1:0

KGHM Zagłębie Lubin

16:51

Za uwagę serdecznie dziękuje Mateusz Kępiński. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach Korony!

Koniec!!! Korona wygrywa 1:0! Po strzeleniu gola gospodarze nie pozwolili lubinianom rozwinąć skrzydeł. Podopieczni Mirosława Smyły znakomicie ich zneutralizowali. Brawo! Te punkty dają dużą nadzieję na wyjście z kryzysu! Trzeba jednak w kolejnych meczach grać tak samo konsekwetnie!

Co najmniej trzy minuty doliczył sędzia Raczkowski.

Żółta kartka dla Kovacevicia.

Korona kontroluje przebieg spotkania. Kielczanie grają bardzo mądrze i dobrze neutralizują Zagłębie.

Ostatnia roszada w Koronie. Za Djuranovicia wszedł Radin.

Gra szybko przeniosła się na naszą połowę. Strzelał Szysz, ale był zablokowany!

Żyro wywalczył rzut rożny.

Szysz strzelał z około 25 metrów, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

Za dużo miejsca przed polem karnym miał Starzyński. Strzał z dystansu otarł się o jednego z naszych obrońców i wyszedł za linię końcową.

Druga roszada w Koronie. Za Lioiego wchodzi Żyro.

Pierwsza zmiana w Koronie. Za strzelca bramki Papadopulosa wchodzi Pucko.

Na Suzuki Arenie jest dzisiaj 3271 widzów.

Żółta kartka dla Gnjaticia. Musimy uważać w środku pola, bo dwójka defensywnych pomocników ma upomnienie.

Pierwszą zmianę wykorzystało Zagłębie. Za Porębę wchodzi Sirk.

A nas to bardzo, bardzo cieszy!

Wydawało się, że Marquez świetnie podał prostopadłą piłkę do Papadopulosa, ale jednak był minimalny spalony.

Ależ zabawa Lioiego! Ośmieszył co najmniej 4 zawodników Zagłębia! Już wydawało się, że wypuści jednego z kolegów w pole karne, ale w ostatniej chwili jego podanie zostało przechwycone przez rywali.

Żółta kartka dla Żubrowskiego.

Trzeba przyznać, że ich kibiców Zagłębia jest dzisiaj sporo. Przyjechali do Kielc pociągiem specjalnym.

Główka Djuranovicia! Ależ było blisko! Piłkę złapał jednak Hładun.

Defensywny pomocnik już powrócił na boisko.

Gnjatić o własnych siłach opuścił boisko. Jest teraz opatrywany przez fizjoterapeutów. Korona przez kilkadziesiąt sekund będzie grała w osłabieniu.

Starzyński z wolnego trafił prosto w głowę Gnjaticia. Nokaut... Oby nic poważnego nie stało się zawodnikowi Korony.

Starzyński chciał szybko wykorzystać dekoncentrację Korony tuż po przerwie. Został sfaulowany metr od linii pola karnego.

Rozpoczyna się druga połowa! W obu zespołach nie nastąpiły zmiany w składach.

Łyżka dziegciu... Nie ma nas dzisiaj dużo na Suzuki Arenie. Wiadomo... Mecz Vive, Zaduszki, zimno, słaba gra piłkarzy we wcześniejszych meczach... Klimat wokół Korony nie jest najlepszy, ale może zwycięstwo z Zagłębiem odwróci ten trend.

Koniec pierwszej połowy! Na razie jest dobrze! Korona prowadzi 1:0 z Zagłębiem! Oby tak korzystny wynik na tablicy świetlnej widniał po 90 minutach! Oczywiście może być też jeszcze lepiej!

Zagłębie przeniosło ciężar gry na Koronę Korony. Oby kielczanie w tych ostatnich minutach pierwszej połowy utrzymali wynik.

Ależ interwencja Kovacevicia! W ostatniej chwili zabrał piłkę Szyszowi, który już był oko w oko z Koziołem.

Ufff. Tym razem źle dogrywał Starzyński.

Dobre dośrodkowanie pomocnika gości! Zagłębie chwilę potem wywalczyło rzut rożny.

A teraz szansę z rzutu wolnego będzie miał Starzyński.

Dośrodkowanie Jakuba Żubrowskiego z rzutu wolnego było trochę za mocne.

Bardzo spokojny moment meczu. W zasadzie nic ciekawego się nie dzieje.

Kibice Korony zaprezentowali patriotyczną oprawę.

Sędzia sprawdzał jeszcze na VAR-ze czy nie było spalonego. Bramka uznana!!!

Goooooool!!!! Ależ bramka! Djuranović chciał uderzać z przewrotki, ale zrobił to niecelnie! Do piłki dopadł jednak Papadopulos i wepchnął ją do siatki!

Dynamiczna akcja Lioiego! Sasa Balić musiał ratować się faulem i za to ujrzał żółtą kartkę.

Przepiękna indywidualna akcja Cebuli! Wygrał pojedynek ze Starzyńskim, wdarł się w pole karne i nie wiele brakowało, a wyłożyłby idealną piłkę do Djuranovicia lub Papadopulosa. Środkowi defensorzy jednak dobrze kryli naszych napastników.

Piłkę stracił Gnjatić i Zagłębie miało szanse na kontrę. Dobrze, że Ziveca uprzedził Kozioł, który przytomnie wyszedł przed pole karne i wykopał futbolówkę.

Ależ uderzenie Gardawskiego! Potężnie strzelił po ziemi, a piłka przeleciała tuż obok słupka.

Z kolejnego rzutu wolnego nic nie wyszło. Obrońcy Zagłębia znowu skutecznie wykopali piłkę z pola karnego.

Lioi do Cebuli! Zawodnik Korony był faulowany na wysokości pola karnego!

Gardawski ambitnie wywalczył rzut wolny. Ze stałego fragmentu dośrodkowywał Cebula, ale obrońcy wybili piłkę.

Koroniarze rozpoczynają spotkanie!

14:55

Do pierwszego gwizdka zostało 5 minut. A na trybunach pustki... Chyba szykuje się "rekord" frekwencji na meczu ligowym na stadionie w Kielcach.

14:34

Oj tak... Dzisiaj wielu kibiców będzie miało dylemat... Pocieszyć Was jednak możemy, że z meczu Vive też będziemy prowadzili relację live. Można go czytać TUTAJ

14:29

Co się działo w Koronie przez ostatni tydzień po meczu z Piastem? Drużyna przygotowywała się z umiarkowanym optymizmem. Choć Żółto-czerwoni przegrali w Gliwicach, to zaprezentowali się z dobrej strony. W związku z tym trener Mirosław Smyła nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie. Czy tym razem da to Koroniarzom zwycięstwo? Bardzo na to liczymy, bo tabela PKO Ekstraklasy wygląda w tej chwili fatalnie.

14:25

Halo! Halo! Witamy serdecznie z Suzuki Areny w zaduszkowe popołudnie. Bardzo liczymy, że po dzisiejszym meczu nie będziemy mieli grobowych nastrojów. Na relację z meczu zaprasza Mateusz Kępiński.