ŁKS Łódź

Tomasz Nawotka (51')
Antonio Dominguez (56')

KONIEC MECZU!

Sekulski minął Zapytowskiego, położył go na murawie, ale nie dał rady strzelić, ani dośrodkować. Jest rzut rożny.

ŁKS miał okazję na trzeciego gola, ale nie wykorzystał sytuacji, jest rzut rożny.

Cztery minuty doliczył arbiter. Pozostały jeszcze trzy.

Mario Zebić przerwał kontrę rywali i ogląda za to żółtą kartkę.

Jakub Łukowski znalazł się najprzytomniej w polu karnym i jego dobitka ląduje w siatce! Kielczanie nie złożyli jeszcze broni, końcówka zapowiada się ciekawie!

ŁKS odpuścił i Korona łapie kontakt! Jest gol!

Marceli Zapytowski broni strzał Klimczaka!

Niezła wrzutka Podgórskiego i główka Szpakowskiego! Dobrze ustawiony Malarz.

Spalony żółto-czerwonych i ostatnia zmiana w ŁKS-ie. Z boiska schodzi Pirulo, w jego miejsce Adrian Klimczak.

Jacek Podgórski dryblował pod chorągiewką, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

Kwadrans do końca, ale Korona nie gra tak dobrze, jak w pierwszej połowie. ŁKS prowadzi grę, utrzymuje się przy piłce, rozgrywa. Gra żółto-czerwonych "siadła".

Zmiana również w Koronie. Paweł Łysiak za Emile Thiakane.

Ricardinho opuszcza boisko. W jego miejsce były gracz Korony - Łukasz Sekulski.

Ricardinho z piłką w polu karnym, dośrodkowanie... ale do nikogo.

Szpakowski ustawiony wysoko, za plecami Thiakane. Zobaczymy, czy da coś od siebie w ofensywie.

Spodobał nam się ten mem. Oddaje przebieg meczu.

Jest debiut. Marcin Szpakowski po raz pierwszy w barwach Korony Kielce w Fortuna 1. Lidze. Zmienia Marko Pervana.

Korona stara się o bramkę kontaktową, ale kontratak spowolnił i zamienił się w atak pozycyjny. Niestety zakończony strzałem niecelnym.

Thiakane zabrał się z piłką i sfaulował go Dąbrowski, za co ogląda żółtą kartkę. Sporo dziś przewinień na Suzuki Arenie.

Warto odnotować, że za faul w polu karnym kartonikiem ukarany został też Dawid Lisowski.

Przemysław Szarek ogląda żółtą kartkę.

Niewykorzystane sytuację się mszczą. Nic więcej dodawać nie trzeba.

No i jest... Antonio Dominguez, sam poszkodowany, podszedł do piłki i pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

Niesamowite... Antonio Dominguez wpadł w pole karne, fauluje go Dawid Lisowski. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na punkt odddalony od bramki o jedenaście metrów.

Dawno już nie oglądaliśmy Jacka Kiełba. I w końcu jest! Kapitan zmienia kontuzjowanego Szymusika.

Jest trzecia zmiana w ŁKS. Piotr Gryszkiewicz za Janczukowicza. Wygląda na to, że Grzegorz Szymusik nie będzie mógł kontynuować gry, przekazał opaskę Gąsiorowi.

Znowu gorąco pod bramką Korony! Rygaard nie trafił czysto w piłkę, a miał doskonałą sytuację! Piłkę wybijał Szymusik, który źle stanął i teraz cierpi, pomagają mu masażyści.

Zimny prysznic na początku drugiej połowy. To był dopiero drugi celny strzał gości na Suzuki Arenie.

Niedobrze! Korona miała więcej sytuacji, ale to ŁKS otwiera wynik meczu! Akcja przerzucona z lewego na prawe skrzydło, Pirulo zagrywa do Nawotki, a ten plasowanym strzałem po długim rogu pokonuje Zapytowskiego! Ładna akcja ŁKS-u, a Korona, która grała naprawdę nieźle, musi teraz gonić wynik.

Dzieje się! Teraz jedna z nielicznych akcji ŁKS-u! Kontra Ricardinho, podanie do Pirulo, ten uruchamia Janczukowicza, który zdecydował się kończyć akcję strzałem. Trafił w boczną siatkę.

Ależ niewiele brakowało! Dośrodkowanie z wolnego, piłka trafiła do Gąsiora, który pomylił się dosłownie o pół metra! Było gorąco pod bramką Malarza.

Rozwandowicz zameldował się na boisku faulem na Jacku Podgórskim.

Wracamy na drugą połowę. Trener Mamrot reaguje na słabą grę swojego zespołu i posyła do gry dwóch nowych zawodników: Maksymiliana Rozwandowicza i Antonio Dominuguza. Na drugie 45 minut nie wyszli Michał Trąbka i Jakub Tosik.

Zerkamy do sieci, a tam sporo komentarzy. Również ze strony kibiców ŁKS-u.

Upłnęła jedna doliczona minuta pierwszej połowy. Dobra gra Korony, ale wynik bezbramkowy. Z dużą nadzieją czekamy na drugie 45 minut.

Bardzo fajnie wygląda dziś w ataku Korona. Atakuje odważnie, jest sporo stytuacji, choć na razie jeszcze bez bramki. Dobrze się to ogląda. I to wszystko przeciwko najskuteczniejszej drużynie Fortuna 1. Ligi!

W ciągu minuty dwie doskonałe okazje Korony! Łukowski długo prowadził piłkę i oddał mocny strzał, który obronił Malarz. Po chwili dobitka Pervana w sam środek bramki też padał łupem kapitana ŁKS-u!

Sypią się kartki. Teraz ukarany nią trener Korony, który prostestował i domagał się drugiej żółtej kartki dla Jakuba Tosika, który przeszkadzał bramkarzowi Korony we wznowieniu gry.

Dominik Nowak zagrzewa swoich piłkarzy do walki.

Zagotowała nam się atmosfera na boisku. Sędzia pokazał dwie żółte kartki - dla Michała Trąbki i Marcela Gąsiora.

Po źle rozegranym przez gości stałym fragmencie Korona wychodziła z kontrą, ale wszystko popsuło niecelne podanie. A już podrywaliśmy się z miejsc.

Była okazja! Thiakane zabrał się z piłką, ta trafiła w polu karnym do Pervana, ale strzał Chorwata został zablokowany. Szkoda!

Po 35 minutach naprawdę lepsze wrażenie sprawia Korona. ŁKS przegrał dwa ostatnie mecze, a dziś na razie też zagubiony na boisku. Oby kielczanie udokumentowali optyczną przewagę bramką.

Z murawy zdjęcia ma dla nas Grzegorz Ksel.

Emile Thiakane trafił Dąbrowskiego łokciem w walce o piłkę.

Za mocne podanie do Pervana. Piłka uciekła Koroniarzom poza boisko.

Zagadką przed tym meczem było ustawienie Korony. I faktycznie - Mario Zebić został przestawiony przez Dominika Nowaka z obrony do pomocy. Tam brakuje za to Filipe Oliveiry. Krótka dziś ławka Koroniarzy.

Jakub Tosik ukarany żółtym kartonikiem za faul na Gąsiorze.

Piłka w pole karne... Broni Lisowski.

Gorąco się zrobiło w polu karnym Korony. Sędzia rozmawia jeszcze z piłkarzami, Pirulo zwija się z bólu. Ale jest tylko rzut rożny.

Nowotka wrzutka i Zapytowski z największym trudem ratuje bramkę.

Lisowski lewą stroną, wrzuca w pole karne, ale ŁKS dobrze się broni. Teraz piłka jest przy ich nogach. Akcja przemieściła się na połowę Korony.

I gramy znów przy środku. Aut dla Korony.

Dośrodkowanie, strzał glową Dąbrowskiego w światło bramki i sytuację wyjaśnia Zapytowski.

ŁKS pogubił się, nie udało im się oddać strzału, a było blisko. Niemniej ŁKS jeszcze raz ma rożny.

Korner dla ŁKSu.

ŁKS z sytuacją po lewej stronie. Janczukowicz próbował wrzucić, ale wrzutka zablokowana przez Szymusika.

Dość spokojny fragment gry za nami. Trochę kopania w środku pola. Bez polotu, bez wielkiej piłki.

Korona całkiem ładnie w ofensywie. Zmiany Nowaka? Zobaczymy po meczu.

Pervan z rożnego w boczną siatkę. I Malarz od bramki.

Korona napiera! Thiakane - Pervan i podanie do Gąsiora, który oddał strzał! Malarz musiał interweniować. Wybił piłkę na korner.

Korona przejęcie i podciągnięcie akcji przez Podgorskeigo pod pole karne. Nawet oddał strzał, z którym Malarz nie miał problemów.

Korona wychodziła z akcją, ale piłka trafiła sędziego. Będzie rzut sędziowski.

Lisowski lewą flanką, wrzuca, ale na posterunku Arkadiusz Malarz. I gramy od bramki.

ŁKS w polu karnym Korony, ale faul na Szymusiku i mamy wolny dla Korony.

ŁKS stara się rozgrywać akcje przez tył. Na spokojnie, bez pośpiechu, ale pchają dość skutecznie tę piłkę do przodu.

Bardzo spokojny mecz jak na razie. Choć czujemy potencjał pod grad bramek :) Mniej gry w środku pola, więcej szukania okazji w okolicy pola karnego po obu stronach.

Próba dośrodkowania zablokowana. ŁKS przy piłce, ale już nie z kontry, a z autu.

Faul Pod bramką ŁKSu. Wolny i szybka kontra.

Piłka strącona, ale bez pozytywnego zakończenia. Wyszła poza linię końcową i zaczyna ŁKS.

Stały fragment gry dla Korony.

Zaczęliśmy!

12:41

12:38

Nasza ekipa jest na stadionie. Będą zdjęcia, będą relacje, będą wypowiedzi pomeczowe. Zapraszamy ZAWSZE na www.cksport.pl <3

12:37

Pozostaje czekać na pierwszy gwizdek sędziego. Na razie jeszcze nie ma nikogo na murawie. Ale tu pusto!!! Podwójnie, bo bez WAS...