Jakub Łukowski (68')
1:0 0:0

Zagłębie Sosnowiec

18:55

Korona Kielce nie zachwyciła, ale w końcu wygrała za sprawą świetnej i składnej akcji. Zagłębie wraca do Sosnowca z niczym, choć mieli ogromną motywację, bo to starcie wygrać, albo przynajmniej zremisować. Pierwsza połowa niezwykle zła, druga nieco lepsza, ale jednak oczekujemy zdecydowanie więcej. Dziękujemy serdecznie za uwagę!

Osobiński jeszcze wyłapuje piłkę w powietrzu w ostatniej akcji i tym samym zakończył ten mecz. GRATULACJE!

Noo kończ pan ten mecz.

A teraz faul taktyczny Lisowskiego. Ten w kolejnym meczu nie zagra, bo dostał żółtą kartkę.

Petrović faulowany. Żółta kartka dla Popczyka.

Mało chętnych do egzekwowania. Oba zespoły raczej nie rzuciły się na ten rożny.

Kiełb do Pervana. Ten w polu karnym nie opanował piłki. Ale w walce rywal wybił na rożny.

Osobiński znów złapał piłkę w ręce po słabym uderzeniu Sosnowca. Ma trochę pracy ten zawodnik.

Trzy dodatkowe minuty.

Wedle statystyk Korona zanotowała w tym meczu już 100 ataków i jeden celny strzał :)

Ale to tylko radość z bramki, do końca meczu i finalnej radości jeszcze kawałek. Teraz wrzutka Sosnowca, ale wyłapuje Osobiński. Dobry mecz tego zawodnika.

No w końcu :)

'

Sosnowiec przy piłce. Generalnie prawie wszyscy piłkarze tylko na połowie Korony.

Koniec meczu coraz bliżej. Oby nie było głupot jak w Olsztynie.

Strata i aut dla Korony Kielce.

Goście przy piłce.

Sosnowiec płasko dośrodkował, Kobryń wybił na aut.

Korona pcha piłkę lewą stroną. Powoli. Bardzo. Ale zaraz traci. Sosnowiec przy piłce.

Faul na Rybie. Korona na własnej połowie z wolnego.

Więcej miejsca mają oba zespoły, Sosnowiec bardzo się śpieszy. Akcja za akcją, dużo posiadania piłki i na razie bez dużego zagrożenia.

Tutaj było BARDZO BARDZO CIEPŁO. Ale Osobiński HERO!

Akcja zakończona faulem na Koronie. I są zmiany. Mateusz Popczyk za Turzynieckiego i Pisarek za Sobczaka.

Wrzutka z lewej, główka, piłka spada pod nogi Sosnowca. Cały czas pod grą.

Piłka jak po sznurku, cały czas przy piłce.

Zagłębie głęboko w polu karnym Korony. Grają pozycyjnie, szukają szans.

Faul na połowie Sosnowca po stronie Korony. No i gramy. Sosnowiec próbuje rozgrywać od tyłu.

Zagłębie robi zaraz podwójną zmianę.

Korona od autu po lewej stronie.

Sosnowiec gra z opuszczoną gardą. Ryzykuje, ale stał się bardzo groźny.

Rybus schodzi, a za niego Petrović.

Portugalczyk niekryty w polu karnym uderzył z bliska. Ale Osobiński na posterunku, BRAWO!

Osobiński ratuje Koronę!

A teraz PERVAN W POPRZECZKĘ.

Rozkręca nam się Zagłębie. Widać ta bramka podziałała.

ZNOWU UDERZENIE! Zza pola karnego ze strony gości. Osobiński zachował czujność, obronił.

Teraz Korona przy piłce.

Ale teraz to Sosnowiec w polu karnym. Świetne uderzenie! Ooooo, prawie gol, ale Korona zablokowała. A blokował Podgórski.

Sosnowiec nieco przyśpieszył. No cóż. Ta porażka nic im nie daje w pryzmacie utrzymania, a więc nie można do niej dopuścić ;)

KORONA TYLKO JEDEN STRZAŁ CELNY W TYM MECZU.

Bardzo przyzwoita bramka. Oliveira zmarkował, bo zasygnalizował podanie do Podgórskiego ale finalnie znalazł w polu karnym Jakuba Łukowskiego i jest gol. Pierwszy fajny gol Korony od całkiem dawna :)

Brawo, brawo! Zawodnik Korony Kielce wpakował piłkę do siatki po długim słupku. A zaczęło się od Oliveiry, który ładnie zapoczątkował całą akcję, potem po sznurku do Łukowskiego i mamy gola. BRAWO. Precyzyjne uderzenie, odchodzące. Poza zasięgiem bramkarza.

I MAMY BRAMKĘ! Jakub Łukowski!!!!

Świetne podanie z głębi pola pod pole karne po stronie gości. Ale atak zniszczony w zalążku.

Sosnowiec: Ryndak za Martima Maie

Rybus w pole karne, a tam znowu Jacek Kiełb i znowu powąchaliśmy pole karne rywala. Niewiele zabrakło, a "Ryba" zdobyłby gola.

Pervan za Szpakowskiego.

Oliveira uderza!!! Jest rykoszet i obok słupka. Korona ma rożny. Ale było blisko. Korona coraz śmielej.

Maciej Gil szefem scoutingu Korony Kielce? Już nie. Za kilka dni ma odejść z kieleckiego klubu.

Ale Zebicia i tak nikt nie przebije ;) 8 meczów = 8 kartek :)

Łukowski po ziemi w polu karnym do Kiełba! Ten bardzo blisko, ale jednak nie przeciął. Noooo to było niezłe.

No to rodzina słynnego Seedorfa już poza grą.

Quentin Seedorf out, na boisku Michal Maslowski.

Strata za stratą. Nie możemy nadążyć z pisaniem, kto traci teraz piłkę. Ale aktualnie - jest zmiana.

Podgórski czaruje na prawej flance, wrzuca, ale nie było to podanie z cyklu na główkę od szpilki. Zagłębie wybija, ale Korona wciąż atakuje.

Zdobywamy jardy. Korona na połowie rywala. Powolny szturm.

Korona zacznie od wolnego na własnej połowie.

Trochę przykre, że Korona postrzegana jest bardziej jako potencjalny spadkowicz, niż pretendent do awansu... Ale tabela nie kłamie.

Uderzenie, ale baaaaardzo niecelne.

Rożny dla Sosnowca.

Seedorf do napastnika, ale w ostatniej chwili Szywacz przeciął to podanie. Było groźnie. Prawie gol.

Kontra Sosnowca.

Daleka wrzutka odchodząca od bramki. Dośrodkowanie, ale za słabe.

Jest OK! Podgórski będzie wrzucał z wolnego. Jesteśmy na połowie rywala.

Podgórski musi być opatrywany. Czekamy na rozwój wydarzeń. Mamy nadzieję, że nic tam się nie stało.

To za faul na Podgórskim. W pierwszej połowie ten zawodnik miał już ostrzeżenie.

Martim Maia

Faul u gości. Sosnowiec zacznie na własnej połówce z rzutu wolnego.

Korona lewą stroną.

Mamy chwilową przerwę - zawodnik Zagłębia zbierał się z murawy.

Niestety stracił piłkę.

Podgórski po prawej.

Lisowski przegrał pojedynek i zaczynamy znowu od tyłu.

Korona znów w natarciu.

NO nieźle, nieźle nam się zaczyna.

Podgórski zaliczył strzał z lewej!!! Nad poprzeczką.

Zaczynamy zaraz.

Oba zespoły już na murawie.

No tak :D

No nie było to zbyt dobre widowisko. Mecz dla koneserów. Mówiliśmy :) Tak zostało i z tym musimy się pogodzić, że na koniec pierwszej połowy mamy 0:0.

Łukowski!!! Uderzenie zatrzymane na murze i to była ostatnia akcja w tej połowie.

Kielczanie próbują rozbić ten mur.

Sosnowiec z murem na 3 osoby.

Możę być niebezpiecznie. Łukowski przy piłce.

Podgórski do Szpakowskiego, Korona rozwija akcję i finalnie jeden z kielczan faulowany przed polem karnym. Prawie na środku, jakieś 22 metry do bramki.

Akcja Korony prawą stroną.

Próbuje forsować, ale bezradnie. Aut i gramy przez tył.

Korona na połowie rywala.

Z drugiej strony warto odnotować, że posiadanie Korony z biegiem czasu minęło. Było nawet 60-40%, teraz raptem 54% dla kielczan.

Korona póki co bez rewelacji. Mało minut nam zostało do końca pierwszej połowy, a zatem możemy powolutku podsumowywać to starcie. A raczej jego pierwszą odsłonę. Jedno jest pewne - nie dzieje się tutaj zbyt wiele, chociaż kielczanie potrafią sporo trzymać piłkę przy sobie.

Poleciał mocny rogalik Podgórskiego. Mocny, ale mało precyzyjny. Piłka nad bramką.

Podgórski może nawet uderzyć. Ten jest przy piłce. Ale też Oliveira.

Korona przy piłce. Na wysokości pola karnego. Faulowany zawodnik Korony i będzie wrzutka. Wygląda niebezpiecznie.