Górnik Zabrze

27:31 (17:16)

Vive Tauron Kielce

60. minuta (27:31)

Zaczyna się ostatnia minuta meczu. Vive w natarciu. Kielczanie graja długo, a równo z końcowa syrena wynik meczu ustala Reichmann.

59. minuta (27:30)

Zabrzanie walcza o jak najlepszy wynik.

59. minuta (26:30)

I znów piłka dla Vive. Tkaczyk chciał zagrać wrzutkę do Reichmanna, ale nie wyszło. Po chwili fajnym techniczym rzutem popisuje się Jurasik, ale ciut za wysoko.

58. minuta (26:30)

Dobry blok Vive i orona Szmala. Jurecki potężna bomba! Kielczanie maja - chyba pierwszy raz w tym meczu - cztery bramki przewagi.

57. minuta (26:29)

Świetny rzut Tkaczyka! Vive ma trzy bramki przewagi na trzy i pół minuty przed końcem. O czas prosi jeszcze trener Górnika, Patrik Liljestrand.

56. minuta (26:28)

Szmal broni rzut Jurasika!

Głośno w hali Górnika, głośno. Miejscowi kibice licza na sensacje.

Faul w ataku Tomczaka, a po chwili trafienie Reichmanna. Zabrzanie uważaja, że wcześniej powinien być odgwizdany ofens Vive.

55. minuta (26:27)

Jurecki powalany przez Niedośpiała. Dwie minuty kary dla Górnika i karny dla Vive. Ale pomylił się Cupić!

53. minuta (26:27)

Vive miało piłkę, ale - znów już straciło i kontrę na bramkę zamienia Tomczak. 27:26 dla Vive.

51. minuta (25:27)

Zabrzanie sie pogubili i zrobili kilka błędów. Piłka powinna być dla Vive, co ostro reklamowała kielecka ławka. Nic z tego. Ale Vive ma Szmala, a on broni rzut Orzechowskiego! Szybko odowiada Michał Jurecki!

51. minuta (25:26)

Sędziowie odgwizadali własnie przejście Jureckiego. Górnik ma szansę na remis.

50. minuta (25:26)

Kolejny karny w tym meczu dla Zabrza. Kolejny raz skutecznie Kuchczyński. Zabrzanie maja już tylko bramke straty.

49. minuta (24:26)

Jak widać walka jest dziś na całego:

48. minuta (23:25)

Przedziera się przez kielecka obronę Kubisztal i wywalcza karnego. Na przeciwko Szmala staje Kuchczyński. Góra skrzydłowy.

47. minuta (22:25)

Szybka kontra Vive i Strlek znów skutecznie.

44. minuta (21:24)

Kapitalny przechwyt zanotował teraz Chrapkowski, piłka trafiła do Strleka i znów Vive prowadzi trzema bramkami.

44. minuta (21:23)

Cupić efektownie zbiega ze skrzydła na rozegranie i rzuca na 23:21. Chorwat był jeszcze faulowany i dwie minuty kary dla Gromyko.

43. minuta (21:22)

No nie chca spokoju, bo znów nieskuteczny rzut. Górnik w ataku, ale za długo i piłka dla Vive.

42. minuta (21:22)

Vive nie chce tu chyba wygrać "na spokojnie", bo znów była strata piłki i znów jest karny dla Zabrza. Kuchczyński znów skutecznie.

40. minuta (20:22)

Ze skrzydła rzucał Tomczak, ale był faulowany przez Cupicia. Chorwat otrzymuje dwie minuty kary, a Kuchczyński z karnego pokonuje Szmala.

39. minuta (19:22)

Strata Vive, ale sędziowie po chwili pokazuja, że piłka dla kielczan. Niespodobało się to kibicom. Jednak znów mistrzowie Polski straca piłke.

38. minuta (18:21)

Orzechowski "robi" ofens na Grabarczyku. Szybka akcja Vive, zwieńczona trafieniem Jachlewskiego. Czas dla Zabrza. A miejscowi kibice skanduja: drukarze.

37. minuta (18:20)

Dobrze w obronie powalczyli kielczanie. Dzięki temu mogli wyprowadzić kontrę i znów skutecznie Ivan Cupić, to już piaty gol Chorwata w tym meczu i czwarty w tej połowie.

36. minuta (18:19)

Cupic ze skrzydła. Skutecznie.

36. minuta (18:18)

Dwie minuty kary dla Kubisztala za ostry atak na Rosińskiego.

35. minuta (18:18)

W Zabrzu sa też fani Vive:

34. minuta (17:18)

Kontra Vive, Rosiński świetne odnalazł Cupcia i kielczanie prowadza jednym trafieniem.

33. minuta (17:17)

Broni Szmal! Vive ma szanse na prowadzenie. Kielczanie długo w ataku, z mozołem kontstruuja akcje. Jak rażony piorunem padł Denis Buntić, ale Chorwat może kontrynuować grę. Został uderzony w ferworze walki, bo ze spokojem się podnosi.

32. minuta (17:17)

Teraz karny dla Vive.  Rzuca Cupić i mamy remis!

30. minuta (17:16)

No i zaczynamy. Vive broni w składzie: Szmal, Jachlewski, Chrapkowski, Grabarczyk, Buntić, Cupić. I Chrapek fauluje jednego z zabrzan i karny. Do piłki podchodzi Kubisztal i rzut obok bramki.

0. minuta (17:16)

Jeszcze jakieś zamieszanie. Obie ekipy gotowe do gry.

Górnik zaczyna druga połowę.

255. minuta (17:16)

Zawodnicy obu ekip wyszli już z szatni. Liczymy, że po przerwie zobaczymy lepsza gre mistrzów Polski. A przypominamy, że przez prawie dwie minuty pierwszej połowy gramy w osłabieniu.

Po pierwszej połowie Vive przegrywa w Zabrzu 16:17. P

Trzy sekundy do końca dwie minuty kary otrzymuje Bielecki.

Kontra Reichmanna!

30. minuta (17:15)

Wymiana ciosów. Gromyko dla Zabrza, Bielecki dla Kielc.

29. minuta (16:14)

Zmniejszamy straty, wszystko za sprawa Aginagalde, który dostał świetne podanie od Rosińskiego.

28. minuta (16:13)

Kontra Zabrza i bramka Tomczaka. Vive musi odrobić trzy bramki, aby był remis.

28. minuta (15:13)

Ciekawy mecz ogladamy w Zabrzu.

27. minuta (14:13)

CO ZA BRAMKA AGINAGALDE! Julen złapał piłke będac tyłem do bramki, rzucił piłkę jakby za głowę, a ta wpadła do siatki.

26. minuta (14:12)

Kolejna kara dla Vive, na ławke kar wędruje Strlek. Jest jeszcze karny dla Zabrza i Kubisztal lepszy od Sego.

26. minuta (13:12)

Sędziowie podnosza rece do góry, sygnalizuja grę na czas Vive, ale rzuca Rosiński!

25. minuta (13:11)

Dwie minuty kary dla Musy. Szybka rotacja w składzie. Plac boju opuszcza Rosiński, wchodzi Grabarczyk. Vive gra w obronie. A Jurasik rzuca skutecznie i Górnik proadzi 13:11.

24. minuta (12:11)

Kielczanie popełniaja dziś sporo błedów w ataku, a dodatkowo sa nieskuteczni. Teraz mogli wyprowadzić kontrę, ale stracili piłkę.

23. minuta (11:11)

Do remisu doprowadza Manuel Strlek. Ogladamy bardzo wyrównany mecz.

22. minuta (11:10)

Na parkiecie pojawia się Tomek Rosiński.

21. minuta (10:9)

Tomczak daje prowadzenie zabrzanom.

19. minuta (9:9)

Siły się wyrównały. Dwie minuty odpocznie Michał Kubisztal.

Zrobiło nam się zamieszanie, ale lepiej wyszli z tego zabrzanie. Przeprowadzili oni kontrę i mamy remis. Kielczanie dwa razy w tym meczu prowadzili już trzema bramkami. I dwa razy to stracili.

18. minuta (8:9)

Grabarczyk ostro potraktował Jurasika i otrzymuje dwie minuty kary. Józek jeszcze podał do Tomczaka i Kopara rzucił na 8:9.

18. minuta (5:8)

Ale z drugiej strony równie efektownie rzuca Buntić. A szybko odpowiada Kuchczyński. Zrobiła nam się wymiana ciosów.

17. minuta (5:8)

Na boisko wszedł Mariusz Jurasik i już zdobywa efektowna bramke.

16. minuta (5:8)

Vive prowadzi 7:5 i ma karnego. Do piłki podchodzi Buntić i Kornecki bez szans. O czas prosi trener gospodarzy.

14. minuta (5:6)

Trener Dujszebajew z duża uwaga przyglada się grze kielczan w ataku.

13. minuta (5:6)

Jest prowadzenie Vive. Rzuca Jurecki.

12. minuta (5:5)

To chyba powinna być czerwona kartka. Z bramki wychodzi Suchowicz i wpada na biegnacego do kontry Cupicia. Kielecka ławka reklamuje, że powinno być wykluczenie.

11. minuta (5:4)

Strata Jachlewskiego. Zabrzanie maja pierwsza szanse na prowadzenie. Orzechowski z podłoża skutecznie.

10. minuta (2:3)

Ojej. Świetna kontra Vive, sam na sam z Suchowiczem Jachlewski, ale Siwy obroniony. A na 4:4 rzuca Marek Daćko.

7. minuta (2:3)

Strata Vive, kontra Zabrza i gol Kuczyńskiego. Po chwili wydawało się, ze piłka będzie znów dla Górnika. Ale był bład kroków. Taka decyzja sedziów zezłościła miejscowych fanów. Jachlewski miał wszystko "wyczyszczone", ale góra Kornecki.

6. minuta (1:3)

Szyba odpowiedź Gónika, a dokładniej Marka Daćko.

5. minuta (0:3)

Ofens Tatarniceva i piłka dla Vive. Kielczanie zaczynaja szybko, ale Dujszebajew pokazuje im: panowie spokojnie. Była to dobra rada, bo karnego wywalczył Zorman, a Cupić zamienił go na bramkę.

4. minuta (0:2)

Kontra Vive! Cupić podaje do Zormana i 2:0!

3. minuta (0:1)

Nieskutecznie ze skrzydla Jachlewski. Ale Zabrze też traci.

2. minuta (0:1)

Przepraszamy, w bramce jest Marin Sego ;) I już zalicza pierwsza udana interwencje.

1. minuta (0:1)

Michał Jurecki poteżnie z drugiej linii i prowadzimy!

Vive w składzie: Sego - Cupić, Buntić, Zorman, Jurecki, Jachlewski i Aginagalde. Zaczynamy w ataku, a do obrony będa wbiegać Grabarczyk i Chrapkowski.

Górnicy już także na parkiecie. Możemy zaczynać!

W Zabrzu spotkanie to reklamuja jako mecz wiosny.

18:38

Zabrzu było sporo emocji, ale to Vive zgarnęło dwa punkty, bo wygrało 31:27. Za dwa dni nasza drużyna zmierzy się z Orlen Wisła Płock. Za uwagę dziękuje Wojciech Staniec.

17:01

Kielczanie pojawiaja się na parkiecie:

16:59

Zaczyna się prezentacja. Według spikera w tym spotkaniu gra Martin Sego ;)

16:57

Przed meczem potrzebna będzie jeszcze zmiana stron. Teraz sporo roboty na kierownik Vive Wojciech Łukawski, który musi przenieść cały sprzęt.

16:56

Jeszcze przed meczem uroczystość. Górnik nawiazał współpracę z Fundacji im. Zbigniewa Religi.

16:55

Zabrzanie już dawno w szatni, a kielczanie dopiero teraz się tam udaja.

16:54

Spiker z Zabrza: - Cała Polska za tydzień będzie trzymała kciuki za kielczan i liczymy, że puchar za Ligę Mistrzów pojedzie do Kielc - powiedział.

16:53

Górnicy już w szatni. Kielczanie kończa rozgrzewke.

16:52

W Zabrzu kielczanie zagraja bez Krzysztofa Lijewskiego. Liczymy, że tego zawodnika zobaczymy za tydzień, w pojedynku z Montpellier.

16:49

Powinniśmy się skupić na tym co w Zabrzu, ale ciagle podgladamy sytuację w Bielsku. A Korona prowadzi 2:1.

16:48

Kilka minut temu pogawędkę ucieli sobie trener i prezes Zabrzańskiego klubu. Czyżby dyskutowali o tym jak pokonać Vive Tauron?

16:45

Kwadrans został do rozpoczęcia meczu. Trener Tałant Dujszebajew bedzie miał do dyspozycji szesnastu zawodników. No, trzeba przyznać, że dawno takie luksusu nie miał.