Widzew Łódź

Paweł Tomczyk - k. (11')
Rafał Kobryń - sam. (39')
2:0

Zapraszamy na CKsport.pl na pomeczowe materiały. I na nastpęny mecz - ten już w przyszłą niedzielę - z Chrobrym Głogów na Suzuki Arenie. Mimo wszystko - dobrego wieczoru!

Nie było widać tego "wow" w grze Korony. Kielczanie byli dzis słabsi od Widzewa. Gospodarze nie zagrali jak wirtuozi, ale stworzyli sobie sytuacje i byli skuteczni. A Korona w całym meczu oddała jeden celny strzał...

Koniec meczu. Korona przegrywa z Widzewem 0:2.

Pięć minut doliczone, a na boisku kopanina. Niewiele się tu wydarzy.

Trener Widzewa, Dobi, ukarany czerwoną kartką przez arbitra. Zabraknie go za tydzień na ławce trenerskiej.

Stępiński opuszcza boisko przy pomocy fizjoterapeutów. Za niego Bech.

W punkt.

Dwie zmiany w Koronie. Wchodzi Petrović oraz debiutujący Radosław Turek zastępują Szymusika i Oliveirę.

Było groźnie! Efektownie do strzału z powietrza złozył się Krystian Nowak, ale minimalnie przestrzelił.

Robak uderzał po raz drugi, tym razem rykoszet i grę wznowi Kozioł.

Kolejna bardzo dobra interwencja Kozioła! Obronił groźny strzał Marcina Robaka.

Niestety 22-latek nie zapisze tego meczu do udanych. To on faulował w polu karnym.

Czas ucieka, a wynik bez zmian. Korona ma jeszcze kwadrans na odwrócenie losów meczu.

Poczobut i Kun zastępują Kitę i Michalskiego w zespole Widzewa.

Dośrodkowanie "Ryby" złapał Jakub Wrąbel.

Ucierpiał Michalski. Kolejna przerwa w grze.

Mateusz Możdżeń ukarany żółtą kartką za faul na Thiakane.

Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Paweł Tomczyk oraz Piotr Samiec-Talar, w ich miejsce Marcin Robak i Michael Ameyaw.

Zerkamy na ustawienie Korony. Jacek Kiełb i Thiakane wysunięci z przodu, Paweł Łysiak zajął miejsce na "kierownicy" za Pervana.

Podwójna zmiana w Koronie. Jacek Kiełb i Paweł Łysiak zastępują Yilmaza i Pervana.

Młody obrońca potrzebuje po tym starciu pomocy masażystów.

Przedziera się Korona, walczy o bramkę kontaktową. Fauloawny Szymusik na skraju pola karnego.

Pierwsza zmiana w Koronie. Gąsior zastępuje Hugo Diaza w środku boiska.

Korona ruszyła do ataku! Składna akcja, Thiakane dogrywa po ziemi wzdłuż bramki, ale Yilmaz nie dał rady dostawić nogi i skierować futbolówki do siatki. Wynik bez zmian.

Jedna z nielicznych akcji Korony. Dobre dośrodkowanie Szymusika wprost na głowę Pervana, Chorwat uderza, ale piłka mija bramkę. Dobra szansa!

Strzela Możdżeń, broni Kozioł!

Widzew ma rzut wolny z dogodnej pozycji. Marek Kozioł ustawia mur.

Dziś w roli głównej rzuty karne. Były już dwa, a do tego kontrowersje. Oj, będzie po meczu gorąco. Na razie kielczanie muszą walczyć o odrobienie niekorzystnego wyniku.

Tanżyna był ciągnięty za koszulkę - pokazuje to w tej stop-klatce. Na szczęście Korona nie straciła trzeciej bramki.

NIE MA GOLA! Tomczyk przegrywa pojedynek z Koziołem! Kapitan żółto-czerwonych idealnie przeczytał zamiary strzelca.

Mario Zebić fauluje w sytuacji zupełnie bez pilki Daniela Tanżynę. Dostaje za to karkę.

Widzewiacy znów reklamują faul w polu karnym. Przerwana gra, arbiter dyktuje kolejną "jedenastkę"!

Tomczyk ruszył do przodu, ale trochę wygonił się do boku. Strzał obronił Marek Kozioł.

A teraz ciekawostka od komentatorów Polsatu - na meczu są wysłannicy Wisły Kraków, a konkretnie Andrzej Iwan - nowy skaut zespołu spod Wawelu. Ciekawe kogo obserwuje.

Ten stały fragment nie przyniósł powodzenia.

Kielczanie rozprowadzili akcję na lewą flankę. Lisowski oddał centrostrzał, piłka po palcach Wrąbla przelatuje nad poprzeczką i będzie rzut rożny dla Korony.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

Kielczanie wrócili już na boisko bez zmian w składzie. Za chwilę początek drugiej części meczu.

Nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po Koronie w nowej rundzie. Wielu nowych zawodników, zmiana systemu gry i spore oczekiwania. Na razie różnicy z jesieni nie widać. Choć liczymy, że druga połowa będzie znacznie lepsza.

Statystyki od Polsatu Sport. Korona bez celnego strzału.

To koniec pierwszej połowy. Na razie jest spory zawód...

Kolejny strzał z dystansu, tym razem autorstwa Hugo Diaza. I kolejny raz daleko od bramki.

Yilmaz wpadł w pole karne, sygnalizował zagranie ręką, ale arbiter stał blisko i podjął słuszną decyzję - brak karnego.

Korona gra piłką, ale Widzew jest skoncentrowany w tyłach. Czy przed przerwą uda się jeszcze strzelić gola kontaktowego do szatni?

Widzew jest aktywny, ale wcale nie o klasę lepszy od Korony. Jest natomiast niesamowicie skuteczny. A kielczanie wciąż bez celnego strzału.

A tak gospodarze cieszyli się z bramki.

Dał się ograć Lisowski, Widzew wpadł w pole karne, pierwszy strzał broni Kozioł, ale wobec dobitki Samiec-Talara był już bez szans. Po drodze piłka przeleciała po nodze Rafała Kobrynia i to ostatecznie na jego konto zostaje zapisane to trafienie.

GOOOOOOOOL DLA WIDZEWA! Jest 2:0!

Fatalnie żółto-czerwoni zagrali ten stały fragment. Zagrali krótko i dali się złapać na spalonego.

Ładnie Korona rozprowadziła akcję na prawą stronę boiska. Tam centra Szymusika i będzie rzut rożny.

I jedziemy w drugą stronę! Pervan długo holował piłkę, miał mnóstwo miejsca i czasu, więc zdecydował się na strzał, ale był on bardzo mocny i bardzo niecelny.

Dobrze wrócił Dawid Lisowski, młodzieżowiec w składzie Korony, który przerwał kontrę rywali.

Ładna akcja Korony, ale zakończona niecelnym strzałem Thiakane.

Trzeba przyznać, że stadion Widzewa prezentuje się efektownie. Godny Ekstraklasy.

Długa piłka do Yilmaza, wychodzi z bramki Wrąbel i celnie piąstkuje.

Korona wychodzi z kontratakiem, Thiakane przepchnął rywala, ale jednocześnie go faulował.

Pytacie, czemu nie ma dziś Jacka Podgórskiego - pazuje za żółte kartki.

Thiakane przedzierał się przez obronę rywali, ale został zablokowany. Po chwilitrafiony przez Szymusika Michalski i teraz potrzebuje pomocy masażystów.

Zdecydowanie bardziej widoczni, niż Yilmaz, Thiakane, czy Pervan.

A tak wyglądało to z wysokości trybuny prasowej.

Widzew dłużej utrzymuje się przy piłce i znów jest w polu karnym Korony! Samiec-Talar zagrywa do Kity, ten dogrywa do środka, a tam bramkę strzela Tomczyk! Jednak wcześniej arbiter sygnalizuje spalonego - to dobra decyzja.

Michalski obsłużył podaniem Samiec-Talara, ale wślizgiem interweniował Szymusik i wyłuskał piłkę w groźnym momence.

Liga dopiero się zaczęła, a już są kontrowersje.

Centra Kosakiewicza, dobrze broni we własnym polu karnym Turek Yilmaz.

A tak na karnego zareagował trener Korony. Nie układa się ten mecz po myśli Macieja Bartoszka.

Przemysław Kita przekroczył przepisy i zostaje ukarany żółtą kartką za faul na Grzegorzu Szymusiku.

Strzela Yilmaz głową, Wrąbel piąstkuje ponad bramkę. Ale w tym samym czasie słychać gwizdek - Turek faulował rywala w powietrzu.

Tomczyk błyszczał w sparingach Widzewa, w których strzelił pięć bramek. Dziś też jest skuteczny. Kielczanie nie zdali egzaminu w obronie, teraz muszą gonić wynik.

GOOOL DLA WIDZEWA! Paweł Tomczyk otwiera wynik spotkania celnym strzałem z jedenastu metrów.

Przedarli się łodzianie w pole karne, trochę chaosu, a potem Grzegorz Szymusik powalił rywala i do "jedenastki" podejdzie Paweł Tomczyk!

Rzut karny dla Widzewa!

Kielczanie oczywiście dzisiaj w systemie 3-5-2, z wysoko ustawionymi wahadłowymi. To ma być nowa Korona. Zobaczymy dziś pierwsze efekty.

Jeden z piłkarzy Korony upadał w polu karnym. Ale jest tylko rzut rożny.

Niezła centra! Piłka przeleciała przez całą szerokość pola karnego, nikt nie przeciął lotu piłki, zawahał się Kozioł, ale bez konsekwencji.

Chorwat Pervan fauluje w bocznym sektorze i Widzew wznowi grę z rzutu wolnego.

Teraz z piłką kielczanie. Sporo swobody pod polem karnym rywali, zablokowany Yilmaz, potem strzał Pervana leci już daleko obok bramki.

Widzew już w polu karnym Korony. Kosakiewicz uderzył, piłka trafiła w rękę Szywacza, ale arbiter nie wskazał na "wapno".

Korona na biało, Widzew na czerwono. Zaczynamy, zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego!

17:41

Składy obu zespołów umieściliśmy już w zakładkach. Zaglądajcie tam podczas meczu.

17:41

17:41

17:41

Ostatni mecz obu zespołów był siedem lat temu. To dzisiejsze spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

17:40

Dzień dobry Kielce! Dawno stęskniliśmy się już za meczami Korony Kielce. Dziś pierwszy oficjalny w 2021 roku! Zaczynamy nową rudnę, która - jak zapowiadają włodarze klubu - ma zakończyć się miejscem w pierwszej szóstce. Witamy z Łodzi i zapraszamy na spotkanie z Widzewem!

14:58

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO - początek meczu o godz. 17:40.

14:57

:(((2021-02-20 19:35:05
2 bramki w plecy i 3 pkt. w plecy
SUPER POCZATEK , prawda panie Bartoszek.
:(((2021-02-20 19:32:22
I na koniec.
Pan Bartoszek zostal w Koronie , sam zrobil sie trenerem , a teraz sam
sobie jest winien, ze jest slaby w tym co robi .
ck_tom2021-02-20 19:30:38
Ale jest pozytyw. Mamy "piłkarzy" na zmiany!