Erik Pacinda (60')
1:1

Raków Częstochowa

Aleksander Kolev (72')

Początek spotkania dobry w wykonaniu Korony, ale druga połowa już zdecydowanie dla Rakowa. Gdyby gracze z Częstochowy byli bardziej skuteczni, mogli pokusić się dziś o wygraną i byłaby ona bez dwóch zdań zasłużona. Spotkanie kończy się jedną remisem 1:1. Dziękujemy za uwagę!

Koniec meczu! Korona - Raków na remis.

Musolik zatańczył z piłką w polu karnym i oddał mocny strzał! Nad bramką.

Kielczanie bardzo mocno cofnięci. Na połowie rywali jest w zasadzie tylko Michał Żyro.

Raków bez przerwy napiera i długo utrzymuje się przy piłce. Korona prezentuje się w końcówce słabo.

Końcówka spotkania, ale napiera Raków. Najpierw piłka leci nad poprzeczką, a przed chwilą świetnie broni Kukić!

I znów groźnie! Tym razem Kukić świetnie broni jednak strzał Babenki.

Aj... Gol dla Rakowa. Piłka przelatuje nad Kukiciem, do wyrównania doprowadza Kolev.

Zmiana w Rakowie. Na boisku zawodnik testowany z Kongo, schodzi Bartl.

Zmiana w Koronie: Szymusik zastępuje Puckę.

Bardzo niebezpiecznie potraktowany teraz Spychała przy bocznej linii boiska. Zawodnik mocno ucierpiał, ale gra dalej.

Gooool! Erik Pacinda zalicza wejście smoka i pewnie egzekuje rzut karny! 1:0!

RZUT KARNY DLA KORONY!

Kolejne zmiany: na boisku Pacinda i Dziwniel, poza Gardawski i Żebrowski.

Świetna interwencja Kukicia! Bramkarz Korony broni uderzenie z bardzo bliskiej odległości Jarosława Jacha. Było groźnie!

W międzyczasie żółta kartką ukarany kapitan Korony w dzisiejszym spotkaniu, Piotr Pierzchała.

Zmiana... powrotną w Rakowie. Na boisku Kolev, poza obolały Brown Forbes.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy na razie bez żadnej akcji, gra toczy się głównie w środku boiska.

W przerwie trener Grzesik wymienił też bramkarza. Na drugie 45 minut między słupkami Kukić.

W Rakowie zmiana była na środku obrony oraz na boku pomocy: Azemovicia zmienia Piątkowski, a Nouviera Szymonowicz.

Kielczanie przeszli na grę dwoma napastnikami.

W przerwie zmiany w obu ekipach. W Koronie na boisku meldują się Djuranovic i Żyro, zmieniają Papadopula i Radina.

Na razie po obu stronach mało konkretów, dosłownie dwie-trzy sytuacje podbramkowe. Czekamy na więcej. Co nie zmienia faktu, że kielczanie nie grają źle. Słyszymy się po przerwie!

Raków ma rzut wolny i... trafia w mur. I to była ostatnia okazja tej pierwszej połowie. W Nowinach bezbramkowy remis.

Pierwszy celny strzał Korony! Późno, bo późno, ale jest. Główka ląduje jednak w rękach bramkarza.

Milan Radin w indywidualnej akcji, ale piłka po jego strzale uderzyła tylko w boczną siatkę.

Groźna akcja Rakowa! Andrija Luković fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego, ale kapitalną interwencją popisał się Marek Kozioł! Ta piłka zmierzała w samo okienko! Brawo Marek!

Kolejni zmiennicy pojawiają się na boisku w barwach Rakowa. Do gry wchodzą Domański i Luković, zmieniają Schwarza i Igora Sapałę.

Marek Kozioł wychodzi przed pole karne, ale główkuje dobrze i skutecznie.

Jest pierwsza zmiana w Rakowie. Musolik zmienia Aleksandara Koleva.

Gardawski faulował Browna Forbesa i Raków będzie miał okazję z rzutu wolnego.

Ciekawe spotkanie w Nowinach, choć na razie wciąż bez celnego strzału. Czekamy na konkrety. Na plus aktywna postawa Korony.

Pięknie powalczył teraz wślizgiem Jakub Żubrowski i odebrał piłkę. Właśnie takiej walki brakowało Koronie w ostatnich spotkaniach!

Piłkarze z Częstochowy na razie próbują grać długimi podaniami, ale niewiele z tego wynika. Przed chwilą Kolev faulował Pierzchałę w walce o piłkę w polu karnym.

Aktywna Korona, pierwsze minuty naprawdę mogą się podobać. Raków na razie bez ani jednej sytuacji pod bramkowej, choć wyróżnia się były zawodnik kielczan, Felicio Brown Forbes.

"Greko szybciej, Greko za długo!" - pokrzykuje trener Grzesik. Chodzi oczywiście o Tzimopoulosa.

Pierwsze dziesięć minut dla Korony. Dwie szanse, do tego większe posiadanie piłki. Mecz jest naprawdę żywy.

I znów szansa Korony! Tym razem w roli dośrodkowującego był Gardawski, a strzelał ponownie Papadopulos, znów glówką. I znów niecelnie.

Niezła szansa Korony! Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym główkował Papadopulos. Strzał napastnika minął jednak bramkę.

Raków długim podaniem w pierwszej akcji próbował zagrozić Koronie, ale dobrze interweniuje Piotr Pierzchała.

Zaczęli! Raków przy piłce.

11:20

A oto i tajemniczy testowany przez Raków zawodnik :)

11:11

Początek już za 5 minut.

11:11

10:54

Tak było jeszcze dobre 15 minut temu. Obecnie kibice gromadzą się już na trybunach, a oba zespoły ruszyły na rozgrzewkę. Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego live'a. W zespole gości m. in były zawodnik Korony, Felicio Brown Forbes.

10:53

10:52

Dzień dobry! Witamy serdecznie z nietypowego miejsca - podkieleckich Nowin, gdzie dziś Korona Kielce rozegra sparing z Rakowem Częstochowa. Będzie to pierwszy, nieoficjalny jeszcze mecz kielczan pod wodzą nowego sztabu. W pierwszej kolejce żółto-czerwoni wygrali z tym rywalem 1:0 po golu Adnana Kovacevicia z rzutu karnego i było ich to jedyne zwycięstwo w tym sezonie. Jak będzie dzisiaj? Na relację serdecznie zaprasza Mateusz Kaleta.

19:57

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek sparingu o godz. 11.

@Kapa2019-09-07 13:09:34
A co cie to obchodzi. Gol to gol. Grzesik out.
TyM2019-09-07 13:01:35
Jerry się nie myli. Kongijczyk, ale to jakby raczej w formie promocji lub żartu lub przyjaźni z KTS???
TyM2019-09-07 12:59:17
Jerry się nie myli
Kapa2019-09-07 12:51:49
Błąd Kukicia czy nie miał szans?
swietujemy2019-09-07 12:06:48
pierwszy celny strzal! wow, ilez to im tylko zajelo? 3 godziny?
@Jerry2019-09-07 12:02:42
No coś ty? Serio? ;)
Jerry2019-09-07 11:54:09
W Koronie bez celnego strzału od kilku spotkań, wczoraj ze Słowenią to samo. Ja się pytam ile cm szerokości ma bramka? 7200?