Airam Cabrera (91')
2:1

Felicio Brown Forbes (49')

19:59

Strasznie przykro, że ten mecz kończy się takim rezultatem... Remis byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym, choć trzeba przyznać, że Cracovia walczyła o zwycięstwo do samego końca. Ostatnie minuty meczu to lepsza gra "Pasów", które w końcu dopięły swojego. Gol na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie zawsze boli podwójnie. Szkoda, kielczanom zabrakło minuty, aby przywieźć do Kielc choćby jedno "oczko". A tak, walka o ósemkę staje się znacznie trudniejsza. Z niecierpliwością czekamy na wyniki innych drużyn. Niestety, żeby potem się nie okazało, że kielczanom braknie tego punktu, aby awansować do "ósemki"... Z Krakowa dziękuje za uwagę Mateusz Kaleta. Zostańcie z nami - już za chwilę na portalu komentarze obu trenerów i piłkarzy.

Koniec meczu! Cracovia wygrywa z Koroną 2:1.

Mogło być 3:1! Świetna obrona Hamrola, przy Kałuży nadal "tylko" 2:1. Korona otworzył się, Cracovia korzysta z kontrataków.

Niesamowite... arbiter zmienia decyzję i dyktuje rzut karny. Mamy doliczony czas gry...

Arbiter sprawdza tę sytuację na wideo. W międzyczasie podbiegł do niego Michał Helik i zgodnie z przepisami otrzymuje za to zachowanie żółtą kartkę.

Piłkarze Cracovii wpadli w szał. Całą drużyną doskoczyli do arbitra, próbują wymusić na nim rzut karny. Sugerują, że jeden z Koroniarzy zagrał w polu karnym ręką.

Cabrera marnuje fantastyczną sytuację! Hamrol wyszedł z bramki, skrócił kąt i utrudnił sytuację Hiszpanowi, który trafił tylko w boczną siatkę. Korona ma szczęście!

Ostatnie minuty spotkania. Czy któraś z drużyn pokusi się jeszcze o zwycięską bramkę? Na tę chwilę to jednak Cracovia jest groźniejsza na boisku.

Zwija się z bólu jeden z piłkarzy Cracovii. To efekt starcia z Jakubem Żubrowskim. Będzie potrzebna pomoc masażystów.

Hernandez do Siplaka i... znów było niebezpiecznie pod bramką Korony! Na szczęście bez konsekwencji.

Kielczanie grają w końcówce troszkę bardziej ofensywnie, na dwóch napastników. Jukić powędrował na skrzydło, na drugiej stronie wprowadzony chwilę wcześniej Bjelica.

Ale było groźnie! Na szczęście uderzenie Cracovii było niecelne.

Dziś na stadionie 8076 kibiców.

Jest i trzecia zmiana w Koronie. Ivan Jukić zmienia Arweladze.

Dobra akcja Korony! Bjelica ładnie dośrodkował do Soriano, ale Włoch przestrzelił. Choć i tak był na pozycji spalonej.

Strzelec bramki, Filip Piszczek opuszcza boisko w 73. minucie spotkania. W jego miejsce Sergiu Hanca.

Dobra interwencja Petraka na szesnastym metrze, który nie pozwolił oddać rywalom strzału. Ale kontra Korony także powstrzymana przez Cracovię.

Mocne uderzenie Browna Forbesa z dystansu, ale broni pewnie Pesković. Kostarykanin dzisiaj jest bardzo jasnym punktem Korony w ataku.

Oliver Petrak ukarany żółtą kartką.

Do Krakowa dotarła też delegacja kibiców Korony Kielce.

Zmiana w Cracovii. Javi Hernandez zastępuje Serafina.

Lepiej się ta druga połowa nie mogła zacząć. Korona ożywiła się w końcówce pierwszej części i dobrą grę potwierdziła tuż po rozpoczęciu drugiej. Wynik tego meczu jest nadal otwarty!

W odpowiedzi Korona! Mocny strzał Arweladze i broni Peskovic! Ale nam się zrobił mecz!

Michał Gardawski wrócił w samą porę i zabrał piłkę prosto spod nóg atakującego piłkarza Cracovii! Było bardzo, bardzo groźnie!

MAMY WYRÓWNANIE! Felicio Brown Forbes strzela bramkę na 1:1 i rehabilituje się za zmarnowaną sytuację z pierwszej połowy!

Dużo zmian w przerwie meczu. W Cracovii zmiana na boku obrony, do gry wchodzi Kornel Rapa, który zastępuje Diego Ferraresso. Gino Lettieri stawia na Aleksandara Bjelicę oraz Elię Soriano, którzy zmieniają Pucko i Kosakiewicza.

Koniec pierwszej połowy spotkania. Korona przegrywa przy Kałuży 0:1, choć wcale tak nie musiało być... Żółto-czerwoni rozkręcili się po słabym początku i mieli co najmniej dwie naprawdę niezłe sytuacje do wyrównania. Szczególnie szkoda tej akcji Arweladze... No ale cóż, trzeba postarać się w drugiej połowie. Ten mecz cały czas da się odwrócić na swoją korzyść!

Kibice Cracovii wyraźnie odetchnęli z ulgą. Tutaj naprawdę mógł być remis.

Co tam się wydarzyło! Piękna akcja Korony, kapitalne podanie Żubrowskiego do Rymaniaka, ten na wolne pole do Arweladze... Gruzin strzela, a na linii bramkowej piłkę dobija Felicio Brown Forbes... To nie miało prawa się wydarzyć, bo Kostarykanin był na olbrzymim spalonym. Po co dotykał tę piłkę, szła ona do siatki...

Groźne były te trzy rzuty rożne w wykonaniu Korony. Przed chwilą znów nieźle centrował Arweladze, ale przy Kałuży dalej wynik korzystny dla gospodarzy.

ALEŻ SYTUACJA KORONY! Pucko centruje w pole karne, a tam fantastycznie odnajduje się Brown Forbes, który uderza głową. W ostatniej chwili broni jednak Pesković...

Arweladze wpadł z piłką w pole karne, ale troszeczkę się zamieszał. Będzie rzut rożny.

Wysoko podniesiona noga przez Dąbrowskiego i niebezpieczny faul na Petraku. Chorwat gra jednak dalej.

HAMROL! Świetna interwencja bramkarza Korony, który po raz kolejny zatrzymuje groźną akcję Cracovii! Było naprawdę niebezpiecznie.

Arbiter nie zmienia jednak swojej decyzji. Gramy dalej! Nie ma "jedenastki".

Sędzia ma jednak wątpliwości co do sytuacji sprzed paru minut. Forbes upadał w polu karnym i mamy weryfikację VAR! Będzie rzut karny dla Korony?

Dobra akcja Korony! Piłkę w polu karnym Cracovii miał Brown Forbes, potem Pucko, a na końcu akcję strzałem kończył Arweladze. Uderzenie jednak kompletnie nie udane, więc Pesković nawet nie musiał interweniować.

Dwadzieścia minut meczu to zdecydowanie lepsza gra Cracovii, która zasłużenie prowadzi 1:0. Tych sytuacji było jednak znacznie więcej. Korona na razie bez konkretów, ale liczymy, że piłkarze Gino Lettieriego jeszcze się rozkręcą.

Na zegarze wybiła 21 minuta i 37 sekunda. Cały stadion powstał i oklaskami oddał cześć św. Janowi Pawłowi II. Na trybunach zawisł też okolicznościowy transparent.

"Pasy" są wyraźnie na fali, przed chwilą kolejna akcja gospodarzy - tym razem lewą flanką - i kolejny strzał! Tym razem dobrze interweniuje Hamrol.

Gol dla Cracovii! Co za strzał jednego Dąbrowskiego, piłka odbija się od słupka i dobija ją do siatki Filip Piszczek! Matthias Hamrol był bez szans, świetna akcja gospodarzy i zasłużone prowadzenie!

Ładnie zagrali teraz Michael Gardawski z Matejem Pucko, ale dośrodkowania Słoweńca nie dał rady zamknąć Łukasz Kosakiewicz.

To jest dopiero pasja!

Mocny strzał Felicio Brown Forbesa, ale piłka leci wysoko, wysoko nad poprzeczką.

Ależ było blisko! Cracovia o mały włos nie wyszła na prowadzenie. Błąd popełnił Hamrol, ale świetną interwencją uchronił swoją drużynę od straty bramki Marquez! Ofiara interwencja Hiszpana opłaciła się.

Pierwsza próba Korony. Dośrodkowanie z prawej flanki pada jednak łupem Peskovicia.

Próba zagrania piłki w kierunku Filipa Piszczka, ale zbyt mocno i piłka ląduje w rękach Matthiasa Hamrola.

Korona dziś w swoich czarnych, wyjazdowych strojach. Cracovia w tradycyjnych "Pasach". I to na razie gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie.

I zaczynamy! Piłka w grze.

18:01

Przed meczem piłkarze oraz kibice oddali hołd św. Janowi Pawłowi II. Dziś przypada 14. rocznica śmierci papieża-Polaka.

18:00

17:58

Piłkarze już na murawie! Zaraz zaczynamy piłkarskie widowisko przy Kałuży!

17:51

Przed meczem nie zabrakło wymiany uśmiechów i wspólnych rozmów. Airam Cabrera przed paroma laty strzelał dla Korony, a teraz jest najlepszych strzelcem "Pasów". 31-letni Hiszpan trafił w tym sezonie już dziesięć goli i kielczanie naprawde będą musieli się napocić, aby go dziś zatrzymać. W bramce Cracovii jest też znany kieleckim kibicom Michal Pesković, którego występ do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji.

17:48

17:48

Dziś przed Koroną naprawdę trudne spotkanie. Kielczanie lepiej grają na wiosnę na wyjazdach, ale stadion przy Kałuży to teren niezdobyty przez gości już od ośmiu kolejnych spotkań! Żadna z drużyn nie może pochwalić się lepszą twierdzą niż obecnie Cracovia.

17:47

17:43

Dzień dobry! Kłaniamy się z Krakowa, gdzie dziś czeka nas kolejny mecz Korony Kielce! LOTTO Ekstraklasa przyspieszyła i wkracza w decydujący moment sezonu. Przed nami trzy ostatnie spotkania, które przesądzą, czy kielczanie będą grali o mistrzostwo Polski, czy jedynie o utrzymanie w lidze. Przy Kałuży piękna pogoda, idealne warunki do gry w piłkę. Rywal ciekawy, ale bardzo silny - bo Cracovia to bez dwóch zdań jedna z drużyn, które w tym sezonie ogląda się bardzo przyjemnie. Mateusz Kaleta - witam i zapraszam na relację NA ŻYWO!

17:18

Cracovia zagra w takim zestawieniu. W miejsce kapitana Janusza Gola Jakub Serfain, który rozegrał w tym sezonie tylko cztery mecze! Niespodzianka.

17:17

Gino Lettieri odkrył karty. Bez ani jednej zmianie w składzie Korony Kielce! To już trzeci mecz z rzędu, w którym kielczanie wybiegają w takim ustawieniu.