Lech Poznań

Christian Gytkjaer (48')
Christian Gytkjaer (66')
Christian Gytkjaer (69')

To nie było wesołe popołudnie na Suzuki Arenie. Apetyty były większe, ale Lech pokazał Koronie miejsce w szeregu. Dzisiejszą relację kończymy z nadziejami na punkty w kolejnych spotkaniach. Zaglądajcie na CKsport.pl - już niedługo na portalu komentarze trenerów i terminarz rundy finałowej. Za relację dziękuje Mateusz Kaleta Mimo wszystko - dobrego wieczoru!

Koniec spotkania. Korona - Lech 0:3.

Trzy minuty dorzuca Tomasz Musiał do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

Było gorąco w polu karnym Lecha! Najpierw z piłką minął się Tzimopoulos, a potem uderzał Kiełb. Ale niecelnie.

Jest i ostatnia zmiana w zespole żółto-czerwonych. Za Jakuba Żubrowskiego wchodzi debiutujący w PKO Ekstraklasie Iwo Kaczmarski. To zawodnik z nr 37.

Piekielnie mocny strzał nad murem, ale też trochę nad poprzeczką. Dziś chyba nie będzie bramki dla Korony Kielce.

Będzie okazja "na otarcie łez" dla Korony. Do wolnego podchodzi Forsell.

Ależ statyczna jest Korona w końcówce tego meczu. Lech miał kolejną sytuację. Po strzale Michała Skórasia "Kolejorz" ma rzut rożny.

Ostatnie dziewięć minut. Ale zwycięzcę tego meczu już znamy.

Ostatnia zmiana w Lechu. Za Tibę wchodzi Juliusz Letniowski.

Druga zmiana w Lechu. Z boiska schodzi Thomas Rogne, który ucierpiał teraz w starciu i jest to prawdopodobnie zmiana wymuszona. W jego miejsce Dorde Crnomarković.

Pierwsza od dawna okazja dla Korony. Po rzucie rożnym do efektownych nożyc złożył się Papadopulos i zabrakło mu niewiele. Wyglądało efektownie.

I kolejna zmiana. Za Spychałę wchodzi Papadopulos.

Jest też zmiana w Lechu. Za Kamińskiego wchodzi 20-letni Michał Skóraś.

W międzyczasie zmiana w Koronie. Za Lioiego wchodzi Gardawski.

Pogrom. Hat-trick Christiana Gytkjaera. To już 0:3. Dogranie z lewej strony Puchacza i strzał z najbliższej odległości Duńczyka.

Dochodzą do nas głosy - ewidentna ręka Grzegorza Szyumsika w polu karnym. Z trybun nie było tego aż tak dobrze widać, ale fakty są takie, że Korona jest w bardzo trudnej sytuacji.

Przydał się VAR. System ten jest dzisiaj tylko na czterech stadionach - w tym na Suzuki Arenie.

Gytkjaer mocno i pewnie. Lech wygrywa 2:0.

Jest rzut karny dla Lecha Poznań!

VAR w użyciu! Sędzia sprawa sytuację z pola karnego. Czy tam nie było zagrania ręką?

Marek Kozioł piąstkuje po rzucie rożnym.

I kolejna kartka dla zawodnika Korony. Ukarany nią Mateusz Spychała. I on także będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.

Szymusik ofiarnie interweniował w akcji Kamińskiego i grę wznowi Marek Kozioł.

Korona szuka zawzięcie wyrównania. Kolejny strzał - teraz Forsella z okolic 25. metra, ale niecelny.

Teraz z daleka uderzał Forsell i wywalczył rzut rożny.

Pucko prawą stroną, zagrywa do Lioiego, ale interweniują obrońcy! Korona napiera.

Korona szuka szansy pod bramką Lecha, ale przychodzi jej to z drużym trudnem. Wymiana podań, w szesnastce znalał się Kiełb, ale został zablokowany.

Oby teraz Koroniarze nie podłamali się tą bramką. Lech jest mocny, dobrze gra w piłkę, ale kielczanie wciąż mogą tu jeszcze powalczyć. Dziś nie grają złego meczu, ale rywal jest po prostu mocny.

Fatalnie zaczyna się ta druga połowa. Akcja z lewej flanki, Jóźwiak do Tiby, ten centruje w pole karne, a do siatki trafia najlepszy strzelec PKO Ekstraklasy - Christian Gytkjaer.

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

Lech jako pierwszy wyszedł z szatni. Jest i Korona! Zaraz drugie 45 minut.

Początek w wykonaniu Korony Kielce był bardzo dobry, potem inicjatywę przejął Lech i zaczął więcej grać piłką. Ale kielczanie trzymają się - oprócz kilku żółtych kartek, bronią szczelnie i szukają akcji z kontrataków. Szczególnie aktywny jest Słoweniec Matej Pucko, stara się też Jacek Kiełb, który zmarnował najlepszą sytuację w tym spotkaniu. Słyszymy się za kwadrans!

Ani minuty nie doliczył sędzia Tomasz Musiał. Kończymy zatem pierwszą połowę bez bramek i czekamy na emocje w drugiej połowie.

Kamil Jóźwiak ukarany żółtą kartką.

Jacek Kiełb zdecydował się na strzał z 25. metra, ale uderzył mocno niecelnie.

Korona wyszła z kontrą, w pole karne wpadł Pucko, ale brakło mu miejsca i szybkości, został powalony przez rywali i stracił piłkę. Słoweniec reklamował faul i domagał się rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony. I wydaje się, że miał rację.

Próba Jakuba Modera z daleka, ale wysoko nad bramką.

Mocno potrubowany teraz Kamil Jóźwiak przy bocznej linii. Mieliśmy chwilę przerwy w grze.

Co za akcja Korony Kielce!!! Klepka na jeden kontakt, jedno, drugie, trzecie podanie, Forsell zgrywa do Kiełba, a ten marnuje sytuację sam na sam... "Ryba" mógł zapytać bramkarza, w który róg chce piłkę, a tymczasem posłał ją nad bramką. Wielka szkoda...

Do piłki podszedł Ramirez, ale posłał ją nad bramką. Zupełnie bez zagrożenia. Coś czujemy, że gdyby do piłki podszedł Forsell, to by trafił :)

Będzie groźna okazja dla gości. Faulowany na wprost bramki, na osiemnastym metrze był Jakub Kamiński, przewinił Szymusik. To będzie doskonała akcja do zdobcia gola.

W odpowiedzi Lech! Robi się meczycho. Dynamiczna kontra zatrzymana przez Marka Kozioła, potem interwencja Kovacevicia. Dzieje się!

Ale było blisko! Świetna centra Forsella na bliski słupek, tam był Jacek Kiełb i był bardzo bliski skeirowania piłki do siatki. Zabrakło bardzo niewiele!

Pierwsza od dawna akcja Korony. Forsell dośrodkował z rzutu wolnego, a Christian Gytkjaer wyskoczył wysoko i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Korona chciała wyjśc z kontrą, ale Kiełb nie miał komu podać. No i cała akcja spaliła na panewce.

Sypią się kartki. Pucko nie nadążył za Kamińskim, pociągał go za koszulkę i za to dostaje kartkę od sędziego Musiała.

Znów kartka, tym razem dla Kovacevicia. A to oznacza jego pauzę w kolejnym spotkaniu. Na razie nie wiemy jeszcze z jakim przeciwnikiem - dowiemy się wraz z końcowym gwizdkiem.

Strzał Jakuba Modera zza szesnastki, ale dokładnie tam, gdzie stał Marek Kozioł.

Ostatnie minuty zdecydowanie dla Lecha. Poznaniacy grają piłką, Korona nie może wymienić kilku składnych podań, bo futbolówkę od razu traci.

Jest pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Upomniany ją Ognjen Gnjatić, dla którego to upomnienie nr 9 w tym sezonie.

A co tam na innych stadionach? Śląsk prowadzi już 2:0 z ŁKS-em! Pogoń wygrywa 1:0 z Lechią.

Gnjatić dostał "siatkę" od przeciwnika. Ale to wszystko w bocznym sektorze boiska i bez konsekwencji.

Korona wyszła spod pressingu i uspokaja grę. Za nami kwadrans bez bramek.

"Żyjemy, żyjemy panowie" - krzyczy Marek Kozioł. Początek w wykonaniu Korony żywy, agresywny.

I znów w roli głównej Pucko. Tym razem dobrze popracował w defensywie.

Dobra okazja kieleckiej Korony! Matej Pucko urwał się prawym skrzydłem i z ostrego kąta uderzył na bramkę. Van der Hart odbił piłkę nogą. Było groźnie.

Prostopadła piłka do Gytkjaera i świetna interwencja Kozioła! Bramkarz Korony wyszedł z bramki i wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg.

Groźna akcja "Kolejorza"! Jóźwiak dostaje piłkę w pole karne, szuka miejsca i strzela! Na szczęście czujni obrońcy, a teraz od bramki wznowi Marek Kozioł.

Aktywnie Korona od początku. Wyłuskana piłka przy linii bocznej, Forsell uruchomil Kiełba, ale ten był na spalonym.

I znów piłka w rękawicach bramkarza Lecha. Teraz z rzutu wolnego uderzał Petteri Forsell, ale to uderzenie miało za mało mocy, zeby zaskoczyć przeciwnika.

Lech też nie odstawia nogi. Akcja bokiem, piłka trafiła do Ramireza, który przygotowywał pozycję do strzału, ale w porę interweniowali obrońcy Korony.

Drugi róg, a po nim piłkę złapał van der Hart.

I już mieliśmy szybkie, agresywny początek w wykonaniu Korony. Dwa szybkie dośrodkowania Mateja Pucko i w kosekwencji rzut rożny. Po nim uderzał Jacek Kiełb.

Minuta po osiemnastej i zaczynamy! Rozpoczął Lech.

18:01

Dziś w zespole Lecha tylko jedna zmiana - do składu wraca kapitan Thomas Rogne, który ostatnio pauzował za kartki. Poza tym najmocniejsza możliwa jedenastka.

18:00

Czekamy jeszcze chwilę na pierwszy gwizdek. Musi on zabrzmieć na wszystkich ośmiu stadionach jednocześnie.

17:59

17:57

Jako pierwsi pojawili się na boisku piłkarze gości, jest i Korona! Kielczanie dziś w tradycyjnych strojach, Lech na czarno.

17:55

Ostatni raz Lech wygrał pzy Ściegiennego blisko pięć lat temu - w grudniu 2015. Do tego w dwóch ostatnich meczach w Kielcach nie strzelił nawet bramki, ostatni raz w delegacji w tym sezonie wygrał w listopadzie. Liczymy na przedłużenie tej passy.

17:51

Czekamy dziś na powtarzalność!

17:51

Pytacie w komentarzach, ile dziś kibiców. No cóż, nie zaskoczymy Was :) Okrągłe zero. Są operatorzy TV, garstka dziennikarzy. Postaramy się jednak wykonać dla Was robotę jak najlepiej.

17:50

Rozgrzewka już zakończona, piłkarze schowali się w tunelu. Za dziesięć minut początek spotkania.

17:49

Dziś na ławce rezerwowych Korony kilka młodych twarzy.

17:49

Dziś w składzie Korony Kielce brakuje Marcina Cebuli. To oczywiście efekt kontuzji w poprzednim meczu. Wydaje się, że "Ceba" w tym sezonie już nie zagra. Ale co dokładnie mu się stało, na razie wciąż nie wiadomo. - Czekamy na ostateczne diagnozy - mówił przed tym spotkaniem Maciej Bartoszek.

17:41

17:38

17:37

17:37

Znamy już składy obu drużyn na to spotkanie.

17:36

Dzień dobry Kielce! Witamy serdecznie ze Ściegiennego, gdzie dziś Korona Kielce zagra ostatni mecz w rundzie zasadniczej sezonu 19/20 PKO Ekstraklasie. Po tym meczu zostanie już siedem ostatnich spotkań, które przesądzą o być lub nie być żółto-czerwonych w Ekstraklasie. A dziś zadanie niełatwe - kielczanie grają z czwartym w tabeli Lechem Poznań. Zapraszamy serdecznie na relację - z trybuny prasowej Suzuki Areny wita się Mateusz Kaleta.

09:32

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO - początek meczu o godz. 18.

Ck2020-06-14 19:59:46
Chłopaki z clj daliby radę
Estees2020-06-14 19:53:43
Dzieki wlasnie wpadlo400zl.
tr2020-06-14 19:52:27
A tak szczerze!
Czy ktoś przy zdrowych zmysłach liczył na więcej w tych ostatnich czterech meczach???