Adam Fraczczak (17')
2:0

Widzew Łódź

255. minuta

Drugi sparing w przedsezonowym okresie na plus dla Korony Kielce i drugi w całkiem dobrym stylu. Zwłaszcza pierwsza połowa mogła wlać sporo optymizmu w kielckie serca. Oby tak dalej i w samej lidze.

Na dziś to tyle. Zapraszamy na kolejny ciekawy dzień na naszej stronie.

Dziękujemy!

255. minuta

Koniec! Kielczanie utrzymali dwubramkową przewagę.

88. minuta

Ciekawa akcja Sewerzyńskiego spaliła na panewce w okolicach pola karnego.

87. minuta

Przed dobrą szansą, po kontrataku i podaniu Lisowskiego, znalazł się Pervan, jednak ten strzał w sytuacji sam na sam gorszą, lewą nogą daleki od perfekcji.

85. minuta

Dawid Owczarek za Pawła Zielińskiego w ekipe przyjezdnych.

83. minuta

Gra drugiej drużynie nie klei się tak dobrze jak pierwszej. Jednak pod względem taktycznym trener Nowak nie ma jak narazie większych zatrzeżeń do młodych zawodników.

79. minuta

Chwile później kolejna roszada. Schodzi testowany Nojszewski, wchodzi Rybus.

77. minuta

Zmienia też Korona. Nie placu nie ma już Górskiego, jest za to Sewerzyński.

76. minuta

Nie zanosi się na równie szaloną końcówkę jak przed tygodniem w meczu z Zagłębiem. Uspokoiło nam się to stracie.

71. minuta

Boisko opuścili Kun, Tomczyk i Nowak, a w ich miejsce pojawili się Guzdek, Malec i Becht.

69. minuta

Trzy zmiany w szeregach łodzian.

68. minuta

W drugiej połowie odczuwalny jest spadek jakości w ofensywie w żółto-czerwonych szeregach. Choć w defesywie bez zmian. Ciągle solidnie.

62. minuta

Teraz ładnie Widzew. Karasek wykończył płynną akcje swojej drużyny, jednak Szczerbal na posterunku.

60. minuta

Trener Nowak gra razem z zespołem.

59. minuta

Bez zagrożenia. Strzał wysoko nad poprzeczką.

58. minuta

Goście staną przed szansą z rzutu wolnego. Futbolówkę ustawiają Gołębiowski i Stępiński. Około 17. metrów do bramki.

55. minuta

Co za podanie Górskiego!!! To powinno być 3:0. Świetną kontrę nieskutecznie zamykał Nojszewski.

54. minuta

Niezła centra Marko Pervana ze stojącej piłki. Wrzutkę strzałem głową kończył Danek.

51. minuta

Wywołaliśmy wilka z lasu. Widzewiacy teraz bardzo groźne. Strzał Stępińskiego zatrzymał się na słupku kieleckiej bramki.

49. minuta

Często łąpią się za głowy dziennikarze z Łodzi na widok gry Widzewiaków. Nie dziwimy się.

48. minuta

Koroniarze teraz w iście juniorskim składzie. Na murawie mamy pięciu zawodników poniżej dwudziestego pierwszego roku życia.

Zaczynamy drugą cześć sobotniego sparingu.

255. minuta

W drugiej połowie na placu gry zameldują się testowani - Dawid Nojszewski z Pogoni Siedlce oraz Dariusz Szczerbal ze Śląska Wrocław.

255. minuta

W takim składzie rozpoczniemy drugą połowę:
Szczerbal - Danek, Seweryś, Zebić, Lisowski, Szpakowski, Górski, Petrović, Pervan, Nojszewski, Bortniczuk.

— Korona Kielce (@Korona_Kielce) July 10, 2021

255. minuta

Przerwa! Korona prowadzi po dobrej grze i bramkach Podgórskiego oraz Frączczaka. Teraz kielczan czeka gruntowna zmiana składu. Na boisku zamelduje się prawdopodobnie druga jedenastka.

43. minuta

Kolejna ciekawa akcja Korony. Lewą stroną czarował Jacek Kiełb i wystawił futbolówkę do strzału Jakubowi Łukowskiemu. 25-latek przetrzelił.

40. minuta

Widzew wygląda całkiem dobrze do 20. metra od bramki. To co dalej pada łupem kieleckiej defensywy.

36. minuta

Co za szansa złocisto-krwistych!!! Kapitalna piłka z głębi pola od Marcal Gąsiora do Jacka Podgórskiego. Strzelc pierwszej bramki wyśmienicie opanował trudne podanie i wyszedł oko w oko z Reszką, po czym trafił prosto w przyjezdnego golkipera. Szkoda...

32. minuta

Na rozgrzewkę ruszają gracze rezerwowi.

32. minuta

30. minuta

Jestesmy winni informacji o pierwszej kartce w tym meczu. Ukarny Filipe Oliveira.

29. minuta

Składna akcja łodzian zakończona strzałem. To nie mogło jednak zaskoczyć Zapytowskiego.

28. minuta

Nic z tego. Wrzutka niecelna, przy piłce Widzew.

27. minuta

Rzut wolny. Podgórski przy piłce.

26. minuta

Żółto-czerwoni czują się dziś naprawdę dobrze z piłką przy nodze. Tego nie można powiedzieć o ekipe przyjezdnych, której akcje często zabijane są w samym zarodku.

16. minuta

2:0!!! Adam Frączczak głową po świetnej asyście Łukasza Sierpiny!!!

13. minuta

Gra toczy się na połowie gospodarzy. Widzew operuje piłką, Korona nastawia się na kontry.

10. minuta

Piłka drugi raz znalazła się w siatce gości, jednak tym razem Podgórski spalił.

8. minuta

Teraz inicjatywa po stronie łodzian. Brakuje jednak konkretów.

4. minuta

Korona zaczęła naprawdę bardzo mocno. Pierwszy gol dla kielczan to efekt niezłego pressingu, po którym piłkę przejął Jakub Łukowski, następnie przestransportował ją do Oliveiry, a ten otworzył podaniem drogę do bramki Podgórskiemu. Dobrze ogląda się te pierwsze minuty.

3. minuta

ALE OTWARCIE KORONY!!! Szybka kontra i 1:0 po bramce Podgórskiego!!!

Koroniarze już na boisku. Ruszamy!

12:16

12:11

Ostatnie wskazówki i moblizacja gości. Ciągle czekamy na podopiecznych Dominika Nowaka.

12:11

12:08

12:03

Nie o 12:00, a o około 12:15 zaczniemy starcie.

11:47

Witamy! Za około 15 minut pierwszy gwizdek drugiego sparingu Korony Kielce. W składzie kielczan dziś dwóch testowanych graczy - bramkarz Dariusz Szczerbal oraz obrońca Dawid Nojszewski.