Wato Arweladze (84')
1:1

Pogoń Szczecin

Adam Buksa (20')

Ciekawy mecz obejrzeliśmy dziś na Suzuki Arenie. Dobre 60 minut spotkania ze wskazaniem na Pogoń, potem do gry weszła Korona i w samej końcówce uratowała remis. Wynik pewnie trochę szczęśliwy, ale w końcowym rozrachunku ten punkt jest bardzo cenny. Za tydzień kielczan czeka wyjazd do Sosnowca i spotkanie z beniaminkiem. A stamtąd żółto-czerwoni obowiązkowo muszą przywieźć już komplet punktów. Za uwagę dziękuje Mateusz Kaleta. Wpadajcie wkrótce na nasz portal - zaraz konferencje prasowe obu trenerów, a jutro wypowiedzi piłkarzy. Dobranoc!

Koniec meczu w Kielcach! Korona dzieli się z Pogonią punktami.

Korona nie schodzi z połowy Pogoni. Brown Forbes faulowany w szybkiej kontrze i za chwilę Korona stanie przed szansą gola z rzutu wolnego. Żółta kartka za faul dla Nunesa.

Soraino! Włoch złożył się do strzału nożycami, ale trafia wprost w obrońcę.

Korona w gazie! To już ostatnie minuty meczu, kielczanie walczą o pełną pulę!

Sędzia przedłuża drugą połowę o dodatkowe 5 minut!

Żółta kartka dla Spasa Deleva, który usiłował wymusić na arbitrze faul.

W międzyczasie szyba zmiana w Pogoni. Żyro zastępuje na murawie Majewskiego.

Korona poczuła wiatr w żagle. Przed chwilą kielczanie wyszli z dobrą kontrą, ale zepsuł ją Brown Forbes.

Do wyrównania doprowadza Wato Arweladze!! Gruzin zacentrował piłkę z rzutu wolnego, ta skozłowała w polu karnym, nie została przecięta przez żadnego z zawodników i wpadła do siatki. Szczęśliwe, ale jakże ważne trafienie Gruzina dla Korony Kielce!

GOOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY!

Piszecie w komentarzach, że widoczny jest dziś brak Marcina Cebuli. Musimy się z wami zgodzić. Trochę mało daje z siebie dzisiaj Korona w ofensywie. Przed chwilą niezłe Podanie Rymaniaka do Pucki, ale Słoweńcowi zabrakło kilku centymetrów, aby opanować piłkę.

Druga zmiana w Pogoni. Spas Delev zmienia Zvonimira Kozulja.

Słyszymy, że Krzysztof Piątek z golem, ale już poza boiskiem w meczu Milanu z Empoli... No to teraz czas na Koronę! W Kielcach wynik bez zmian.

Ivan Marquez zatrzymuje kontrę Pogoni i słusznie zostaje upomniany przez arbitra żółtą kartką.

Miśkiewicz! Znów pewny chwyt bramkarza po strzale z dystansu "Portowców".

Gino Lettieri wykorzystał już komplet zmian.

Na Suzuki Arenie pojawiło się dziś 5583 osoby. To drugi najsłabszy wynik w tym sezonie.

Statystyki nie są na korzyść Korony.

Mocny strzał Soriano! Ale tylko rzut rożny...

Kolejna zmiana w Koronie. Wato Arweladze zmienia Olivera Petraka. Gino Lettieri stawia na ofensywę!

Dobra klepka Pucki z Brown Forbesem i faul obrońcy Pogoni. Będzie szansa z rzutu wolnego!

Jest i sygnalizowana zmiana w Koronie. Soriano zmienia Górskiego, a co za tym idzie zmiana w ustawieniu taktycznym zespołu.

Na ratunek Elia Soriano! Włoch zaraz pojawi się na boisku i będzie to jego pierwszy występ w 2019 roku.

Korona walczy. Czekamy na bramkę wyrównującą!

Brown Forbes powalczył na własnej połowie i odebrał przeciwnikowi piłkę. W efekcie został sfaulowany.

Petrak! Ale soczysty strzał Chorwata, szkoda, że obok bramki!

Ależ akcja Pogoni! "Portowcy" znów mogli podwyższyć prowadzenie - i to dwukrotnie! Najpierw w pole karne Korony wpadł Kamil Drygas i wystawił piłkę Buksie, który oddał precyzyjny strzał przy słupku. Michał Miśkiewicz był jednak na posterunku, a po chwili po raz kolejny obronił piłkę uderzoną głową po rzucie rożnym. Dzieje się!

I już pierwsza akcja Pogoni, która była blisko podwyższenia prowadzenia. Piłka ląduje na rzucie rożnym, a po chwili w rękach Michała Miśkiewicza.

Po jednej zmianie w obu drużynach w przerwie meczu. Sebastian Kowalczyk zmienia Ikera Guarrotxenę, a w Koronie Matej Pucko w miejsce Joonasa Tamma.

Nie ma bramki... W akcji znów VAR, który anulował gola Kostarykanina... Korona musi poszukać wyrównania po przerwie..

Tak to wyglądało przy trafieniu Brown Forbesa

Koniec pierwszej połowy spotkania! Korona - Pogoń 0:1. Jeśli kielczanie chcą zainkasować dziś jakiekolwiek punkty, muszą bezwzględnie poprawić swoją grę. Na razie inicjatywa jest po stronie Pogoni, która prowadzi zasłużenie. Słyszymy się po przerwie!

Bardzo słabo prezentuje się dziś Korona. Mnóstwo strat, niedokładności. Gra jest rwana i szarpana - zupełnie jak przed tygodniem z Lechią Gdańsk.

GOOOOOOOOOOL DLA KORONY! Niesamowite, piłka wpada do siatki na parę sekund przed zejściem zespołów do szatni! Lepszego momentu na wyrównanie kielczanie nie mogli sobie wyobrazić! Strzelcem Felicio Brown Forbes!

Arbiter dolicza co najmniej dwie minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

Żubrowski zwija się z bólu. Rzut wolny dla Korony.

To Estończyk zawalił o mały włos przy nieuznanej drugiej bramce dla Pogoni.

Faulowany teraz Gardawski na lewej stronie boiska. Trzeba powiedzieć, że ten piłkarz wyróżnia się dzisiaj w Koronie.

Radosław Majewski ukarany żółtym kartonikiem za faul w środkowej strefie boiska.

A jednak spalony! Nie ma bramki! Korona przegrywa z Pogonią dalej 0:1

Co za akcja Pogoni! Guarrotxena wrzuca mięciutką, wręcz "wypieszczoną" piłkę w szesnastkę Korony, a tam kompletnie niepilnowany zza pleców obrońców wybiega Majewski i pakuje piłkę do siatki. Ale sędzia sprawdza jeszcze VAR...

Środkowy obrońca Pogoni, Jarosław Fojut, w swoim pierwszym meczu od niespełna roku zrobił przed sekundą odważny rajd prawą flanką, ale zepsuł dośrodkowanie. Chyba lepiej sprawdza się jednak jako stoper ;)

No niestety - nie będziemy tego ukrywać. Na razie to Pogoń jest znacznie aktywniejsza na boisku.

Ładnie pograła teraz Korona z pierwszej piłki, ale Brown Forbes faulował rywala w ataku.

Zgodnie z prośbą - pokazujemy dzisiejszy Młyn w wykonaniu kibiców Korony Kielce. Sektora gości nie będziemy pokazywać, bo... nie ma czego :) Kibice ze Szczecina nie zaszczycili nas dzisiaj swoją obecnością.

Maciej Górski próbował szybko uruchomić z przodu Brown Forbesa, ale pewnie przed polem karnym interweniuje Załuska.

Niestety... Pogoń nacierała i w końcu dopięła swego. Z ostrego kąta piłkę do siatki pakuje Adam Buksa. Korona przegrywa z Pogonią 0:1.

Centra Nunesa, strzał Fojuta i... było bardzo blisko! Obrońcy radzą sobie z niebezpieczeństwem.

Znów była blisko Pogoń! I kolejny rzut rożny dla gości.

Było groźnie! Pogoń w natarciu, mocny strzał głową jednego z zawodników i rzut rożny! Dobrze interweniował Michał Miśkiewicz.

Joonas Tamm ukarany przez sędziego żółtym kartonikiem. To jego drugi mecz w Koronie - i druga kartka.

14. minuta i cześć pamięci Sławomira Rutki. Cały stadion upamiętnił tragicznie zmarłego obrońcę brawami.

Kielczanie konsekwentnie ustawieni w formacji 3-5-2. Grają szeroko, często piłka wędruje do wahadłowych, którzy chętnie podłączają się do akcji ofensywnych.

Dwukrotnie próbował teraz Bartkowski, ale najpierw trafił w obrońcę, a po chwili piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok bramki Korony.

Zamieszanie w szesnastce Łukasza Załuski, ale piłka pewnie ląduje w rękawicach golkipera "Portowców".

Długie zagranie od Kovacevicia do Brown Forbesa, ten wygrywa pojedynek z obrońcą i jest faulowany! Korona ma szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Faul w środku boiska i od rzutu wolnego wznowi za chwilę Pogoń.

Gardawski centruje w pole karne, jest tam Górski i... dobra interwencja obrońcy Pogoni.

Dobra szansa Korony! Z obrońcą ścigał się Maciej Górski, ale został uprzedzony przez rywala.

Pogoń przy piłce, Majewski wykonał dłuższy spring z futbolówką przy nodze, ale został zatrzymany przez obrońców Korony.

Ruszyli! Od środka zaczęli kielczanie.

20:28

Aktorzy dzisiejszego widowiska już na murawie

20:24

Dziś na ławce rezerwowych Matej Pucko, poza składem natomiast Marcin Cebula. To efekt drobnego urazu, jakiego pomocnik nabawił się tuż przed spotkaniem.

20:23

Wspominamy dziś 10. rocznicę tragicznej śmierci Sławomira Rutki - wieloletniego zawodnika i prawdziwego przywódcy Korony Kielce. Piłkarski świat o nim nie zapomniał. Korona oraz kibice uczczą dziś pamięć byłego piłkarza brawami w 14. minucie spotkania - bo z takim właśnie numerem grał Sławomir Rutka w Koronie Kielce.

20:19

20:19

Składy obu drużyn umieściliśmy już w specjalnej zakładce. Tam też będziemy informować na bieżąco o kartach i zmianach. Trzeba powiedzieć, że Gino Lettieri - w swoim stylu - zmienia, ile się tylko da. Korona najprawdopodobniej zagra dziś trójką obrońców oraz dwójką napastników.

20:17

Atut własnego boiska - to będzie aspekt, który pomoże Koronie sięgnąć dziś po trzy punkty? "Portowcy" na wyjeździe radzą sobie fatalnie, w tym sezonie poza Szczecinem zanotowali zaledwie osiem punktów, co jest drugim najsłabszym wynikiem w całej lidze. Rundę wiosenną rozpoczęli od porażki z Lechią Gdańsk, tydzień później wygrali z Górnikiem Zabrze. Dziś na przeszkodzie stanie im Korona?

20:14

Suzuki Arena gotowa na przyjęcie piłkarzy.

20:12

Dobry wieczór! Z Suzuki Areny wita się Mateusz Kaleta. Pogoda nas nie rozpieszcza, na termometrze -7 stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura sięga ponoć nawet -13, ale cóż - grać trzeba. Korona podejmuje dziś przed własną publicznością Pogoń Szczecin i wydaje nam się, że będziemy świadkami bardzo ciekawego widowiska. Obie drużyny dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, więc śmiało można powiedzieć, że dziś walka będzie toczyć się nie o trzy, ale nawet o sześć "oczek". Zapraszam!

19:23

19:22

10:08

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 20:30.

lucas_ck2019-02-22 21:59:33
moze trner myslal ze gramy na wyjezdzie i dopiero sie jarnal ze jednak mecz mamy u sibie i trzeba cos w ofensywie pomieszac hahaha
lukas_ck2019-02-22 21:41:01
Dupki na mi us
lucas_ck2019-02-22 21:23:33
z kim maja poprawiac ta gre:p elia i pucko musza wejsc i przejsc na 4 obroncow
Prima1112019-02-22 21:17:14
Powiem niczym Janusz - zespół jest dzisiaj źle zestawiony i jakby mentalnie stłamszony. Nic nam nie wychodzi, a Tamm w drugim meczu z rzędu pokazuje się ze złej strony.
lucas_ck2019-02-22 21:15:51
tak sie zastanawiam, po co kombinowac z ta 3 obroncow, jesli Tamm sie lapie do skladu po przyjsciu do klubu bez zgrania z lina obrony, to Malarczyk jest w ciemnej d... z forma
Pan2019-02-22 21:15:36
A spiker nawet nie poinformował, kto otrzymał Żółtą Kartkę. Jestem na stadionie i nie wiem. Nie śpij spikerze Dudek
Belfirek2019-02-22 21:13:53
Korona jest skazana na Wybijanie piłki przez Żubrowskiego bo nie ma ani Pucko, ani Jukicia czyli piłkarzy, którzy teoretycznie mogą do tej piłki podejść.
gnom2019-02-22 20:18:38
Lettieri ustawił skład pod stałe fragmenty. Oby miał nosa! Do boju KORONA!
Piotr2019-02-22 19:30:45
Kolego już teraz stwierdzam ze nie masz jaj. Jeśli przegramy to MY a nie TY. I napewno nie będzie więcej niż 3 bramki.