Mateusz Grudziński (sam.) (1')
Wiktor Długosz (29')
Jacek Kiełb (72')

19:00

Dziękujemy za uwagę! To był emocjonujący mecz i najważniejsze, że zwycięski. Zapraszamy na pomeczowe materiały!

Koniec meczu! Korona Kielce wygrywa w Sosnowcu 3:1.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Maciej Firlej wchodzi na cztery ostatnie minuty za Emile Thiakane.

Dużo zmian w obu druzynach. W Koronie aż trzy: na boisku pojawiają się Łysiak, Lisowski oraz Szymusik. Na ławce siadają Kiełb, Kordas i Długosz. W Zagłębiu Antonik zmienia kapitana Ryndaka.

Drugi raz się nie udało. Teraz piłka po strzale z wolnego ląduje już w rękawicach bramkarza Kacpra Chorążki.

Zagłębie szuka drugiej bramki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zagroziło jednak Koronie.

Na pierwszą zmianę decyduje się Maciej Bartoszek. Podgórskiego zmienia Petrović.

Przemysław Szarek ogląda "żółtko".

Co warte podkreślenia, było to trafienie nr 50 Jacka Kiełba w barwach Korony Kielce.

Jacek Kiełb trafia bezpośrednio z rzutu wolnego! Piękny gol! Idealnie uderzona piłka zatrzepotała w siatce obok interweniującego bramkarza.

Nie ma czasu na roztrząsanie tej sytuacji. Teraz to Korona ma rzut wolny w okolicach 20. metra pod bramką Zagłębia.

Była też kontrowersja pod drugą bramką. Gospodarze domagali się karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

Czwarta roszada w Zagłębiu. Grudzińskiego zastępuje Mularczyk. Na boisku nie ma więc strzelca pierwszej bramki dla Korony.

Kartkę ogląda też Marcel Gąsior.

Chwila przed strzałem.

Do piłki podchodzi sam poszkodowany i... fatalnie pudłuje! Thiakane uderza mocno ponad poprzeczką bramki Zagłębia.

Żółtą kartką za przewinienie ukarany Dawid Gojny.

Będzie rzut karny dla Korony! Faulowany w polu karnym był Emile Thiakane.

Przy linii bocznej ucierpiał jeden z zawodników Zagłębia i mamy przerwę w grze.

Strzał Podgórskiego z rzutu wolnego przeleciał nad bramką.

Piłka w polu karnym spadła wprost pod nogi Patryka Małeckiego, który nie miał problemów z pokonaniem Kozioła. Jest 2:1 dla Korony.

GOL dla Zagłębia! Rywale zmniejszają straty.

Blisko trafienia był Szarek! Dośrodkowanie Kaczmarskiego w szesnastkę zaskoczyło obrońców, ale defensor Korony trafił z bliskiej odległości tylko w boczną siatkę.

Po dośrodkowaniu Podgórskiego Korona będzie miała rzut rożny.

Kielczanie cały czas odpierają ataki Zagłębia. Przed chwilą gospodarze egzekwowali rzut wolny blisko bramki Kozioła, ale nie zdołali oddać celnego strzału.

Zagłębie od samego początku drugiej połowy ruszyło do ataku z zamiarem zdobycia bramki kontaktowej.

Są też zmiany. W Zagłębiu roszada w bramce, gdzie kontuzjowanego Stępniowskiego zmienia Kacper Chorążka. Napastnika Olafa Nowaka zastąpił Goncalo Gregorio, a mającego już na koncie żółtą kartkę Martima Maię Filip Karbowy.

Drużyny wracają na boisko.

Takim samym wynikiem wygrywa do przerwy w równolegle rozgrywanym spotkaniu GKS Bełchatów.

Arbiter zakończył pierwszą część meczu. Korona Kielce prowadzi w Sosnowcu z Zagłębiem 2:0. Zapraszamy za kwadrans na drugą połowę spotkania.

Pierwsza połowa potrwa o dwie minuty dłużej.

Korona mocno naciska na Zagłębie w końcówce pierwszej połowy. Gra wysoko, a rywale nie mogą wyjśc spod pressingu.

Pawłowski okiwał czterech zawodników Korony i zagrał "w uliczkę", ale nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką Kozioła.

Jacek Kiełb zamykał centrę z prawej strony, ale uderzył nieczysto w piłkę i nie dał rady oddać celnego strzału.

Marek Kozioł broni w sytuacji sam na sam z Małeckim! Świetnym podaniem uruchomił go kolega z zespołu, Szymon Pawłowski.

Bramkarz Zagłębia wyłapał dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego.

Korona Kielce wyszła z kontrą - długi przerzut trafił do Podgórskiego, ten zagrał "klepkę" z Thiakane, dośrodkował, a Długosz wygrał w polu karnym pojedynek główkowy z obrońcą i trafił do siatki! Świetnie układa się ten mecz dla żółto-czerwonych.

Goooool dla Korony!

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie trafiło do żadnego z piłkarzy Korony i futbolówka opuściła plac gry.

Jacek Kiełb sfaulowany w środkowej strefie boiska.

Golkiper gospodarzy podniósł się i może kontynuować grę.

Piłka w rękawicach bramkarza Zagłębia, Krystiana Stępniowskiego, który ucierpiał broniąc uderzenie Kiełba. Jest teraz opatrywany przez masażystów.

Teraz to Marek Kozioł pomógł obrońcom. Bramkarz Korony wybiegł z pola karnego i wybił piłkę w aut, zażegnując zagrożenie.

Emile Thiakane główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale uderzył obok bramki.

Szywacz zdołał zatrzymać pędzącego na bramkę Szymona Pawłowskiego.

Za faul na Thiakane w środku boiska upomniany żółtą kartką został Martim Maia.

Tak szybko zdobyta bramka może Koronie w tym meczu tylko pomóc. Kielczanie odważnie ruszyli do ataku i przed chwilą dośrodkowanie z lewej flanki próbował kończyć Thiakane, ale utrudnili mu to obrońcy.

Świetne otwarcie żółto-czerwonych! Zerkamy w statystyki, a ten gol zaliczony na konto obrońcy gospodarzy - Mateusza Grudzińskiego.

Co za otwarcie Kornoy Kielce! Pierwsza akcja meczu i gol! Wiktor Długosz stanął sam na sam z bramkarzem, uderzał z ostrego kąta i piłka po interwencji obrońcy wpadła do bramki! Czy to gol skrzydłowego Korony, czy trafienie samobójcze? Oto jest pytanie! To była 30. sekunda meczu!

Ruszyli!

17:02

Korona dziś w żółto-czerwonych strojach, Zagłębie w czerwono-zielonych.

16:59

16:58

Drużynę gospodarzy poprowadzi dziś z kolei tymczasowy szkoleniowiec Rafał Matusiak. Zastąpi Krzysztofa Dębka, który pożegnał się z klubem.