GKS Tychy

0:1

Emile Thiakane (8')

Niezłe spotkanie rozegrała Korona Kielce. Gdyby była skuteczniejsza, mogła wygrać jeszcze wyżej. Są trzy punkty, jest bardzo dobry występ Senegalczyka Thiakane. I na pewno dobre humory w szatni. Dziękujemy za relację i zapraszamy na pomeczowe komentarze! To będzie miłe popołudnie w Kielcach! Dobrego dnia!

Koniec meczu!

Wygląda na to, że Korona może mówić dziś o sporym szczęściu.

Thiakane trafił do siatki, ale był na spalonym.

Jeden z członków sztabu szkoleniowego GKS-u Tychy ukarany żółtą kartką za protesty.

Sześć minut doliczył sędzia do drugiej połowy.

Ogromne pretensje rywali, którzy domagają się karnego. Sędzia pozostaje niewzruszony. Chodzi o zagranie piłki ręką.

Dwie ostatnie minuty regulaminowego czasu gry.

Kornel Kordas zmienił też Remigiusza Szywacza.

Kolejna zmiana w Koronie. Firlej zmienia Łysiaka.

Grzelak sfaulował rywala w pressingu.

Bośniak zagrał dziś pierwszy raz w wyjściowym składzie.

Uderzenie Nedicia głową przeleciało obok słupka.

Grzeszczyk trafił w mur.

Jacek Podgórski sfaulował przeciwnika blisko pola karnego.

Thiakane głową! Nad poprzeczką. Senegalczyk jest dziś na boisku wszędzie.

Korona cały czas szuka szansy do drugiej bramki.

Dużo przetasowań na boisku. Połap zmienił Szeligę.

Lewicki nie trafił czysto w piłkę w polu karnym Korony.

Jest na boisku też Rafał Grzelak. On za Iwo Kaczmarskiego. Dzisiaj już bez maski.

Zmiany u gospodarzy, którzy uzupełniają szyki w obronie Kacper Piątek zastępuje Bartosza Biela, a Kamil Szymura Jana Biegańskiego.

Pierwsza zmiana w Koronie. Wiktor Długosz zmienia Petrovicia. Na boisku będzie więcej miejsca, a "Długi" w takich warunkach czuje się jak ryba w wodzie.

Czerwona kartka dla Łukasza Sołowieja! Obrońca gospodarzy zatrzymał wychodzącego sam na sam Emile Thiakane! Świetne podanie zagrał Iwo Kaczmarski.

Dośrodkowanie z rożnego na bliskim słupku zamykał Szarek, jednak nie trafił w bramkę.

Jałocha wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony.

Było blisko wyrównania! Ładna akcja aGKS-u Tychy. Kończył ją strzałem Lewicki, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka.

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Tzimopoulos.

Gąsior powalony przez kapitana Stali, Łukasza Grzeszczyka.

Walczy, pracuje Korona na boisku. To może się podobać. Wynik wciąż bez zmian.

Jacek Podgórski czuje dzisiaj luz. Ładny drybling na prawej stronie nie przełożył się jednak na podbramkowe zagrożenie.

Łukasz Moneta potrzebuje pomocy masażystów.

Dziś w Tychach spora delegacja kieleckich kibiców.

Thiakane ucierpiał w starciu z Sołowiejem.

Kiełb uderzył mocno i niecelnie zza pola karnego.

Biel zacentrowal w pole karne i zmusił Kozioła do interwencji.

Gramy! Druga połowa zaczyna się od pierwszego celnego strzału GKS-u. Próba Monety nie zaskoczyła Kozioła.

Podwojna zmiana w GKS-ie. Lewicki i Piątek zastępują Stebleckiego i Paprzyckiego.

Bardzo dobry mecz oglądamy w Tychach. Dużo się dzieje, a co najważniejsze, to Korona Kielce prowadzi do przerwy 1:0. Z trzech celnych strzałów, jakie kielczanie oddali w pierwszej połowie, drogę do siatki znalazł po błędzie rywala Emile Thiakane. Czekamy na drugie 45 minut.

Sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy.

Podgórski zakręcił rywalem na prawej flance, ale nie dał rady celnie dośrodkować w pole karne.

Thiakane zdecydował się na uderzenie z daleka, ale ten strzał nie miał tym razem mocy.

Dużo dzieje się w końcówce pierwszej połowy. Akcje lecą to w jedną, to w drugą stronę. Przed chwilą Korona kontrowała, a teraz już rozgrywa atak pozycyjny.

Zakotłowało się w polu karnym Korony. Tyszanie zaskoczyli kielczan sprytnym rozegraniem rzutu wolnego, ofiarnie interweniował Gąsior. Pomógł mu Thiakane.

Aż sześć minut ekstra dorzuca sędzia do pierwszej połowy. Było sporo przerw w grze - w tym ta spowodowana serpentynami.

To powinno być 2:0! W roli głównej znou Thiakane! Dośrodkowanie Łysiaka z rożnego, w powietrze najwyżej wyskakuje Senegalczyk i uderza na bramkę. Piłkę z linii bramkowej wybił Bartosz Biel. Mało zabrakło.

Ajajaj! Kiełb przełożył sobie piłkę na prawę nogę i świetnie przymierzył! Jeszcze lepszą interwencją popisał się Konrad Jałocha. Mamy korner.

Świetna akcja Thiakane! Ależ on ma dzisiaj luz i gaz w nogach jednocześnie. Świetnie radzi sobie na tle rywala. Teraz znów wbiegł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

Gramy dalej! Aktywna Korona. Thiakane sfaulował Sołowieja.

Niebezpiecznie bylo w polu karnym. Bramkarz gospodarzy, Konrad Jałocha staranował w polu karnym Petrovicia. Obaj zawodnicy ucierpieli i są opatrywani przez masażystów.

Gąsior uderzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka daleko minęła bramkę.

Kaczmarski chciał uruchomić Łysiaka sprytnym podaniem, ale czujni byli obrońcy rywali.

Trzeba przyznać, że stadion GKS-u to jeden z najładniejszych obiektów w Fortuna 1. Lidze.

Scyzory już w Tychach❗

Opublikowany przez Kibice Razem Korona Kielce Sobota, 3 października 2020

GKS coraz mocniej napiera na bramkę Korony.

Bylo groźnie! Szywacz zablokował w ostatniej chwili strzał Bielaka.

Thiakane założył rywalowi siatkę i został sfaulowany.

Wracamy na boisko. Przy piłce gospodarze.

A tu ujęcie prosto z TV :)

Cały czas czekamy na wznowienie gry. Z boiska usuwane są rzucone przez kibiców serpentyny.

Jest gwizdek i przerwa w grze, Bośniak dostaje pomoc od masażystów. A kibice gospodarzy obrzucili bramkę Marka Kozioła serpentynami.

Leży poturbowany Petrović, ale sędzia nie przerywa gry.

Thiakane urwał się lewą stroną i dośrodkował. Siła była, zabrakło precyzji.

Marek Kozioł interweniował glową przed polem karnym.

Było groźnie! Dośrodkowanie z lewej flanki między obrońców i mógł być remis! Bartosz Biel przecinął lot piłki, ale nie dał rady skierować jej do siatki.

Na zegarze kwadrans. Nieźle prezentują się kielczanie, prowadzą, a z przodu aktywny jest Thiakane. Po dwóch słabszych meczach i pauzie Senegalczyk znów prezentuje wysoką formę.

Ładne dogranie z głębi pola do Szeligi. Boczny obrońca tyszan nie opanował jednak piłki.

Fatalna strata Kiełba, który podał wprost do przeciwnika. Zaasekurowali go koledzy.

Kielczanie pogubili się przy rzucie wolnym i rozegrali go źle. Nie było zagrożenia.

Thiakane wziął rywala na plecy i wywalczył faul. I będzie kolejna okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Zobaczymy, jak GKS Tychy zareaguje na szybko straconą bramkę. Na razie gospodarze dużo utrzymują się przy piłce.

Kielczanie wykorzystali błąd defensywy rywali i prowadzą. Oby teraz było już tylko łatwiej.

Rewelacyjne dośrodkowanie Podgórskiego w pole karne. Piłkę trącił Nedić, ale uderzył nieczysto, futbolówka odbiła się od atakującego Thiakane i wpadła do siatki! Żółto-czerwoni otwierają wynik w 8. minucie spotkania.

GOOOOOL DLA KORONY!

Długie podanie Wołkowicza do Monety i czujny w bramce Marek Kozioł, który uprzedził napastnika tyszan.

Oskar Paparzycki faulował Marcela Gąsiora.

Spokojny początek spotkania. Przy piłce dłużej utrzymują się na razie gospodarze.

Była pierwsza akcja ofensywna Korony. Thiakane zabrał się z piłką bokiem boiska i zacentrował płasko w pole karne. Czujni obrońcy.

Ładna pogoda dziś w Tychach. Miła odmiana od ostatnich deszczowych meczów z Miedzią i Termalicą.

A dziś na trybunach m. in. Janusz Filipiak - właściciel Cracovii.

Od środka rozpoczął GKS Tychy.

12:41

Obie drużyny już na boisku, strony wylosowane. Zaraz zaczynamy.

12:39

Składy obu zespołów w specjalnej zakładce. Jest trochę zmian - wracają Thiakane, Kiełb, Tzimopoulos. Zapowiada się ciekawe widowisko.

12:39

Dzień dobry Kielce! Przed nami 7. kolejka Fortuna 1. Ligi. Korona Kielce gra dziś z GKS-em Tychy, który ostatnio pokonał 2:0 Arkę Gdynia. O punkty nie będzie dziś łatwo.