Górnik Łęczna

0:1

Jacek Podgórski (58')

Kielczanie wytrzymali ciśnienie. Długo musieli się bronić, ale dali radę! Drugie trzy punkty z rzędu i drugie czyste konto! Bardzo ważne zwycięstwo na terenie trudnego przeciwnika. Dziękujemy za uwagę - to będzie dobry wieczór! Zapraszamy na pomeczowe materiały.

Jest zwycięstwo! Ostatni gwidzek, Korona inkasuje trzy punkty!

Arbiter Mariusz Złotek doliczył trzy minuty.

Faulowany Emile Thiakane. To już ostatnie minuty.

Banaszak uderzył ponad poprzeczką po rzucie rożnym.

Śpiączka oddaje mocny strzał, broni Marek Kozioł! To dziś bohater Korony.

Jacek Podgórski także schodzi z boiska. W jego miejsce Jacek Kiełb na ostatnie pięć minut meczu.

Jest pierwsza zmiana w Koronie. Hugo Diaz zmienia Pervana.

Było groźnie w polu karnym. Wszystko wyjaśnia Marek Kozioł, chwytając piłkę.

Banaszak zablokowany przez Zebicia. Korona broni się.

Aleksander Jagiełło zmienia Orłowskiego. Komplet zmian w zespole gospodarzy.

Faulował w ataku Banaszak.

Podgórski fauluje Maka w bocznym sektorze boiska.

Kamil Kuzera cały czas nie zdecydował się na ani jedną zmianę. Cztery w Górniku.

Ostatni kwadrans meczu, w którym Korona musi utrzymać prowadzenie.

Lisowski starł się z Cierpką. Piłkarz Górnika ucierpiał, a młodzieżowiec Korony ogląda żółtą kartkę.

Górnik coraz mocniej napiera. Kukułowicz uderzył niecelnie.

Groźnie pod bramką Korony! Z bliskiej odległości dośrodkowanie zamykał strzałem głową Śpiączka, uderzył niecelnie! To mógł być remis.

Potrójna zmiana w Górniku. Schodzą Krykun, Wojciechowski, Stromecki, na boisku są już Banaszak, Cierpka i Kukułowicz.

Kozioł piąstkuje i był w tej sytuacji faulowany.

Michał Make zablokowany przez Kobrynia w polu karnym, jest rzut rożny.

Po strzale głową Śpiączki łapie piłkę Kozioł.

Kobryń pokazał się w defensywie. Wstrzeloną piłkę łapie Gostomski.

No, mają kielcznie szczęście. Nic nie wskazywało na to, że Korona bedzie prowadzić, ale dostała karnego. Ciekawi jesteśmy tej sytuacji - w polu karnym było duże zamieszanie. Teraz kielczanie będą bronić korzystnego rezultatu na terenie mocnego przeciwnika.

GOOOL! Jacek Podgórski trafia pewnie do siatki!

Gęsto było w polu karnym, Jakub Łukowski poczuł kontakt i upadł. Sędzia wskazał na jedenasty metr!

Rzut karny dla Korony!

Po kornerze celny, aczkolwiek lekki strzał Korony i prosto w bramkarza.

Dobra kontra Korony. Podgórski wywalczył rzut rożny.

Krykun miał piłke na nodze w polu karnym, ale odskoczyła. Górnik napiera.

Orłowski w pole karne, wybija Szarek.

Emile Thiakane wygrał pozycję z Midzierskim i był faulowany.

Szansa dla Górnika! Krykun zablokowany, dobitkę z problemami broni Kozioł! Instynktowna obrona kapitana Korony.

Marek Kozioł łapie dośrodkowanie Krykuna.

A więc Kamil Kiereś daje sygnał swojej drużynie do ataku. W pierwszej połowie Korona koncentrowała się głównie na obronie, aby nie stracić bramki.

W przerwie zmiana w Górniku. Bartosz Śpiączka w miejsce Kalinkowskiego.

A to ciekawa perspektywa na rzut karny. Powienien być powtórzony?

Pierwsza połowa minęła szybko. Początek ospały, bez akcji, z przewagą Górnika. Zaczęło się dziać w końcówce. Rzut karny ożywił oba zespoły - Marek Kozioł z kapitalną interwencją. Czekamy na drugie 45 minut.

Ostatni gwizdek w pierwszej połowie. Górnik - Korona 0:0.

Minuta dorzucona przez arbitra do pierwszej połowy.

Thiakane minął Midzierskiego i wstrzelił piłkę w pole karne, zblokował ją wślizgiem defensor Górnika.

Podgórski wystawił piłkę Łukowskiemu, ten mocno wstrzelił ją w pole karne i futoblówka zatańczyła między nogami. Czujni obrońcy.

Kontrowersyjna sytuacja pod bramką Górnika. Sędziowie ocenili, że obrońca podawał piłkę do bramkarza. Maciej Gostomski chwycił ją przy samej linii, kielczanie będą mieli rzut wolny z bardzo ostrego kąta. Rzadko spotykana sytuacja w piłce nożnej.

Na strzał zdecydował się Podgórski, obok bramki.

Oczywiście Chorwat za ten faul ukarany żółtą kartką. To jego czwarte "żółtko" w czwartym meczu.

Wojciechowski nie trafia karnego! Marek Kozioł wyczuł intencję napastnika Górnika, w Łęcznej wciąż 0:0!

Fatalne zachowanie Mario Zebicia w polu karnym! Dośrodkowanie, piłkę wygrywa zawodnik Górnika, a Zebić pociąga go za koszulkę i fauluje w czystej pozycji do strzału. Sędzia nie miał wątpliwości, był doskonale ustawiony. Rzut karny!

Rzut karny dla Górnika Łęczna!

Krykun wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

Marcel Gąsior znów przewinił. Pewnie kolejny faul będzie karany już żółtą kartką.

Emile Thiakane za daleko wypuścił sobie piłkę i stracił futbolówkę.

Krykun mocno dośrodkował w pole karne, dobrze interweniują stoperzy Korony.

Pierwsza żółta kartka. Ukarany Bartłomiej Kalinkowski za faul na Łukowskim.

Krykun zatrzymywany przez Lisowskiego.

I znów Gąsior z faulem - tym razem zaatakował rywala łokciem.

Górnicy poradzili sobie w obronie. Po chwili przewinił Gąsior w walce bark w bark.

Korona ruszyła z kontratakiem, Portugalczyk Oliveira dał się sfaulować i wywalczył rzut wolny.

Przemysław Szarek wygrywa pojedynek w powietrzu po stałym fragmencie przeciwnika.

Chcielibyśmy napisać Wam coś ciekawego, ale nie za bardzo jest co. Górnik rozgrywa piłkę. Od prawej do lewej - przez obronę i przez pomoc, powoli zyskuje przestrzeń. Korona wypycha gospodarzy na własną połowę i tak w kółko.

Ładna akcja Korony! Oliveira uruchomił Łukowskiego, ten zbiega ze skrzydła do środka i oddaje strzał. Niestety mocno niecelny.

Początek meczu w spokojnym tempie. Korona wycofana, Górnik rozgrywa ataki pozycyjne, ale na razie bez większych emocji.

Po kwadransie duża przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki. Aż 62%.

Mak oszukał trzech piłkarzy Korony i oddał strzał z ostrego kąta. Czujnie w bramce Kozioł.

Źle wyprowadzona kontra Koroniarzy. Rozmus odprowadził piłkę przed atakującym Podgórskim.

Ładnie obrócił się z piłką Mak, rozciągnięcie na lewą stronę, ale kielczanie radzą sobie w defensywie. Przy piłce dalej Górnik.

Gąsior podał piłkę do przeciwnika, skorzystał z tego Stomecki, który podniósł szybko głowę i oddał strzał, ale piłkę po rykoszecie złapał Kozioł.

Widać, że kielczanie wyszli na boisko z zamysłem wysokiego ataku pressingiem. Aktywnie z przodu biegają Thiakane i Łukowski. Czujny w bramce Kozioł, który wyłapał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Marcel Gąsior faulował rywala w środku boiska.

Jak zawsze zapraszamy Was do aktywnego uczestnictwa w relacji. Czekamy na Wasze komentarze.

Dobra decyzja Kozioła, który interweniuje przed polem karnym. Wybija piłkę głową, jest rożny dla Górnika.

2. minuta i jest pierwszy strzał! Korona wysoko zaatakowała rywali pressingiem, Thiakane podał na środek do Pervana i Chorwat oddał strzał zza pola karnego. Futbolówka leci nad bramką, ale to pokazuje, że żółto-czerwoni nie zamierzają murwać dziś bramki.

Od razu zerkamy na ustawienie Korony. Żółto-czerwoni w systemie z czterema obrońcami. Kamil Kuzera jest konsekwentny - ta formacja dała przed tygodniem wygraną z Puszczą Niepołomice.

Od środka Korona.

20:30

Piłkarze już na boisku, trwa losowanie stron.

20:29

Naszą uwagę zwraca dziś krótka ławka rezerwowych Korony. Na niej tylko siedmiu zawodników. Brakuje tez kontuzjowanego Petrovicia.

20:28

Drużynę gospodarzy na boisko wyprowadza dziś Paweł Wojciechowski. On przejął opaskę po pauzującym za kartki Brazylijczyku Leandro - de facto byłym zawodniku Korony.

20:25

Górnik w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrał.

20:24

Kielczanie muszą dziś uważać na Pawła Wojciechowskiego. Środkowy napastnik Górnika jest najlepszym strzelcem zespołu i w tym sezonie zdobył siedem bramek. Jedną mniej ma rezerwowy dziś Bartosz Śpiączka.

20:23

Fajna, wieczorna pora meczu. Już dawno nie oglądaliśmy Korony w blasku sztucznych świateł .

20:17

A w zespole gospodarzy m. in. stary dobry znajomy - Maciej Gostomski. W tym sezonie ważny zawodnik zespołu z Łęcznej.

20:16

W składzie Korony brakuje dziś ważnego ogniwa - Grzegorz Szymusik pauzuje za żółte kartki, w jego miejsce na prawej obronie Rafał Kobryń. Do składu wraca też Mario Zebić.

20:16

Dzień dobry! Witamy i zapraszamy na kolejny mecz Korony. Dziś trudne zadanie - mecz z wiceliderem i jedną z najlepszych defensyw w całej lidze. Czy kielczanie pokuszą się o niespodziankę?

19:34

19:33

14:16

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO - początek meczu o godz. 20:30.

14:16

CK732021-03-19 19:30:48
Modlę się z wami, żeby nigdy, ale to nigdy się nie poddawać. Nigdy nie tracić nadziei, nigdy nie wątpić, nigdy się nie poddawać"
Luker2021-03-19 18:17:16
4:0, pewniak. Piłkarze gwarantują to swoją grą. Nie ma co się litować, tylko obstawiać.