Lechia Gdańsk

Flavio Paixao (18')
Maciej Gajos (90')

14:28

Pozostaje tylko nadzieja, że Żółto-czerwoni się nie poddadzą. Przed nimi bardzo ważny mecz wyjazdowy we Wrocławiu. Potem spotkanie z ŁKS-em... Tam muszą być punkty. Za uwagę dziękuje Mateusz Kępiński.

Koniec... Nie wiadomo jak to skomentować... ta druga połowa była naprawdę dobra. Można było nawet wygrać, a... nie mamy nawet jednego punktu... Bardzo trudny moment dla Korony... Tak źle jeszcze nie było.

Bezpośrednia czerwona kartka dla Kovacevicia za zatrzymanie Paixao przed polem karnym.

Kozioł włączył się do akcji ofensywnej...

Co najmniej pięć minut doliczył sędzia Raczkowski.

Niestety... Gajos niepilnowany strzela na 1:2...

Druga zmiana w Koronie. Za Zalazara wchodzi Theobalds.

Ależ niepewnie Kuciak! Walczył z nim Pucko. Lechia jednak wychodzi z groźną kontrą! Spychała! Co za powrót!!!

Ależ zamieszanie! Kovacević głową zablokował potężny strzał. I mocno ucierpiał...

Radin! Dwukrotnie próbował! Zablokowany, ale jakże ambitny!

Żółta kartka dla Mladenovicia.

Ostatnia zmiana w Lechii. Za Makowskiego wchodzi Kubicki.

Lechia była jak bokser liczony po mocnym ciosie. Teraz jednak widać, że goście doszli już do siebie.

Szkoda, że tempo meczu spadło. Korona była na fali po strzeleniu gola wyrównującego.

Po meczu na naszym portalu będzie można obejrzeć dwie obszerne fotogalerię autorstwa Macieja Urbana i Grzegorza Ksela.

Żółta kartka dla Tobersa z Lechii.

Zmiana w Lechii. Za Haydary'ego wchodzi Saief.

Papadopulos z głowki po rzucie rożnym! Nad bramką...

Pucko! Znów zmarnował! Broni Kuciak...

Na Suzuki Arenie jest dzisiaj 4150 osób.

Uznany! Uffff!!!! Jest 1:1!!!

W międzyczasie zmiana w Lechii. Za Conrado wchodzi Pietrzak.

Choć jeszcze sprawdza sędzia...

Goooooll!!! Wreszcie!!!! Cecarić podaje do Papadopulosa!!! GOOOOOOOLLLL!!!!! 1:1!!!!

Kolejna akcja! Cecarić dośrodkowuje do Pucki! Słoweniec ma przed sobą tylko bramkarza! Trafia jednak w Kuciaka...

Znowu potężna bomba Forsella z rzutu wolnego! Porzeczka!!! Jeszcze dobijał Cecarić, ale nad bramką!

Żółta kartka dla gracza Lechii, Conrado Buchanelli Holz.

Zalazar z dystansu! Ale trafił w obrońcę.

Żółta kartka dla Kozioła za dyskusje z sędziami.

Ależ Paixao ośmieszył naszych obrońców... Przyjął piłkę przy ich asyście... Całe szczęście, że obronił Kozioł.

Forsell! Zaskakujący strzał z dystansu i ogromne problemy Kuciaka!

Oj... Koroniarze chyba nie wyszli z szatni... Bo już powinno być 0:2. Haydary niepilnowany w polu karnym. Oddał strzał, ale cudowną interwencją popisał się Marek Kozioł.

Oba zespoły bez zmian w przerwie.

Zaczyna się druga połowa!

Statystyki z pierwszej odsłony spotkania.

Koniec pierwszej połowy. Na razie jest słabo... Trzeba dużo poprawić w grze, żeby odwrócić wynik spotkania.

Papadopulos sam na sam! To był strzał czy podanie? Zmarnowana okazja...

Rozpoczął się doliczony czas gry. Forsell uderzył z dystansu, ale tym razem miał źle nastawiony celownik.

Papadopulos główkował! Minimalnie niecelnie!

O piłkę powalczył Spychała. Dzięki temu Korona ma rzut rożny.

Za kontuzjowanego Cebulę wchodzi Papadopulos.

Będzie niestety zmiana...

Cebula padł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem. To chyba jakaś kontuzja. Oby to nie było nic poważnego.

Dlaczego Korona nie przyśpiesza, jak jest szansa zaskoczyć gości z kontry? Nie wygląda to dobrze... Niestety... Gra zespołu musi się diametralnie zmienić, jeśli marzymy o punktach.

Holz minimalnie przestrzelił... Los nam sprzyja, bo powinniśmy przegrywać już dużo wyżej.

Ależ przerzut Zalazara do Pucki! Słoweniec dobrze wypatrzył Cebulę! Przyjął piłkę! Ale niepotrzebne szukał karnego... Przyaktorzył...

Pucko! Tym razem fatalnie przestrzelił...

Ze stałego fragmentu nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia.

Pucko wdarł się w pole karne! Rozpędzony zdołał oddać strzał, ale obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

Dzisiaj Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kibice Korony z tej okazji przygotowali specjalną oprawę i odśpiewali hymn Polski.

Kovacević w ostatniej chwili zatrzymał Haydary'ego!

Cecarić w boczną siatkę! Mogliśmy odpowiedzieć błyskawicznie.

Niestety... Korona już przegrywa... Flavio Paixao uderza tyłem głowy i posyła piłkę do siatki.

Taka sytuacja...

Ogromne szczęście Korony! Haydary minimalnie przestrzelił w idealnej sytuacji!

Brakuje szybkości w akcjach Korony. Wydawało się, że jest szansa przedostać się pod pole karne rywali lewą stroną, gdzie sporo miejsca miał Pacinda. Nie zdecydował się on jednak na odważniejszy atak.

Rzut wolny. Szansa na Forsella! Ależ uderzenie!!!! Ale jeszcze piękniej broni Kuciak!

Kolejny rzut rożny dla gości. Tym razem jednak bez zagrożenia.

Niepewna interwencja Kozioła po rzucie rożnym rywali. Dobrze, że była asekuracja zespołu.

Korona stara się atakować. ale Lechia też jest aktywna. To może być otwarty mecz.

Rozpoczyna się spotkanie!

11:58

Jak to w tej chwili wygląda w tabeli PKO Ekstraklasy? Optymistycznie nie jest. Choć mogło być gorzej, gdyby wczoraj Wisła Kraków wygrała z Wisłą Płock. Na szczęście w samej końcówce spotkania płocczanie wyrównali na 2:2. Dzięki temu Korona ma "tylko" cztery punkty straty do bezpiecznej strefy.

11:55

W składach meczowych na lewej obronie niespodziewanie ustawiony jest Erik Pacinda. Czy to znowu jakaś zasłona dymna, czy jednak szkoleniowiec Korony zdecydował się na nietypowe ustawienie?

11:54

A w składzie kielczan na szpicy znowu Cecarić. Zastanawiamy się, czy Mirosław Smyła nie powinien bardziej zaryzykować i postawić np. na Mateusza Sowińskiego. Czy negatywnie wpłynęłoby to na jakość ataku. Śmiemy wątpić.

11:53

Przeciwnikiem Korony jest Lechia, z zawsze groźnym Flavio Paixao. Korona dałaby wiele, żeby mieć takiego napastnika.

11:51

Ten tydzień może być kluczowy dla Korony pod każdym względem. Po pierwsze, w ciągu 8 dni rozegraną zostaną trzy ważne mecze. Po drugie, w tym tygodniu odbędzie się Walne Zgromadzenie akcjonariuszy. Jeśli większościowy właściciel nie zdecyduje się na podwyższenie kapitału, to finansowo może być w klubie nie wesoło. Ponoć zresztą już zbyt dobrze nie jest...

11:48

Witamy serdecznie prosto z Suzuki Areny! Dzisiaj czekamy na zwycięstwo. To obowiązek Żółto-czerwonych. Sytuacja w tabeli robi się tak nieprzyjemna, że Koronie potrzebny jest komplet punktów. Na relację zaprasza Mateusz Kępiński.