3:0 (3:0)

Odra Opole

20:08

20:08

Korona Kielce pokazała ten ekstraklasowy charakter, ogromną klasę, wielką determinację i serce do gry! I chyba tyle wystarczy! Świetne zawody.

20:07

20:06

20:06

20:06

20:05

20:03

Kto tak pięknie dzisiaj gra!!! Oczywiście Korona Kielce! Żółto-czerwoni spisali się dziś na medal i zrobili wszystko, by dostać się do tego finału! Super kielczanie! Wspaniale!

20:02

Brawo żółto-czerwoni! To był dobry mecz!!! Bardzo dobry mecz!!! Po prostu fajerwerki. Tak liczyliśmy, przeglądaliśmy statystyki i chyba Korona Kielce w tym sezonie nie zagrała lepszego meczu, gdzie odnotowałaby bardziej przekonujące zwycięstwo!!! Teraz tylko liczyć na wygraną Głogowa i finał przy Suzuki Arenie!!! Co się stanie, co to będzie?!

94. minuta

Piłka w mur! Odra próbuje to rozwinąć, ale akcję zatrzymuje Podgórski. Odra pod bramką, uderza po ziemi Nowak, ale broni to Forenc. Znowu wrzutka z rożnego i ponownie interweniuje Forenc. Korona broni się przed tą akcją, a sędzia Musiał w końcu musiał skończyć ten mecz!!! BRAWO KORONA KIELCE!!! Proszę Pana zasłużenie, wygrali zasłużenie!!!

94. minuta

Będzie uderzał to Jakub Łukowski. On potrafi.

93. minuta

Szykawka podaje do Podgórskiego, jednak ten został skopany niemiłosiernie i jego rajd na bramkę został zakończony. Ale jest faul 25 metrów od bramki drużyny gości.

92. minuta

Odra Opole z kolejną akcją, ale i tą marnuje! Jednak był tam gdzieś rykoszet. Opole wznawia krórko i Korona leci z kontrą.

91. minuta

Kibice już namawiają wszystkich na wyjazd pociągiem do Gdyni. CZY OBY NA PEWNO? :) :) :)

Kolejne uderzenie bezpośrednie z wolnego Opola, ale łapie to Forenc.

Na taki mecz czekaliśmy dość długo. Nie pamiętamy szczerze mówiąc tak przekonującego zwycięstwa Korony Kielce.

Dodatkowe 5 minut fety i radości :)

89. minuta

Kolejna akcja Odry. Wrzutka Klimka. Ale oni już wiedza, że w tym sezonie już raczej nie dadzą rady awansować :)

89. minuta

Chyba mamy to, jak myślicie ;)

88. minuta

Rzut wolny, uderzenie bezpośrednie, łapie Forenc!

87. minuta

Kibice krzyczą W GÓRĘ SERCA, KORONA WYGRA MECZ... Ale który Panie i Panowie? Bo ten to już chyba wygrała ;)

86. minuta

Opole rozkręcało się do akcji ofensywnej, ale spaliło to.

85. minuta

Gąsior żółta kartka.

84. minuta

Klimek świetne splasowane podanie w pole karne Korony, ale i tym razem nasza defensywa gra przytomnie w destrukcji. Piłka wybita, niebezpieczeństwo zażegnane.

83. minuta

Korona teraz dużo gra z Forencem. Na spokojnie, bez pośpiechu. Może trochę zmienia nam się ten mecz w kino dla koneserów, ale nie możemy marudzić.

82. minuta

Dwie wrzutki Opola czyszczone przez kielczan. Akcja za akcją.

81. minuta

Opole faktycznie stypa. Kielczanie nie dali się złamać dotychczas. Jest zmiana. Losy tego meczu ma odwrócić Tkocz, który zmienił Szreka.

80. minuta

Korona w ofensywie. Być Może Odra się wystrzelała. Podgórski założył siatkę na Klimku i został zatrzymany przy linii dopiero przez kolejnego zawodnika. Rożny dla Korony. Ale kielczanie nie ryzykują i wycofują do tyłu. Mądrze. Po co pożar po niedomkniętej akcji...

80. minuta

Podgórski, co podał!!! Super piłka z pierwszej do Łukowskiego, który zagarnął to strzałem dopiero po chwili! Piłka jednak powędrowała prosto w koszyczek bramkarza gości.

80. minuta

W TYM SEZONIE REKORD - 7030 KIBICÓW. BRAWO PANIE I PANOWIE!

79. minuta

Kolejna akcja Odry Opole. Wrzutka z prawej strony, piłka trafia do Nowaka, który oddaje zbyt lekki strzał. Łapie to Forenc.

79. minuta

79. minuta

Janus próbował strzelić bramkę z 25 metrów, ale nie trafił w światło.

78. minuta

77. minuta

Dośrodkowanie Odry, najwyżej wyskakuje wielki jak dąb Kostrzycki!!! Piłka przelatuje obok kieleckiego spojenia. Zrobiło się BARDZO niebezpiecznie!

77. minuta

76. minuta

Odra Opole sili się na wyprowadzenie kolejnej akcji. Są bardzo aktywni w swoich poczynaniach ofensywnych. Teraz mocna wrzutka z prawej strony, jednak nikt tego nie zamyka. Piłka po zamieszaniu ląduje pod nogami niebezpiecznego z dystansu Klimka, który i tym razem pudłuje. Znowu za wysoko, ale akurat ta nieskuteczność bardzo nas cieszy.

75. minuta

74. minuta

rożny dla Odry, jednak bardzo słabo wykonany. Piłka uwolniona. Korona oblężona, ale trzyma się dość dobrze.. Teraz kolejna centra, którą wybił Zebić.

74. minuta

73. minuta

Trzeba to oddać, że dziś Takac się nie spalił. Popracował.

72. minuta

Już wiemy, że nie. Gasior za Takaca.

71. minuta

Widać zaangażowanie kielczan. Kolejny leży i ma skurcze. Takac zbierany jest z podłoża przez fizjoterapeutów. Czy da radę grać dalej?

70. minuta

Szykawka sam na sam!!! Kielecki zawodnik pokonał Sapielaka, ale w ostatniej chwili zaasekurował to Żemło, który wybił piłkę ze światła bramki!!! Ależ to było bliskie kolejnego gola!

69. minuta

Odra Opole obecnie ma posiadanie na poziomie 62 procent. Bardzo wysoko. I widać to na boisku. Cały czas parcie, zobaczymy jak długo.

68. minuta

Drodzy czytelnicy, starajcie się nie odświeżać relacji na własną rękę :) Odstawcie F5! Walczymy ze stabilnością serwera :D

65. minuta

Żółta kartka dla trenera bramkarzy Korony Kielce.

65. minuta

64. minuta

Forenc rozegrał dwa razy akcję z Zebiciem, który O DZIWO nie wrzucił nikogo na wysokiego konia, nie przygrał lapsusem :) Jest OK :)

64. minuta

63. minuta

Żółta kartka dla Trojaka za faul na rozpędzającym się zawodniku Korony Kielce. Faul taktyczny.

62. minuta

Odra urządza sobie polowanie pod kielecką bramkę. Korona Kielce, jeśli nie chce dziś stracić gola, powinna nieco rozwinąć swoje możliwości ofensywne. Na razie Odrze bardziej zależy na strzeleniu czegokolwiek niż kielczanom. Oni bardzo wierzą.

61. minuta

Forenc, co jest kocur!!! Znowu przytomnie wybija piłkę z pola bramkowego!

60. minuta

Petrow leży na murawie. Potrzebne wsparcie fizjoterapeutów. Jest zmiana. W drużynie gości. Janus za Mikinicia oraz Herben za Kędziorę. Mamy też zmianę w Koronie - Petrow schodzi, a za niego Zebić.

59. minuta

Takac dostaje piłkę i robi centrostrzał! Wybija to Sapielak. Zrobiło się gorąco pod bramką gości.

58. minuta

OK. Odra nadal przy piłce. Korona jednak notuje na swojej połowie przechwyt i staramy się to rozwinąć. Frączczak ze środka do Corrala na skrzydło, ten od razu wrzuca do Szykawki, który minął się z piłką!!! Ostatecznie Opole wybija na rzut rożny!!!

57. minuta

Błanik oraz Kiełb opuszczają murawę. Chłpaki bardzo zmęczeni. Za nich zapowiadani Szykawka i Łukowski.

56. minuta

Klimek czaruje przed polem karnym Korony, uderza!!! Silny strzał nie leciał w światło bramki. Jednak na takie petardy trzeba uważać.

55. minuta

Będzie podwójna zmiana w szeregach Korony Kielce. Ale nie będziemy kombinować z defensywnymi ustawieniami. Raczej Robimy swoje i odświeżamy ofensywę. Łukowski i Szykawka czekają na wejście.

54. minuta

I fakt, bardzo czekamy na kolejną bramkę. Odra się nakręca  i próbuje się przełamać. Strata bramki może być w tym meczu szalenie niebezpieczna. A to nie jest nam teraz potrzebne. Panowie, pewnie wygrać, zrobić swoje, zachować siły na niedzielę. Z kolei Arce i głogowianom życzymy dwóch dogrywek ;)

53. minuta

KIBICE ŚPIEWAJĄ: Kielce GOOOL! Kielce Gol! Kielce gooool!

52. minuta

Przez chwilę wydawało się, że na swojej połowie piłkę straci Frączczak i narazi kolegów na kontrę, ale na całe szczęście za nim był inny żółto-czerwony zawodnik, który wyjaśnił sytuację.

51. minuta

Jest rożny, piłkę po centrze odbija Frączczak, Odra utrzymuje sę przy piłce, próbuje zamknąć akcję. Wrzucają to w pole bramkowe i łapie to znowu Forenc, który dostaje wielkie brawa i skandowanie jego nazwiska z trybun!!! Kolejna pewna interwencja. Konrad generalnie w tym sezonie jest jak w transie. Bardzo dobry sezon.

50. minuta

Teraz Odra w natarciu. Piłka na skrzydle, tuż pod trybuną gości. Jest uderzenie z dystansu! Wyjmuje to Forenc z największym trudem! Brawo Konrad, super interwencja!!!

49. minuta

Faul na Takacu, który rozgrywa dziś dobre zawody. Chyba najlepszy mecz w Kielcach. Błanik dośrodkowuje, piłka wybita pod nogi Malarczyka, jednak ten nie zdążył uderzyć, gdyż zaasekurował to zawodnik gości.

48. minuta

Wolny dla Korony Kielce. Piłka na 38. metrze.

47. minuta

Adam uderza! Piłka przeleciała obok słupka!!!

47. minuta

Korona wywalczyła aut na wysokości pola karnego gości. Piłkę wybił daleko przed siebie Frączczak i pogonił za tym Błanik zmuszając gości do błędu. Kielczanie zagrali bezpiecznie do tyłu i teraz z tej perspektywy rozprowadzają grę. Piłka poleciała do Podgórskiego, ten oddał do Frączczaka!

47. minuta

Odżywają także trybuny gości, które w ciągu pierwszych 45 minut przeszli przez terapię szokową.

47. minuta

Goście nieustępliwi w swoich zamiarach. Uderzenie z dystansu Niziołka, lecz to uderzenie nie leciało w światło bramki.

47. minuta

Opole przed siebie, próbuje pressować Koronę, w końcu nie mają nic do stracenia. Teraz na pewno rzucą się do odrabiania strat.

Gramy!!! Odra na połowie Korony. Szrek uderza z 8 metrów!!! Mocno przywalił, ale obok. To było bliskie zmiany wyniku. Korono, uważajcie, żeby nie stracić gola po raz kolejny tuż po wznowieniu. Przecież tak było w Opolu.

Za chwile ruszamy!

Szymusik za Danka. Pewnie żółta kartka zdecydowała. Po co Koronie pożar.

0. minuta

0. minuta

0. minuta

0. minuta

Zdjęcia, które wstawiliśmy, to gratulacje dla chłopaków za awans do CLJ. Brawo!

0. minuta

0. minuta

Ano, w Kielcach trzymamy kciuki, żeby i ta nadzieja Odrze umarła :)

0. minuta

0. minuta

Taki zespół chcemy oglądać.

0. minuta

Pierwsza połowa zakończona. Za nami mnóstwo walki oraz trzy bramki, z czego dwie Podgórskiego to przepiękne bomby. Brawo Korona!

0. minuta

Doliczony czas gry bez emocji.

49. minuta

Faul w polu karnym Korony. Zawodnik Odry wskoczył na którego z piłkarzy kieleckiego klubu.

48. minuta

48. minuta

47. minuta

Korona uspokoiła nieco grę.

47. minuta

47. minuta

Widać determinację Opola. Grają o każdą piłkę. Gryzą trawę. Jest zacięcie, ale brakuje wyniku.

47. minuta

Forenc wygania kolegów i będzie uderzał daleko. Nie ma co się bawić pod własną bramkę. Laga do przodu i alleluja :)

Szrek uderza z dystansu, z około 35 metrów, jednak piłka ZDECYDOWANIE nad bramką.

Sędzia dolicza aż 6 minut. Był VAR, kilka dodatkowych zdarzeń, więc sprawa zrozumiała.

44. minuta

Błanik na skrzydle i będzie wrzucał to w pole karne, przebitka jeszcze do Corrala, ten próbuje podać głową, jednak łapie to Sapielak. Niebezpieczeństwo zażegnane.

43. minuta

Jeszcze cała połowa przed nami. Wszystko może się wydarzyć. Opole nie ma nic do stracenia i z pewnością rzuci się ze wszystkim, co ma. Grunt to zachować kontrolę nad tym meczem. Teraz Korona z kolejną akcją. Corral wrzuca, piłka odbita jest na 16. metr i próbuje to kończyć Frączczak!!! Uderzenie odbija się od obrońcy Odry i mamy rożny.

43. minuta

Panowie, grajcie tak, jakby było 0:0. Ma być koncentracja i gra na 100 procent.

43. minuta

Piłka uwolniona i biegnie do niej Błanik co sił! W ostatniej chwili wybijają to na aut goście.

42. minuta

Niebezpieczny wolny dla gości. Mur z czterech osób. Tam ustawiony jest m.in. Szpakowski, który ofiarnie broni ten strzał głową. Mały nokaut. Ale już wstał.

41. minuta

Danek żółta kartka za zatrzymanie rywala na wysokości 22 metrów. Choć naszym zdaniem to tam nie powinno być kartonika...

40. minuta

39. minuta

Warto odnotować, że duży wkład w tę bramkę miał Danek, który zapracował na to, że piłka finalnie trafiła do Podgórskiego. To jest walka, to jest determinacja!!!

38. minuta

Kibice dają z siebie dziś wszystko, a i piłkarze nie odpuszczają. Jest przechwyt Korony Kielce!!! Podgórski znowu przechwyt! Ma dużo miejsca, szuka kolegów, ale DECYDUJE SIĘ NA STRZAŁ. ALEŻ PRZYWALIŁ. PIŁKA NAD BRAMKARZEM, TUŻ POD POPRZECZKĘ. CO ZA BOMBA!!! 3:0 PODGÓRSKI!!!!!! JAAAAACEKK! PODGÓRSKII!!!

38. minuta

Teraz uderza głową jeden z zawodników Opola i piłka obok słupka! Ależ to było niebezpieczne. Przy takim wyjściu do piłki to powinno być dla przyjezdnych 100 procent!

38. minuta

Odra pod bramką, ale akcję kasuje Danek. Rzut rożny dla gości.

37. minuta

36. minuta

Dośrodkowanie Corrala, Frączczak uderza i... obok bramki!

34. minuta

34. minuta

33. minuta

32. minuta

Opole w szoku, Kielce świętują!

31. minuta

Ale gramy dalej. Rożny dla Korony.

30. minuta

Co tu się dzieje!!! Tak jest Panowie!!!

29. minuta

GOOOOOOOL! ADAM FRĄCZCZAK!!! 2:0! 2:0. DWA ZERO!!! Pięknie wykonany rzut karny. Uderzenie pewne po lewym słupku bramkarza. Golkiper rzucił się w tamtą stronę, ale był BEZ SZANS!!!

28. minuta

Tam było spore zamieszanie, więc o kontakt ręką nie było ciężko. Teraz Adam Frączczak przy piłce....

27. minuta

RZUT KARNY DLA KORONY KIELCE

26. minuta

Jest VAR! Mogla być ręka!!!

25. minuta

Ajjj... Uderzenie Kiełba ponad bramką. Było blisko. Serca opolan na chwilę stanęły, a kielczanie byli blisko ekstazy. Ale nie tym razem.

24. minuta

Danek przejął piłkę przy linii końcowej i biegnie wzdłuż linii końcowej. Mija świetnym zwodem obrońcę i podaje w pole karne, tam trzy uderzenia w kierunku bramki, jednak wszystko zablokowane!!! Ale jest jeszcze Jacek, który uderza!

23. minuta

Kielczanie od autu na wysokości pola karnego.

22. minuta

Kielczanie odpychają napierającą Odrę Opole, ale teraz goście dochodzą do okolicy pola karnego i w ataku pozycyjnym szukają swoich szans. Teraz podane na tył, skąd piłkę posyłają w pole karne. Na szczęście tam pierwszy przy piłce jest Forenc.

21. minuta

Generalnie Odra zdominowała środek pola i dużo piłek przedostaje się właśnie tą drogą. Teraz goście tracą piłkę, kielczanie robią kontrę, ale samotnie postanawia to wykorzystać Frączczak. Jego uderzenie po ziemi z 25 metrów było jednak zdecydowanie za słabe, by zagrozić bramce drużyny przeciwnej.

20. minuta

Cóż możemy Wam napisać. Generalnie to samo. Kolejny strzał Odry Opole zza pola karnego. Za wysoko i generalnie słabo uderzone, ale to kolejny sygnał dla Korony, żeby ta się w końcu obudziła. Nie wiemy, czy to jest czekanie do dogodną akcję z kontry, czy może kolejny pokaz słabości po zdobyczy bramkowej. Ale na razie gra Korony nie daje wielkich efektów.

19. minuta

W obecnej chwili Odra zamyka Koronę na jej połowie i stara się znaleźć trochę miejsca w środku. Prostopadłe podania i próba otworzenia drogi do bramki właśnie w ten sposób.

19. minuta

Piotrek już na nogach. Ale akcja cały czas po stronie Odry. Do tego stopnia, że Jacek Kiełb i Adam Frączczak są niewidoczni.

18. minuta

Ciężki wybór :)

18. minuta

Jak myślicie, Odra mogła to wbić?

18. minuta

17. minuta

Malarczyk sfaulowany, ale sędzia kazał dalej grać. Poszła akcja na bramkę Korony, jednak strzał z dystansu był zdecydowanie za słaby, by zagrozić świątyni chronionej przez Konrada Forenca. Ale Piotrek nadal leży.

16. minuta

Na razie sytuacja się nie zmienia. Kielczanie, mimo zrywów, na razie biegają za piłką, a Odra nabija posiadanie.

15. minuta

Odra Opole nadal przy większej inicjatywie. Zmusza Koronę do biegania za piłką i zatrzymywania akcji faulem.

14. minuta

Odra przerzuca piłkę przez całe boisko, Czapliński uderza na bramkę! Na szczęście było to bardzo niecelne uderzenie.

13. minuta

Doping godny meczu barażowego. Trzeba walczyć do końca. I liczymy, że przed Koroną jeszcze jeden wielki mecz. Teraz akcja kielczan, którą rozwijają lewą stroną. Corral do Błanika, jednak ten nie widział szansy na kontynuację i wycofał. Korona próbuje to rozegrać tyłem, po chwili jest laga do przodu zakończona strzałem z ostrego kąta. Niestety niedokładnie.

12. minuta

Korona teraz przy akcji. Takac wrzuca w pole karne, jednak wybija to drużyna przeciwna. Zbiórkę notuje Szpakowski, który po chwili powalany jest na ziemię. Korona wznawia z rzutu wolnego. Błanik szybko podaje do Podgorskiego, a ten wali BOMBĘ NA BRAMKĘ ODRY. Niestety w sam środek i łapie to Sapielak. Brawo za próbę.

11. minuta

Panowie Koroniarze, nie dajcie się zdominować. Nie popełniajcie tego samego błędu, co zwykle.

11. minuta

Ale Odra teraz ma mocniejszy moment! Strzał z dystansu gości i piłka przelatuje obok słupka!!!

10. minuta

10. minuta

9. minuta

JESZCZE JEDEN, JESZCZE JEDEN - krzyczą kieleccy kibice.

9. minuta

Wrzutka na Kostrzyckiego, próba przebicia tego do środka, ale kielczanie kasują akcję.

8. minuta

Teraz niebezpiecznie. 35 metrów do bramki Korony. Rzut wolny dla Opola.

7. minuta

To jest to!!! Jacek zdecydował od razu uderzyć!!! Bez zabawy, bez ceregieli! O to chodzi, żeby czasem ktoś wziął na swoją klatę odpowiedzialność! Tego zwykle w Koronie brakuje.

6. minuta

Podgorski dostaje piłkę na 22 metrach, uderza to!!! Jeszcze piłka przelatuje rykoszetem po nogach drużyny przeciwnej i WPADA DO SIATKI PO DŁUGIM SŁUPKU. GOOOOOL!!! Jacek Podgórski!!!

5. minuta

Na razie więcej inicjatywy po stronie Odry Opole. Niewiele więcej, ale jednak. Chociaz teraz piłkę przejmują Koroniarze!!! Jest blisko bramki Opola!!!

4. minuta

Na szczęście zatrzepotała boczna siatka, ale byliśmy niemal przekonani, że to wpadło i jest 0:1. Na szczęście nic takiego się nie stało.

3. minuta

Klimek zrobił zwodem jednego z kieleckich zawodników i w polu karnym podaje wzdłuż linii!!! Akcję zamyka zawodnik Opola!!! Gol???

2. minuta

Na razie kilka podań od jednej do drugiej strony, na rozgrzewkę. Mała akcyjka Odry, która rozwinęła się pod bramką Korony. Ale do zagrożenia żadnego nie doszło. Teraz piłka po stronie zawodników w niebieskich trykotach. Korona próbowała przejść prawą stroną, ale bez skutku.

Jest święto!!! Nawet trener odświętnie :)

0. minuta

Zaczęliśmy mecz! Kibice krzyczą TYLKO ZWYCIĘSTWO. No nie inaczej!

18:01

18:00

Długie narady piłkarzy Korony Kielce. Wianuszek jest, muzyka leci, a my czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.

18:00

Trener na galowo :) Za chwilę zdjęcie! Wielkie święto :)

18:00

17:59

Nic dodać.

17:59

Liczymy na wojnę, prawdziwą wojnę.

17:59

Jest atmosfera święta. Kibiców faktycznie tak wielu, jak dawno nie było na Suzuki Arenie. Przy takiej frekwencji trzeba WYGRYWAĆ!

17:58

KTO WYGRA MECZ? To pytanie zadają sobie wszyscy nie tylko w Kielcach, ale i Opolu oraz wielu innych zakątkach naszego kraju.

17:58

Będzie się działo. Wierzymy w to, że będzie dobrze i w niedzielę czekają nas jeszcze większe emocje.

17:57

Grechuta w głośnikach!!!

17:56

Na jakim etapie zakończy się to spotkanie? Regulamimnowy czas gry, czy może jednak dogrywka?

17:55

Końcowe odliczanie ruszyło. Za chwilę zaczniemy mecz, którego stawką jest być albo nie być w barażach. Niezła perspektywa.

17:47

17:47

Jakub Łukowski - 50 spotkań w Koronie Kielce.

17:45

17:44

17:44

Sędziowie po rozgrzewce właśnie udali się do szatni. Dobrego sędziowania życzymy Panowie!

17:40

Prognozy mogą być optymistycznie względem frekwencji. Ale jeszcze jest 20 minut i trybuny na razie słabo wypełnione. Choć jak tak rozmawiamy na trybunie prasowej, to ptaszki ćwierkają, że może to być najlepsza frekwencja w seznie.

17:39

17:39

17:07

Jest i Odra Opole.

17:06

Poznaliśmy skład Korony Kielce! Co sądzicie?

16:52

Tymczasem u innego półfinałowego uczestnika baraży też niemała mobilizacja. Spotkamy się w finale z trenerem Tarasiewiczem? Chcielibyście tego?

16:47

Mocno zachęcamy Was do odwiedzenia dziś SUZUKI ARENY!!!

16:46

JACEK KIEŁB: - Staram się przekazać chłopakom, abyśmy całą swoją energię, zdrowie, głowę i duszę skupili na tym pierwszym meczu. A to, co będzie później, zobaczymy. Na ten moment liczy się 90 minut koncentracji z Odrą, a może przyjdzie nam zagrać więcej - podkreśla "Ryba".

Żółto-czerwoni mają do wyrównania rachunki. Pod koniec sezonu zasadniczego dostali od Odry lanie, przegrywając 1:3, ale wynik tego spotkania mógł być znacznie wyższy. Dominacja na boisku była wyłącznie po stronie gospodarzy.

- Nie patrzymy na to spotkanie przez pryzmat meczu w Opolu. Możemy oczywiście wyciągnąć z niego wnioski oraz lepsze momenty, ale każdy mecz jest inny. Teraz przede wszystkim jest inna waga meczu, gramy o "być albo nie być" - podkreśla kapitan Korony.

- Pomoże nam tylko pozytywne myślenie. Gdybanie nie ma sensu. To nie jest łatwy dla nas wszystkich, bo tak samo jak kibice, tak samo my liczyliśmy na bezpośredni awans. Jest wyczuwalny zawód, ale my się jeszcze nie szykujemy do kolejnego sezonu w pierwszej lidze - dodaje.

16:45

Trzymamy kciuki trenerze!

16:44

LESZEK OJRZYŃSKI:

– Można powiedzieć, że czuję się jak saper, ale ja takie mecze uwielbiam. To jest być albo nie być, podwójna adrenalina, która wyskakuje z ciebie, ale trzeba też zachować spokój, równowagę – dodaje.

Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjeżdża drużyna, która całkiem niedawno rozprawiła się na własnym terenie z Koroną 3:1. Żółto-czerwoni okazali się dla Opola bardzo szczęśliwi, ponieważ po tym triumfie Odra awansowała strefy barażowej, której później już nie opuściła.

– Upokorzyli nas i czas na rewanż – zwraca uwagę Ojrzyński. – Sport polega na tym, by w takich sytuacjach pokazać klasę, charakter, umiejętności i przed takim wyzwaniem stoimy.