Lech Poznań

0:0

Koniec meczu! W Poznaniu remis. Remis ze wskazaniem na Lecha, ale punkty dla obu drużyn są takie same! Korona miała szczęście i wywozi ze stolicy Wielkopolski jeden punkt. Zostańcie z nami!

I jeszcze raz strzał Tiby! Tym razem obok bramki. Korona ma dziś furę szczęścia.

Ależ szczęście! Tomczyk obija poprzeczkę!

Dwie i pół minuty do końca. A na boisku chaos.

Aż pięć minut doliczonego czasu! Czy ktoś pokusi się tu jeszcze o bramkę?

Do piłki podszedł Djuranović ale uderzył w kosmos...

Doliczony czas! I wolny dla Korony.

Ostatnia zmiana w Koronie! Za Cebulę wchodzi Pucko.

Dobra akcja Lecha! Tiba podaje do Gumnego, ale ten źle zgrywał i futbolówka wylądowała w rękach Kozioła.

To już ostatnie minuty meczu, ale żadna z drużyn nie atakuje "na hurra". W posiadaniu piłki Lech.

Zmienia też trener Smyła. Żyro za Papadopulosa.

Teraz zmiana w Lechu. Pomocnika Muhara zastępuje napastnik Paweł Tomczyk. Lech stawia na atak.

Mamy zmianę w Koronie. Dzisiaj słabszy występ Andresa Lioiego, którego zastępuje Ivan Jukić.

Tempo meczu trochę siadło.

NIE MA GOLA! VAR anuluje trafienie "Kolejorza", bo Thomas Rogne pomagał sobie ręką! W Poznaniu dalej 0:0!

Mamy VAR! Czy ten gol zostanie uznany?

Stało się! Gol dla Lecha! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, pozycję wygrywa Thomas Rogne i pakuje piłkę do siatki! Koronie będzie się grało teraz bardzo trudno...

Skiksował w polu karnym Ivan Marquez, ale na szczęście bez konsekwencji. Pomógł mu Kovacević, który wybił piłkę daleko.

Od początku drugiej połowy kielczanie nie są już tak zepchnięci do obrony, jak w pierwszej połowie i to może zwiastować więcej otwartej gry.

Jest w końcu akcja Korony! Djuranović oddał strzał na bramkę Lecha, broni Van der Hart! Korona ma rzut rożny.

Michal Papadopulos złapany na ofsajdzie.

W niegroźnej sytuacji Korona zyskała rzut rożny, ale nie udało się po nim stworzyć zagrożenia.

Znów Lech w natarciu! Po stałym fragmencie do uderzenia doszedł Pedro Tiba, jednak przestrzelił.

W przerwie nie było zmian w żadnej z ekip.

Gnjatić ucierpiał w starciu z graczem Lecha.

Zaczynamy drugą połowę!

I to koniec emocji w pierwszej połowie. Korona gra bardzo słabo i w takiej dyspozycji na pewno nie sięgnie dziś po punkty. Lech jest rozpędzony, stworzył sobie sporo sytuacji, ale szwankowało wykończenie.

Gardawski i Satka starli się w polu karnym i teraz obaj musieli otrzymać pomoc medyczną. Na chwilę oba zespoły radzą sobie w dziesięciu.

Sędzia przedłuża pierwszą połowę o jedną minutę.

Ivan Marquez powstrzymał faulem kontrę Kamila Jóźwiaka.

Kończy się już pierwsza połowa, ale ciężko mówić o pozytywach w grze Korony. Lech jest dużo lepszy, a kielczanie nie mieli w zasadzie żadnej sytuacji pod bramką rywali.

Rogne zderzył się z Papadopulosem i mamy krótką przerwę w grze.

Ależ akcja Lecha! I to kolejna! Jóźwiak wycofał piłkę do Jevticia, który oddał strzał, a piłkę w ostatniej chwili zablokował Kovacević! To mogła być bramka!

I znów Lech bombarduje bramkę Korony. Gospodarze krótko rozegrali rzut wolny, strzał oddał z daleka Puchacz, ale to było uderzenie bardzo niecelne.

Trochę to tak wygląda. Korona statyczna, a Lech operuje piłką, napiera i już miał co najmniej trzy doskonałe okazje na gola. Jak tak dalej pójdzie, do piłka w końcu wpadnie do kieleckiej bramki.

Ależ akcja Lecha! To zaraz skończy się bramką! Klepka, jedno, drugie, trzecie podanie, zagranie do Jóźwiaka, który myli się o włos! A był już sam na sam z Koziołem!

Ciekawie rozegrany korner przez gospodarzy, ale Korona wyłuskała piłkę i rusza z kontrą.

Kolejne ostrzeżenie! Jevtić dośrodkował wprost na głowę Gytkjaera, który wygrał pozycję z Kovaceviciem i oddał strzał. Broni Kozioł!

Kostevych poszukał Gytkjaera w polu karnym, ale Duńczyk spóźnił się o włos! Na niego Koroniarze muszą bardzo uważać, bo sam - w pojedynkę - strzelił w tym sezonie więcej goli, niż cała drużyna Korony razem wzięta!

Dobra wrzutka Cebuli, ale Ivan Marquez wystartował przed obrońcą i sędzia zasygnalizował spalonego. Akcja przerwana.

Radin faulowany przez Muhara i kielczanie mają okazję do dośrodkowania.

Djuranović wpadł w pole karne i założył Thomasowi Rogne siatkę. Ale z akcji nic nie wyszło.

Korona atakowała lewą flanką, ale nie udało jej się stworzyć przewagi i przedrzeć pod bramkę rywala.

Za nami kwadrans i lepsze wrażenie robi Lech, którzy od początku operuje piłką i ma przewagę w strefie środkowej.

Race na trybunie gospoadrzy.

Lech cały czas w natarciu! Gospodarze odważnie atakują i wywalczyli rzut rożny.

Ależ fenomenalna akcja Lecha! Klepka Tiby z Jóźwiakiem, młody zawodnik odgrywa do Portugalczyka piętką, a ten oddaje strzał! Na szczęście broni Kozioł, choć było bardzo groźnie!

Cebula wymienił dwa podania z Gardawskim, ten dośrodkował w pole karne, ale Papadopulos źle złożył się do strzału. Bez zagrożenia.

Było groźnie! Darko Jevtić dostał piłkę na lewą nogę i przymierzył zza pola karnego. Na razie niecelnie, choć piłka leciała z dobrą mocą i na dobrej wysokości.

Ciekawostka: dzisiaj na boisku czterech młodzieżowców - czterech wychowanków Lecha. Trzech po stronie "Kolejorza", czwarty - w szeregach Korony. To oczywiście Mateusz Spychała, prawy obrońca.

Korona pod polem karnym Lecha. Najpierw z szarżą ruszył Cebula, ale został zablokowany. Potem z piłką w szesnastkę wpadł Lioi, jednak zatrzymali go obrońcy gospodarzy.

Początek trochę rwany. Obie drużyny rozpoczęły od gry długą piłką, więc co naturalne jest sporo strat.

Wybiła 15, zabrzmiał gwizdek. Gramy! Od środka rozpoczyna Lech.

14:58

Oto i wspomniana oprawa kibiców gospodarzy.

14:57

Piłkarze pojawiają się na murawie!

14:56

Składy obu zespołów umieściliśmy w specjalnej zakładce. Korona z jedną zmianą, wymuszoną. Radin zastępuje pauzującego za kartki Żubrowskiego. Jedna zmiana także w Lechu Poznań.

14:55

Kibice Lecha szykują na dzisiejszym meczu oprawę, która powoli już pojawia się na "Kotle" gospodarzy. Na mecz pojechali też kibice z Kielc.

14:51

14:49

Za każdym razem ten stadion wygląda bardzo efektownie.

14:46

Parę minut temu na obiekcie przy Bułgarskiej trwała jeszcze rozgrzewka, a teraz obie drużyny schowały się już w szatni.

14:46

Media w Wielkopolsce cały tydzień zgodnie pisały "Korona to idealny rywal na przełamanie". I wcale się temu nie dziwimy, bo patrząc w tabelę, kielczanie zdecydowanie nie jawią się jako faworyt. Z tym, że to kielczanie ostatnio grali lepiej, a "Kolejorz" na wygraną czeka już trzy mecze.

14:45

Dzień dobry! Witamy serdecznie w niedzielne, wczesne popołudnie. Przed nami ostatni mecz Korony Kielce w "papierowej" rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy i jednocześnie ostatni przed przerwą na listopadowe mecze reprezentacji. Po niej kielczanie rozpoczną rundę rewanżową. Starcie z Lechem do najłatwiejszych należeć nie będzie, dlatego z tym większą uwagą będziemy zerkać na boiskowe wydarzenia. Czy Korona potwierdzi dobrą dyspozycję z ostatniego meczu z Zagłębiem i wydostanie się dziś ze strefy spadkowej? Zobaczymy! Na relację zaprasza Mateusz Kaleta.