Michał Ilków-Gołąb (43')
1:1

Kamil Juraszek - sam. (90')

Dziękujemy za dziś. Pierwsze koty za płoty, może być tylko lepiej. Dziś Koronie charakteru nie zabrakło! Choć w grze jest jeszcze dużo do poprawy. Walczna końcówka to za mało. Zostańcie z nami - niebawem pomeczowe wypowiedzi i kometnarze. Do usłyszenia!

Ten wynik się już niestety nie zmieni. Sędzia kończy mecz. Chrobry - Korona 1:1. Kielczanie uratowali wynik w ostatnich sekundach, a mogli nawet wygrać. Prawie z piekła do nieba, bo przez długi czas byli dla rywali tylko tłem. To będzie emocjonujący sezon!

Ale to była szalona końcówka. Centra z rzutu rożnego, w polu karnym z piłką mija się bramkarz Chrobrego, a akcję kończy Rafał Grzelak, jednak arbiter widział w polu karnym coś innego. Czy tam był faul, ręka? Tego nie wiemy. W pierwszej lidze nie mamy niestety VAR-u. Piłkarze mają do sędziego sporo pretensji, dyskusje wciąż trwają. Duże emocje w końcówce!

96. minuta

Przedwczesna to była radość! Sędzia nie zalicza tego gola! Uznał, że było przewinienie!

GOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY! Niesamowity powrót żóło-czerwonych! Do siatki trafia Rafał Grzelak, cały w bandażu!

Mocno ucierpiał Rafał Grzelak. Korona przez chwilę w dziesiątkę.

Zmiana w Chrobrym. Przemysław Stol zmienia Marcela Ziemanna.

Cztery minuty doliczone przez arbitra.

Ruszył lewą stroną Emile Thiakane, dograł w pole karne, ale tam fatalnie pomylił się obrońca Chrobrego, który skierował piłkę do swojej siatki. I jest remis!

GOOOOOL DLA KORONY! Samobójcze trafienie w ostatnich sekundach notuje Juraszek!

Jacek Podgórski wyłuskał piłkę w okolicy 30. metra, ale uderzył mocno niecelnie.

Trzeba przyznać, że zmiany ożywiły grę Korony. Kielczanie napierają w końcówce, szukają bramki wyrównującej. Może się jeszcze coś wydarzy.

Przemyslaw Szarek główkował po rzucie rożnym, ale jego strzał był niecelny.

Już 36 fauli w dzisiejszym spotkaniu.

Był pierwszy celny strzał Korony, ale tylko do statystyk. Uderzał z ostrego kąta Thiakane.

Dużo fauli, szarpanej gry. Teraz powalony przez rywala Petrović.

Centymetry! Michał Ilków-Gołąb, strzelec pierwszej bramki i pewny egzekutor "jedenastek" z zeszłego sezonu, tym razem się myli! Zmienił stronę, ale tym razem piłka trafia w słupek! Szczęście z Koroną.

Będzie druga "jedenastka" dla Chrobrego. W polu karnym faulował Thiakane, za co dostaje żółtą kartkę... A wszystko to w bardzo statycznej sytuacji.

Paweł Łysiak faulowany przez Mandrysza, za co piłkarz Chrobrego dostaje żółtą kartkę.

Chrobry gra już spokojnie, tak, jakby chciał dowieźć wynik do końca. Korona musi gonić, ale na razie brakuje jakości. Żółto-czerwoni są zbyt statyczni.

Słusznie piszecie w komentarzach. Mamy na zegarze 75. minutę, a Korona dalej bez celnego strzału.

Dwie zmiany w Koronie. Kiełb i Długosz schodzą na ławkę, w ich miejsce Podgórski i Firlej.

Zmiana w Chrobrym. Aktywnego dzisiaj Banaszewskiego zastępuje Mateusz Machaj. Były zawodnik Jagiellonii wraca po całym sezonie straconym przez kontuzję zerwanych więzadeł.

Michał Ilków-Gołąb uprzedził Thiakane i zabrał mu piłkę tuż przed strzałem.

Chrobry atakuje wysokim pressingiem i nie zostawia Koronie zbyt wiele miejsca.

Dla tych, którzy dopiero teraz się do nas przyłączyli, przypominamy - teraz w Fortuna 1. Lidze można dokonać pięciu zmian. Trener Bartoszek ma więc jeszcze dwie w zanadrzu.

Zmiana nr 3 w Koronie i kolejny debiut. Pierwszy mecz w Koronie zagra Zvonimir Petrović, zastępuje mało efektywnego dzisiaj Mateusza Cetnarskiego.

Iwo Kaczmarski zagrał długą piłkę za linię obrony, ale atakującego Łysiaka uprzedził bramkarz Chrobrego i złapał piłkę.

To nie jest niestety dobry występ kapitana Korony.

Jaka Kolenc, debiutujący dziś w Chrobrym, ukarany żółtą kartką za faul na Cetnarskim.

Zmiany dokonuje też trener Bartoszek. Paweł Łysiak debiutuje w Koronie, zmieniając Daniela Szelągowskiego.

Roszada w ataku Chrobrego. Mikołaj Lebedyński zmienia Damiana Kowalczyka.

Rafał Grzelak musi uważać. Faulował Ziemanna, ale jeszcze bez kartki.

Odważnie z atakiem ruszył Kaczmarski. Zagrał do Długosza, ten oddał strzał z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie.

Do rzutu wolnego podszedł Jacek Kiełb, ale nie zrobił z niego użytku. Piłka posłana wysoko ponad bramką. Słaby dziś występ "Ryby".

Thiakane zagrał do Szelągowskiego, ten ładnie obrócił się z piłką i był faulowany.

A co na innych boiskach? M. in. to. Radek Dejmek strzelił samobója :)

Było groźnie! Maksymilian Banaszewski uderzył z rzutu wolnego, a piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

Do kompletu jeszcze "żółtko" dla Kozioła. Bramkarz Korony protestował i arbiter mu nie odpuścił.

Kolejna akcja i kolejna karta. Tym razem dla Szymusika. Obaj boczni obrońcy Korony z kartkami.

Żółtą kartką ukarany Remigiusz Szywacz, który faulował kapitana Chrobrego.

Ryzykował Marek Kozioł! Wybiegł z bramki, zabrakło komunikacji z obroną i mogło być groźnie. Na szczęście tym razem bez konsekwencji.

Korona zepchnięta pod prawą stronę boiska.

Strzał Szelągowskiego, ale wysoko ponad bramką.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

W przerwie zmiany w obu drużynach. Iwo Kaczmarski zmienia Piotra Basiuka, a Patryk Bryła Damiana Piotrowskiego. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie można dokonać aż pięciu roszad w składzie.

To była ostatnia akcja pierwszej połowy. Korona przegrywa 0:1 po golu z rzutu karnego. Po spokojnym początku, kolejne minuty ze wskazaniem na gospodarzy. Kielczanie będą mieli jeszcze 45 minut na odwrócenie tego wyniku. Słyszymy się za kwadrans!

Znowu było groźnie w polu karnym Korony! I znów z udziałem Maksymiliana Banaszewskiego. Były zawodnik Stali Mielec wpadł w pole karne, wykorzystał podanie z rzutu z autu i oddał strzał, który trafił w boczną siatkę.

Można było tego na pewno uniknąć.

GOL DLA CHROBREGO! Pewny strzał niezawodnego Michała Ilkowa-Gołąba i gospodarze prowadzą 1:0! Prawy obrońca głogowian zupełnie zmylił Marka Kozioła i mocnym strzałem w prawy róg otworzył wynik meczu.

Rzut karny dla Chrobrego Głogów! Banaszewski wpadł w pole karne, zahaczył go Rafał Grzelak i gospodarze będą mieli okazję do objęcia prowadzenia!

Ilków-Gołąb mocno zacentrował w pole karne, ale nie sięgnął piłki Damian Piotrowski. Nie było więc strzału.

Maciej Bartoszek cały czas zyje ze swoim zespołem, bo na razie na boisku wciąż bezbramkowy remis.

Banaszewski wzięty w kleszcze przez Cetnarskiego i Szymusika. Chrobry zacznie od rzutu wolnego z bocznej strefy.

Korona szuka miejsca, Chrobry kontruje. Tak to wyglądało w ostatnich minutach. Tempo nie za szybkie.

Żółtą kartką za faul ukarany został Oliver Praznovsky.

Ładnie w polu karnym odnalazł się Grzegorz Szymusik. Urwał się obrońcy i kończył dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego strzalem głową, ale piłka poszybowała nad bramką.

Do piłki podszedł Mateusz Cetnarski, ale obił mur.

Rzut wolny z dobrej odległości dla Korony.

Piotr Basiuk bliski straty w groźnym miejscu, ale pomógł mu Szywacz, który ratował akcję wślizgiem.

Na razie gospodarze sprawiają lepsze wrażenie.

Dobrze zapowiadała się ta akcja Korony. Daniel Szelągowski wyprowadził kontratak, ale potem źle podawał do Thiakane, który wyraźnie miał do młodego zawodnika pretensje o tę akcję.

Juraszek odważnie - był ostatnim obrońcą, zdecydował się na drybling. Ale skutecznie.

I znów Chrobry w polu karnym Korony. Zawiązana akcja lewą stroną, kończył ją strzałem Robert Mandrysz, ale uderzył niecelnie.

Oliver Praznovsky powalił na murawę Kiełba, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia. To "Ryba" dziś wyprowadził drużynę Korony z opaską kapitana.

Za nami już 17 minut. Teraz dłużej przy piłce utrzymuje się Chrobry, który buduje swój atak.

Akcja Chrobrego lewą stroną. Kowalczyk ograł Grzelaka, w polu karnym pomylił się Szymusik, a mocny strzał ponad bramką oddał Damian Piotrkowski.

A główkował w tej sytuacji nie byle kto, bo najlepszy strzelec Chrobrego z poprzedniego sezonu - prawy obrońca Michał Ilków-Gołąb.

Kapitalna interwencja Marka Kozioła! Piłka zacentrowana w pole karne, było bardzo tłoczno, ale golkiper Korony popisał się dobrym refleksem i instynktowną interwencją. Było groźnie!

Sporo fauli na początku spotkania. Teraz przewinił Piotr Basiuk, który faulował w bocznej strefie Banaszewskiego. Chrobry przed szansą.

Chrobry przyspieszył atak, ale przerwała go dobra interwencja wślizgiem Grzegorza Szymusika.

Do piłki podszedł Rafał Grzelak, ale uderzył z wolnego nad poprzeczką. Pierwszy strał Korony w nowym sezonie odnotowany.

Kielczanie zagrali długą piłką i się opłaciło. Faulowany blisko bramki był Wiktor Długosz, a teraz będzie okazja do bezpośredniego strzału lub dośrodkowania.

Robert Mandrysz faulował Grzegorz Szymusika. Na razie obie drużyny rozpoczęły spokojnie.

Kielczanie pojawili się z piłką na połowie przeciwnika, ale przewinił Senegalczyk Emile Thiakane. Teraz to gospodarze budują swój atak.

Piłka w grze! Zaczyna Chrobry.

12:41

Korona na biało, Chrobry w pomarańczowo-czarnych strojach.

12:39

Spotkanie poprzedzi minuta ciszy pamięci zmarłego kibica Korony Kielce.

12:39

Piłkarze już pojawiają się na boisku! Oczywiście osobno, bez przywitania. To element rygoru sanitarnego, jaki cały czas obowiązuje.

12:35

Bardzo wczesna godzina dzisiejszego spotkania, ale wynika z tego, że wybierał ją Polsat. Jest to już ostatnie spotkanie w tej serii gier. Wcześniej nie brakowało emocji i zaskakujących rozstrzygnięć. Radomiak pokonał 4:1 Widzew Łódź, a wysoko swoje spotkania wygrali dwaj beniaminkowie: ŁKS wygrał 4:0 z Odrą Opole, a Arka Gdynia w takim samym rozmiarze z GKS Jastrzębie. To co, dziś liczymy na taki sam wynik Korony? :)

12:32

Dzisiaj, oprócz inauguracji Korony w Głogowie, będziemy zerkać też do Stalowej Woli. Tam o godz. 17 spotaknie w ramach 7. kolejki III ligi rozegra druga drużyna Korony Kielce. Nie będzie faworytem, ale po cichu liczymy na niespodziankę!

12:31

Kadra Korony przed tym sezonem zmieniła się nie do poznania.

12:17

Dziś w zespole Korony kilka debiutów - Przemysława Szarka, Remigiusza Szywacza, Mateusza Cetnarskiego i Emile Thiakane. W wyjściowej "jedenastce" dwóch młodzieżowców. Składy obu drużyn możecie zobaczyć - niezmiennie - w specjalnej zakładce po prawej stronie.

12:16

Dzień dobry! Zaczynamy nowy sezon! Korona Kielce gotowa już na pierwszy mecz nowego sezonu. Mamy nadzieję, że Wy także! Są składy, piękna, jeszcze wakacyjna pogoda, więc dobrze, aby miło byłoby rozpocznąć też od pierwszych punktów. Zapraszamy na relację.

11:49
11:48

10:39

Zapraszamy na relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 12:40.

Pixsta2020-08-30 14:41:48
Złodzieje zabrali nam bramkę
lucas_ck2020-08-30 14:38:19
pokazal ze byla reka, ktorej w powtorkach telewizyjnych nie bylo:p
lucas_ck2020-08-30 14:29:26
zszedl jacek i cos sie rozkrecilo z przodu:)