Wisła Kraków

Marko Kolar (59')
1:0

22:30

Wielka szkoda tego spotkania... Korona Kielce rozegrała przy Reymonta naprawdę dobre zawody, stworzyła sobie mnóstwo sytuacji, oddała masę strzałów. Co z tego, skoro nie zdobyła ani jednej bramki i znów wraca do Kielc bez ani jednego punktu. Na pewno można z tego meczu wyciągnąć wiele pozytywów. Najważniejszy jest ten, że kielczanie zagrali z Wisłą z wielkim zaangażowaniem i serduchem. Niestety, nadal szwankowała skuteczność, o której mówimy już od dobrych dwóch miesięcy. A następny mecz Korony już we wtorek - rywalem kielczan w przedostatniej ligowej kolejce będzie na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. Za uwagę ze stadionu w Krakowie dziękuje już Mateusz Kaleta. Zostańcie z nami - za chwilę na CKsport.pl konferencje prasowe obu trenerów i wypowiedzi zawodników. Dobranoc!

96. minuta

KONIEC MECZU! Wisła Kraków wygrywa z Koroną Kielce 1:0.

CEBULAAAAAAA! Obok bramki! To chyba była już ostatnia akcja tego meczu!

Cebula zahacza w środkowej strefie Savicevicia, a Wisła zyskuje kolejne sekundy.

Ależ akcja Korony! Zgranie na dziesiąty metr, jest tam niepilnowany Jukić, ale uderza piłkę mocno nad bramką... To była piłka meczowa!

Sędzia dolicza aż pięć minut do drugiej połowy meczu. To już ostatnia szansa na wyrównanie!

Frustruje się teraz Michael Gardawski, bo Wisła gra wyraźnie na czas. To już doliczony czas gry, który na pewno zostanie przedłużony, bo masażyści udzielają pomocy medycznej Vukanowi Saviceviciowi.

Wyglądało to komicznie.

Zmiana w drużynie "Białej Gwiazdy". 16-letni Aleksander Buksa zmienia Drzazgę.

Napiera teraz Korona w końcówce spotkania, kielczanie szukają wyrównującej bramki. Po strzale Cebuli jest rzut rożny

Gardawski podaje do Soriano, ten jest sam na sam z bramkarzem, już ma strzelać, kiedy... w górę powędrowała chorągiewka sędziego asystenta. Był spalony.

Żółtą kartką upominany Jakub Żubrowski.

fot: Paweł Jańczyk / Korona Kielce

ŚWIETNA AKCJA KORONY! Gardawski posyła znakomitą centrę w szesnastkę, jest tam Soriano, wygrywa pojedynek z obrońcą i uderza minimalnie obok bramki! Było tak blisko!

Rzut wolny dla Korony z samego narożnika pola karnego, dośrodkowanie, ale kielczanom nie udaje się zakończyć tej akcji strzałem.

Paweł Brożek opuszcza boisko w towarzystwie głośnego aplauzu. W jego miejsce Patryk Plewka. Jest też zmiana w Koronie - Oktawian Skrzecz zmienia Wato Arweladze.

Próba zagrania Pietrzaka w polu karne, ale ta piłka była ciut za mocna dla nadbiegającego napastnika.

Dzisiejszy mecz ogląda nieco ponad 19 tysięcy kibiców.

Cebula podaje do Żubrowskiego, ale strzał pomocnika broni Mateusz Lis. To kolejna dobra interwencja bramkarza Wisły w tym spotkaniu.

Krzysztof Drzazga! Paweł Sokół wyciągnął się jak struna, ale piłka przeleciała obok bramki.

Ależ nam się zrobił żywy mecz! Najpierw akcję miała Korona, teraz z kolei Wisła!

Paweł Sokół! Świetna interwencja młodego golkipera w sytuacji sam na sam, ale wcześniej i tak był spalony!

Arweladze zakończył kontrę Korony strzałem, ale uczynił to bardzo niecelnie. Szkoda, z tej akcji można było wycisnąć znacznie więcej.

Niewiarygodne, to był pierwszy celny strzał Wisły w tym spotkaniu.

To byla bardzo kontrowersyjna sytuacja... Arbiter oglądał ją dobre parę minut na VAR-rze, w końcu zdecydował, że Paweł Sokół przewinił piąstkując w polu karnym... Za tą interwencję młody bramkarz ukarany żółtym kartonikiem, podobnie jak Bartosz Rymaniak, który kłócił się z arbitrem o tą decyzję.

RZUT KARNY DLA WISŁY!!

Mocno ucierpiał teraz Oskar Sewerzyński... Pomocnik nie jest w stanie kontynuować gry, zmienia go Ivan Jukić.

Niebezpiecznie starli się Gnjatić i Pietrzak, co zdrowiem przypłacił obrońca gospodarzy. W międzyczasie w polu karnym Wisły ucierpiał też jeden z Koroniarzy. Gra jest dziś naprawdę ostra.

Zmiana w Koronie Kielce. Felicio Brown Forbesa zastępuje Elia Soriano.

Brawo Malar! Wychowanek Korony w groźnej sytuacji blokuje strzał wiślaków. Przy Reymonta dalej 0:0!

Po pierwszych 45 minutach Korona Kielce zostawiła po sobie na Reymonta bardzo, bardzo dobre wrażenie! Kielczanie rozegrali niezłą pierwszą połowę i mogą żałować, że nie udało im się zdobyć ani jednej bramki. Wisła na razie nie istnieje, zastanawiamy się, czy oddała dziś chociaż jeden celny strzał na bramkę Pawła Sokoła. Jeśli kielczanie utrzymają takie tempo, będzie bardzo dobrze! Do usłyszenia za kwadrans!

Koniec pierwszej połowy spotkania!

Sędzia doliczył aż trzy minuty do pierwszej połowy spotkania.

Arweladze!! I znów musiał interweniować Lis! Był tam jeszcze Felicio Brown Forbes, szkoda, że nie zdołał dobić tej piłki do pustej bramki. Korona jest naprawdę blisko objęcia prowadzenia!

To prawda. Na razie Wisła bez ani jednej dobrej akcji, przy Reymonta dominuje Korona!

Ivan Marquez oddaje mocny strzał z trzydziestu metrów, ale fenomenalną interwencją popisuje się Lis! Kto jak kto, ale jego z tej strony jeszcze nie znaliśmy!

We wrześniu na tym stadionie Matej Pucko strzelił gola, który przesądził o zwycięstwie kielczan 1:0. Dziś Słoweniec pauzuje za żółte kartki.

Cebula indywidualnie! Szkoda, że w ostatnim momencie odskoczyła mu piłka.

Starli się teraz w narożniku boiska piłkarze obu drużyn, było gorąco. W konsekwencji Vukan Savicević oraz Ivan Marquez Alvarez ukarani żółtą kartką.

Bardzo dobra akcja Korony! Wato Arweladze świetnym dryblingiem mija rywala i podaje do Felicio Brown Forbesa. Kostarykanin oddaje strzał po ziemi, który odbija z trudem Mateusz Lis. Było groźnie!

Wato kończy indywidualną akcję strzałem, który leci wysoko nad poprzeczką.

Sewerzyński gra dziś na olbrzymim ryzyku. To już kolejny faul tego zawodnika, jeszcze jeden i może się to skończyć czerwoną kartką. 17-latek wyraźnie jest dziś zmotywowany, ale żeby nie przepłacił tego wcześniejszym zejściem do szatni.

Rafał Pietrzak - którym swego czasu interesowała się Korona Kielce - zatrzymuje teraz kontrę kielczan i dostaje za to żółtą kartkę.

Piłkarze "Białej Gwiazdy" mogą liczyc dziś na olbrzymie wsparcie swoich fanów. Dziś przy Reymonta jest bardzo głośno!

Vato Arweladze uderza z powiterza, ale obok bramki.

Centra z rzutu wolnego, skacze do piłki Marquez i... fauluje rywala. Grę wznowi Wisła.

Ostro grają piłkarze obu zespołów od samego początku spotkania. Widać, że nikt dziś nie odpuszcza nogi. Korona od początku mocno skoncentrowana i zmotywowana - to może się podobać.

Cebula do Forbesa, a ten oddaje strzał z 16. metra! Piłka uderzona przez Kostarykanina szła jednak w sam środek bramki, dokładnie tam, gdzie ustawiony był Mateusz Lis.

Groźnie wychodził z kontrą Vukan Savicević, ale znakomity wślizg wykonał Oskar Sewerzyński! Młody zawodnik dostał za to pochwałę od kapitana. Tymczasem stadion głośno pokazuje swoje niezadowolenie z tej decyzji, domagając się wykluczenia 17-latka z gry.

Sławomir Peszko nie jest w stanie kontynuować gry. Skrzydłowy Wisły schodzi z boiska mocno zdenerwowany, rzucił wręcz jakimś ochraniaczem w stronę ławki rezerwowych. To efekt wejścia Sewerzyńskiego.

Rymaniak zagrał ładną klepkę z jednym ze swoich kolegów, ale dobrze interweniuje Krzysztof Drzazga. Bez zagrożenia.

Jeden z piłkarzy gospodarzy potrzebował pomocy medycznej, ale już gramy z powrotem. Wisła przy piłce.

Jest już pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Sędzia Daniel Stefański karze Ognjena Gnjaticia, który nieprzepisowo zatrzymuje kontrę wiślaków.

Mieliśmy drobne problemy techniczne, ale już staramy się wrócić "do żywych". Tymczasem na zegarze juz 5. minuta i za nami pierwsza akcja kielczan zakończona strzałem na bramkę rywali.

Zaczynamy mecz przy Reymonta! Korona jak zawsze tutaj, w Krakowie - na czarno, Wisła w swoich podstawowych biało-czerwonch strojach.

20:25

Tak stadion prezentował się jeszcze godzinę temu. Teraz wszystko gotowe jest już na rozpoczęcie spotkania.

20:24

20:22

Dziś w składzie Korony Kielce od początku 17-letni Oskar Sewerzyński, to jego pierwszy mecz w wyjściowym składzie Korony. Składy obu zespołów umieściliśmy już w specjalnej zakładce. Tam też będziemy informować o kartkach i zmianach.

20:21

Dobry wieczór Kielce! Witam serdecznie z Krakowa, gdzie dziś pod Wawelem czeka nas już trzeci w tym sezonie mecz Korony Kielce z Wisłą Kraków. We wrześniu kielczanie wygrali tutaj 1:0 po golu Mateja Pucki. W rewanżu zostali natomiast zmiażdżeni przez "Bialą Gwiazdę" aż 2:6. Jak będzie dzisiaj? Mateusz Kaleta - witam i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.