1:2

Piast Gliwice

Sebastian Milewski (65')
Jorge Felix (76')

Koniec... Bardzo szkoda tego meczu. Gdyby nie ta czerwona kartka... Kto wie, jak wtedy ułożyłoby się to spotkanie. Jest spory niedosyt. Za uwagę dziękuje Mateusz Kępiński.

Kontra... Gol dla Piasta 1:3... Milewski zdobył drugą bramkę... Ale był spalony!!! Bramka nie została uznana!

Tzimopoulos nożycami! Wybijają jednak obrońcy!

Ależ zamieszanie! Panika w obronie Piasta. Mamy rzut rożny!

Jeszcze rzut rożny. Koroniarze walczą z całych sił. Sędzia doliczył jeszcze sześć minut!

Jakby Szymusik przyjął piłkę... Byłaby stuprocentowa sytuacja.

Żółta kartka dla Kamila Kuzery, asystenta trenera Bartoszka.

Kozioł wygrał sytuację sam na sam z Tuszyńskim! Ale nawet jakby trafił do siatki, to był na pozycji spalonej.

Po chwili zmiana. Za Puckę wchodzi Cecarić.

Pucko sam na sam! Trafił w bramkarza! Jeszcze nie wszystko stracone!

Kapitalna parada Kozioła! Utrzymał nas w tym spotkaniu!

Forsell! Ależ ma ułożoną nogę!  Bombę Fina z trudem wybronił Plach.

Ależ pecha ma Szymusik. Pierwsze minuty grania i od razu wylądował na murawie po tzw. "stołeczku". Wyglądało to bardzo groźnie. Gramy teraz w dziewiątkę.

Żółta kartka dla Gnjaticia.

Druga zmiana w Koronie. Za Gardawskiego wchodzi Szymusik.

Szkoda... Szybka akcja Piasta... Precyzyjny strzał Felixa i przegrywamy 1:2.

Przesunęliśmy ciężar gry na połowę gości! Wreszcie! Był pressing! Szkoda, że faul Kiełba gwizdnął Frankowski.

Hateley dośrodkował do Jodłowca! Mocny strzał z główki, ale dobrze ustawiony był Kozioł.

Kapitalne uderzenie Felixa z dystansu, ale równie znakomita była parada Kozioła.

Druga zmiana w Piaście. Za Parzyszka wchodzi Tuszyński.

Pierwsza zmiana w Koronie. Za Cebulę wchodzi Papadopulos.

Sędzia jeszcze sprawdzał tę sytuację z wozem VAR, ale uznał bramkę.

Trener Bartoszek prędzej czy później będzie musiał sięgnąć na ławkę rezerwowych. Tam sporo młodych twarzy, jak Szymusik, Lisowski, Szelągowski i Kaczmarki. Czy dostaną szansę? Sytuacja jest trudna, żeby dawać szansę młodzieży. Z drugiej strony jednak jakby dali radę, to zyskaliby sporo doświadczenia.

Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę! Hateley! Potężnie po ziemi z dystansu! Z trudem broni Marek Kozioł!

Kovacević do Pucki! Ależ genialne długie zagranie! Przyjęcie Słoweńca i wycofanie do Kiełba! Strzał! Ale niedokładnie trafił w piłkę...

Cała drużyna Korony jest głęboko cofnięta. Chyba aż za bardzo. Bronić się przez całą połowę nie będzie łatwo. Trzeba jednak podjąć trochę ryzyka w ofensywie.

Mocno ucierpiał przed polem karnym Michael Gardawski. Ale może rozbiega ten uraz.

Groźne dośrodkowanie Konczkowskiego. Miał za dużo miejsca, dlatego mógł przyłożyć się do podania. Uff... Jak dobrze, że nikt z atakujących nie przeciął dośrodkowania.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania. W obu zespołach bez zmian.

Koniec pierwszej połowy. Na razie jest dobrze, bo prowadzimy 1:0. Po przerwie jednak będzie ciężko, bo gramy w osłabieniu po czerwonej kartce Jakuba Żubrowskiego. Trzymamy jednak kciuki!

Niestety jest 1:1... Ogromne zamieszanie w polu karnym. Piłka trafiła do Sebastiana Milewskiego, który od słupka skierował piłkę do siatki.

Ależ teraz setkę miał Jodłowiec! A Korona ma dużo szczęścia! Okropne pudło.

Potężne uderzenie Hateleya! Trafiło w któregoś z obrońców!

Piast cały czas atakuje. Korona jest bardzo stłamszona. Trzeba trochę przesunąć ciężar gry!

Pierwsza zmiana w Piaście. Za Vidę wchodzi Alves.

Sędzia doliczył co najmniej jedną minutę.

Dopingu wprawdzie nie słychać, ale za to widać! Walczysz Korono! Łatwo nie jest, ale dasz radę!

Dynamiczne w akcję ofensywną włączył się Konczkowski. Dobrze, że jego dośrodkowanie złapał Kozioł.

Bardzo dobre dośrodkowanie Forsella z rzutu wolnego, ale Tzimopoulosa uprzedzili obrońcy.

Żółta kartka dla Kirkeskova.

Felix jakimś cudem zdołał  uderzyć przy asyście dwóch obrońców. Nie mogło to jednak zaskoczyć Kozioła.

Parzyszek wygrał pojedynek główkowy z Tzimopoulosem. Na szczęście strzelał nad bramką.

Korona mimo gry w osłabieniu atakuje. W ostatniej chwili zablokowany został Forsell.

Beznadziejne zachowanie Żubrowskiego. Niebezpieczny wślizg i druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka. Komplikuje nam się sytuacja.

Pada coraz bardziej, ale piłkarze na razie nie ślizgają się na boisku. To pokazuje, że praca kieleckiego greenkeepera była wzorowa. Murawa wygląda znakomicie.

Pucko wdarł się w pole karne, ale został zablokowany. Będziemy mieli rzut rożny.

Żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego. Piast miał rzut wolny, ale goście nie stworzyli żadnego zagrożenia.

A tak podopieczni Bartoszka cieszyli się z bramki! Oby więcej takich obrazków!

Ależ odgryźć się mógł Piast! Kirkeskov dośrodkował do Felixa, a ten uderzał z głowy tuż obok bramki.

Jeeeeeeeest!!! Forsellllllll!!!!! Rzut wolny i ggoooooooollll!!!!

Kiełb przed polem karnym! Podał do Pucki, ale niestety nic z tego nie wyszło. Szkoda, chyba lepiej  ustawiony był Forsell. Gdyby "Ryba" podał do niego?

Niebezpieczny strzał Parzyszka w główki. Całe szczęście, że obok bramki.

Doskonała interwencja w obronie Cebuli. Zablokował dośrodkowanie w pole karne.

Na razie nie wiele dzieje się na boisku. Zaczęło jednak padać, a to może spowodować, że na murawie będą się zdarzały niespodziewane rzeczy.

Próba Cebuli. Ale trochę na siłę, bo miał wokół siebie trzech obrońców. Strzelał, ale zdołał tylko wywalczyć rzut z autu.

Rozpoczynają goście.

17:58

Spiker Paweł Dudek pytał pusty stadion "Kto wygra mecz?" ;) Odpowiadały mu głośniki na stadionie ;) Chociaż tak można pomóc drużynie.

17:57

Piłkarze już są dawno po rozgrzewce. Skład Korony taki sam jak w Płocku, a więc znaczy to, że ten Pan nie zagra w pierwszym składzie. Może jednak będzie jokerem w talii Macieja Bartoszka?

17:54

Łatwo jednak dzisiaj nie będzie. Rywalem jest mistrz Polski, Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika w tym sezonie też są w bardzo dobrej formie, bo zajmują drugie miejsce w tabeli.

17:52

Kontynuujemy walkę o utrzymanie. Rozpoczęliśmy znakomicie, bo zwycięstwem 4:1 w Płocku. Chyba nikt się nie spodziewał aż tak dobrego wyniku. Gra też była bardzo dobra. Oby tak dalej!

17:51

Jesteśmy już na Suzuki Arenie! No cóż... Pusto... Tylko 15 dziennikarzy i 10 fotoreporterów. No i ekipa telewizyjna. Czujemy się jak na zamkniętym sparingu, ale wiadomo że stawka meczu jest dużo dużo większa,

17:18
17:17
21:24

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 18.

Bolek2020-06-05 19:57:28
W drugiej połowie to był wyrok. Beznadziejna taktyka z tą obroną Częstochowy.
Super2020-06-05 19:56:11
Wynik mi wszedl i 3.000 .Komu kaszanke komu czym wiecej tym taniej.Podziele się wygrana