Aleksander Buksa (5')
Jakub Błaszczykowski (63')
2:0

17:03

Co z tego, że prezentowali się dużo lepiej od Wisły, jak przegrali... Punkty są teraz na wagę złota. Czy kielczanie zdołają się wygrzebać z tego kryzysu?  Zobaczymy w kolejnych tygodniach. Za uwagę dziękuje Mateusz Kępiński.

Koniec... Sytuacja Korony robi się dramatyczna... Porażka z Wisłą sprawiła, że kielczanie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.

Wisła atakuje... Szansę miał Błaszczykowski.

Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy.

Sadlok trafił w poprzeczkę... Mogło być 3:0...

W końcówce jeszcze będziemy grali w osłabieniu... Druga żółta kartka dla Spychały...

Ostatnia zmiana także w Wiśle. Za Buksę wchodzi Hołownia.

Kozioł! Wygrał pojedynek oko w oko z Buksą!

Kiełb zameldował się na boisku żółtą kartką.

W Koronie ostatnia roszada. Za Radina wchodzi Kiełb.

Zmiana w Wiśle. Za Savićevicia wchodzi Wasilewski.

Pucko celnie, ale w sam środek bramki. Buchalik nie miał problemów z obroną.

Forsell w boczną siatkę!

Druga zmiana w Koronie. Za Cecaricia wchodzi Papadopulos.

Forsell mocno uderzał z rzutu wolnego, ale Buchalik wybił piłkę na rzut rożny.

Oba zespoły zdecydowały się na zmiany. Najpierw Cebulę zastąpił Pacinda. W Wiśle natomiast za Maka wchodzi Tupta.

Ależ gol.... Błaszczykowski uderzył potężnie bezpośrednio z rzutu wolnego... 2:0 dla Wisły...

Michał Mak oszukał Spychałę, który musiał ratować się faulem. Zawodnik Korony otrzymał żółtą kartkę, a Wisła będzie miała rzut wolny na wysokości pola kanego.

Strzał Buksy pewnie obrobił Kozioł.

Szymusik próbował uderzać sprzed pola karnego, ale strzał był zbyt lekki, aby zaskoczył Buchalika.

Sadlok niespodziewanie zdecydował się na strzał i dzięki temu wywalczył rzut rożny. Był jego wykonawcą, ale nie zrobił tego dokładnie.

Żółta kartka dla Savićevicia.

Żółta kartka dla Niepsuja za ostry wślizg w Cebulę.

Dwójkowa akcja Błaczykowskiego i Niepsuja. Krakowianie wywalczyli rzut rożny, ale kapitan Wisły bardzo źle wykonał stały fragment.

Kovacević wybił groźne dośrodkowanie Błaszczykowskiego.

Pucko! Ależ niewiele zabrakło Słoweńcowi! Pół metra i byłaby przepiękna bramka w okienko!

Rozpoczyna się druga połowa. W obu zespołach bez zmian w składach.

Statystyki z pierwszej połowy. Mamy przewagę, ale nie potrafimy jej wykorzystać.

Koniec pierwszej połowy. Korona gra dobrze, ale wynik jest zły. Po przerwie trzeba poprawić skuteczność i przede wszystkim celność strzałów.

Żółta kartka dla Żubrowskiego za niebezpieczny wślizg w Błaszczykowskiego.

Spychała z ostrego kąta! Niestety na posterunku Buchalik. To powinna być bramka!

To prawda. O ile pozostali napastnicy są aktywni, to akurat Serb jakby założył czapkę niewidkę.

Najpierw byliśmy pod polem karnym Wisły, ale piłkę stracił Pucko. Kontra Błaszczykowskiego i Buksy! Na szczęście kapitan Wisły zagrał za mocno do młodego napastnika.

Żółta kartka dla Radina za nierozważny faul na Błaszczykowskim.

Trzeba przyznać, że ten mecz jest bardzo otwarty. Ogląda się go całkiem przyjemnie, bo piłka szybko wędruje z jednego pola karnego na drugie. Korona z minuty na minutę gra coraz lepiej, więc nie wszystko stracone!

Dobre uderzenie Forsella z rzutu wolnego. Obronił jednak Buchalik.

Ależ akcja! Spychała posyła płaską piłkę w pole karne! Piłka przeszła wzdłuż całego boiska do Szymusika. Dośrodkowanie! Forsell z główki!!! Ależ niewiele brakło! Boczna siatka!

Ależ odbiór Klemenza... Podał do Błaszczykowskiego, który na szczęście przegrał pojedynek z Kovacević.

Szybka akcja Korony! Forsell! Potężny strzał, ale zabrakło precyzji.

Sadlok bardzo mocno strzelał z dystansu. Piłka przyśpieszyła na mokrej murawie, ale poradził sobie Kozioł.

Buksa jest bardzo niebezpieczny. Po raz kolejny Marquez pozwolił mu oddać strzał z trudnej pozycji.

Teraz seria stałych fragmentów dla Wisły. Najpierw  rzut wolny, a teraz rożny. Dwukrotnie Sadlok dogrywał niecelnie.

Cebula dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale piłkę wybili krakowscy obrońcy.

Żubrowski do Spychały! Bardzo dużo miejsca miał obrońca! Dośrodkowanie do Pucki! Strzał! Niestety zablokowany! Potem jeszcze dobitka Forsella z dystansu! Znowu bez powodzenia.

Agresywnie gra Wisła. Wychodzi na naszych piłkarzy bardzo wysoko. Nie pozwala rozegrać piłki.

Fatalny początek... Aleksander Buksa sprytnie wepchnął piłkę do siatki... Wyprzedził Marqueza i całkowicie zaskoczył Kozioła.

Dokładne dośrodkowanie w pole karne Forsella. Było trochę zamieszania, ale gospodarze wybili piłkę.

Ładna szarża Cebuli. Sadlok musiał ratować się faulem.

Rozpoczynają kielczanie!

15:01

Piłkarze już na murawie! Za chwilę zaczynamy!

14:55

Nie jest to łatwy czas dla Korony. Drużyna w strefie spadkowej, do tego problemy z dokapitalizowaniem klubu. Nie wygląda to wszystko dobrze. Oby jednak te trudności scaliły zespół. Ci piłkarze grają nie tylko o swoją przyszłość, ale całego klubu.

14:52

O tym jak ważne to spotkanie świadczy obecność w składzie Jakuba Żubrowskiego. Na briefingu przedmeczowym trener Mirosław Smyła informował, że pomocnik na pewno nie zagra w Krakowie. Niezła zasłona dymna, trzeba przyznać. Oby Kuba był bohaterem spotkania. Trzymamy kciuki!

14:51

Witamy serdecznie prosto z deszczowego Krakowa. Przed Koroną arcyważny mecz. Sytuacja w tabeli robi się nie za ciekawa, dlatego dzisiaj niemal obowiązkiem kieleckiej drużyny jest wywieźć komplet punktów. Łatwo na pewnie nie będzie. Na relację zaprasza Mateusz Kępiński.