Szymon Skrzypczak (81')
1:1

Radek Dejmek (55')

19:54

Z perspektywy całego spotkania można być chyba zadowolonym z remisu. Ostatnie minuty to rozpaczliwa obrona wyniku. Na obraz gry znacznie wpłynęła czerwona kartka Lukasa Klemenza. Za relacje z tego spotkania dziękuje Wojciech Staniec II.

Koniec spotkania!

Piekielnie groźnie pod naszą bramką. Strzał Gergela minimalnie niecelny.

Kartka dla naszego bramkarza.

Od bramki Cerniauskas! Utrzymamy to!

Powoli rozgrywają piłkę zabrzanie. Zamknięci we własnej szesnastce gracze Korony

Dwie minuty doliczył Paweł Gil

Zmiana w Koronie. Na boisku pojawi się Kotarzewski, a zastąpi Kiełba.

Znowu wrzucał Magiera, po raz kolejny niecelnie strzelał Iwan.

Z wolnego Golański, ale skutecznie defensorzy gospodarzy.

Efektowny, ale i efektywny rajd Cebuli. Przebiegł kilkanańscie metrów, oddał piłkę do Kiełba, który był faulowany.

Szybko przejmują piłkę gracze Górnika.

Próbował teraz przewrotką uderzyć Łuczak. Na szczęście Malarczyk na posterunku.

Za Pyłypczuka wchodzi Aankour.

Walczy teraz samotnie w ofensywie Kapo. Fauluje go Augustyn, za co dostaje żółtą kartkę.

Wrzuca teraz Magiera, ale skutecznie Dejmek. Rzut z autu w okolicy pola karnego dla gospodarzy.

Nie wygląda to ciekawie. Korona gra w osłabieniu,Górnik atakuje coraz mocniej, a wynik remisowy,

Tracimy bramkę... Dośrodkowanie Sobolewskiego zamknął Szymon Skrzypczak!

A na trybunach słychać głośne "Korona nigdy nie zginie!".

Strzelał Gergel z 16. metra... Piłka o milimetry minęła słupek bramki Korony!

Aż na dwie zmiany zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy. Na boisku pojawią się Skrzypczak i Kurzawa. Zastąpią Kosznika i Madeja

Pierwszy kontakt z piłką młodego pomocnika, futbolówka poza boiskiem.

Zmiana w kieleckiej Koronie. W miejsce Fertovsa zagra Marcin Cebula

Zamknięci we własnym polu karnym kielczanie. Dobrze znalazł się teraz w polu karnym Iwan, ale na szczęście fatalnie się pomylił.

Nie ukrywamy - trybuna prasowa w Zabrzu ma pewne niedogodności, na przykład filar w jej centralnym punkcie.

Kosznik dośrodkował, było niezwykle grośnie. Skończyło się na rożnym.

Kolejna żółta kartka - Aleksandrs Fertovs.

Zamieszanie pod bramką Korony, jednak piłka w rękach Cerniauskasa.

Przyznamy szczerze - nie widzieliśmy sytuacji, w której pomocnik Korony ukarany został ukarany drugim żółtym kartonikiem. Wiemy jedno - teraz będzie o wiele trudniej.

Druga żółta kartka dla Lukasa Klemenza i gramy w osłabieniu.

Próbował dryblować na środku Kiełb, jednak szybko powstrzymany.

Dośrodkował z rożnego Paweł Golański. Znowu zakotłowało się pod bramką Steinborsa, a strzał Fertovsa z linii pola karnego niecelny.

Mamy typowy "mecz walki", niewiele dzieje się na boisku.

Odpowiadając na pytanie o czarne opaski. W ostatnich dniach zmarła babcia Pawła Golańskiego.

Za faul na środku boiska żółtą kartką ukarany Lukas Klemenz

Narzekaliśmy na grę Korony, bo i były podstawy. Słabo wyglądało to przed przerwą. Wpłynął jednak w szatni na swoich graczy trener Tarasiewicz. Do końca spotkania jednak ponad pół godziny...

Mamy też kołyskę dla nowonarodzonej córki Jacka Kiełba, jednak nie udało nam się jej uchwycić.

I mamy prowadzenie.  Dośrodkowanie Pyłypczuka strzałem głową wykończył Dejmek.

Lepiej grają po przerwie kielczanie. Teraz rzut rożny.

A na trybunie pojawili się kibice Korony. Siedzą oczywiście na sektorze kibiców Górnika. Na trybunie prasowej słyszani o wiele lepiej niż gospodarze.

Ogromne pretensje mają kibice Górnika do sędziego Gila, który własnie podyktował rzut wolny dla ich drużyny.

Odpowiedział teraz Gergal, ale jego strzał również obok bramki.

Zaatakował teraz na skrzydle Jovanović, zaszedł do środka i oddał strzał. Niestety niecelny.

Paweł Golański zmotywował kolegów, którzy drugą część zaczęli znacznie bardziej ofensywnie.

Bez zmian rozpoczęly obie ekipy drugą połowę spotkania.Będzie lepiej? Musi być.

Odpowiadając na pytanie czytelnika. Stadion w Zabrzu obecnie wygląda tak i (co jest niestety tradycją w naszym kraju) sektor gości jest zamknięty. Możliwe, że korzystają z uprzejmośći gospodarzy i pojawili się na stadionie incognito.

Mają o czym myśleć schodzący na przerwę gracze Korony. Jest źle, bardzo źle. Górnik dominuje na każdej płaszczyźnie.

No i zakończył to spotkanie sędzia Gil. Bezbramkowy remis, ale stroną dominujuącą bez wątpienia Górnik. Słabo, żeby nie powiedzieć bardzo słabo gra Korona.

Kartka też dla gracza Górnika. Za faul ukaany Erik Grendel.

Zdecydowanie najlepsza sytuacja Korony w tym meczu. Z wolnego dograł Golański, piłka spadła pod nogi Pyłypczuka, ale jego strzał zablokowany przez obrońców.

No i żółtą kartką ukarany został Olivier Kapo. Za dyskusje.

Zdecydowanie najbardziej zapracowany zawodnik Korony w dzisiejszym meczu - Vytautas Cerniauskas.

Dośrodkował Golański, ale strzał Sylwestrzaka ponad bramką.

Jak to mówią - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Przynajmniej mamy taką nadzieję...

Roman Gergel teraz z 20. metra. Minimalnie nad bramką.

Znowu zagotowało się pod naszą bramką. Rożny dla gospodarzy.

Ładnie teraz uderzył Kapo. Z ostrego kąta piętką próbował pokonać Steinborsa. Strzał ten jednak zbyt lekki.

Piłka wybita i będzie aut.

Faulowany teraz przy linni bocznej Pyłypczuk. Możę groźnie dośrodkować Golański.

Korona musi się obudzić z zimowego snu.Jest bardzo źle...

Króko teraz rozegrali piłkę z rzutu roźnego gracze gospodarzy.Udało im się jednak dośrodkować, a minimalnie niecelnie uderzył Augustyn.

Kolejny błąd, żeby nie powiedzieć wielbłąd Malrczyka. Nie przejął piłki, do której dopadł Iwan i oddał niezwykle groźny strzał. Na posterunku jednak Cerniauskas.

Niepewny jest dzisiaj Malarczyk. Minął się z opadającą piłką, która trafiła pod nogi Madeja. Urodzony w Łodzi skrzydłowy wyszedł z nią jednak poza linię końcową.

Tak to wygląda z naszej perspektywy. Korona praktycznie w całości na własnej połowie.

A Korona? Odpowiada jedynie dośrodkowaniami Pawłas Golańskiego z linii środkowej.

Znowu było groźnie. Trzecie dośrodkowanie Magiery z tego samego miejsca na boisku, minął się z piłką Cerniauskas, ale do bramki nie trafił Kosznik.

Strasznie agresywnie gra dzisiaj Kapo. Kolejny faul Francuza, który ma na koncie trzy żółte kartki... Przypomnijmy - za tydzień Korona zmierzy się na Kolporter Arenie z Legią.

Próbowali teraz rozegrać dłużej piłkę kielczanie, ale szybko niecelnie podał Sylwestrzak

Utrzymał się teraz dłużej przy piłce Iwan, rozegrał przez środek wprost pod nogi Dancha. Dośrodkowanie kapitana Górnika wybił jednak Malarczyk.

Podeszli teraz wyżej Koroniarze, lecz szarżujący Jovanović powstrzymany.

Teraz próbowali odpowiedzieć kielczanie. Spod linii środkowej dogrywał Golański, zgrywał piłkę Malarczyk, lecz ta padła łupem bramkarza gospodarzy,

Zepchnięta do defensywy drużyna trenera Tarasiewicza. Ogromna przewaga zabrzan.

Było teraz groźnie pod bramką Korony. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska, a kompletnie nieobstawiony Iwan fatalnie spudłował głową.

Rzut rożny dla gospodarzy, do piłki zmierza już Magiera... Znowu jest groźnie, ale piąstkuje Cerniauskas.

Atakują groźnie zabrzanie. Najpierw dośrodkowanie Kosznika zatrzymał Sylwestrzak, a po chwili niecelnie dogrywał Madej.

Kolejne groźne dośrodkowanie Magiery ze stałego fragmentu. Teraz jednak piąstkuje Litwin.

Faul w środkowej strefie Sylwestrzaka i żółta kartka dla naszego defensora.

Oj, było niebezpiecznie. Dośrodkował Golański, a do wybitej przed obrońców Górnika dopadł jeden z graczy Korony. Jego uderzenie jednak zablokowane.

Przedarł się tera prawą stroną Kiełb, ale jego dośrodkowanie zablokowane. Będzie rzut rożny dla kielczan.

Dośrodkowanie Mariusza Magiery bez trudu jednak wyłapał Cerniauskas.

Początek spotkania i może być groźnie. Faulowany był w środku pola Sobolewski i rzut wolny dla Gónika.

Łuczak do Iwana i gramy!

18:00

Będziemy powoli zaczynać. Wyprowadzeni przez Pawła Gila piłkarze są już na murawie.

17:54

Co ciekawe, to trzecie spotkanie Górnika Zabrze z kielecką Koroną. Na ten moment bilans korzystniejszy dla dzisiejszych gospodarzy. W rundzie jesiennej ulegliśmy na Kolporter Arenie aż 0:3. Nie lepiej było pod koniec września, kiedy w 1/8 finału Pucharu Polski "żółto - czerwoni" ulegli w Zabrzu 2:1. Jedyną bramkę dla kieklczan w tych pojedynkach zdobył Siergiej Khiznichenko.

17:48

Wiemy - jakoś zdjęć nie powala. Ale wiecie jak jest z nami na Cksporcie... zapomnieliśmy aparatu :)

17:47

Na trybunach dostrzegliśmy również asystenta selekcjonera reprezentacji Polski, Bogdana Zająca.

17:46

Ciekawa uroczystość w Zabrzu. Nowym akcjonariuszem klubu został muzyk - Czesław Mozil.

17:40

Nowy piłkarz również w barwach Górnika - słowacki pomocnik, Erik Grendel.

17:38

Nie ma niespodzianek w składzie Korony. W pierwszej jedenastce dwóch nowych zawodników: Lukas Klemenz i Aleksandrs Fertovs. Z powodu kartkowej absencji Przemysława Trytko, najwyżej ustawiony będzie Olivier Kapo. Za rozgrywanie piłki odpowiadać ma wspomniany Łotysz.

17:31

Do rozpoczęcia spotkania pozostało niespełna pół godziny, a na rozgrzewce powitaliśmy właśnie piłkarzy Korony.

17:30

Po zimowej przerwie inaugurujemy rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Jesteśmy już w Zabrzu, gdzie zajmująca obecnie 14. miejsce Korona zmierzy się z miejscowym Górnikiem. Na relację z tego spotkania zaprasdza Wojciech Staniec II.