Szymon Drewniak (74')
1:0 (0:0)

14:37

14:37

Nie był to udany debiut nowego szkoleniowca Korony Kielce. Odra Opole wskakuje na 7. miejsce.

14:36

KONIEC. Odra Opole - Korona Kielce 1:0.

Odra ma wolny. Będzie to teraz celebrować.

No nie widać determinacji, jaką pokazały choćby Tychy w Kielcach.

Korona bardzo bezradna w swoich staraniach. Nic z tego nie wychodzi. Pervan w 94. minucie traci piłkę na środku boiska. Tak bramek Korona nie strzeli...

Odra przy piłce. Ale pomyliła się i ją szybko straciła.

Uderzenie ląduje w rękach bramkarza Opola.

Koroniarze wciąż przy piłce pod polem karnym.

Oj nie idą nam te rożne dzisiaj. Korona próbowała, próbowała, ale i tym razem z corneru nic nie wyszło.

Szymusik sprytnie uwolnił się spod opieki rywali, dograł do środka, ale bez skutecznego strzału. Uderzenie zablokowane i jest rożny.

Korona pod polem karnym Opola.

Ostatek szans na wyciągnięcie z tego meczu choćby jednego punktu.

I mamy doliczone 5 minut.

Niziołek schodzi, wchodzi Wróbel.

Dośrodkowanie Łukowskiego, ale nic z tego nie wyszło. Znowu faul/ręka Pervana (nie wiemy co odgwizdał sędzia) i gramy dalej. Piłka dla Opola.

Thiakane wrzucił w pole karnego, a tam tylko Matuszewski, który wybił piłkę na rzut rożny.

Piłka w rękach golkipera Korony.

Wrzutka z rożnego.

To da duże wytchnienie rywalom Korony. Piłka daleko od ich bramki.

Dramatyczny błąd Kobrynia. Dał sobie zabrać piłkę przed własnym polem karnym. Akcja dla opolan. Szymusik ją przerwał, ale rożny dla Odry.

Piłka w rękach bramkarza Odry.

Śpieszą się kielczanie. Głęboka wrzutka Szymusika w pole karne.

Opole broni się niemal całym zespołem, a mimo to Gąsior doszedł do strzału. Dobre uderzenie, ale przestrzelił. Futbolówka poleciała na wysokość 1-go piętra.

Opole będzie się teraz bardzo solidnie bronić. Korona próbuje atakować. Ale słowo PRÓBUJE nie jest tutaj przypadkowe...

Z rożnego nic nie wyszło, Pervan znów odbija piłkę ręką.

Łukowski wrzucił z daleka w pole karne. Opolanie wybili na rożny.

Coraz mniej czasu na wyrównanie.

Faul na Thiakane na wywsokści 35 metra. Wolny dla Korony.

Kolejna podwójna zmiana po stronie opolan.

Winiarczyk za Janusa i Mikinic za Szreka.

Chwilę przed zmianą świetną okazję na zdobycie bramki miał Piech. Piłka uderzona głową obok bramki.

Zmiana w Koronie. Yilmaz za Podgórskiego.

Kielczanie próbują wyrównać. Gąsior do Pervana, a ten dograł do nikogo wzdłuż bramki. Jakby ktoś to zamknął, mielibyśmy 1:1.

No cóż. Korona zakończyła piękną passę. To już nie będzie mecz na zero z tyłu. Koroniarze ewidentnie zaspali przy tym wolnym. Odra Opole wygrała tutaj przede wszystkim tym strąceniem futbolówki pod ręce Drewniaka.

No i niestety. Korona traci bramkę... Szymon Drewniak dostał piękny prezent przy stałym fragmencie gry. Futbolówka wrzucona w pole karne z bardzo dalekiego wolnego została strącona pod nogi Drewniaka. Ten nie miał problemu z pokonaniem kieleckiego bramkarza.

Ręka kieleckiego zawodnika. Odra Opole w swoim polu karny rozpocznie od stałego fragmentu gry.

Rożny dla Korony.

Teraz jak zobaczyliśmy powtórkę - tam karnego nie mogło być. Świetna interwencja Oliveiry. Sam zawodnik też jest zdrowy i może grać dalej.

Odra domagała się rzutu karnego. Szrek miał być faulowany przez Oliveirę. Z naszej perspektywy wyglądało na faul. Ale sędzia był zdecydowanie bliżej i karnego nie ma. Oliveira leży i jest opatrywany. Upadł na rękę.

Thiakane ratuje Koronę przed stratą bramki. Zawodnik Odry, konkretnie Niziołek bliski oddania strzału z 12 metrów. Tutaj piłkę wyłuskał mu zawodnik Korony.

Dorobek Piecha może robić wrażenie. Zwłaszcza w pierwszej lidze.

Piech na boisko za Czaplińskiego. I druga zmiana Surzyn za Nowaka.

Szymusik z żółtą kartką.

Kontra zduszona w zarodku. Do wejścia boisko szykuje się kilku zawodników Odry.

Wrzutka z głębi pola zablokowana przez Thiakane. Jest kontra korony.

Wolny dla Opola.

Akcję z rożnego zakończył Podgórski, który posłał piłkę Panu Bogu w okno. Lubimy chwalić tego zawodnika, ale nie za takie akcje.

Szymusik poszarżował przez kilkadziesiąt metrów, wypuścił podaniem Podgórskiego, ten podał do Łukowskiego, który zmusił bramkarza gospodarzy do interwencji. Jest rożny.

Trochę taki mecz dla koneserów, póki co :)

Podgórski świetnie przechwycił piłkę na połowie rywala. Super to MOGŁO wyglądać. Ale nie wyglądało. Kielczanie pogubili się po tym przechwycie, byli niedokładni, spowolnili akcję i finalnie wszystko zakończyła ręka Pervana :)

Odra Opole utrzymuje wysoki procent posiadania piłki. 54%.

Rożny wykonany w sposób nijaki. I gramy dalej.

Kielczanie próbują poświecić na akcje więcej czasu. Brakuje ostatniego podania, wisienki na torcie - po prostu wykończenia. Teraz będzie okazja na bramkę - rzut rożny dla Korony.

Korona na razie przy piłce. Zachęca opolan do biegania.

Szrek dośrodkowanie w pole karne Korony. Ale przestrzelił. Wrzutka za wysoka.

Zdaje się, że trener wysłuchał Waszych sugestii po pierwszej połowie. Zmiany wychodzą ciekawie.

Szymusik dogrywa do Thiakane, ten jednak zblokowany na linii 5. metra. Trochę więcej by popracował i mielibyśmy bramkę.

Szymusik już był rozpędzony, już wchodził prawą stroną w połowkę rywala - wygladało to bardzo dobrze. Ale źle podał i akcja się skończyła. Więcej dokładności PANOWIE!

Pervan wszedł i zanotował strzał. I to groźny!

Diaz schodzi, wchodzi Pervan.

Zmiana w barwach Korony Kielce. Thiakane za Łysiaka. Ta zmiana była potrzebna i konieczna. Naszym zdaniem - dobra reakcja trenera.

No cóż. Korona ciekawie zaczęła, jednak z każdą kolejną minutą do głosu coraz bardziej dochodzili gospodarze. Finalnie opolanie wyrobili 55% posiadania piłki, dwa razy więcej ataków i lepsze wrażenie po pierwszej odsłonie. Oba zespoły oddały po 8 strzałów na bramkę, z czego Opole 3 celne, a Korona 2. Wynik po pierwsze połowie 0:0.

Mamy jedną minutkę doliczoną.

Bardzo szarpana jest ta końcówka. Oba zespoły tłuką się w środku pola. Nic z tego nie wynika. A na pewno nie widowiskowy mecz.

Jest i koszulka!

Kibice Odry wspierają swoich zawodników pod stadionem.

Podgórski zaaaaa długo! Był ten piłkarz w polu karnym drużyny przeciwnej. Mój strzelać, mógł podać, ale ewidentnie brakowało mu klarownej sytuacji do podjęcia szybkiej decyzji. Przespał moment podania i z akcji nic nie wyszło.

Piłka z rzutu rożnego w rękach Zapytowskiego i Korona już kreuje kontrę.

Piłka zatrzymała się na murze i jest rzut rożny.

Łukowski sfaulował Szreka na kieleckiej połówce. Niebezpieczne miejsce - 30 metrów od bramki.

Gospodarze w końcu przy większym posiadaniu. Mają już 52%. Generalnie mecz cały czas na styku. Wszystko to wygląda całkiem podobnie do ostatnich spotkań Korony Kielce. Martwi tylko, że Odra ma dwa razy więcej akcji.

Trojak z żółtą kartką.

Co, jak co. Ale walki w tym meczu nie brakuje.

Trojak do Janusa, ten wypuścił lewą stroną Matuszewskiego, który dorzucił piłkę ziemią w pole karne Korony. Małe zamieszanie wyjaśnione rozpaczliwym wybiciem jednego z Koroniarzy. Ale to było bardzo niebezpieczne, bo rozgrywało się na wysokości 5 metrów.

Korona zanotowała dwa strzały celne jak na razie. Ale tam tego niebezpieczeństwa nie było. Groźniejsze był akcje, które finalnie zostały zablokowane. Za to Odra miała teraz świetną sytuację. Janus uderzył mocno i po ziemi z 18 metrów. Futbolówkę pewnie w koszyczek złapał kielecki bramkarz.

Marcel Gąsior z żółtą kartką. Przerwał akcję rywala po przechwycie. Typowe zagranie ratunkowe.

Odra Groźnie, ale ze spalonym. Była wrzutka z wolnego, było strącenie piłki na 7. metr i strzał.

Oczywiście pochwalcie się na Twitterze pod #ODRKOR jak tam u Was wygląda oglądanie meczu :)

Grę tego pana zawsze oglądamy z przyjemnością :)

Korona notuje kolejny celny strzał na bramkę gospodarzy. Ale to było zupełnie niegroźne uderzenie - wrzutka ze stałego fragmentu w pole karne, futbolówka spadła na głowę Szymusika, ten uderzył, ale tak źle, że piłka poszybowała wysoko w górę, po czym spadła w ręce golkipera miejscowych. Groźniej było chwilę później, bo Odra spod bramki od razu przeniosła się do akcji ofensywnej. Ta jednak zduszona w zarodku.

Korona doholowała piłkę pod bramkę Korony i oddała strzał. Jednak uderzenie Podgórskiego zatrzymało się na wślizgu rywala, konkretnie Kamińskiego.

Apropos. Sami wskazujecie, że Zebić jest w formie i trzyma się konsekwencji. Kolejny raz z żółtkiem :)

Krzysztof Janusz faulował Szymusika. Żółta kartka.

Gospodarze w tym meczu przeprowadzili dotychczas aż DWA RAZY WIĘCEJ ATAKÓW. Odra - 17. Korona - 9.

Już tłumaczymy - zawodnik Odry nie ma zapasowej koszulki i musi grać z dwiema na sobie. Podarta musi zostać, bo piłkarz musi grać ze swoim numerkiem :) Szkoda, że nie mamy zdjęcia. Ale koszulka jest rozdarta tak bardzo, że odsłania cały front :)

Szymusik ratuje Koronę przed stratą bramki. Świetna wrzutka Szreka z prawej flanki i kielecki kapitan zdjął rywalowi piłkę praktycznie z głowy. Za chwilę rzut rożny, z którego nic nie wyszło.

Wracamy do ósmej minuty - Zebić, żółta kartka.

Odra Opole notuje niebezpieczny strzał na bramkę żółto-czerwonych! Chyba Odra przypomniała sobie, że gra na własnym boisku.

Posiadanie piłki - 54% dla Korony Kielce. Piłkarze Korony biorą na siebie więcej gry, ale na razie nic z tego nie wynika. Wydaje się, że z tej nawałnicy w pierwszych sekundach niewiele zostało. Zwłaszcza, że kielczan kilkoma akcjami przełamali gospodarze.

Straciliśmy trochę czasu przez rozdartą koszulkę zawodnika Odry Opole. Ale gramy już dalej :)

Odra Opole zaliczyła pierwszy i do tego celny strzał na bramkę Korony Kielce! Zapytowski popełnił błąd przy wyjściu do piłki w powietrze. Futbolówka uciekła mu z rąk, ale uratował Koronę przed stratą bramki przy kolejnym uderzeniu.

Korona nie przestaje. Mocno w ofensywie kielczanie. Odra ma ogromne problemy, żeby sobie z tym poradzić. Typowe klasyczne bokserskie doskoczenie do rywala od pierwszej sekundy. Gołota sobie z tym nie radził :p

Korona z pierwszą akcją, ale niezbyt mocny strzał wyłapuje Mateusz Kuchta.

Zaczęliśmy!

12:40

Nie ma Szarka w składzie Korony. Kontuzja...

12:35

Tam na górze chyba mają fajne widoki ;)

12:35

Korona Kielce znajduje się na 11. pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi. Odra Opole z jednym oczkiem więcej plasuje się na 10. miejscu.

12:18

Jak widać na załączonym obrazku, my już na miejscu. Będziemy dla Was relacjonować to spotkanie. Liczymy na dobry występ Korony Kielce, która ma nowego trenera. Czy zobaczymy jego rękę już w tym spotkaniu?

12:17

07:21

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek mecz o godz. 12:40.

07:21

Jedrychxxxx2021-04-18 16:34:21
No i dupina hehehe
...wski2021-04-18 14:41:45
No I sie zaczelo Zlotousty Nowak bedzie czarowal, a pilkarze wtopa.
Luker2021-04-18 14:26:21
5 minut od wypłaty!!! Fortuna porażkami się toczy.
jaNO2021-04-18 13:39:56
Hugo strasznie zwalnia akcję, nie gra z pierwszej, nie wygrywa piłek. Znowu najslabszy. Może Thiacane ?