Jacek Podgórski (42')
3:0

GKS Bełchatów

18:50

To było zasłużone zwycięstwo Korony. Przeciwnik nie był dziś wymagający, nie postawił poprzeczki wysoko, a kielczanie zrobili swoje. Efektowna wygrana, która przypieczętowana była już w pierwszej połowie. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje - do końca sezonu zostały jeszcze cztery mecze.

Sędzia zagwizdał po raz ostatni. Korona Kielce pokonuje 3:0 GKS Bełchatów.

Na koniec meczu jeszcze zdjęcie kibiców gości. Jest ich kilku w sektorze narożnym, ale raczej nie prowadzą dopingu.

Emocji w drugiej połowie było mniej, ale kielczanie dowożą korzystny wynik do końca. W tym momencie nie forsują już tempa.

Sędzia Damian Kos dolicza do drugiej połowy trzy minuty.

Już tylko 120 sekund plus doliczony czas dzieli Koronę od trzech punktów.

A gościom pali się grunt pod nogami.

Wygrana Korony w dzisiejszym meczu jest już przesądzona. Nie zmieni jednak pozycji kielczan w tabeli - dalej będzie nią 12. miejsce.

Daniel Niźnik odbił strzał Rybusa po wrzutce Kiełba na rzut rożny.

Ostatnia zmiana w Bełchatowie: Patryk Winsztal za Mikołaja Grzelaka.

Zapeszliśmy. Żółtą kartką ukarany Waldemar Gancarczyk.

Ciekawy fakt: do tej pory na boisku nie było ani jednej żółtej kartki.

Trzy zmiany w Koronie. Z boiska schodzą Grzegorz Szymusik, Dawid Lisowski i Marcin Szpakowski, a w ich miejsce Rafał Kobryń, Emile Thiakane i Adrian Bielka. Ten ostatni debiutuje w Fortna 1. Lidze.

Tak dziś wygląda Młyn Korony.

Wymuszona przerwa w grze. Szymusik leży na murawie.

Gąsior stracił piłkę pod własnym polem karnym, ale Koroniarze odzyskują. Jest faul w środku boiska.

Łukowski trafił z wolnego w mur.

Już w pierwszej swojej akcji Bośniak wywalczył dla Korony rzut wolny. Będzie okazna na czwartego gola.

Za Marko Pervana na murawie pojawia się Zvonimir Petrović.

Magiera zderzył się z Rybusem, ale gra toczy się dalej.

2260 widzów ogląda mecz Korony z GKS-em Bełchatów z trybun stadionu.

Dzieje się! Marceli Zapytowski broni w sytuacji sam na sam!

Znów dobra okazja, ale zmarnowana. Jacek Kiełb potknął się po podaniu Pervana.

Marko Pervan pocelowal w sam środek bramki, dokładnie tam, gdzie ustawiony był Daniel Niźnik.

Jakub Rybus zastępuje na boisku Jacka Podgórskiego. To pierwsza zmiana Dominika Nowaka.

Ładnie zagrała Korona. Kiełb podał wzdłuż linii pola karnego do Łukowskiego, ten podał piętą przed pole karne, akcję strzałem nad bramką zakończył Szpakowski.

Strzal Szymusika zablokowany, goście wychodzą z kontratakiem, ale piłka znów pod nogami piłkarzy Korony. Pełna kontrola gospodarzy.

Dośrodkowanie Kiełba okazało się za mocne, a szkoda, bo okazja była niezła.

Strzał Marcina Ryszki bardzo niecelny.

Warto odnotować, że w przerwie w zespole GKS-u Bełchatów były aż cztery zmiany. Na boisku grają Jakub Bator, Marcin Ryszka, Maciej Mas i Szymon Łapiński.

Daniel Niźnik wyłapał piłkę po próbie zagrania prostopadłego przez Szpakowskiego.

Dobre uderzenie Kiełba, ale piłka odbita od któregoś z piłkarzy gości i będzie rzut rożny.

Korona będzie miała niezłą okazję na bramkę. Rzut wolny z okolic 20. metra.

Nieudane dośrodkowanie Szymusika i piłkę od bramki wznowi Daniel Niźnik.

Pdogórski trochę nie w tempo zagrał do Łukowskiego. Bełchatów wyłuskał piłkę, ale Korona napędza już kolejny atak.

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

Dziś wielki dzień. Korona gromi Bełchatów do przerwy, a "Lewy" wyrównuje rekord Gerda Muellera!

Wracamy za kwadrans. Oby po kolejne bramki!

Sędzia Damian Kos kończy pierwszą połowę bez doliczania ani minuty. Korona - GKS Bełchatów 3:0.

Dawno takiego meczu nie było. Trzy bramki, i to tylko w pierwszej połowie! To prowadzenie jak najbardziej zasłużone.

Deklasacja! Korona pograła prawą stroną, w polu karnym był Grzegorz Szymusik, który wystawił piłkę Pervanovi. Chorwat zostawił futbolówkę Łukowskiemu, którego strzał dobił do siatki z bliskiej odległości Jacek Podgorski. Jest 3:0.

Za kulisami:

Marcin Szpakowski wyłożył piłkę przed bramkę, ale wybili piłkę zawodnicy Bełchatowa.

Szczęście z Koroną! Dawid Flaszka wbiegał w tempo w pole karne, zagrał wzdłuż bramki, ale tam pośliznął się jeden z zawodników zamykających akcję. Gdyby dołożył nogę, mogła być bramka.

Marko Pervan odpalił petardę z szesnastego metra, ale piłka poleciała na drugie piętro stadionu.

Zapytowski miał dużo szczęścia. Cofał się do bramki i dopiero na samej linii złapał uderzoną z rzutu wolnego piłkę. Wydaje się, że bardziej spodziewał się dośrodkowania.

Zapytowski wyłapał dośrodkowanie bełchatowian z rzutu wolnego.

Pomylił się Zebić i trochę mu się upiekło, bo za nim był już tylko bramkarz.

Łukowski przewracany w polu karnym, ale sędzia pokazuje, że nie było przewinienia. Korona dalej przy piłce.

A w odpowiedzi Bełchatów! Świetnie broni Zapytowski, który chroni Koronę przed stratą bramki.

Wielka szkoda! Marko Pervan miał idealną sytuację, aby podwyższyć na 3:0. Wszystko zaczęło się od Łukowskiego, który wyprowadził szybki kontratak, zakończony strzałem wprost w bramkarza przez Chorwata.

Dawno już takich obrazków nie było. Kielczanie mają pełną kontrolę nad meczem.

Obrońcy Korony wybijają dośrodkowanie Szymorka, a po chwili bez problemu piłkę wyłapuje Zapytowski.

Warto odnotować, że był to gol nr 52 Jacka Kiełba w Koronie Kielce. W klasyfikacji strzelców wszechczasów przed nim jest tylko Henryk Kiszkis, który ma 61 goli.

Kielczanie z wielką łatwością operują piłką i spychają rywali do defensywy. Piłka rozciągnięta na skrzydło, centra, a "Ryba" tylko dołożył nogę z bliskiej odległości - tak padł gol na 2:0.

Co za otwarcie! Na 2:0 podwyższa Jacek Kiełb, który celebruje gola z kibicami Korony!

Najlepsze życzenia dla legendy polskiego dziennikarstwa sportowego!

Mogło być 2:0! Pervan uderzył mocno na bramkę, piłkę przed siebie wypluł Niźnik, ale Jacek Kiełb nie zdążył z dobitką.

Początek to bardzo duża przewaga kieleckiej drużyny i co ważne - udokumentowana bramką.

GOL DLA KORONY! Szpakowski poszedł końca po podaniu Podgórskiego, minął bramkarza i strzelił z ostrego kąta do pustej siatki!

Osiem minut za nami, a już kolejny, czwarty strzał Korony. Uderzenie Pervana z daleka jednak niecelne.

Bardzo dobra piłka od Szymusika, ale czujny był w obronie Mariusz Magiera. Gdyby nie on, na futbolówkę czaił się na piątym metrze Jakub Łukowski.

Aktywna Korona, znów sprawy w swoje ręce wziął Jakub Łukowski. Piłka po jego strzale obok bramki.

Korona od początku rozpoczęła mecz wysoko z zamiarem atakowania. Jakub Łukowski oddał strzał piętą po centrze z prawej flanki, ale niecelny.

Jacek Kiełb uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka.

Piłka w grze. Korona już w ataku.

16:59

Oba zespoły już na boisku i za chwilę zaczynamy.

16:59

Ciekawi nas, jaka będzie frekwencja. Na 24h przed meczem klub sprzedał tylko 1700 biletów.