0:2

Puszcza Niepołomice

Zawodnik testowany 1 (48')
Szymon Gwiazda (81')

Koniec spotkania! Wynik się już nie zmienił. Korona przegrywa w Nowinach z Puszczą Niepołomice 0:2.

Poturbowany Sewerzyński nie jest w stanie kontynuować gry. Na boisku ponownie pojawia się Petrak.

2:0 dla Puszczy Niepołomice!

Dośrodkowanie z lewej strony boiska, a całą akcję zamyka Szymon Gwiazda, który umieszcza piłkę z bliskiej odległości w siatce.

I znów Osobiński! Świetna interwencja młodego bramkarza Korony, który pokazuje się dziś z bardzo dobrej strony.

Napastnik rywali wpadł w pole karne Korony Kielce, ale uderzył tuż obok słupka. Druga połowa zdecydowanie na korzyść rywali.

Kolejne dwie zmiany w Koronie. Na boisku pojawiają się Marquez i Lisowski, schodzą Pucko oraz Petrak.

I znów Osobiński! On wyrasta dzisiaj na prawdziwego bohatera Korony. Tym razem świetnie interweniuje po strzale z pola karnego.

Kolejna dobra interwencja Osobińskiego. Tym razem dobrze broni po strzale z dystansu.

I znów Puszcza w natarciu! Tym razem słupek po strzale Jakuba Zagórskiego! Drużyna rywali jest bardzo bliska podwyższenia prowadzenia.

Kapitalna interwencja Jakuba Osobińskiego na linii bramkowej! Puszcza była bliska podwyższenia prowadzenia, ale golkiper Korony zatrzymał strzał głową jednego z napastników.

Druga żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Ken Kallaste upomniany przez arbitra za faul taktyczny.

Kontra korony została nieprzepisowo zatrzymana przez wracających defensorów Puszczy. Faul na Mateju Pucko i Korona wznowi za chwilę grę z rzutu wolnego ze środka boiska.

Oliver Petrak zablokowany w polu karnym rywali.

I jeszcze jedna zmiana w Koronie Kielce. Wiktor Długosz zastępuje na murawie Oktawiana Skrzecza.

Zmiany w bramce obu ekip. Na boisku meldują się Jakub Osobiński oraz rezerwowy golkiper Puszczy Niepołomice.

Roszada także w linii ataku. Maciej Firlej wchodzi na boisko za Felicio Browna Forbesa.

Zmiana w Koronie Kielce. Na boisku pojawia się Mateusz Bartosiak (rocznik 2000). Zmienia środkowego obrońcę Łukasza Bujaka.

Korona stara się uspokoić grę po stracie gola.

Zaskoczenie! Mamy bramkę dla Puszczy Niepołomice!

Fatalny błąd Pawła Sokoła, który źle przyjął piłkę. Futbolówka odskoczyła mu od nogi, wykorzystał to testowany zawodnik Puszczy, który skierował piłkę do pustej bramki.

Dwie akcje Korony. Najpierw niecelna próba Górskiego, a po chwili pewna interwencja Miłosza Mleczko. W Nowinach dalej bezbramkowy remis.

Zaczynamy drugą połowę! Korona bez zmian.

Obrońcy rywali radzą sobie z dośrodkowaniem. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę. Korona - Puszcza 0:0!

Będzie jeszcze jedna okazja dla Korony Kielce. Felicio Brown Forbes faulowany na prawej flance blisko pola karnego Puszczy.

Jest i pierwsza żółta kartka. Ukarany nią Oliver Petrak, który popełnił przewinienie na pomocniku rywali.

Uważnie zerkamy na golkipera Puszczy Niepołomice w dzisiejszym spotkaniu. To zaledwie 19-letni Miłosz Mleczko, wychowanek Ruchu Chorzów, wypożyczony do Puszczy z Lecha Poznań. Musimy przyznać, że gdy tylko ma okazję do wykazania się, nie zawodzi. Pewny punkty zespołu pierwszoligowca w dzisiejszym spotkaniu.

Duet stoperów tworzą dziś 17-letni Łukasz Bujak oraz 19-letni Piotr Pierzchała, ale trzeba przyznać, że radzą sobie naprawdę dobrze. Od samego początku ich komunikacja i współpraca stoi na wysokim poziomie.

Kielczanie w natarciu! Ken Kallaste dogrywa do dobrze ustawionego na środku pola karnego Brown Forbesa, a ten uwalnia się od opieki obrońcy i uderza prosto w poprzeczkę! Zabrakło naprawdę niewiele.

Rzut wolny dla Korony z okolic 23. metra i niezła próba Łukasza Kosakiewicza. Prawy obrońca Korony nieznacznie się pomylił.

I kolejny raz Petrak! Tym razem zablokowany.

Znów w dobrej okazji strzeleckiej Oliver Petrak, ale jego uderzenie z 20. metrów poszybowało wysoko nad bramką.

Korona przeważa, ma inicjatywę, ale na razie niewiele z tego wynika. Czekamy na konkrety.

Dobra interwencja Piotra Pierzchały w defensywie.

Łukasz Kosakiewicz mocno ucierpiał w starciu z rywalem, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Obrońca będzie mógł dalej kontynuować grę.

Za nami kwadrans, a tymczasem w akcji był Oliver Petrak. Pomocnik oddał strzał z dystansu, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Korona w natarciu, ale akcja zakończona pewną interwencją obrońcy przy próbie dryblingu Górskiego.

Takie mamy dzisiaj warunki :) Kibice oglądają spotkanie zza siatki, media na śniegu :) A sztab szkoleniowy obserwuje piłkarzy zza linii bocznej boiska.

Świetna akcja Korony! Felicio Bronw Forbes stanął sam na sam z Miłoszem Mleczko po błędzie stoperów Puszczy, ale oddał strzał wprost w bramkarza rywali. Szkoda, bo była to najlepsza jak dotąd okazja Korony na objęcie prowadzenia.

Kolejna interwencja kieleckiej defensywy. Łukasz Bujak pewnie wybija piłkę w aut.

Była szansa dla Puszczy. Po złym rozegraniu od bramki przez Sokoła goście przejęli piłkę, ale po chwili bramkarz spokojnie interweniował.

Na razie na boisku dużo spokoju. Korona niezmiennie kontynuuje grę w ataku pozycyjnym.

Kosakiewicz pewnie w obronie po akcji rywali lewym skrzydłem.

Korona stara się narzucić od początku swoje tempo. Póki co gra toczy się na połowie Puszczy, ale jeszcze bez konkretnych sytuacji.

I już pierwsza akcja Korony. Wysoka piłka na Browna Forbesa, Kostarykanin uderzył ją głową, ale bez problemu interweniuje Mleczko.

I zaczynamy!

13:02

Co słychać natomiast w ekipie Korony? Gino Lettieri stawia dziś na zmienników i młodzieżowców. Pozostali - a zatem jak należy się domyślić: pierwszy skład drużyny - wybiegnie na boisko w spotkaniu ze Stalą Mielec. My będziemy natomiast bacznie przyglądać się szczególnie Felicio Brown-Forbesowi. Ten zawodnik błysnął w Turcji, a dziś ustawiony jest obok Macieja Górskiego jako wysunięty napastnik. Oby wyszło mu to na dobre.

12:59

Ciekawie zapowiada się to spotkanie. W składzie Korony Kielce kilku młodzieżowców, natomiast Puszcza będzie straszyć żółto-czerwonych napastnikiem z... Nowej Zelandii. Tak, to nie pomyłka - Myer Beven, 22-letni napastnik, który tej zimy jest sprawdzany w drużynie pierwszoligowca. Snajper wystąpił już parę dni temu w towarzyskiej potyczce ze Stalą Mielec.

12:54

Znamy już składy, w jakich oba zespoły wybiegną dziś na boisko. Zestawienia umieściliśmy tradycyjnie w specjalnej zakładce naszej relacji. Tam też możecie sprawdzać informacje o zmianach, czy kartkach.

12:54

12:53

12:53

Jest i drużyna Puszczy Niepołomice. To ekipa, która aktualnie plasuje się na 6. miejscu w tabeli Nice 1. Ligi. Nie mamy wątpliwości, że piłkarze trenera Tomasza Tułacza na pewno powalczą na wiosnę o podium i awans do elity.

12:51

Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostanie na sztucznej nawierzchni. Oba zespoły już na rozgrzewce. Trzeba powiedzieć, że przygotowanie do spotkania na sztucznej trawie wygląda nieco inaczej, niż na prawdziwej murawie.

12:49

Dzieeeń dobry Kielce! Witamy prosto z Nowin, gdzie dziś Korona Kielce zmierzy się w sparingowej potyczce z pierwszoligową Puszczą Niepołomice. Za żółto-czerwonymi dwutygodniowy okres przygotowawczy w Turcji, a teraz drużyna Gino Lettieriego wkracza w ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej Ekstraklasy. Przed kielczanami dwa towarzyskie mecze, ale ten jutrzejszy - ze Stalą Mielec - decyzją szkoleniowca będzie zamknięty dla mediów oraz kibiców. A zatem pozostaje nam przeprowadzić dla Was relację tylko z dzisiejszego spotkania. Marcin Długosz - witam i zapraszam!