1:1 (1:0)

Widzew Łódź

Karol Czubak (86')

21:51

I koniec! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie. Na kolejny i zarazem ostatni mecz w tym sezonie. Korona zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Kiełb szarżował na 5 zawodnikow Widzewa. Calkiem łatwo szło przewidzieć, że to nie może się udać.

Jeszcze Widzew kontruje tę kontrę, ale ta też spaliła na panewce. Rozpędziło nam się widowisko.

Owczarek zabrał piłkę, która dolatywała do Thiakane. Było blisko.

Kontra Korony.

Strzał Widzewa, ale za lekki. Zapytowski spokojnie łapie.

Owczarek za Bechta.

Kiełb żółta.

Widzew się broni, Korona próbuje przebić się przez szczelną gardę rywala. Ale to niełatwe zadanie. Widzew jeszcze ukradnie kilka sekund, bo szykuje zmiane.

Ten mecz potrwa jeszcze 4 minuty.

Becht żółta kartka. Oj, brutlany faul na Thiakane.

Łukowski płasko, ale piłka nie znalazła odbiorcy. Za chwilę wrzutka w pole bramkowe, ale wyłapuje bramkarz gości.

Jest dogodna okazja. Faul na kieleckim zawodniku. Jest rzut wolny. Będzie wrzutka.

Szybkie wznowienie ze strony Korony Kielce. Żółto-czerwoni chcą to odrobić. Czy starcza na to sił? Zaraz się okaże.

No cóż. Gramy dalej.

Podanie z głębi pola. Zawodnik Widzewa złapał ją niemal przy linii, podał do Czubaka, a ten silnym strzałem pokonał kieleckiego golkipera.

Ooooch... wykrakaliśmy.

Widzew nie bardzo ma pomysł na Koronę. Dobrze, dobrze...

I Kobryń za Szymusika.

Thiakane za Pogórskiego.

Zachęcamy do komentowania tego meczu :) System dodawania komentarzy jest obok :)

Zapytowski daleko, ale poza boisko.

Mocne uderzenie, ale tylko w mur!

Będzie raczej strzał.

Łukowski przy piłce.

Korona zdobywa jardy. Teraz złapała piłkę i jest faul. Kielczanie mają wolnego. Blisko pola karnego. Można pokusić się o bezpośredni strzał.

Widowisko straciło na impecie. Chcielibyśmy napisać tutaj coś ciekawego :)

Mocne wejście Tomczyka przed pole karne. Rajd, który ostatecznie zatrzymany został wślizgiem. I to bez faulu. Było ciepło!

A na murawie obecnie niewiele się dzieje. Zmiany i dość niemrawa gra obu zespołów. Ale Widzew pewnie jeszcze naciśnie.

Wszystko w towarzystwie piosenki NIECH ŻYJE WOLNOŚĆ.

TRZY zmiany!

Korona

Rybus za Szpakowskiego.

Widzew

Jakub Kmita - Piotr Samiec-Talar, Caique - Mateusz Mozdzen

Możdżeń straszy kielecką bramkę kolejnym uderzeniem z dystansu. Tym razem piłka została oddelegowana wzorkiem przez Zapytowskiego poza linię końcową.

Oba zespoły teraz notują sporo strat i niezbyt efektywnej gry. Rybus szykuje się do wejścia.

Widzew aktywniejszy teraz. Walczy zacięcie o każdą piłke. Korona płaci za duża intensywność od samego początku drugiej części spotkania.

A teraz malutki zastój. nie dzieje się tutaj zbyt dużo.

Schodzi Pervan, wchodzi Petrović.

A kibice pokazali oprawę. Zaraz pokażemy :)

Widzew coraz śmielej. Goście zamknęli Koronę w kotle i probóbowali ukąsić. Po dłuższej wymianie z dystanasu uderzył Możdżeń. Piłka poleciała ponad bramką.

Niewiele zabrakło, a tym razem to Widzew zdobyłby bramkę. Jednak uderzenie jednego z zawodników ekipy przyjezdnej minęło kielecką bramke.

Przy dograniu Korony piłka trafiła w ciało zawodnika Widzewa. Być może w rękę - tak przynajmniej wydaje się kibicom. Jednak sędzia widział co innego. Gramy dalej i nie ma kolejnego karnego.

Wrzutka zablokowana w polu karnym. Ale Korona wciąż przy piłce.

Podgórski będzie wrzucał z głębi pola.

Korona wznowiła. Ale zaraz kolejny faul. Tym razem leży Podgórski.

Z rzutu rożnego Korona wychdzi obronną ręką. Jednak zabrakło trochę do tego, by z tej akcji Widzewa wykreować kontratak. Faul na połowie Widzewa. Korona ze stałego framgnetu gry.

Tomczyk z Widzewa pięknie przyjąl i uderzył. Nienękany miał mnóstwo czasu. Na szczęśccie Zapytowski stanął na wysookości zadania i wybił na róg.

Kontra! Szymusik pobiegł za piłką jak szalony, ale ta zbyt mocno wyrzuciła go od bramki. Jeszcze próbował dobrać, ale nie było nikogo, kto zamknąłby akcję.

Podgorski szybko zatrzymany. Widzew znów z piłką probuje znaleźć luki w kieleckiej obronie.

Teraz próbują pozycyjnie ustawić się pod atak na Koronę. Kielczanie próbują ich wyblokować już na 30 metrze. Jest przechwyt i kontra.

Widzew przy piłce.

Łukowski znów aktywnie! Uderzenie po ziemi z kąta. Ale prosto w bramkarza.

Widzew dogrywa w pole karne z lewej flanki. Krótko, po ziemi i Korona oddelegowała zagrożenie.

Podgórski za dużo bawił się w polu karnym. Był blisko strzału, ale nie udało się. Jednak piłka cały czass pod nogami Korony.

Akcja Korony. 3 na 3

Krótko rozegrany. Widzew się pogubił w swoich poczynaniach. Aut, a zaraz strata piłki.

nie ma bramki. Piłka poleciała po rękach Zapytowskiego! Ufff... Jest rozny.

Ale głupia strata! Kontra Widzewa. SAM NA SAM!

Korona przy inicjatywie. Prowadzą piłkę i grają przed siebie. Widzew się broni.

Oliveira uderzył, ale za lekko. Piłka przechwycona przez Widzew.

Kolejny rożny dla Korony.

Podgórski próbował wejść w pole karne, przewrócił się, ale nie ma przewinienia. Gramy dalej.

Korona prowadzi oblężenie!

Rozny dla Korony!

Zaczęliśmy!!!

Jest 1:0 dla Korony Kielce. Dobra zaliczka przed kolejną odsłoną. Zapraszamy za 15 minut.

Łukowski potężny strzał! Ale nad poprzeczką. Sędzia już nie przedłużał pierwszej połowy.

Albo Oliveira.

Łukowski!

Widzew wciąż przy większym posiadaniu, ale już nieznacznym. Kielczanie ładnie włączyli się do gry. Tak mniej więcej po 25. minucie Korona zaczęła inaczej grać. Bardziej ofensywnie. Jest już pierwsza korzyść. Korona kontynuuje ten trend i mamy wolny. 20 metrów do bramki. Kto będzie uderzał?

Pięknie. Zasłużona bramka.

MAMY TO!!! SILNE UDERZENIE W LEWĄ STRONĘ. BRAMKARZ BEZ SZANS. BRAWO PODGÓRSKI!!!

Piłka na wapnie. Będize uderzał Podgorski.

Łukowski wyprzedził obrońcę Widzewa, przejął piłkę, podał do Kiełba, a ten zasłonił piłke ciałem i został sfaulowany. KARNY!!!

Teraz Widzew próbował holować piłkę pod bramkę. Piłka wrzucona pod pole karne Korony, ale tam Szymusik odegrał głową bezpośrednio do Zapytowskiego.

Podgórski dostał piłkę na prawą nogę i uderzył z całej mocy! Bramkarz gości z problemami, ale wyjął to!

Daleko, ale głową odbija Szpakowski. Szybka laga i do przodu pobiegł jeden z Koroniarzy. Aut dla żółto-czerwonych i szybkie wznowienie.

Będzie wolny dla gości. Widzew daleko od bramki. Będzie wrzutka.

Po tej ścince Pervan dostał żółta kartkę.

Wyrównało nam się teraz spotkanie. Początek należał do Widzewa, potem natomiast inicjatywa była po stronie gospodarzy. No to teraz stawiamy znak równości.

Widzew świetnie rozegrał Korone, ale zabrakło kropki nad "i".

Kiełb z wolnego ale to było dalekie do doskonałości.

Faul. Środek boiska, 27 metrów do bramki Widzewa.

Korona składa się do Kontry. Dobre wypuszczenie Lisowskiego!

Rożny dla Widzewa

Świetna akcja Widzewiaków! Broni Zapytowski.

Na trybunie Widzewa MOSiR musi wyłączyć ogrzewanie :) Jest na tyle gorąco, że wszyscy bez koszulek :)

Wcześniej żółtko dostał jeszcze Samiec-Talar.

Pervan żółta kartka.

Korona odrabia posiadanie. Dobry fragment tego meczu. Plus dla Korony Kielce.

Łukowski uderzył na bramkę! Znowu blisko. Strzał jeszcze odbił się od obrońcy i jest rzut rożny. Rywale wyraźnie spowolnili. A Korona gra lepiej niż na początku. Ale mimo to z rożnego nic nie będzie. Gramy od bramki.

ZACHĘCAMY DO KOMENTOWANIA. PO PRAWEJ STRONIE DO WASZEJ DYSPOZYCJI JEST OKIENKO DO WPISYWANIA KOMENTARZY.

Choć pewnie na mobie jest gdzie indziej :D :D Ale jest!!!

Szpakowski! Obok słupka. Ciekawa akcja Korony zakończona uderzeniem tego zawodnika. Bardzo niewiele brakowało. Część kibiców już zbierała się do skandowania nazwiska strzelca.

To jest moment Korony. Kielczanie próbują zdobywać pozycję na polu rywala.

Aajjj. Tylko rzut rożny. Zablokowane uderzenie.

Strzał Korony!

Oliveira rozdał piłkę do Kiełba. Ryba natknął się na lewej na obrońcę, próbował go zmylić, ale bez skutku. Strata.

Przebitka spadła przed pole karne pod nogi Pervana, a ten uderzył ją tak wysoko, jak tylko mógł. No nie ma z tego gola...

Rożny dla żółto-czerwonych. Dobra okazja na zmianę wyniku.

Szybkie wznowienie, po którym jest faul na Koroniarzu. Korona na swojej połówce wznawia grę.

Czubak próbuje wrzucać z prawej strony, ale wrzutka zablokowana. Jest aut.

Wolny dla łodzian. Ale na swojej połowie. Już wznowione.

Goście cały czas grają jakby byli gospodarzami. 60-40% w posiadaniu na korzyść Widzewa.

Oliveira wrzuca w pole karne, ale niestety je przerzucił...

Korona kontra! Ale no niestety Szpakowski ograny przez jednego z gości. I mamy rożny.

Widzew nadal w pozycyjnym ataku. Korona z kłopotami. Widzew coraz pewniej.

Próba podania do środka pola karnego, ale na posterunku Podgórski, który wybija piłkę na uwolnienie.

Widzew przejmuje.

Wrzutka z prawej strony. Wyłapuje Zapytowski. I od razu wznowienie.

Wolny dla Widzewa.

Jak na zespoły, które praktycznie o nic nie grają, to w sumie spotkanie ma całkiem dobre tempo.

Szpakowski faulowany w polu karnym. Zagootowało się na trybunach, ale sędzia nie odgwizdał karnego. W międzyczasie Łukowski uderzał z ładnego woleja, zmusił bramkarza do interwencji, ale piłka przeleciała obok słupka.

Czyżby trener miał plan? :)

Widzew jest dziś ustawiony szczelnie. Nie puszczają piłek, a tym bardziej zawodników w przestrzeń pola bramkowego. Daleko nam do niego.

Akcja szybko przemieszcozna na drugą połowę, ale faul na zawodniku Korony. Wznowimy z 20. metra.

Atak korony. Podgórski po ziemi do środka przecinając pole karne, ale niestety i tym razem futbolówka została wybita.

Korona przejęła i zdobyła kilka jardów. Jest nieco z przodu.

Widzew ma rzut wolny. Calkiem daleko. Będzie wrzutka. Nic z niej nie wyszło. Ale Widzew wciąż przy piłce.

Jeszcze jeden przedmeczowy obrazek.

To była bardzo niebezpieczna sytuacja. Chyba wrzutka Możdżenia, którą strzałem z głowy wykorzystał totalnie niepilnowany Czubak. Piłka przeleciała wysoko i spadła pod spojenie. Na szczęście opadła na słupek. Gramy dalej, jest 0:0. Ale to jest doskonała sytuacja, którą na pewno będzie mocno analizowana po meczu. Teraz Korona pod bramką Widzewa, ale bez rozwinięcia. Aut i goście mają piłkę.

Niemal 60% posiadania piłki jest po stronie Widzewa. Korona Kielce nie jest w najlepszej sytuacji. Biegamy za piłką, a Widzew szuka swojej szansy w ataku pozycyjnym. I jest pierwszy strzał! Czubak tylko w słupek!!!!

Korona trzyma gardę i wyczekuje kontrataku.

Lisowski do Podgórskiego, a ten niestety nie podał dokładnie swojej piłki. Gdyby tak się stało, Widzew miałby ogromny problem. A tymczasem futbolówka za linią końcową. Zaczyna bramkarz.

Widzew aktywniejszy. Niemal wszyscy zawodnicy są na połowie Korony.

Takie trybuny lubimy!

Hanousek w doskonałej sytuacji zostaje zablokowany! Mamy rożny. Bramka Korony od strony WDK.

Aż miło posłuchać trybun! Fajnie, fajnie. Ale nam tego brakowało!!! A mecz na razie spokojnie - bez zagrożeń.

20:00

Kibice Widzewa jednak na miejscu. Poszły już w ruch "komplementy" na temat "żółto-czerwonych" :)

19:58

19:58

Koronel Kordas, Marek Kozioł, Mirosław Dreszer - dzięki za grę w Koronie Kielce!

19:57

OK! Wychodzimy na murawę. Korona na posterunku. To także czas pożegnań Koroniarzy.

19:55

Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. No i oczywiście na oba składy :)

19:21

Składy już mamy. A teraz powolutku czekamy na rozpoczęcie przedostatniego spotkania w tym sezonie. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas. A póki co - delektujmy się ostatnim meczem na Suzuki Arenie :)