciu.

Ale blisko!!! Kibice zawyli, bo Malar był niemiłosiernie blisko. Piłka minęła słupek. A mogło być pięknie.

Danek ciągnie po prawej, podanie do pogórskiego, ten wrzuca w pole karne, Łukowski przyjmuje, ale nie jest w dobrej pozycji, próbuje Nojszewski i jest zablokowany. Rożny. A z rożnego wrzutka, wyskakuje Malarczyk i uderza!

Oba zespoły grają teraz bardzo zachowawczo. Może zmiany coś poradzą. Pervan i Nojszewski za Błanika oraz Szpakowskiego.

Będą zmiany.

OK. Ale na razie nie widać postępu mimo gry w przewadze.

Niewiarygodne. Niedźwiedź ściąga dwóch "żółtych" gości, by nie dostać czerwonej, ale całą robotę robi Letniowski.

Letniowski dwie żółte w ciągu 3 minut!!!

No mówiliśmy :) Kartka pachniała w powietrzu.

LETNIOWSKI FAULUJE SZPAKOWSKIEGO I JEST CZERWONA KARTKA.

Piłka pod bramką Korony. Jest aut.

Letniowski dostaje żółtą kartkę.

Michalski i Guzdek za Karaseka i Montiniego. Czyli Widzew pozbywa się kartek.

Błanik wrzuca w pole karne, wybija obrońca, piłka spada pod nogi Zebicia, który uderzył FATALNIE. Chyba zamknął oczy w momencie strzału.

Korona zagęściła pod bramką Widzewa. Świetna wrzutka w pole Widzewa ze strony Danka, ale wyjaśnia to defensor gości. Rożny.

Widzew szykuje zmiany.

Łukowski zablokowany.

Karasek żółta kartka za złapanie rozpędzającego się Danka. Szkoda, mogła być z tego akcja.

Aut dla Widzewa, który przejął inicjatywę.

Zawodnik Widzewa skleił piłkę na klatę w okolicy piątego metra, próbował się odwrócić i oddać strzał, ale został powstrzymany. Oj, gorąco było!

Kun zablokowany. Widzew atakuje!

Jest gorąco tutaj. Jeśli któryś zespół nie złapie czerwonej, to będą cuda.

Strzał! Łapie to Forenc. Mattia Montini łapie kieleckiego bramkarza za koszulkę i dostaje kartkę.

Koj zatrzymuje akcję Widzewa. Jest daleka piłka do Łukowskiego. Przedziera się, podaje do Koja, ale ten się nie połapał. Strata! Teraz Widzew biegnie na bramkę Korony.

Póki co, mniej futbolu, więcej kopaniny. W zasadzie nie ma czego opisać.

Korona bardzo mocno atakuje rywala. Jest przy piłce na połowie Widzewa. Łukowski biegnie do końcowej linii, ale rywale nabili go i futbolówka wyleciała za linię końcową. Zacznie bramkarz.

Łukowski faulowany. I jest kartka... Dejewski z Widzewa.

Ktoś ze sztabu szkoleniowego również z kartką.

Danek fauluje na środku boiska. I dostaje kartkę. Dość niesłusznie. Faul był, ale czy na żółtą kartkę?

Sierpina!!! ZA WYSOKO.

Błanik, Łukowski i Sierpina przy piłce. Kto uderzy?

Jest faul blisko pola karnego. Leży Podgórski. Dobra okazja na strzelenie gola.

Kielczanie zaczynają wysoko.

Wracamy do gry! Oby ta połowa była nieco inna pod kątem tej najważniejszej statystyki!

Tę połowę zamykamy wynikiem 1:0 dla Widzewa. Szkoda.

Zawodnik Widzewa odrzuca piłkę w idiotyczny sposób łapiąc kartkę. Konkretnie Danielak.

Widzew po ziemi. krótko. Ale przemieszczają się pod bramkę Korony.

Szpakowski żółta kartka. Trzeci pomocnik z kartonikiem. I jak grać?

Rozmyła się Korona w swoich poczynaniach. Kielczanie wciąż przy piłce, ale nie ma w tym tej mocy, która była przez pierwsze 25 minut. Szpakowski fauluje w środku pola. Widzew będzie miał okazję na daleką wrzutkę. Na pewno na oddelegowanie piłki daleko poza swoje pole karne.

Widzew przetrwał nawałnicę i sobie poradził.

Niestety. Jeśli się nie wykorzystuje takiej presji, a potem mało się gra w ofensywie, to musi się tak skończyć. Widzew oddał chyba pierwszy strzał na bramkę rywala.

Sędzia dodał 6 minut! Korona w natarciu. Ale bramki z tego nie ma. Jednak kielczanie wciąż na połowie rywala. Aut... i strata. Sędzia pokazał faul i zacznie u siebie Widzew.

Bramkę zdobył Letniowski, wpisano mu po bezpośrednim strzale z wolnego.

Stało się. Jest bramka. Widzew prowadzi 1:0. Uderzenie, rykoszet i wpadła. Bramkarz bez szans.

STRZAŁ!

Będzie groźnie. Dwóch zawodników przy piłce. Duży mur.

I będzie BARZDO GROŹNA AKCJA DLA WIDZEWA. Łodzianie dobrze zaatakowali wymieniając się piłką w polu karnym, nie skończyli tego, ale tuż pry linii 16go metra Gąsior faulował. Na samym środku mają wolny goście.

Gąsior mógł dać piłkę otwierającą świetną akcję, ale nie połapał się z tym. Łukowski czekał na linii spalonego gotowy wystrzelić, a jednak do tego nie doszło.

I znowu faul. Korona skubie Widzew bezlitośnie.

Zrobił nam się teraz maraton fauli. Mocno przerywane spotkanie. Korona odpoczywa po morderczym pressingu, a Widzew jak grał, tak gra.

Żółta kartka dla Gąsiora. Faul na połowie Widzewa. Jest zmiana w szeregach łódzkiego klubu. Schodzi Nowak, a za niego Dejewski. Kontuzja.

Szpakowski wchodzi, podaje do Łukowskiego, ale robi to na tyle beznadziejnie, że jest strata.

Błanik wszedł lewą stroną, pędził po linii w kierunku bramki, podał, jednak piłka przecięła pole bramkowe i nikt tego nie skończył! Jaka szkoda.

Przerwa mogła dobrze wypłynąć na Koronę, które nieco straciła na impecie po 25. minucie.

Wznowienie gry. W końcu.

Mamy przerwę. Mało widać.

Powiedzmy, że atmosfera zrobiła się całkiem gęsta :)

OK. Sztab medyczny odwołany, Forenc żyje :)

Sędzia przerywa, Forenc oberwał. Fizjo czekają na wejście.

Wolny wyłapany przez Forenca.

No to zadymione. Kibice z oprawą. Zaraz zdjęcia.

Korona broni się przed tym wolnym i próbuje przenieść grę na połowę Widzewa.

Letniowski znowu wrzuca.

Koj fauluje zatrzymując akcję. 25 metrów do bramki po niewielkiej przekątnej.

Widzew niebezpiecznie blisko bramki, wrzutka do Montiniego, na szczęście za daleka. Korona zagrała na uwolnienie i to Widzew teraz zaczyna dochodzić do głosu.

Korona mocno pressuje i faktycznie wchodzi w posiadanie piłki, jednak na krótko. Przechwyt Widzewa i próba ustalania swoich zasad. Nie udało im się przejść do przodu, dlatego konstruują atak od tyłu.

Zaczęli krótko, ale Korona szybko doskoczyła, piłka została na ich połowie. Wyleciała na aut. Wznawia Widzew, ale w niewygodnym miejscu.

Nic z tego nie wyszło. Niestety. Zacznie bramkarz Widzewa, a w tej roli Wrąbel.

Odbite, Korona broni to, ale piłka cały czas szaleje w okolicy pola karnego. Teraz dalekie wybicie i KONTRA.

Wolny dla Widzewa. Całkiem blisko Letniowski wrzuca z 28 metrów.

Widzew znowu się broni przy rożnym. Teraz opanowali piłkę i próbują konstruować atak. Zieliński zatrzymany nieprzepisowo. Zebić z żółtą kartką.

Korona różny rozgrywa krótko, wrzutka, ale zablokowana i znów mamy rożny.

Gąsior podaje do prawej do Błanika. Ten markuje wrzutkę i przemieszcza się do środka, cofa do Koja. Korona wyraźnie zwolniła w tym momencie. Piłka leci na prawe skrzydło, ta przechodzi do Danka, centra i... rożny.

Aut dla Korony.

Mattia Montini prawie skosił trenera Nowaka wślizgiem :)

Wrzutka z rożnego i Widzew wybija.

Trzeba strzelić, ten wysiłek musi się opłacić.

Centra Podgórskiego, Błanik próbuje przekierować na bramkę, ale jest zablokowany. I znowu rożny.

Sporo gramy przez bramkarza, ale jest dynamiczne przejście z linii obrony do pomocy, z czym Widzew sobie nie radzi.

Korona wciąż trzyma się posiadania bliskiego 80%.

Cofamy i teraz przy piłce Koj podający do Gąsiora, a ten przerzuca na druga część boiska.

Korona kontroluje przebieg tego spotkania, a Widzew cały czas nie ma nic do powiedzenia. Choć oczywiście na takiej intensywności nie można grać cały czas. Nadejdzie moment, gdzie Korona będzie musiała się wycofać. Teraz Sierpina biegnie przez niemal całe boisko. Jest zatrzymany, ale aut dla Korony na połowie Widzewa.

Sierpina wrzuca, ale nikt tego nie zdołał przekierować do bramki rywala, choć blisko był Zebić.

Szpakowski w środku do Zebicia, ten do Łukowskiego i wycofanie. Kielczanie szukają dobrego miejsca, w którym można zaatakować. Teraz centra wybita na rożny.

Widzew jest nękany skrzydłami. Dobrze tutaj grają Podgorski oraz Błanik, który gra na obu skrzydłach. Dużo biegania ma dziś ten piłkarz i jest widoczny WSZĘDZIE.

Widzew próbuje grać od tyłu. Ale ciężko im się teraz utrzymać. Piłka do Błanika, ten czaruje, szuka miejsca na centrę będąc już w polu karnym, ale piłka zablokowana. Jest kolejny rozny. Ten szybko rozegrany, choć źle. Piłka wybita daleko od bramki wraca do Forenca.

Zieliński z Widzewa leży na własnej połowie.

Do prawej do Błanika, ale strata. Fajny pomysł. Jednak Korona bardzo fajnie kasuje wszelkie utrzymanie Widzewa przy piłce. Niesamowita destrukcja rywala jeszcze na ich połowie. Kielczanie po prostu siedzą na Widzewie i ta gra musi być zwieńczona bramką. Przechwyty Korony są perfect.

Faul. Jest żółta dla defensora Widzewa.. Hanousek. Wolny z 27 metrów dla Korony.

Statystyki przytłaczają. Teraz Korona ma 77% posiadania piłki.

I... Korona znów przy piłce. Widzew na razie TYLKO się broni.

Widzew z autu.

Przechwyt Sierpiny, podanie do środka do Gąsiora, przerzut do Pogorskiego, Danek próbował czarować, ale strata, choć bardzo szybko Korona znów przejęła. Gąsior do Podgóskiego, ten wchodzi w pole karne, próbuje minąć bramkarza! Aaaaaaajj... Bramkarz jakimś cudem wyłapał to spod nóg Podgórskiego.

Strzał z dystansu Korony, jednak MOCNO NIECELNIE.

Podgórski probował wrzucac mocno, ale piłka poleciała na rozny.

Korona wykonuje rożny. Wrzutka, Malarczyk strąca w kierunku bramki, lecz to nie było w stanie zagrozić rywalom. Wybicie na aut. Korona wznawia.

Danek do Błanika, ale wyjaśnił go Tanżyna. Jest rożny.

Mocne i dynamiczne otwarcie tego meczu. Teraz wolny dla Korony. Sierpina wrzuca z daleka. Płasko, ale wybita. Widzew przejął futbolówkę, ale jednak to Korona odbiera ją mocnym pressingiem i wchodzi w posiadanie. Kielczanie przechodzą do ataku pozycyjnego.

Kielczanie mają swoją bramkę od strony WDK-u. Grają w żółto-czerwonych trykotach. Widzew na czarno.

Forenc wybija. Piłka teraz na aucie, dla Korony. Sierpina wyrzuca.

Kontra Widzewa. Danielak wchodzi, uderza na bramkę!

Błanik na prawej, dośrodkowanie po ziemi, wybite.

Danek strącił na poprzeczkę. Kibice zawyli jak z bólu kiedy się okazało, że to nie wpadnie. Było blisko. Atmosfera bardzo gorąca.

Rożny dla Korony i POPRZECZKZA!!!

Jest głośno!

Podgórski wchodzi w pole karne, próba dośrodkowana zablokowana!

Kibice też na ostro w kierunku Widzewa.

Widzew agresywnie. Od razu przeniósł grę na stronę Korony. Ale kielczanie odbijają piłeczkę. Błanik wchodzi w pole karne, ale stracił piłkę.