Ricardinho (22')

16:56

Za uwagę dziękuje Mateusz Kępiński. Oby następne relacje kończyły się w zdecydowanie innym nastroju. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

16:55

Po rywalizacji z Wisłą nie ma wiele powodów do optymizmu. Niecierpliwią się też kibice, którzy skandują, że piłkarze grają bez ambicji. Atmosfera nie jest za ciekawa.

Koniec... Korona przegrała 0:1 z Wisłą Płock po bardzo słabym meczu. Kielczanie nie mieli pomysłu, jak w ofensywie zagrozić bramce gości. Trener Mirosław Smyła będzie miał naprawdę dużo pracy, żeby doprowadzić naszą drużynę do dobrej formy.

Co prawda, to prawda...

Sędzia doliczył do tego spotkania co najmniej 4 minuty.

Ostatnia zmiana u gości. Za Tomasika wchodzi Ambrosiewicz.

Druga roszada w Wiśle. Za Ricardinho wszedł Zawada.

Żółta karka dla Michalskiego. Za chwilę mieliśmy rzut wolny, ale nie zdołaliśmy stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Djuranović! Ależ niewiele brakło... Aż przeżegnał się napastnik Korony.

"Co wy robicie? Hej Zając, co wy robicie?" - takie pytanie do zarządu klubu mają kibice z "Młyna".

Irytują się kibice na stadionie. Tym razem jednak zdenerwował ich sędzia boczny, który powinien wskazać na rzut rożny dla Korony. Gra jednak wznowiona została od bramki gości.

Po raz kolejny mieliśmy furę szczęścia. Dośrodkowanie Furmana prawie na gola zamienił Michalski. Zawodnik Wisły główkował, a jego uderzenie przeleciało tuż nad bramką.

Kibice Korony są przekonani, że jeden z zawodników gości dotknął piłki ręką w polu karny. Sędzia jednak nie odgwizdał karnego. Na ławce rezerwowych Korony zawrzało. Żółtą kartkę otrzymał Mirosław Dreszer, trener bramkarzy.

Mamy zmiany w obu zespołach. W Koronie za Żubrowskiego wszedł Radin. W Wiśle za Sahitiego wchodzi Kwietniewski. Co ciekawe młody zawodnik Wisły jest wychowankiem Korony.

Żółta kartka Marqueza. Hiszpan faulował tuż przed polem karnym. To będzie szansa dla Furmana.

Na Suzuki Arenie jest dzisiaj 3621 kibiców. Frekwencja jest bardzo słaba, ale piłkarze nie zachęcają swoich kibiców do przyjścia na stadion.

Coż... Niewiele wskazuje na to, że Korona może coś ugrać w tym meczu. Liczymy jednak na jakiś zryw. To tylko 0:1, jedna akcja i wynik spotkania będzie już zdecydowanie lepszy.

Na boisku niewiele się dzieje, to my trochę dolejemy oliwy do ognia. Ciekawi jesteśmy co sądzicie o tej sytuacji.

Druga zmiana w Koronie. Trener Mirosław Smyła robi roszadę w ataku. Za Michała Żyrę wchodzi Uros Djuranović.

Żółta kartka dla Sahitiego z Wisły Płock za faul na Dziwnielu.

Jakub Rzeźniczak miał za dużo miejsca w polu karnym. Całe szczęście, że czysto nie trafił w piłkę z powietrza, bo pewnie byłoby 0:2.

"Jak tak dalej grać będziecie, w I lidze się znajdziecie" - śpiewają kibice na "Młynie". Najwierniejsi sympatycy Korony powoli tracą cierpliwość.

Żółta kartka dla Gnjatica za niebezpieczne zagranie.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania. W obu zespołach bez zmian w przerwie.

Żeby nie było, że tylko dzisiaj tylko narzekamy. W przerwie odbyła się przyjemna ceremonia ślubowania najmłodszych zawodników szkółki KKP Korona. Oby za kilkanaście lat któryś z tych chłopców zagrał w pierwszej drużynie Korony. Tego życzymy klubowi i nam kibicom!

Koniec pierwszej połowy. Nie jest dobrze. Momentami piłkarzom brakowało pomysłu na rozegranie akcji. Korona przegrywa 0:1 i na razie nie ma żadnych powodów do optymizmu. Oby lepiej było po przerwie. Wszyscy na to liczymy!

Ta akcja mogła się podobać. Pacinda wypatrzył w polu karnym Cebule. Ten chciał jeszcze obsłużyć lepiej ustawionych kolegów, ale zorientowali się w tym goście. Szkoda, mogło być bardzo groźnie.

Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę. Marcin Cebula podaje do Michała Żyry! Strzał naszego napastnika był jednak niecelny.

Fatalna strata Jakuba Żubrowskiego. Piłkę przejął Dominik Furman, a następnie zagrał prostopadłe podanie do Ricardinho. Dobrze, że zawodnik gości źle przyjął piłkę, bo dzięki temu szansę na interwencję miał Marek Kozioł. Bramkarz Korony skrócił kąt i obronił uderzenie.

Było groźnie w polu karnym Wisły. Piłka przeleciała przez całe pole karne na wysokości 4. metra. Bardzo blisko skierowania jej do siatki było co najmniej dwóch piłkarzy Korony.

Bezsilność w szeregach kielczan. Żółto-czerwoni długo rozgrywają piłkę w obronie. Pomocnicy nie pokazują się do gry. To nie może tak wyglądać, jeśli marzymy o zwycięstwie.

Korona nie ma pomysłu na to, jak zagrozić przeciwnikowi. Danhe nie miał nic do roboty od kilkunastu minut.

Mamy pierwszą zmianę w ekipie Korony. Czyżby popularna wędka? Nie wiemy, czy ta sytuacja związana jest z urazem. Za Pierzchałę wchodzi Marquez.

Ależ niezdecydowanie naszej obrony. Ależ błąd... Wykorzystał to Ricardinho, który miał sporo czasu na oddanie strzału. I zrobił to doskonale, na nieszczęście Korony. Mamy 0:1...

Doskonałe dośrodkowanie Furmana do Michalskiego! Główka! Ależ Korona miała szczęście! Piłka przeleciała obok słupka!

Wisła przeniosła ciężar gry na połowę kielczan. Najpierw był rzut z autu, a za chwilę będzie korner dla gości.

Po meczu oczywiście będzie można na naszej stronie obejrzeć galerię zdjęć Grzegorza Ksela. Już jedną fotkę mamy.

Znowu w szesnastce znalazł się Matej Pucko! Chyba niepotrzebnie przyjmował piłkę. Przełożył ją sobie na drugą nogę i uderzył na bramkę. Został jednak zablokowany.

Po chwili rzut rożny! Spore zamieszanie! Korona nie zdołała jednak oddać strzału.

Genialne podanie Marcina Cebuli do Mateja Pucki! Słoweniec wdarł się w pole karne, ale nie zdołał pokonać bramkarza Wisły.

Bardzo dobra akcja Wisły. Tomasik szarżował lewym skrzydłem. Dośrodkował piłkę w kierunku Sahitiego, ale na szczęście zawodnik gości nie trafił w piłkę.

Korona zaczyna ostro, o czym przekonał się Dominik Furman. Interwencja służb medycznych jednak nie była konieczna.

Rozpoczyna się spotkanie!

14:53

Rywal Korony, Wisła Płock ostatnio spisuje się świetnie w lidze. Po niemrawym początku Nafciarze konsekwentnie wspinali się na wyższe szczebelki tabeli. Na razie zatrzymali się na 5. miejscu. Duża w tym zasługa Dominika Furmana, który ostatnio przebywał na zgrupowaniu polskiej reprezentacji.

14:51

Do meczu jeszcze 10. minut, a na stadionie pustki. Cóż... Wyniki nie zachęcają kibiców do przyjścia na stadion. Oby jednak ci najwierniejsi zobaczyli dzisiaj cenne zwycięstwo, choć łatwo nie będzie.

14:48

Witamy serdecznie z Suzuki Areny! Dzisiaj przed Koroną Kielce bardzo ważny i trudny mecz. Tabela PKO Ekstraklasy na razie wygląda fatalnie dla Żółto-czerwonych, dlatego jeśli kielczanie muszą w końcu odrabiać straty. Oby to zaczęło się już dzisiaj na kieleckim stadionie. Na relację zaprasza Mateusz Kępiński.