1:0

Resovia Rzeszów

Koniec meczu! Korona wygrywa z Resovią 1:0.

Doliczony czas. Firlej zatrzymany przez bramkarza! Dzieje się w końcówce.

Wielkie szczęście Korony! Poprzeczka ratuje Kozioła od straty bramki po strzale Brychlika.

Strzał Thiakane mija minimalnie bramkę.

Podgórski do Kiełba, ale uderzenie zostało zablokowane.

Adrian Dziubiński zastąpił na boisku Kuczałka. To ostatnia zmiana w zespole gości.

Przemysław Brychlik ukarany żółtą kartką.

Resovia w natarciu, ale poradzili sobie obrońcy Korony.

Rafał Grzelak ukarany żółtym kartonikiem.

Podgórski! Mocno, celnie, ale równie dobrze broni Zapytowski!

Resovia szukała wyrównania. Ale uderzenie nie miało wystarczającej mocy i Marek Kozioł złapał piłkę pewnie.

Widać, że ta bramka dodała Koronie trochę pewności siebie. Przed chwilą asystujący przy golu Maciej Firlej znów szukał uderzenia z okolic 15. metra, ale został zablokowany.

Korona Kielce wychodzi na prowadzenie! Maciej Firlej w jednym z pierwszych kontaktów z piłką oddał strzał, który obronił bramkarz, ale wobec dobitki Thiakane z najbliższej odległości był już bez szans! Korona - Resovia 1:0!

Są też dwie zmiany w Koronie. Boisko opuszczają Wiktor Długosz oraz Zvonimir Petrović. Za nich Maciej Firlej i Paweł Łysiak.

Kolejne zmiany dokonuje trener gości, Radosław Mroczkowski. Twardowski zastępuje Demianiuka, a Feret Adamskiego. To roszady nr 3 i 4 w zespole Resovii.

Jakub Persak ukarany żółtą kartką za uniemożliwienie rozpoczęcia gry Markowi Koziolowi.

Dośrodkowanie trafiło w boczną siatkę i nie dotarło w "szesnastkę".

Ożywiła się Korona. Thiakane główkował z bliskiem odległości. Jest rzut rożny.

To była najlepsza okazja Korony w tym meczu! Wiktor Długosz stał dwa metry od bramki i fatalnie spudłował. To powinien być gol.

Hebel opuszcza boisko. W jego miejsce Grzegorz Płatek.

Groźna akcja rywali! Maksmilian Hebel huknął z rzutu wolnego, a piłka skozłowała tuż przed Koziołem i przeleciała tuż obok słupka.

Składna akcja Resovii, po której celną główkę obronił Marek Kozioł.

Resovia rozpoczyna drugą połowę meczu.

W przerwie zmiana w Resovii. Za Rogalskiego pojawia się na boisku Przemysław Brychlik.

W pierwszej połowie nic się już nie wydarzy. Do przerwy Korona - Resovia 0:0.

Rafał Mikulec ogląda żółtą kartkę.

Bardzo dobra okazja Korony do objęcia prowadzenia. Wiktor Długosz stanął sam na sam z bramkarzem, ale piłka po jego strzale nie trafiła w światło bramki.

Iwo Kaczmarski efektownie założył "siatkę" rywalowi. Ale potem stracił piłkę.

Kornel Kordas mocno zstrzelił piłkę w pole karne, zamykał akcję mocnym uderzeniem Kielb, ale źle ułożył nogę i nie trafił w bramkę.

Jacek Podgórski przewinił przy próbie strzału.

Korona z trudem przebija się przez obronę Resovii. Teraz uderzenie Podgórskiego zostało zablokowane przez rywali.

Jacek Kiełb podszedł do rzutu wolnego, ale uderzył niecelnie.

Po pół godzinie większe posiadanie piłki po stronie Korony.

Gra toczy się głównie w środku boiska.

Jacek Kiełb glówkował po centrze z prawej strony. Piłka wpadła wprost w rękawice Zapytowskiego.

Goście konstruują atak. Ale tracą piłkę wobec niecelnego przerzutu w poprzek boiska.

Resovia w ataku. Strzał Barłomieja Wasiula przelatuje obok lewego słupka.

Iwo Kaczmarski ukarany żółtą kartką za faul w środku boiska. To jego "żółtko" nr 3 w tym sezonie.

Goście domagali się rzutu karnego. W polu karnym przewracał się Demaniuk, ale sędzia pozostał niewzruszony.

Emile Thiakane oddał mocny strzał zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę.

Sporo strat w środkowej strefie boiska. Korona stara się uspokoić grę.

Po rzucie rożnym faulowany we własnym polu karnym w walce o piłkę był Iwo Kaczmarski.

Było groźnie! Piłka po rzucie rożnym przeleciała bardzo blisko dłuższego słupka. Marek Kozioł mógł być zaskoczony, ale wynik wciąż bezbramkowy.

Świetna okazja Korony w 10. minucie! Jacek Kiełb oddał kąśliwy strzał, a bramkarz gości efektowną paradą odbił futbolówkę w bok. Dobitka też padła jego łupem!

Taka grafika przed meczem ukazała się na telebimie.

Resovia z pierwszym strzałem w tym meczu. Z rzutu wolnego piłka trafiła w mur, a dobitkę złapał Marek Kozioł.

Warto odnotować, że dziś drużyną Korony dowodzi z ławki Kamil Kuzera. Maciej Bartoszek pauzuje za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w poprzednim meczu z GKS-em Bełchatów za dyskusję.

Po rzucie rożnym piłkę złapał bramkarz gości Marceli Zapytowski.

Korona na żółto-czerwono, Resovia na biało.

Wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Ostrowskiego, dla którego jest to debiut w Fortuna 1. Lidze. W obecnym sezonie prowadził pięć meczów II ligi.

18:00

Spotkanie poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci Diego Armando Maradony. "Boski Diego" zmarł kilka dni temu w wieku 60 lat.

18:00

Piłkarze są już na boisku.

17:59

Składy obu zespołów są już w specjalnych zakładach. Tam też będą pojawiały się informacje o kartkach, zmianach i bramkach.

17:58

Dzień dobry Kielce! Witamy i zapraszamy na następny mecz Korony Kielce. Dziś na Suzuki Arenie spotkanie z Resovią.