Prezentacja nowego trenera

Korona Kielce

Strona odświeża się automatycznie co 60 sek.

16:30

Sztab trenerski trenera Mirosława Smyły cały czas będzie kompletowany. Asystentem nie będzie trener Sławomir Grzesik, natomiast będzie on w stałej współpracy z pierwszym trenerem. Nazwisko nowego asystenta poznamy zapewne wkrótce. 

16:29

A więc najważniejsza informacja jest taka: MIROSŁAW SMYŁA nowym trenerem Korony Kielce! 

16:28

Konferencja dobiegła końca. Teraz czas dla fotoreporterów. Dziękujemy za uwagę!

16:26

16:25

Jeśli trener zajmie określone miejsce, trener Mirosław Smyła zostanie automatycznie z nami na dłużej.

16:24

Zając: - Cel? Wygrywać, iść w górę tabeli. Im więcej ugramy i im wyższe zajmiemy miejsce, nasza współpraca z trenerem będzie układała się lepiej. I będzie to długa współpraca. 26 miesięcy z Lettierim to był kawal czasu i nie można wszystkiego widzieć negatywnie, ale też wiele rzeczy pozytywnych. Wątpliwości miałem już od lutego, bo statystyki przemawiały przeciwko zarządowi, przeciwko klubowi. Decyzja została podjęta i nie chcę wracać do tego, co było z trenerem Lettierim. Spróbujmy dać z nowym trenerem nowe rozdanie. Nie oczekujmy tylko, że nowy trener będzie wszystko wygrywać. Takiej możliwości nie ma. Na pewno trener dostanie dobre warunki do swojej pracy.

16:23

- Trener Smyła na pewno jest inny od trenera Lettieriego, ale nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. Trend obcokrajowców jest w najlepszych ligach. Nawet ostatnio w Borussi Dortmund, czy w Liverpoolu. U nas faktycznie ostatnio było 4-5 Polaków, ale cały czas dążymy, żeby było ich więcej. Rynek jest niestety, jaki jest. Na pewno będziemy starali się to polepszać. Przed konferencją prasową rozmawiałem z trenerem Grzesikiem. Parę nazwisk padło i moim wielkim życzeniem jest, aby ci chlopcy zaistnieli w pierwszej drużynie. Na pewno nie będzie jednak rewolucji kadrowej. Nie mamy na to czasu, ale też perspektyw. Uważam, że ta kadra, jaka jest, ma piłkarską jakosć. Razem z nowym trenerem ją zapewnią. Musimy tylko wyjść z kryzysu, którego się nie spodziewaliśmy. 

16:22

Prezes Zając: - Fajnym przykładem jest trener Wisły Kraków, którego jeszcze niedawno nikt nie znał. W całej Polsce jest mnóstwo takich trenerów. Piłka nożna polega na tym, aby z pojedynczych zawodników stworzyć zespół i takie zapewnienie otrzymaliśmy od trenera Smyły.

16:21

Prezes Zając: - Czym się kierowałem zatrudniając trenera Smyłę? Dzwoniąc pierwszy raz nie kierowałem się niczym. Chciałem najpierw posłuchać, jaką wizję ma trener na prowadzenie drużyny, ale też juniorów, sektora młodzieżowego. Trener nie był jedynym kandydatem. W ostatnim etapie rozmów było ich 4-5, a przysłanych do nas CV nawet kilkadziesiąt. To świadczy o tym, że trenerzy naprawdę chcieli z nami pracować. Na ostatnich, decydujących rozmowach byłem razem z trenerem Paprockim. Wcześniej z trenerem Smyłą się w ogóle nie znaliśmy. O jego osobie rozmawiałem z wieloma osobami, również w PZPN z osobami związanymi z działem szkolenia. Po rozmowie 5-10 minutowej, powiedzieliśmy w samochodzie jedno zdanie: To jest nasz kandydat. Od samego początku widziałem tą chemię, jaką potrzebuje klub. Korona potrzebuje fachowca. Takim jest trener Smyła. Mimo, że bez doświadczenia ekstraklasowego, wielokrotnie znajdował się już w sytuacjach kryzysowych, wykazywał się swoimi umiejętnościami. 

16:20

Sławomir Grzesik: - Na pewno będziemy mocno współpracować, ale nie będę stricte asystentem. Mam na głowie kurs UEFA Pro, muszę jeździć na mikrostaże po całej Polsce. Nie wyobrażam sobie pracy na stałe przy pierwszej drużynie. To jest dobra decyzja dla wszystkich.

16:19

- Jeżeli młodzi zawodnicy pojawią się na treningu pierwszego zespołu, będą symptomy radości, chęci gry, to na pewno będziemy to dostrzegać. Ale jeśli coś się nie uda, będą musieli zejść niżej. Do tego dochodzi też głowa. 

16:18

- Nie będę bał się stawiać na młodych zawodników. Ktoś musi dać im szansę. Mnie taką dano. Muszę się odwdzięczyć i na pewno będę się bał na nich stawiać. Miałem kiedyś przyjemność pracować z Arkiem Milikiem, wprowadzałem go do piłki jako 15-latka. Dziś wiemy, jaką karierę zrobił.

16:17

Polityka transferowa? - Piłka nożna rządzi się swoimi prawami, trzeba patrzeć co będzie za tydzień. Transfery są oczywiście ważne, ale o polityce związanej z tym nie rozmawialiśmy. To na tę chwilę nie było ważne.

16:16

Teraz czekają nas trzy bardzo trudne mecze. Musimy spiąć... nie powiem co. Tu nie będzie miejsca na wielkie trenowanie. Trzeba walczyć, grać. I może szczęście pomoże. Jego zabrakło w ostatnim meczu z Wisłą, graliśmy 11 vs 10 i straciliśmy gola z karnego.

16:15

Zagraniczna szatnia? - Język piłkarski jest międzynarodowy. Trener Grzesik to potwierdzi, dowiódł tego w ciągu dwóch tygodni. A co będzie, jak pójdziemy jeszcze krok do przodu? 

16:14

- Ekstraklasie się nie odmawia. W Kielcach czuć ogromny klimat, mam nadzieję, że to pozostanie i nie jest to tylko pierwsze wrażenie. W moim przypadku nie ma cisnienia, wyścigu szczurów. Chcę po prostu zrealizować swoje marzenie, ale też pomóc drużynie. Naszym celem jest to, aby drużyna przekładała formę z treningu na mecz. To mi się udało w Wigrach. Życzę wszystkim, aby przeżyli to, co ja, pomimo stresu w ostatniej kolejce. 

16:12

Sztab szkoleniowy? - Analizujemy to. Pojawi się w nim nowa osoba, ale nie dziś. Nie chcę na razie zdradzać szczegółów. Miałem okazję rozmawiać z pozostałymi trenerami, którzy współpracowali i widzę w nich ogromną chęć pracy i wielką pasję. Po co to zmieniać?

Emocje? - Był czas na przygotowanie do tej pracy, ale emocje są zawsze. Cel na ten sezon? - Nie było mowy o mistrzostwie Polski. Chcemy grać o jak najwyższe miejsce. Ekstraklasa się nie zmieniła, cały czas mamy podział na grupy.

16:11

- Kiedyś ktoś zapytał, czy mogę zagwarantować awans. Gwarancja to jest na lodówki, telewizory. Sztuką jest dobrać taktykę do tego, co w szatni. Miałem okazję oglądać grę sparingową z Rakowem, a potem z Wisłą. Postęp był ogromny. To wszystko rola Sławomira Grzesika. Jeszcze raz wielkie słowa uznania dla niego - podkreśla Smyła.

16:10

- Coś zostało zasiane przez trenera Grzesika i nie wolno tego zburzyć. Mikrocykl będzie dalej taki sam, jak do tej pory, ale z moimi małymi zmianami. Dziś będziemy przyglądać się drużynie Lechii Gdańsk.

16:09

16:08

- W tej szatni będzie dominował język polski. To przede wszystkim. Jesteśmy w naszym kraju i on nadal obowiązuje. Język polski wraca do Korony Kielce.

16:07

- Podchodzę do swojego zawodu spokojnie. Nie mam poczucia pchania się do pracy. Wysłałem moje CV do prezesa, bo taka jest naturalna kolej rzeczy. Prezes sobie je zażyczył - odpiera Smyła, sugerując, że to Korona się do niego zgłosiła. - Stres? Stres jest zawsze, nawet jak się zabiera żonę na kolację. Myślę, że to wyzwanie jest esencją bycia trenerem. To spełnienie marzeń, ale też wielka chęć pomocy. Taki jest ten zawód - bez stresu nie istnieje.

16:06

Smyła: - Zbyt dużo obietnic mija się z celem. Nie przyszedłem tu zburzyć, ale zbudować kolejne elementy. Chcę, aby drużyna grała jeszcze lepiej. Po to tu przyszedłem.

16:05

Smyła: - Witam państwa serdecznie. Oglądałem ostatni mecz na żywo i trzeba podkreślić, że trener Grzesik wykonał znakomitą pracę przez ostanie dwa tygodnie. Mam duże doświadczenie w zawodzie i wiem, co to znaczy. Rozumiem, że trener ma ogromne obciążenie w postaci obowiązków, kończy kurs UEFA Pro. Cieszę się, że będę miał jego wsparcie.

16:04

Nowym trenerem Korony jest Mirosław Smyła, który podpisał kontrakt na jeden rok z opcją przedłużenia - Cieszymy się, że trener chciał z nami pracować. Przekonał nas stylem swojej dotychczasowej pracy. Spodobała nam się jego wizja - mówi prezes Zając.

16:03

Głos zabiera prezes Zając: - Chcemy na wstępie podziękować trenerowi Grzesikowi, bo przez dwa tygodnie wykonał znakomitą pracę. Nasz nowy trener będzie miał dużo łatwiejsze wejście, bo trener odmienił nasz zespół. Wielkie dzięki, panie Sławku, to był ogromny wkład - zwraca się do trenera Grzesika.

16:01

Na sali są prezes Krzyszof Zając, trener Sławomir Grzesik i nowy trener Korony: Mirosław Smyła!

16:00

Zaczynamy konferencję!

15:50

Sala zapełnia się, coraz więcej dziennikarzy, fotoreporterów.

15:39

Tu na razie jest jeszcze pusto. Ale początek już za niecałe 20 minut!

15:12

Potwierdzenie tych informacji już za mniej niż godzinę. Wiele wskazuje również na to, że asystentem pierwszego trenera zostanie Sławomir Grzesik.

15:01

Dla nowego trenera Korony będzie to debiut w ekstraklasie. Wcześniej pracował m. in. w Odrze Opole, Rozwoju Katowice, czy Zagłębiu Sosnowiec. Jego sylwetkę przybliżaliśmy W TYM MIEJSCU.

15:00

Dzień dobry! Mateusz Kaleta - witam serdecznie, tym razem nietypowo, bo nie z trybuny prasowej Suzuki Areny, ale z sali konferencyjnej. Korona Kielce ogłosi dziś nowego trenera. Będzie nim jeszcze nieoficjalnie, ale już stuprocentowo Mirosław Smyła - 50-letni szkoleniowiec, który od czerwca pozostaje bez klubu. Ostatnio był trenerem Wigier Suwałki.

11:11

Dziś o godz. 16 rozpocznie się konferencja prasowa, na której poznamy nazwisko nowego szkoleniowca Korony Kielce. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego wydarzenia.

Wasze komentarze:

Wasze komentarze

Sck2019-09-16 16:20:59
Chlopaki dzieki za relacje : )
do cksport2019-09-16 16:09:34
Czy jestescie w stanie zadawac pytania tu napisane przez czytelnikow?
tdk2019-09-16 16:09:14
Myślę, że to dobry wybór na trenera. Gdy Leszek Ojrzyński przychodził też miał mnóstwo złych komentarzy. Dlatego uważam iż trener M. Smyła da radę i najważniejsze trener Grzesik zostaje przy pierwszym zespole.
Ok2019-09-16 16:03:54
Czyli w kasie pusto, jak to taka zmiana to jak wole Gino
Lipa2019-09-16 16:02:52
Nie da się czytać na telefonie reklama zasłania
ck...2019-09-16 16:02:10
Może Smyła będzie wspólnie z Grzesikiem prowadził zespół
Korona2019-09-16 16:00:56
gdzie transmisja video? PR leży w Koronie :/
@Obiektyw2019-09-16 15:59:49
taaaa :) zmyła, że to Smyła
heh2019-09-16 15:58:47
Ciekawe czy Smyłka ma chociaż swój sztab? Bo jak nie to biedny Rafał Kielczyk tym razem zostanie przedstawiony jako Asystent trenera skoro nie musi już z Niemieckiego tłumaczyć:)
Obiektyw2019-09-16 15:28:45
Może to tylko taka... zmyła