PGE VIVE Kielce

30:25

FC Porto Sofarma

16:32

Porto dziś znowu postawiło się kielczanom, ale punty zostają w Kielcach. Zostańcie z nami - już niedługo na portalu materiały pomeczowe i konferencja prasowa trenerów. Dzięki za uwagę i do usłyszenia na kolejnych meczach Ligi Mistrzów!

16:31

KONIEEEEEEEC! Znakomicie, kielczanie wygrywają z Porto pięcioma bramkami i inkasują cenne punkty. Już w czwartek kolejny mecz z Motorem Zaporoże. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania Alex Dujshebaev, który wziął na siebie ciężar w decydującym momencie. Wolff, który świetnie bronił w pierwszej połowie kończy mecz z 37% skutecznych obron.

60. minuta (30:25)

Alex pieczętuje wygraną! 30:25!

59. minuta (29:24)

Tutaj się już nic nie wydarzy. Kielczanie sięgną po komplet punktów i co ważne - odrabiają także z pierwszego, przegranego z Porto meczu trzema bramkami. W tym momencie na zegarze +4, bo rywale zmniejszyli stratę.

KULEEEEEEESZ! Ależ petarda! Bauer bez szans!

59. minuta (28:24)

Czas dla trenera PGE VIVE.

58. minuta (28:24)

Aginagalde zatrzymany przez Bauera! Na plac nie wraca Moryto, który opuścił boisko lekko kulejąc. Oby to nic poważnego!

Janc zatrzymany przez Bauera, ale PGE VIVE ma karnego, a rywale dostają karę! Wszystko układa się dla nas doskonale, choć ostanie minuty były bardzo trudne!

Wolff broni w bardzo ważnym momencie! Dwie minuty do końca.

Arek Moryto trafia po raz pierwszy z gry! Cztery gole przewagi!

57. minuta (27:24)

Fabio Megalhanes odpowiada, PGE VIVE na trzy minuty przed końcem ma trzy bramki przewagi.

56. minuta (27:23)

Piękna akcja PGE VIVE! Porto zaspało w obronie, Jachlewski dubluje pozycję obrotowego i z czystej pozycji trafia do siatki! Ważny gol!

56. minuta (26:23)

Martins i piłka znów w siatce!

55. minuta (26:22)

Na ratunek Alex Dujshebaev! Hiszpan bierze grę na siebie, trafia po raz szósty!

54. minuta (25:22)

Martins w kolejnej akcji trafia po koźle.

53. minuta (25:21)

Alex po raz drugi z rzędu! Z trudnej pozycji, po rękach Quintany. Ale jest też błyskawiczna odpowiedź Martinsa.

52. minuta (24:20)

Na tarapaty Alex Dujshebaev. To kolejna jego efektowna bramka dzisiaj.

51. minuta (23:19)

Lepszy okres gry Porto i rywale rzucają swojego gola numer 20. Z sześciu goli przewagi zrobiły się już tylko trzy.

50. minuta (23:19)

Ręce sędziów w górze i pomyłka kielczan pod presją. Niecelnie, ponad bramką rzucał Uladzislau Kulesz.

49. minuta (23:19)

Branquinho technicznym rzutem zdobył gola dla Porto.

48. minuta (23:18)

Aleeeeeeeeeeex! Piękny rzut, palce lizać!

47. minuta (22:18)

Zmiany na skrzydłach kieleckiej ekipy, ale Porto trafia z kontry do siatki.

47. minuta (22:17)

Czas bierze Talant Dujszebajew.

Indywidualna akcja na lewej połówce Fabio Magalhaesa.

46. minuta (21:16)

Jest w końcu pierwszy gol Pehlivana. Dobra krzyżówka i piłka w siatce!

45. minuta (21:16)

Branquinho tym razem celnie z siedmiu metrów.

45. minuta (20:15)

Czas dla Porto! Portugalczykom pali się już grunt pod nogami.

Brawo PGE VIVE! Karaliok i kielczanie prowadzą już sześcioma golami!

44. minuta (20:15)

Portugalczykom jak nie idzie, to nie idzie. Czysta sytuacja, a goście trafiają w słupek! Po ich stronie festiwal nieskuteczności.

43. minuta (20:15)

Karaliok zdobywa dla kielczan gola nr 20!

42. minuta (19:15)

Porto marnuje karnego! Miguel Martins obija poprzeczkę!

41. minuta (19:15)

Wolff broni między słupkami, PGE VIVE wychodzi z kontrą, zdobywa gola i jeszcze wymusza karę dla rywali! Na dwie minuty schodzi Salina, na listę strzelców wpisuje się Angel Fernandez.

40. minuta (18:15)

Karacić zaatakował ze środka rozegrania i pierwszy raz dzisiaj wpisał się na listę strzelców.

39. minuta (17:15)

Chwilę przestoju PGE VIVE wykorzystuje Porto. Teraz gola zdobył Gomes.

38. minuta (17:14)

Porto gra teraz w przewadze na dwa koła i skutecznie wykorzystuje swoją akcję za sprawą Daymaro Saliny.

38. minuta (17:13)

Trener Porto reaguje - bierze czas.

WOOOOOOOLFF! Po raz kolejny! Teraz piłka podana do przodu do Janca, ten trafia do pustej bramki. To już cztery gole na plus! Koncert PGE VIVE po przerwie!

38. minuta (16:13)

Broni Wolff, szybka kontra i gol Angela Fenrnandeza! Trzy bramki przewagi PGE VIVE Kielce!

37. minuta (15:13)

To nie były dobre minuty Pehlivana. Dwie zmarnowane sytuacje, teraz Turek odesłany na dwie minuty na ławkę.

36. minuta (15:13)

Wraca na boisku Kulesz i rzuca potężną bombę! PGE VIVE po raz pierwszy w tym meczu na dwubramkowym prowadzeniu.

35. minuta (14:13)

Kara dla Magalhaesa,

34. minuta (14:13)

Znów Dorukowi Pehlivanowi zabrakło precyzji przy rzucie.

33. minuta (14:13)

Rui Silva doprowadza do remisu, ale od razu skutecznie ze skrzydła trafia Angel Fernandez Perez.

33. minuta (13:12)

Pehlivan oddał rzut, ale zatrzymany przez Quintanę.

32. minuta (13:12)

A grę w obronie kielczanie rozpoczynają od świetnej interwencji Wolffa, który zatrzymuje rzut Megalhanesa.

31. minuta (13:12)

Moryto nie myli się z siedmiu metrów! PGE VIVE otwiera drugą połowę od gola.

31. minuta (12:12)

Jedna zmiana w PGE VIVE. Turek Doruk Pehlivan zmienia Kulesza i już w pierwszej akcji wywalcza rzut karny!

30. minuta (12:12)
0. minuta (12:12)

Wracamy do gry. Oby kielczanie podtrzymali świetną skuteczność w bramce, ale dołożyli do tego jeszcze lepszą grę w ataku! PGE VIVE zaczyna od środka.

255. minuta (12:12)

To była ostatnia akcja pierwszej połowy. Pierwsze trzydzieści minut na remis, za chwilę wszystko rozpocznie się od początku. Słaby początek w wykonaniu PGE VIVE, potem kielczanie wrócili do gry, ale zmarnowali m. in. dwa rzuty do pustej bramki. W grze trzyma kielczan Andreas Wolff, który po pierwszej części ma 45% skutecznych obron. Do usłyszenia po przerwie!

Niestety... PGE VIVE gubi piłkę w rozegraniu, zabiera ją Fabio Megalhanes i wyrównuje tuż przed syreną. Szkoda!

29. minuta (12:11)

Talant Dujszebajew bierze czas dwadzieścia sekund przed syreną.

Areia zatrzymany z siedmiu metrów przez Wolffa! Brawo, brawo, brawo!

PGE VIVE znów na prowadzeniu! Gol Aginagalde, do końca pierwszej połowy 90 sekund.

28. minuta (11:11)

Wolff zatrzymuje Iturizzę! Tak jest!

Alex Dujshebaev trafia między nogami Quintany.

27. minuta (10:11)

Porto rozmontowało defensywę Porto i trafia do siatki za sprawą Hernandeza.

27. minuta (10:10)

Aginagalde z koła na remis.

26. minuta (9:10)

Areia zabawił się z Wolffem! Efektowna wkrętka z karnego, Niemiec kompletnie zaskoczony. Portugalczycy na prowadzeniu.

25. minuta (9:9)

Szybka odpowiedź, na zegarze dalej remis.

24. minuta (9:8)

Alex Dujshebaev zdobywa piękną bramkę rzutem z podłoża. To jego pierwszy gol w dzisiejszym meczu.

23. minuta (8:8)

Aginagalde faulował w ataku Silvę i Porto wykorzystuje kontrę. Autorem gola faulowany wcześniej Portugalczyk.

22. minuta (8:7)

Hernandez zatrzymany przez Wolffa, piłka dla PGE VIVE! Kapitan PGE VIVE znów gra świetnie!

21. minuta (8:7)

Łapie się za głowę Iturriza. Ale faulował i mamy czwartego gola Arka Moryty. Stuprocentowa skuteczność z "siódemek"!

20. minuta (7:7)

Świetna teraz akcja Porto. Salina rzuca z koła i jest remis. Wcześniej kartka dla Jachlewskiego.

19. minuta (7:6)

Po słabszym początku, PGE VIVE poprawiło grę w obronie. Teraz znów Porto miało problemy z przedarciem się.

18. minuta (7:6)

Quintana tym razem zatrzymuje Janca. A trener Porto bierze timeout.

WOOOOLFF! Znowu to robi! Broni rzut z koła.

17. minuta (7:6)

Znów broni Wolff, ale PGE VIVE nie znów nie wykorzystuje szansy na gola do pustej bramki! Tym razem rzut Janca trafił w słupek...

Daniel Dujshebaev rzucił z własnej połowy na pustą bramkę, ale się pomylił! Wielka szkoda.

16. minuta (7:6)

WOOOOOOOOOLFF! Nie ma gola!

Tym razem Karaliok nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Żółta kartka i "siódemka" dla rywali.

15. minuta (7:6)

Moryto z karnego! 3/3. PGE VIVE pierwszy raz na prowadzeniu.

14. minuta (6:6)

Dobra interwencja Wolffa, a po chwili kara dwóch minut dla Iturrizy i rzut karny dla PGE VIVE!

13. minuta (6:6)

Kulesz w swoim stylu. Bomba z drugiej linii, piłka w siatce!

13. minuta (5:6)

Salina dostaje piłkę na koło i w czystej sytuacji pokonuje Wolffa.

12. minuta (5:5)

A jak karny, to Moryto. Jest remis!

11. minuta (4:5)

Znów świetnie PGE VIVE w obronie! Kontra zatrzymana nieprzepisowo przez rywali i mamy rzut karny dla kielczan.

Pierwsza udana interwencja Wolffa, kontra i sprytny lob Karalioka. To już tylko jedna bramka straty.

9. minuta (3:5)

Kulesz zdublował pozycję obrotowego i rzuca w sytuacji jeden na jeden.

8. minuta (2:5)

Martins z golem nr. 5 dla FC Porto.

7. minuta (2:4)

Jest karny i drugi gol dla PGE VIVE! Moryto trafia z zimną krwią.

6. minuta (1:4)

Karacić niecelnie podaje i kontra Portugalczyków! Niestety kończy ją celnie Braquinho.

6. minuta (1:3)

5. minuta (1:3)

Po czterech i pół minucie gry jest w końcu gol dla PGE VIVE! Po koźle trafia Karaliok.

4. minuta (0:3)

Znów myli się PGE VIVE, świetnie radzi sobie w obronie Porto i wyprowadza kolejny zabójczy atak. Finalizuje go trzecim celnym rzutem Gomes!

3. minuta (0:2)

Gomes po raz drugi. PGE VIVE rozpoczęło na razie od dwóch straconych bramek.

2. minuta (0:1)

Quinatana z pierwszą interwencją! Zatrzymuje rzut Kulesza.

1. minuta (0:1)

Gomes otwiera wynik meczu.

Zaczyna Porto!

Mecz posędziują dziś arbitrzy z Mołdawii.

Składy obu zespołów oczywiście w specjalnej zakładce. Zerkamy szczególnie na golkipera Porto, Alfredo Quintanę, który w pierwszym meczu z kielczanami zamurował bramkę. Klasę potwierdził też na mistrzostwach Europy. Z drugiej strony jednak jego vis a vis - Andreas Wolff. Kapitan PGE VIVE w ostatnich meczach błyszczy formą! Kto dziś będzie miał powody do radości?

Hymn Ligi Mistrzów!

14:58

W poprzednim meczu FC Porto przegrało u siebie z Telekomem Veszprem 24:31. Portugalczyków lekceważyć jednak nie możemy. Dzisiejsi rywale PGE VIVE mają tylko dwa punkty mniej w tabeli, ale wierzymy, że ta różnica po dzisiejszym spotkaniu wzrośnie do czterech "oczek"!

14:56

Hala Legionów wypełniona po brzegi, trwa prezentacja obu zespołów.

14:55

14:54

14:54

Obie drużyny kończą już rozgrzewkę. Co ważne - w kieleckiej ekipie są powracający po kontuzjach Blaż Janc oraz Doruk Pehlivan. Do składu wraca też Igor Karacić, który po mistrzostwach Europy nie zagrał jeszcze żadnego meczu.

14:53

Dzień dobry! Witamy serdecznie z Hali Legionów, przed nami pierwszy domowy mecz Ligi Mistrzów z udziałem PGE VIVE Kielce! Przed tygodniem kielczanie ulegli Montpellier i dziś muszą wygrać, aby pozostać w grze o jak najwyższe miejsce po fazie grupowej. Przed kielczanami jednak duże wyzwanie. "Smoki" z FC Porto pokazały już w tym sezonie, że są bardzo groźną drużyną. Portugalczycy wygrali m. in. z THW Kiel oraz z Montpellier, pokonali też w pierwszym meczu mistrzów Polski. Czy dziś kielczanom uda się rewanż? Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO!