Erik Pacinda (82')
3:0

Raków Częstochowa

16:55

Korona nie dała dzisiaj żadnych szans drużynie Rakowa. Zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Cieszy nie tylko dobra gra w obronie, ale również aż trzy bramki w ataku. Za uwagę serdecznie dziękuje Mateusz Kępiński. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Koniec!!! Wygraliśmy 3:0! Brawo brawo brawo! To był bardzo dobry mecz Korony!

Ależ pecha miał Radin! Jakimś cudem piłkę z bramki wybili obrońcy!

Oj tam za wysoko ;)

Sędzia doliczył co najmniej trzy minuty.

Żółta kartka dla Żubrowskiego.

Ostatnia zmiana w Koronie. Za Djuranovicia wchodzi Radin.

Goooooooooll!!! Pacinda doskonale zameldował się na boiski! Próbował jeszcze bronić Szumski, ale był bezradny, bo piłka odbiła się po rykoszecie!

Druga zmiana w Koronie. Za Papadopulosa wchodzi Żyro.

Indywidualnie Djuranović! Z łatwością ograł Piątkowskiego, ale już jego strzał był zbyt lekki, żeby zaskoczył Szumskiego.

Jest pierwsza roszada w Koronie. Za Lioiego wchodzi Pacinda.

Raków wykorzystuje ostatnią zmianę. Za Schwarza wchodzi Domański. Trener Mirosław Smyła ma do wykorzystania jeszcze wszystkie zmiany.

Raków bardzo źle wykonał rzut wolny mogło to się dla nich skończyć tragicznie, gdyby w ostatniej chwili nie został powstrzymany Żubrowski.

Żółta kartka dla Spychały.

Prawie doszło na bójki pod polem karnym Korony. Jakieś duże nieporozumienie między zawodnikami. Sędzia Musiał jednak szybko opanował sytuację.

Ależ było blisko! Żubrowski strzelał z rzutu wolnego tuż obok słupka!

Lioi wycofał do Papadopulosa, ale Czech źle trafił we piłkę.

Cebuli dzisiaj należy się bramka. Mnóstwo akcji, wypracowany rzut karny. Pomocnik gra naprawdę dobry mecz.  (fot. Grzegorz Ksel)

Dośrodkowanie Djuranovicia! Ależ w polu karnym złożył się Cebula! Strzał z powietrza! Jakimś cudem broni jednak Szumski!

Cebula okiwał trzech obrońców! Jego strzał jednak został zablokowany.

Żółta kartka dla Nouviera za ostry faul na Papadopulosie.

Główkował Papadopulos! Czujny w bramce był Szumski.

Ależ piłka Spychały do Lioiego! Dośrodkowanie naszego zawodnika było jednak niecelne.

Papadopulos! Sam na sam! Ależ szansa! Broni jednak Szumki!

Kapitalnie mogliśmy zacząć drugą połowę! Korona miała rzut rożny, po którym zrobiło się bardzo gorąco w polu karnym rywali! Szkoda, że nie było próby strzału!

Rozpoczyna się druga połowa! W zespole gości dwie zmiany. Schodzą Azemović i Babenko, a w ich miejscach zagrają Malinowski i Szczepański.

Garść statystyk po pierwszej połowie.

A w przerwie mała ciekawostka. Ktoś się kiedyś zastanawiał od czego pochodzi nazwa Częstochowy?

Koniec pierwszej połowy! Na razie jest znakomicie! Korona prowadzi 2:0 i jest to wynik jak najbardziej zasłużony!

Dwie minuty doliczył sędzia Musiał.

Było niebezpiecznie! W polu karnym znalazł się Brian Nouvier! Cudowna interwencja Kozioła!

Teraz częstochowianie będą mieć szansę, bo wykonują rzut wolny.

Gramy pewnie w obronie. Raków nie może się przedrzeć pod nasze pole karne.

Żółta kartka dla Gardawskiego za groźny faul.

Uspokoiło się to spotkanie. Raków nie próbuje atakować, a kielczanie prowadząc 2:0 też nie podkręcają tempa.

Przepiękne uderzenie Cebuli! Szkoda, że minimalnie niecelne!

Przepraszamy, że robimy zdjęcia kalkulatorem :)

GOOOOOOOOLLLL!!!! Kovacević skutecznie wykonał rzut karny!

Będzie karny! W szesnastce faulowany był Cebula!!!

Piękne podanie Żubrowskiego do Lioiego! Szkoda, że nie było dokładnego przyjęcia, bo zawodnik Korony znalazłby się w sytuacji sam na sam.

Gnjatić miał trochę miejsca przed polem karnym i kropnął z dystansu! Piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

Djuranović przechwycił piłkę! Groźne uderzenie, z którym problemy miał Szumski!

Taka tam statystyka.

Pierwsza groźna akcja Rakowa. Dośrodkowywał Patryk Kun, ale strzał głową Kamila Piątkowskiego był bardzo słaby.

Żółto-czerwoni dobrze grają pressingiem. Raków nie ma w tej chwili nic do powiedzenia. Trzeba wykorzystać to, że są jeszcze oszołomieni po stracie bramki.

Efektowna akcja Spychały prawym skrzydłem. Nasz zawodnik był faulowany.

Korona stara się szybko rozstrzygnąć ten mecz. Gospodarze atakują.

Ależ początek!!! Bramka samobójcza Rakowa! Wcześniej uderzał piłkę Gnjatić! Prowadzimy 1:0!

Rozpoczyna się spotkanie!

14:32

Tym bardziej że Korona w pierwszym meczu pokonała Raków 1:0. W międzyczasie zespoły grały jeszcze sparing, który zakończył się remisem 1:1.

14:31

Szybki rzut oka na tabelę i na półmetku fazy zasadniczej nie jest się z czego cieszyć. Korona zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli. Raków jest jedenasty, ale ma aż 7 punktów więcej niż kielczanie. No to podopiecznym Mirosława Smyły nie pozostaje nic, jak zwyciężyć!