Zagłębie Lubin

Bartłomiej Pawłowski (77')
Damjan Bohar (81')

19:52

I co możemy napisać po takim meczu? Pozwolicie, że chwilę pomilczymy, ale już za chwilę wrócimy do Was z komentarzami trenerów i zawodników. Bądźcie z nami, zapraszamy na stronę główną portalu. I dziękujemy Wam za uwagę przez ostatnie dwie godziny.

Koniec meczu.

Jeszcze rzut wolny dla Korony. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową uderza Marquez, ale daleko od bramki.

Dwie minuty doliczone, a na bramkę Korony uderza Jagiełło. Jest blokowany.

Jeżeli nie wykorzystuje się takich okazji, to nie można liczyć na powodzenie! Z dystansu uderza Żubrowski (mocno, precyzyjnie), wybija to Forenc, jest tam jednak Soriano, dobija z bliskiej odległości, ale znów górą bramkarz Zagłębia! Piłka jeszcze odbija się od słupka i... gwizdek sędziego, bo snajper Korony był na pozycji spalonej. Ale to i tak go nie tłumaczy - tym bardziej powinien spokojnie trafić do siatki!

Korona jeszcze próbuje coś zdziałać, jeszcze szarpią kielczanie, ale...

Ostatnia zmiana w zespole z Lubina. Za Bohara melduje się na murawie Tosik.

I Tamm wita się z boiskiem żółtą kartką, za brzydki faul na przeciwniku.

Za Petraka wchodzi Jonas Tamm.

Będą sobie pluć w brodę piłkarze Korony, będą męki cierpieć po tym spotkaniu kibice żółto-czerwonej drużyny... Wynik znacznie gorszy niż gra, ale też trzeba przyznać uczciwie, że zawodnicy Gino Lettieriego gasną z każdą minutą w drugiej połowie. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

GOL DLA ZAGŁĘBIA. I - jakby to delikatnie napisać - "po ptokach"... Akcja gości, z prawej strony dośrodkowuje w pole karne Kopacz, tam nie daje rady przeciąć jej Marquez, a z najbliższej odległości, po rękach bramkarza, futbolówkę do bramki pakuje Damjan Bohar.

Ciśnie Korona, atakuje, gra toczy się praktycznie na połowie Zagłębia. Wciąż jednak bez efektów.

Szansa Korony jest w tej chwili beznadziejna. Muszą zaatakować żółto-czerwoni! Bez kalkulacji!

GOL DLA ZAGŁĘBIA. Niestety... Fatalnie... Z piłką środkiem boiska biegnie Pawłowski, podchodzi na 20. metr, jest zupełnie niepilnowany, nieatakowany, gracz Zagłębia decyduje się na uderzenie i trafia do siatki tuż przy słupku. Bardzo dobre uderzenie, wyciągnął się jak długi Hamrol, ale nie zdołał odbić piłki. Beznadziejne, bierne zachowanie kieleckich obrońców.

Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Kosakiewicza, uderza z woleja niepilnowany Soriano, ale trafia w Tuszyńskiego.

NIESAMOWITE! Znowu Kosakiewicz, tym razem płasko po ziemi, zza pleców obrońcy wyłania się Brown Forbes, wychodzi bramkarz, sytuacja idealna, ale nie trafia w bramkę Kostarykanin!

Teraz dobre, mocne dośrodkowanie Kosakiewicza, ale wybijają to lubinianie. Szukają sposobu na Zagłębie piłkarze Korony.

Tempo meczu nieco spadło.

Akcja Soriano, jest faulowany przy linii bocznej. Żółta kartka dla Slisza.

Kolejny atak Zagłębia, dośrodkowanie z lewej flanki, uderza z woleja Starzyński, ale piłka przelatuje obok bramki w spokojnej odległości.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył Brown Forbes.

6334 widzów dziś obserwuje mecz na Suzuki Arenie.

Akcja przed polem karnym Korony, Starzyński do Pawłowskiego, ten uderza lewą nogą, lecz piłka przelatuje wysoko nad bramką.

Kolejna zmiana w Zagłębiu. Za Maresa wchodzi Patryk Tuszyński.

Szarżuje Pawłowski, wpada w pole karne, ale świetnie zastopowany przez Gardawskiego.

Druga zmiana w Koronie. Za Arweładze wchodzi Elia Soriano.

Fajny, dynamiczny mecz w Kielcach, naprawdę przyjemnie się na to patrzy. W końcu do głosu mocniej dochodzi po przerwie Korona.

MASA SZCZĘŚCIA! Rzut rożny dla Zagłębia, piłka trafia do niepilnowanego Pawłowskiego, ten uderza na dalszy słupek i... trafia w spojenie! Hamrol byłby bez szans! Ufff... Odetchnęliśmy.

Groźna akcja Zagłębia, przerywa ten atak w środku pola Kovacević, za co ogląda żółtą kartkę.

Wyrównany początek, obie drużyny mocno zdeterminowane. Widać głód punktów.

Mocne starcie Gardawskiego z Pawłowskim przy linii bocznej, ucierpiał mocno gracz Zagłębia. Żółta kartka dla obrońcy Korony, który nie zagra w kolejnym spotkaniu - musi pauzować.

Wracamy do gry. Początek II połowy.

Koniec pierwszej połowy!

Fajny mecz dzisiaj w Kielcach, Korona przeważa. Brakuje tylko gola - oczywiście prawidłowo zdobytego. Jeśli jednak tak dalej będzie to wyglądało, to bramka gospodarzy jest raczej tylko kwestią czasu. Przynajmniej mocno w to wierzymy.

Peeeetrak! Dośrodkowanie Gardawskiego, uderza z woleja Chorwat, piłka odbija się od murawy, ale leci bardzo groźnie w kierunku bramki, tuż przy słupku. Niestety, broni to w kapitalny sposób Forenc!

Kolejna szansa Brown Forbesa, dośrodkowanie tym razem z prawej strony, znów główkuję napastnik Korony, ale niezbyt precyzyjnie i wybijają obrońcy Zagłębia.

Ładna, dwójkowa akcja między Pućko a Arweładze, jednak blokują to znów lubinianie.

Powtórki telewizyjne wykazały, że Brown Forbes był na pozycji spalonej. Arbiter, po konsultacji z wozem VAR, cofnął swoją decyzję (nawet nie oglądał samodzielnie powtórek). Na boisku dalej 0:0.

NIESTETY... NIE MA GOLA!!!

GOOOL DLA KORONY! Ale akcja! Kapitalnym podaniem w pole karne obsłużył Kosakiewicza Arweładze, ten odgrywa do środka, a piłkę z 3-4 metrów pakuje do siatki Felicio Brown Forbes. Bramkarz bez szans!

Takiej sytuacji, prawdę mówiąc, już dawno nie widzieliśmy. To może być problem dla obu trenerów zwłaszcza w końcówce spotkania. Pamiętajmy, że ostatnio mamy spore natężenie meczów ekstraklasy, dlatego zmęczenie może dawać się we znaki.

Uraz Bartosza Rymaniaka jednak okazał się poważniejszy. Kapitan Korony schodzi z boiska, zastępuje go Oktawian Skrzecz.

Zaskakujące. Mamy już pierwszą zmianę w Zagłębiu. Za Czerwińskiego wchodzi Filip Jagiełło. Ale uwaga! To nie jedyna zmiana, która czeka nas w pierwszej połowie.

Starzyński z rzutu rożnego, jest w polu karnym Guldan, ma trochę miejsca, decyduje się na strzał, ale na szczęście dobrze blokują to kieleccy defensorzy.

Akcja Pućki, odgrywa piłkę do Brown Forbesa, ten uderza zza pola karnego po ziemi, ale pewnie łapie piłkę Forenc.

Sprytne dośrodkowanie Rymaniaka do Pucki, ale nieco zabrakło do pełni szczęścia.

Za nami blisko pół godziny gry i możemy podsumować to w jeden sposób - przyjemnie patrzy się dzisiaj na Koronę. Oczywiście, nie uniknęła błędów, nie strzeliła też dotąd żadnego gola, ale jest ambitna, charakterna i pomysłowa. Przede wszystkim jednak, to ona przeważa dziś na boisku!

Kolejna akcja Arweładze, szuka pozycji do strzału, w końcu uderza, ale jest blokowany. Tylko rzut rożny dla Korony.

Do głosu dochodzi Zagłębie, bardzo kombinacyjna akcja pod bramką Korony, ale na szczęście zabrakło odrobiny precyzji. W innym przypadku, napastnik gości byłby sam na sam z Hamrolem.

Brown Forbes!!! Dośrodkowanie Arweładze z rzutu rożnego, świetnie uderza głową Kostarykanin, ale tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką! Co za pech!

Strzał z dystansu! Dobry, a jego wykonawcą Żubrowski. Piłka nieznacznie przelatuje nad poprzeczką.

Rzut rożny Korony, głębokie dośrodkowanie, piąstkuje na przedpolu Forenc, choć z dużymi problemami.

Piękna akcja! Świetne dośrodkowanie Gardawskiego z lewej strony, praktycznie z narożnika boiska i bardzo niewiele zabrakło, a na 5. metrze od bramki Brown Forbes przeciąłby tę piłkę. Niewiele zabrakło!

Przerwa w grze, leży na murawie Rymaniak, jest potrzebna pomoc masażystów. Na szczęście kapitan Korony chyba za chwilę powinien wrócić na boisko.

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, wybijają lubinianie, ale jest jeszcze Arweładze, strzał po ziemi z ponad 30 metrów... W sam środek bramki, futbolówka ląduje w rękach bramkarza.

Była szansa! Duża szansa! Dośrodkowanie Gardawskiego z lewej flanki, w polu karnym jest Felicio Brown Forbes, uderza głową, ma dużo miejsca, ale piłka leci nad bramką... Szkooda!

Teraz daleka piłka do Kosakiewicza od Żubrowskiego, ale nie zdołał dopaść do piłki, szybszy na przedpolu jest Forenc.

MNÓSTWO SZCZĘŚCIA MA KORONA! Szybka akcja Starzyńskiego na prawym skrzydle, kapitalne podanie w pole karne do Pawłowskiego, jest sam na sam z Hamrolem, ale broni to bramkarz kieleckiej drużyny! Na raty wprawdzie, ale broni!

Rzut wolny z ponad 30 metrów, uderza Arweładze, trafia w mur, co myli Forenca, ale zdołał jednak zmienić swoje ustawienie i łapie piłkę.

Żywo, dynamicznie rozpoczęli ten mecz piłkarze obu drużyn. To daje nadzieje na ciekawe spotkanie.

Ruszyli! Piłka w grze.

17:58

Piłkarze już na murawie. Korona na żółto-czerwono, Zagłębie w jednolitych, białych strojach. Zaraz zaczynamy!

17:56

17:54

Prawdą jest, że sytuacja w Koronie nie jest dobra. Atmosfera również. To też w pewien sposób przekłada się na boisko. Czy jednak w obliczu trudnej sytuacji, piłkarze żółto-czerwonej drużyny nie pokażą dziś maksa swoich umiejętności? Gorąco wierzymy, że to będzie bardzo dobry mecz kieleckiego zespołu.

17:48

Na trybunach pojawia się coraz więcej osób, ale niestety - tłumów dzisiaj nie będzie. Szkoda, bo stawka jest - mimo wszystko - wysoka, a pogoda wręcz idealna do oglądania spotkania na trybunach.

17:45

To może się pobawimy? Jaki wynik dzisiaj obstawiacie?

17:44

Do drużyny Korony wracają Gnjatić i Tamm, ale trener Lettieri nie odważył się umieścić ich w podstawowym składzie. Obaj rozpoczną ten mecz na ławce rezerwowych.

17:41

Uda się?

17:39

Gino Lettieri dzisiaj składem zupełnie nie zaskoczył. Czy to słuszna metoda? Czy Waszym zdaniem powinien dokonać jakichś zmian? Czekamy na Wasze komentarze.

17:37

17:35

Korona w tabeli jest 10. Do czołowej "ósemki" traci jeden punkt. Do "ósemki", czyli do... Zagłębia, bo właśnie ten zespół zajmuje obecnie 8. pozycję.

17:34

17:33

Będzie nam bardzo miło, jeśli zostaniecie tutaj z nami, ale jak coś - pamiętajcie, że mecz transmitować będzie Eurosport 2.

17:32

Dzień dobry Kielce! To znaczy na razie jest dobry - piątek, piękna, słoneczna pogoda, do tego ciepło. Ahh... Żeby to się utrzymało przez najbliższe 2,5 godziny, tak żebyśmy mogli potem napisać: dobry wieczór, kielczanie. Ale żeby tak było, Korona musi dziś wygrać!

17:07

17:06

Znamy już także skład Zagłębia.

16:49

16:48

Znamy już skład, jaki do gry desygnował dziś Gino Lettieri, trener Korony. Niespodzianek nie ma.

16:47

Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek meczu o godz. 18.