1:2 (0:2)

Felicio Brown Forbes (28')
Adnan Kovacević (49')

17:30

Korona inkasuje komplet punktów i wskakuje na 4. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy - wspaniały początek 2019 roku w wykonaniu żółto-czerwonych! Za uwagę ze stadionu w Gdyni dziękuje już Marcin Długosz!

Już wkrótce na CKsport.pl pomeczowe wypowiedzi trenerów oraz zawodników.

KONIEC MECZU!

Miśkiewicz! Świetnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z lewej flanki.

Gdynianie wybijają piłkę po strzale Olivera Petraka. Już blisko...

Końcówkę znakomicie i mądrze rozgrywa Matej Pucko. Słoweniec umiejętnie wywalcza rzut rożny.

Maciej Górski odciął się Arce kontrą, ale piłkę zablokował defensor gospodarzy.

Frederik Helstrup zgrywa piłkę głową, ale od bramki wznowi Michał Miśkiewicz.

Sędzia Paweł Raczkowski dolicza jeszcze 5 minut.

Korona nie pozwala Arce na stworzenie groźnej sytuacji, duża walka kielczan w defensywie.

Nieprzyjemna chwila dla Łukasza Kosakiewicza. Petarda hukowa rzucona przez fana gospodarzy wybuchła tuż obok niego i ogłuszyła na moment zawodnika Korony.

Ostatnia zmiana w Koronie: Maciej Górski za Felicio Browna Forbesa.

Duża walka z obydwu stron. Przed nami wojna nerwów.

Kielczanie starają się utrzymywać grę z dala od własnego pola karnego.

Adam Deja z żółtą kartką za faul na Felicio Brownie Forbesie.

Co na to Korona? Gdynianie z pewnością poczują teraz krew.

GOL dla Arki Gdynia.

Adam Deja z około 20 metrów wstrzeliwuje piłkę po ziemi w okolice pola bramkowego Korony Kielce, a stamtąd natychmiastowym strzałem futbolówkę do siatki wbija rezerwowy Rafał Siemaszko.

Dobry strzał Browna Forbesa z dystansu, ale piłka mija nieco słupek bramki Steinborsa.

Korona rozgrywa spokojne minuty. Teraz Gino Lettieri decyduje się wprowadzić Piotra Malarczyka za Marcina Cebulę.

Nabil Aankour za Maksymiliana Banaszewskiego oraz Rafał Siemaszko za Michała Nalepę.

Żółta kartka dla Michała Janoty za ostry faul na Ognjenie Gnjaticiu.

Trener Zbigniew Smółka szykuje podwójną zmianę w ofensywie.

Celny strzał Jukicia, ale piłka ląduje wprost w rękach Steinborsa.

Kovacević przez chwilę zgłaszał problemy zdrowotne, ale już z nim wszystko w porządku.

Godzina gry za nami. W tej drugiej odsłonie kielczanie udanie póki co kasują ofensywne poczynania gdynian.

Kosakiewicz w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Zarandii, który już sposobił się do wyjścia oko w oko z Miśkiewiczem. Brawo, "Kosa"!

Ufff, Cebula w ostatniej chwili wyłuskał piłkę spod nóg pędzącego Jankowskiego.

Pucko! Mocny strzał Słoweńca z prawej strony pola karnego, ale świetnie broni Steinbors. To mógł być już nokaut zadany Arce przez Koronę.

"Krzyżakiem" starał się uderzyć piłkę Jankowski po otrzymaniu centry z rzutu rożnego, ale kielczanie poradzili sobie z tym zagrożeniem.

Petrak uruchomił kontrę Korony podając głową do Pucki, ale Słoweniec przegrał w dryblingu z defensorem Arki.

Warunki atmosferyczne dużo gorsze niż przed przerwą. Pada nieprzyjemny, rzęsisty deszcz.

Mecz wznowiony!

Motywacja i gramy dalej! Bez zmian w składzie oprócz tej przed przerwą - Kosakiewicza za Gardawskiego.

Jakość boiska pozostawia dziś wiele do życzenia.

PRZERWA!

Pewne wykorzystanie rzutu karnego przez "Kovę" było ostatnim akcentem pierwszej połowy. Co tu dużo mówić, wystarczy spojrzeć na wynik - jest znakomicie, Korona póki co na 4. miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy! Czekamy na drugą odsłonę.

... GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Bośniak oddał pewny strzał po ziemi prawą nogą w swój lewy dolny róg, a Pavels Steinbors - choć wyczuł intencje strzelca - był bez szans!

Adnan Kovacević i...

Rzut karny dla Korony Kielce! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w "szesnastce" pada Oliver Petrak, a sędzia wskazuje na "wapno"!

Groźnie!

Maciej Jankowski wpadł w pole karne Korony i już się składał do oddania strzału, ale napastnika Arki znakomicie wyblokował Ognjen Gnjatić, a efekcie futbolówkę złapał Michał Miśkiewicz.

Doliczono dwie minuty.

Łukasz Kosakiewicz w miejsce Michaela Gardawskiego.

Michael Gardawski zgłasza problem zdrowotny. Konieczna będzie zmiana...

Arka dochodzi do coraz większego głosu. Teraz żółto-czerwoni w ostatniej chwili powstrzymują w polu karnym Adama Deję.

Kielczanie mogli odpowiedzieć! Brown Forbes obrócił się z piłką i oddał strzał z około 18 metrów, ale broni Steinbors.

Mnóstwo szczęścia ma teraz Korona.

Zarandia otrzymuje piłkę w środek pola karnego, jest kompletnie niepilnowany, przymierza, Miśkiewicz bezradny iiii... Gardawski! Obrońca Korony kapitalnie blokuje piłkę na linii bramkowej!

Seria rzutów rożny dla Arki - kielczanie wychodzą obronną ręką.

Ufff, było teraz groźnie. Gardawski przegrał pojedynek biegowy z Zarandią, mimo że miał do piłki dużo bliżej niż Gruzin. Gracz Arki zdołał oddać strzał, ale czujnie Miśkiewicz.

Kibice Arki niezmiennie wspierają swój zespół.

Piękny to był stały fragment gry w wykonaniu Korony - właśnie tak się ożywia spotkanie!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DLA KORONY!

Matej Pucko dośrodkowuje z rzutu rożnego na piąty metr, a tam nieatakowany Felicio Brown Forbes mocnym strzałem głową pod poprzeczkę zapewnia kielczanom prowadzenie!

Felicio Brown Forbes znów przewrócił się w polu karnym, ale sędzia Paweł Raczkowski nawet się nie zawahał. Gramy dalej.

Póki co nie mamy w Gdyni jakichś większych emocji. Dobrą wiadomością jest fakt, że Michał Miśkiewicz raczej bezrobotny.

Ciekawa akcja Korony! Gardawski centruje z lewej strony, piłkę głową zgrywa Petrak, a Brownowi Forbesowi zabrakło centymetrów, aby skierować ją do siatki. Kostarykanin domagał się jeszcze rzutu karnego, ale gramy dalej.

Żółta kartka dla Jakuba Żubrowskiego. Niestety, to ósma w sezonie, zatem pomocnika zabraknie w meczu z Lechią Gdańsk.

Miękkie dośrodkowanie Pucki z rzutu wolnego po faulu na Petraku, ale gdynianie radzą sobie z tą sytuacją.

Za tą solidnie wyglądającą siatką doping rozpoczęli kibice z Kielc. Jest ich kilkadziesiąt.

Wracający do obrony Pucko powstrzymał kontrującego Marciniaka.

Póki co Michał Miśkiewicz raczej bezrobotny. Jeśli ktoś próbuje zaatakować, to jest to Korona.

Druga już dziś próba Marcina Cebuli z dystansu, ale futbolówka ponownie przelatuje ponad poprzeczką.

Przez chwilę pomocy medycznej wymagał Matej Pucko, ale ze Słoweńcem już wszystko w porządku.

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Za faul w środku pola ukarany obrońca Ark Gdynia, Damian Zbozień.

Start!

Zacznie Korona Kielce.

15:31

Przed meczem Michał Janota odebrał statuetkę za piłkarza miesiąca grudnia. Będzie dziś trudno go zatrzymać!

15:30

Obie ekipy już na murawie!

15:29

Transparent: "Zbudowali miasto, które zostało dumą Polski i Polaków".

15:26

Kibice Arki szykują oprawę. Jak tylko ją w pełni pokażą to zamieścimy zdjęcie.

15:23

Czekamy na bohaterów dzisiejszego spotkania.

15:20

Trener Gino Lettieri w Canal+ zdradził, że Elia Soriano będzie gotów do treningów już po meczu z Arką Gdynia. Włoch najprawdopodobniej będzie zatem zdolny do występu w przyszłotygodniowej potyczce z Lechią Gdańsk.

15:18

15:16

Trener Gino Lettieri nieco zaskoczył dziś doborem personaliów. Ognjen Gnjatić, nowy zawodnik Korony, zadebiutuje nie na swojej nominalnej pozycji, środku pomocy, a jako stoper. Szkoleniowiec zdecydował się na taki wariant kosztem Piotra Malarczyka. Kontuzjowanego Elię Soriano zastępuje natomiast Felicio Brown Forbes.

15:13

Ekipy Arki i Korony rozgrzewają się przed meczem.

15:12

Dzień dobry z Gdyni! Jak na 10 lutego nie możemy narzekać na pogodę - jest chłodno, ale bez mroźnego wiatru czy większych przeciwwskazań do rozegrania meczu piłkarskiego. Reszta należy do obu drużyn. Na relację z gdyńskiego stadionu serdecznie zaprasza Marcin Długosz!