Jakub Łukowski (67')
1:0

Ruch Chorzów

14:26

Dziś gra nie cieszyła oka kibiców oraz samych Koroniarzy, jednak zwycięstwo jest zwycięstwem i to trzeba oddać kielczanom. Z naszej strony to wszystko. Kłaniamy się z upalnej Suzuki Areny i dziękujemy za uwagę!

Koniec. Korona wygrywa trzeci sparing z rzędu po bramce z drugiej połowy Jakuba Łukowskiego.

Atak pozycyjny Ruchu, jednka bez większej presji ze strony kielczan. Chyba zakończymy na tym 1:0.

Kolejne zmiany u przyjezdnych. Na placu boju nie ma już m. in. Foszmańczyka i Mokrzyckiego.

Druga zmiana w Koronie w drugiej części gry. Schodzi Frączczak, a w jego miejsce melduje się Jakub Rybus.

Podopieczni Nowaka w ataku pozycyjnym.

No i jest... kartonik wędruje na konto Michała Koja. Głupia karta wywołana błędem Zapytowskiego.

Niespełna kwadrans do końca a sędzia ciągle nie został zmuszony do ukarania któregoś z zawodników żółtą kartą. To zasługa samych piłkarzy, którzy szanują swoje zdrowie i grają fair.

Żółto-czerwoni rządzą na boisku. O ile chęci i zdrowie pozwoli, możemy spodziewać się kolejnych trafień kielczan.

Korona przyspieszyła, dzięki czemu zrobiło się dużo miejsca w środku pola, gdzie piłkę opanował Adam Frączczak. Były gracz Portowców posłał dobre otwierające podanie do Łukowskiego, a ten wiedział już co z nim ma zrobić. Kapitalny lob i zmina krew 25-latka.

GOOOOOL!!! Zdobywcą pięknej bramki Jakub Łukowski. Korona - Ruch 1:0.

Druga pojedyncza roszada w ekipie z Kielc. Na placu gry nie ma Jacka Podgórskiego, w jego miejsce zameldował się testowany Nojszewski.

Wreszcie z odpowiedzią Korona. Dobre rozrzucenie piłki od Pogórskiego do Łukowskiego, ten dopadł do piłki na lewej flace i celnie dośrokował na głowę Szpakowskiego. Młodzieżowiec źle trafił w futbolówkę i chybił.

Krótkie, ciekawe rozegranie, centra na piąty metr i... pudło gracza przyjezdnych. Korona miała mnóstwo szczęścia.

Rzut rożny dla Ruchu.

Ładnie zagrał to Ruch. Składną akcję koleków kończył kolejny z ex-Koroniarzy - Tomasz Foszmańczyk. "Fosa" pomylił się o kilka centymetrów.

Nieciekawie. Mario Zebić leży na boisku po kontakcie z rywalem. Goście jeszcze starali się wykorzystać błąd w ustawieniu, zdziwionych brakiem reakcji arbitra, kielczan, jednak strzał napastnika chorzowian... daleki od ideału.

Ruszamy z drugą połową. Korona w posiadaniu.

Ufff... z pewnością odetchnęli zawodnicy jednej i drugiej drużyny. Sędzia zakończył pierwszą część meczu.

Warto odnotować ciekawe zestawienie dwójki stoperów. Iście juniorską parę stanowią Radosław Seweryś i Oskar Sewerzyńśki.

Kielczanie od pewnego czasu mają większe posiadanie z piłki, ale czy to przekłada się wymiernie na kolejne obiecujące szanse? Nie.

Wreszcie szansa, która zasługiwała na brawa od kielckiej publiczności. Kiełb zagrał świetną piłkę z głębi pola do nabiegającego Podgórskiego, ten opanował futbolówkę i huknął z powietrza. Tu jednak trzeba oddać świetną robotę golkipera przyjezdnych, który sparował to uderzenie nad siebie i odsunął niebiezpieczństwo od bramki.

Skromna grupa kibiców pojawiła się dziś Suzuki Arenie.

Mamy pierwszą zmianę. Korona prowadziła swoją akcję, a na murawę padł Górski. Sztab szybko zareagował i na placu zameldował się Jacek Podgórski.

Blisko 36 stopni w cieniu, więc teraz zasłużona przerwa na nawodnienie organizmu.

Mokrzyyycki... strzał blisko kielckiego młyna.

Rzut rożny dla gości, kielczanie przejęli piłkę i ruszli z kontratakiem, jednak Bortniczuk, który porwał się na samodzielny rajd, został w banalny sposób zatrzymany.

Ciekawa próba Marko Pervana. Chorwat próbował uderzenia w stylu Patrika Schicka. Strzał powędrował jednak metr nad poprzeczką.

Ładne teraz Ruch. Próbował były piłkarz Korony Kielce - Michał Mokrzycki.

Narazie mecz bez większej historii, jednak ciężko dziś, w taki upał, wymagać dużej intesywności.

W pierwszej połowie trener Dominik Nowak postawił na swój drugi garnitur podparty zaledwie kilkoma graczami pierwszej "jedenastki" - Jackiem Kiełbem, Grzegorzem Szymusikiem czy Marcelem Gąsiorem.

11:57

A ile procent? :)

11:52

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego meczu Korony Kielce w ramach przygotowań. Wkrótce składy i pierwszy gwizdek sędziego :)

10:48

Z ostatniej chwili: Potwierdziły się wcześniejsze medialne spekulacje. Konrad Forenc podpisał kontrakt z Koroną Kielce.

SZCZEGÓŁY

10:39

Przed inauguracją kolejnego sezonu Fortuna 1. Ligi „żółto-czerwoni” mają do zrealizowania jeszcze wiele jednostek treningowych, jak również meczów sparingowych. Ale to nie wszystko, bo już 18 lipca dojdzie do prezentacji drużyny połączonej z piknikiem dla całych rodzin.

SZCZEGÓŁY

10:38

Bardzo Wam się spodobała ta grafika, dlatego puszczamy ją również i tutaj :)

10:36

Dla przyjezdnych środowy mecz będzie trzecim kolejnym sprawdzianem rozegranym z zespołem z Fortuna 1. Ligi. Wcześniej podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zremisowali z GKS Jastrzębie 1:1 i Odrą Opole 0:0. Po cichu liczymy, że Korona Kielce także i w tym sparingu odniesie zwycięstwo. Może i żółto-czerwoni grają o nic, ale z drugiej strony każde zwycięstwo będzie budowało ten zespół przed nadchodzącym sezonem. A przy okazji to kolejna weryfikacja, która pokaże, czy strategia działania trenera Dominika Nowaka zmierza w dobrym kierunku.

10:34

Powolutku zbieramy się do kolejnego spotkania Korony Kielce w ramach przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. Rywalem kieleckiego klubu jest Ruch Chorzów - ekipa z bogatą historią, która obecnie przygotowuje się do startu w rozgrywkach eWinner 2. Ligi.