1:2

Olivier Kapo (53')
Radek Dejmek (62')

17:24

Brawo, brawo, brawo! Korona Kielce zagrała naprawdę dobry mecz w stolicy województwa podlaskiego. Drużyna Tarasiewicza była niezwykle konsekwentna w obronie, ale też groźna ataku. Gratulujemy! Już za chwilę na naszym portalu wypowiedzi trenerów oraz graczy obu zespołów. Za relację z tego spotkania dziękuje Wojciech Staniec!

17:22

Koniec! Mamy to! Wygraliśmy!

Korona w całości na własnej połowie.

Kartka dla naszego kapitana za faul na Pazdanie.

Celebruje rzut z autu Golański!

Kapo głową do Cerniauskasa. Korono, walczymy! Obrońmy to!

Pazdan z daleka, blokuje udem Dejmek.

Trzy minuty doliczył Szymon Marcniak. Wolny z daleka dla "Jagi". Wybijamy!

Nic z tego. Atakuje Jagiellonia. Minuty do końca.

Kiełb fantastycznie uderzył! Obronił to jednak Baran. Rzut rożny.

Tylko jedna bramka przewagi kielczan. Będzie niezwykle trudno. Jagiellonia postawiła wszystko na atak.

Tuszyński skutecznie....

Rzut karny dla Jagielloni! Faulował Dejmek!

Jovanović z 25 metrów. Centrymetry obok słupka.

Dobrze teraz Cerniuskas. To będzie ciężka końcówka.

"Żółto - Czerwona jest tylko nasza Korona!" Zgadzacie się? :)

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Za Dzalamidze zagra Mytkowski.

Odpowiada Jagiellonia, ale zażegnujemy niebezpieczeństwo.

Kiełb! Kapitalna okazja "Ryby". Zaczęło się od rajdu i prostopadłego podania Fertovsa. Potem Kiełb minął trzech (!) obrońców "Jagi" w jej polu karnym, ale strzał minimalnie obok słupka.

Zyskuje Korona na czasie. Długa piłka Golańśkiego do "Ryby", ten wywalczył aut.

Rozkręcili się kielczanie. Znowu Kiełb indywidualnie w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońców gospodarzy.

Wysoka frekwencja dzisiaj w Białymstoku. Na trybunach jest 15359 widzów.

Przedarł się teraz skrzydłem Kiełb, minął Maderę, ale zagrał gorzej niż... Michał Kucharczyk w meczu Legii z Ajaxem. Piłka wylądowała na trybunach.

Gajos prosto w mur.

Fauluje Sylwestrzak na linii pola karnego. Wolny dla "Jagi"!

Świetnie zachował się Fertovs. Wyprowadził kontratak, zagrał do Trytki, ale tego powstrzymał Madera.

Kibice Korony się bawią. "Jesteśmy u siebie", a gospodarze odpowiadają tylko gwizdami.

Zmiana w Koronie. Kiełb za Pylypchuka. A tak wyglądała ostatnia akcja Ukraińca z naszej perspektywy.

Atakuje "Jaga"! Teraz świetna okazja Dzalamidze - z ostrego konta nie trafia on do pustej bramki.

Było tak blisko.... Pylypchuk na skrzydle. Dośrodkował wzdłuż bramki, piłka odbiła się od czyjeś nogi i z linii bramkowej wybił ją obrońca "Jagi".

Przewrócił się teraz w polu karnym Tuszyński. Sędzia Marciniak każe mu wstawać - nie ma jedenastki.

Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Za Modelskiego wchodzi Savitski. Probierz stawia wszystko na jedną kartę.

Mackiewicz ze skrzydła i dobrze Cerniauskas. W międzyczasie kartka dla Pylypczuka.

Świetnie grają kielczanie, może się to naprawdę podobać. Trzeba jednak uważać, Jagiellonia nadal pozostaje groźna. Tak jak teraz - rajd Mackiewicza powstrzymany przez Malarczyka. Żółta kartka dla "Malara"!

Dośrodkował z rzutu wolnego Paweł Golański, a tuż przed bramkarzem znalazł się Radek Dejmek i pewnym strzałem nogą pokonał Barana.

GOOOOOLLLLL! DEJMEK!

Rzut woln dla Korony z narożnika pola karnego.

Wyżej podeszli teraz kielczanie. Dawno nie widzieliśmy takiego pressingu w wykonaniu dużyny Tarasiewicza.

Nie przyjął teraz piłki w polu karnym Carlos. Szkoda, byłaby bardzo dobra okazja.

Ucichły trybuny w Białymstoku. Dobrze, a co ważniejsze skutecznie gra Korona w tej części meczu.

Zmiana w Koronie - w miejsce Klemenza pojawi się Fertovs.

Rozdrażniona Jagiellonia atakuje coraz to większymi siłami. Teraz wywalczyła rzut rożny.

Uaktywnili się teraz kibice Korony. Momentami przekrzykują prawie dwudziestotysięczną grupę fanów "Jagi'.

Na spokojnie - z lewego skrzydła dośrodkowywał Sylwestrzak. Kapo wygrał pojedynek główkowy z Maderą i spokojnym strzałem umieścił piłkę obok Krzysztofa Barana.

GOOOOOLL DLA KORONY! KAPO!

Dogrywał Golański, piłka pod nogami Pylypczuka, który uderzył spoza szesnastki. Bliski umieszczenia futbolówki w bramce był Kapo, ale sędzia podniósł chorągiewkę.

Aktywny jest dzisiaj Trytko. Nawiasem mówiąc - były gracz "Jagi". Wywalczył teraz rzut rożny.

Kapo dopadł do piłki w polu karnym, nie udało mu się jednak minąć obrońcy.

"Golo" zagrał prostopadle do Jovanovica. Ten indywidualnym rajdem wywalczył rzut rożny.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza - od ataku gospodarzy.

No i rozpoczeliśmy. Kielczanie bez zmian.

Na murawie pojawili się już gracze Jagielloni. Trener Probierz zdecydował się na jedną zmianę. Na boisku pjawi się Karol Mackiewicz, a zastąpi on Karola Świderskiego.

Jak już wspominaliśmy, jadąć do Białegostoku zachacyliśmy o białoruską granicę. A wszystko dzięki Mateuszowi Żelaznemu. Czytając naszą relację możecie słuchać też jego komentarza w kieleckim radiu eM.

Miała sporą przewagę "Jaga" w tej części meczu, ale kielczanie bronią się dosyć mądrze i czasem starają się zagrozić bramce strzeżonej przez Barana. Zapraszamy na relację po krótkiej przerwie.

Koniec pierwszej części spotkania!

Kapo do Golańśkiego, ale po wrzutce "Gola" futbolówka przekroczyła linię końcową.

Sędzia Marciniak doliczył dodatkowe 60 sekund.

Przedarł się w nasze pole karne Dzalamidze, dograł piłkę, ale wybił ją Kapo. Kielczanie zamknięci we własnej szesnatsce.

Widać, że kielczanie liczą dzisiaj na Carlosa. Kolejna piłka pod nogi Brazylijczyka.

Faulowany przy linii bocznej na wysokości środka boiska Golański.

Po raz kolejny na skrzydle Modelski. Jego centra wybita przez Klemenza.

Do piłki podszedł Gajos. Jego uderzenie minimalnie ponad bramką.

Będzie bardzo groźnie. Przed samą linią szesnatski faulowany Tuszyński. Rzut wolny dla "Jagi" oraz zółta kartka dla Klemenza.

Zablokowane uderzenie Golańskiego i kontra gospodarzy. Udanie jednak Malarczyk.

Oto i nasi kibice!

Piłka wybita i atakują gospodarze.

Rzut wolny dla Korony. Dogrywa Golański do Carlosa, a ten wywalczył rzut rożny.

Świderski w pojedynku biegowym z naszymi obrońcami. Dopada jednak do piłki i oddaje groźny strzał. Na posterunku Cerniauskas.

A na trybunach, głośne "jesteśmy zawsze tam..." przywitały przeraźliwe gwizdy.

Chciała się odgryźć teraz Korona. Podanie do Sylwestrzaka jednak zbyt mocne.

Osamotniony dzisiaj jest Trytko. Stara się dłużej utrzymać piłkę, ale ciężko mu w pojedynkach z rosłymi defensorami "Jagi": Maderą i Tarasovsem.

Sporą przewagę ma Jagiellonia. Kielczanie mają spore problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

Sporo pracy ma dzisiaj Sylwestrzak. "Jaga" atakuje głównie swoją prawą stroną.

Uratował nas teraz Klemenz. Dogranie z bocznej strefy w ostatniej chwili przecięte przez młodego piłkarza.

Kibicie Korony powoli wchodzą na sektor. Pojawiły się też flagi. Wiemy, że mieli spore problemy z dojazdem do Białegostoku. Policja zatrzymywała wszystkie samochody z kieleckimi tablicami rejestracyjnymi.

Piekielnie groźnie pod naszą bramką. Jakimś cudem przedarł się Tuszyński i dopadł do piłki. Już szykował się do strzału, ale w ostatniej chwili powstrzymany przez naszą defensywę.

Na skrzydle w drybling wdał się Dzalamidze. Powtrzymuje go Slwestrzak.

Zagrała szbciej "Jaga". Przewrotki próbował jeden z jej zawodników. Piłka jednak daleko od bramki.

Niewiele dzieje się teraz na murawie. Gra toczy się głównie w środkowej strefie.

Nie przejął bezpańskiej piłki Jovanović. Trafia ona pod nogi Gajosa. Na szczęście skończyło się tylko na rzucie rożnym.

Próbowała Korona, od bramki wznowi jednak Baran.

Kibice Jagielloni zaprezentowali oprawę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. A na boisku - nudy.

Znowu groźnie pod bramką Korony. Dogrywał Dzalamidze, a z piłką minął się Tuszyński.

Po raz kolejny niepewnie Cerniuskas. Ostatecznie piłka w jego rękach.

Ładny zwód w środku pola Carlosa, przedarł się prawie przez całą połowę gospodarzy. Powstrzymany jednak przez Madere.

Po dośrodkowani kapitana Korony piłka wybita z szesnastki "Jagi".

Fauloway w środku pola piłkarz Korony. Do piłki podszedł Golański i wywalczył rzut rożny.

Groźnie dośrodkował Modelski, na szczęście nikt nie przeciął tej piłki.

Długo utrzymują się przy piłce gracze Probierza. Widać, że to oni będą dzisiaj prowadzić grę.

Dobry przechyt Golańskiego. Zagrał od do Kapo. Francuz jednak faulował.

Gróźna kontra "Jagi". Piłka jednak szybko trafia pod nogi litewskiego bramkarza Korony.

Było blisko! Strzał z drugiej linii, niepewny chwyt Cerniauskasa. Do piłki dopadł Świderski. Tym razem jednak skutecznie Litwin.

Tuszyński do Świderskiego i gramy!

15:41

Zaatakowali kielczanie. Długo utrzymali się przy piłce w środkowej strefie, dośrodkowywał Sylwestrzak i będzie rzut rożny.

15:30

Już za chwilkę Szymon Marciniak da znak do rozpoczęcia spotkania.

15:26

Trwa prezentacja składów obu zespołów. Ładnie wyglądają żółto - czerwone trybuny. Choć mamy nadzieję, że w dniu dzisiejszym ze zwycięstwa cieszyć się będą gracze ubrani w czarne stroje.

15:23

Długo trwała nasz podróż. Nie ukrywamy, pobłądziliśmy i prawie wylądowaliśmy na Białorusi. Na dowód - zdjęcie z granicy :)

15:20

Nasz dzisiejszy przeciwnik, Jagiellonia Białystok, to obecny wicelider tabeli. Piłkarze Michała Probierza zgromadziła 38 punktów, a dzięki wyjazdowym zwycięstwom z Legią i Śląskiem zbliżyli się oni do grupy drużyn walczących o udział w europejskich pucharach.

15:16

Początek spotkania za niespełna kwadrans. Piłkarze Korony w trakcie rozgrzewki.

15:13

Ładny, naprawdę ładny jest nowopowstały stadion w stolicy województwa podlaskiego. Organizatorzy spodziewają się, że wypełni się on dzisiaj do ostatniego miejsca. Tutaj - jeszcze pusty.

15:09

Nie zaskoczył nas niczym trener Tarasiewicz. Desygnował do gry jedenastkę zbiżoną do tej, która wywalczyła remis z warszawską Legią. Jedyną zmianą jest powrót do składu Oliviera Kapo, który zastąpił gorzej dysponowanego ostanio Jacka Kiełba.

15:07

Witamy ze słonecznego Białegostoku. Piłkarze Korony Kielce zmierzą się już za chwilę z miejscową Jagiellonią. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza powalczą o piewsze tegoroczne zwycięstwo. Gospodarze natomiast liczą na podtrzymania udanej passy i trzecie zwycięśtwo. Na relację z tego spotkania zaprasza Wojciech Staniec!