0:0

Miedź Legnica

17:27

Wyrównany mecz obejrzeliśmy dziś na Suzuki Arenie. Były momenty lepszej gry gości, były też takie, w których długo dominowała Korona. W końcówce akcje toczyły się od bramki do bramki, ale żadna z drużyn nie znalazla sposobu na przeciwnika. Teraz czas na zasłużone urlopy i odpoczynek. Kielczanie wracają do gry dopiero w połowie lutego. A my dołączamy się do życzeń, jakie płyną w tym momencie z młyna. Wesołych świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku od całej redakcji CKsport.pl. Dziękujemy, że byliście z nami dzisiaj, oraz przez cały 2018 rok. Wpadajcie na stronę - za chwilę materiały pomeczowe i konferencje prasowe obu trenerów. Dobrego wieczoru! Z Suzuki Areny żegna się Mateusz Kaleta.

Nic z tego, piłka w rękach bramkarza Miedzi. Koniec spotkania! Korona - Miedź 0:0!

Sama końcówka meczu, to już naprawdę ostatnia szansa! Korona ma rzut rożny.

Mooożdżeń! Pofrunął w powietrze Kanibolotskyi, ale nawet nie musiał interweniować. Strzał pomocnika Korony był niecelny.

Sędzia główny dolicza do regulaminowego czasu gry co najmniej trzy minuty.

Zmiana w szeregach legniczan. Na murawie melduje się Omar Santana, który zmienia Henrika Ojaamę.

Jakub Żubrowski upomiany przez arbitra żółtym kartonikiem.

W ataku goście! Było bardzo groźnie, bo napastnik Miedzi przewracał się w polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Gramy od bramki!

Źle rozegrany ten stały fragment gry, Żubrowski trafia piłką w mur.

Felicio Brown Forbes powalony na skraju pol karnego, ale sędzia nie ma wątplwości - faul był przed polem karnym. Będzie dobra okazja do zdobycia bramki!

Obie drużyny nie kalkulują, w końcówce oglądamy naprawdę żywy mecz! Najpierw świetna interwencja Miśkiewicza, a po chwili groźny strzał Soriano! Miedź radzi sobie jednak z uderzeniem Włocha.

W odpowiedzi Korona! Główkował Rymaniak, ale piłkę do koszyczka złapał Kanibolotskyi.

Teraz kilka minut lepszej gry gości. Miedź atakuje i także szuka swojej szansy do zdobycia bramki. Do końca meczu coraz mniej czasu.

PIĄTKOWSKI! Piłka po strzale napastnika gości minimalnie minęła poprzeczkę bramki Korony. Mamy rzut rożny!

I znów zmiany w obu ekipach. Mateusz Piątkowski zmienia Mateusza Szczepaniaka, a w Koronie Kielce z boiska schodzi Zlatko Janjić, zastępuje go Marcin Cebula. Trzeba powiedzieć, że to był wyjątkowo słaby występ Bośniaka w żółto-czerwonych barwach.

Kielecki młyn cały czas pomaga żółto-czerwonym!

Wierzymy jednak, że kielczanie pokuszą się dzisiaj o komplet punktów!

Świetna akcja Korony! Centra Rymaniaka i zabrakło naprawdę niewiele, aby po strzale głową umieścić ją w siatce! Korona cały czas atakuje!

Tym samym zmiany  w ustawieniu kieleckiego zespołu. Michał Gardawski wędruje na lewe wahadło, natomiast Brown Forbes dołącza do Elii Soriano w linii napadu.

Mamy podwójną zmianę w Koronie Kielce. Z boiska schodzą Wato Arweladze oraz Ken Kallaste. W ich miejsce Djibril Diaw oraz Felicio Brown Forbes.

Uderzenie Kovacevicia! Ale wysoko ponad bramką.

Mamy przerwę w grze. Ivan Marquez potrzebował pomocy masażystów.

5468 osób zasiadło dziś na trybunach Suzuki Areny. Patrząc po ilości pustych krzesełek to i tak nad wyraz spora liczba.

Zwija się teraz z bólu Aleksandar Milijković po faulu Ivana Marqueza. Hiszpańki obrońca Korony ukarany za to przewinienie żółtą kartką.

W odpowiedzi Miedź! Forsell kończył akcję mocnym strzałem z pola karnego, ale znów dobrze ustawiony był Miśkiewicz! Trzeba powiedzieć, że debiutujący bramkarz ma sporo okazji do wykazania się w dzisiejszym meczu.

Tak to wyglądało przed sekundą.

Piękna akcja Wato Arweladze! Gruzin przedryblował dwóch rywali i szukał strzału, ale wyszło z niego bardziej dośrodkowanie. Niestety nie udało się go zakończyć celnym strzałem.

Nieprzepisowe zagranie Adriana Purzyckiego i zasłużona żółta kartka dla pomocnika gości.

I kolejna akcja Miedzi Legnica! Piłka krążyła jak po sznurku: Zieliński - Forsell - Borja Fernandez, aż w końcu Hiszpan zdecydował się na groźny strzał. Na szczęście znów na posterunku był Miśkiewicz. Miedź jest naprawdę bliska zdobycia pierwszej bramki!

Skromna delegacja kibiców z Legnicy dziś na Suzuki Arenie.

Świetna interwencja Miśkiewicza! Paweł Zieliński wpadł w pole karne i zagrał do Henrika Ojaamy, ale znakomitą, instynktowną interwencją popisał się bramkarz Korony! W Kielcach dalej bezbramkowy remis!

Arweladze! Gruzin ściął z piłką z lewego skrzydła i oddał płaski strzał, ale ten nie sprawił najmniejszych problemów ukraińskiemu bramkarzowi Miedzi Legnica.

Świetne podanie w uliczkę do Juana Camary, strzał Hiszpana i... rzut rożny! Michał Miśkiewicz niepewnie odbił piłkę obok lewego slupka.

W przerwie zaczęło mocno wiać, pada deszcz. Murawa Suzuki Areny na pewno nie jest dziś sprzymierzeńcem żadnego z zespołów.

Piłkarze obu zespołów już na boisku. Drugą połowę zaczynamy bez zmian.

Piłkarze udają się do szatni przygotować plan na drugą połowę, a my słyszymy się już za kwadrans. Zostańcie z nami!

I koniec pierwszej części spotkania! Sędzia nie doliczył ani minuty. Po 45 minutach Korona - Miedź 0:0!

Znów faulowany Wato Arweladze. Trzeba powiedzieć, że Gruzin jest w pierwszych 45 minutach bardzo aktywny. Tego nie możemy niestety powiedzieć o Zlatko Janjiciu.

Ale bylo groźnie! Elia Soriano dostał piłkę na szesnastnym metrze, oddał soczyste uderzenie, ale trafił wprost w bramkarza! Kielczanie byli o włos od objęcia prowadzenia.

Pierwsza połowa powoli zbliża się do końca. Na razie to jednak Miedź miała więcej sytuacji do objęcia prowadzenia.

Dużo protestów ze strony piłkarzy Korony Kielce. Bramkarz Miedzi potrzebował chwilę, aby dojść do siebie po zderzeniu z napastnikiem żołto-czerwonych, ale w geście fair play rywale oddają kielczanom piłkę.

Kontra Korony przerwana przez Aleksandara Milijkovicia. W konsekwencji obrońca Miedzi ukarany żółtą kartką.

Miedź znów w natarciu! Dośrodkowanie pada jednak łupem obrońców Korony.

Teraz gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

ALEŻ BYŁO BLISKO! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do środkowa zgrywa Elia Soriano i... zabrakło milimetrów! Adnan Kovacević ofiarnie próbował zmieścić uciekającą piłkę do bramki, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Dobra akcja Korony! Strzalał Arveladze, ale na posterunku był Anton Kanibolotskyi, który odbił to uderzenie na rzut rożny!

Mocno oberwał teraz Vato Arweladze piłką. Gruzin zwija się z bólu, mamy przerwę w grze.

Niewyjaśniona pozostaje kwestia gry Michała Gardawskiego na... środku obrony. Tak, to nie pomyłka. Trener Gino Lettieri rzeczywiście tak ustawił dzisiaj 28-latka.

Arveladze w dwójkowej akcji z Możdżeniem, ale ostatecznie akcja spaliła na panewce.

Pierwszy strzał Korony! Po składnej akcji na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Mateusz Możdżeń, ale piłka przeleciała obok bramki Antona Kanibolotskyiego.

Było groźnie! Miśkiewicz niepewnie interweniował na 16. metrze, ale na szczęście skończyło się bez konsekwencji.

Początek spotkania zdecydowanie pod dyktando gości, którzy kilkakrotnie pokazali się już w polu karnym Korony. Kielczanie na razie w cieniu.

Kapitan ustawiony dziś bardzo szeroko przy linii bocznej boiska.

No niestety - frekwencja na Suzuki Arenie dziś nie powala.

I znów Miedź w natarciu! Najpierw groźna szarża Ojaamy, a po chwili strzał piętą (!) jednego z napastników. Znów dobrze interweniuje Miśkiewicz!

Było groźnie w polu karnym Korony! Strzał głową Kornela Osyry na rzut rożny paruje Michał Miśkiewicz. Pierwsza dobra interwencja debiutanta!

Efektowny drybling w wykonaniu byłego piłkarza FC Barcelony, Juana Camary. Hiszpan wpadł w pole karne Korony, ale w porę został zatrzymany przez kieleckich defensorów.

Kielczanie od początku spotkania wysoko, w usawieniu z trójką środkowych obrońców w osobach Kovacević-Marquez-Gardawski. W rolach wahadłowych Rymaniak i Kallaste.

Ruszyli! Korona w posiadaniu piłki.

15:30

Piłkarze już na boisku. Teraz minuta ciszy ku pamięci górników, którzy zginęli w czeskiej kopalni.

15:29

15:28

Dziś w bramce Korony Kielce debiutuje Michał Miśkiewicz, który wskakuje do składu wobec kontuzji Matthiasa Hamrola. Jak spisze się były zawodnik m. in. krakowskiej Wisły?

15:26

Trener Gino Lettieri wymieszał dziś składem niczym maszyna losująca :) Od pierwszej minuty m. in. Gruzin Vato Arveladze i Zlatko Janjić. Składy obu zespół umieściliśmy już w specjalnej zakładce. Tam też będziemy informować o wszystkich kartach i zmianach.

15:22

Dzień dobry Kielce! Ostatni mecz w 2018 roku: Korona Kielce - Miedź Legnica, prosto z Suzuki Areny! Deszczowe, przedświąteczne popołudnie, ale liga nie odpuszcza. Przed nami już ostatnie starcie żółto-czerwonych w kończącym się roku, a po nim wreszcie zasłużony odpoczynek i urlopy dla wszystkich piłkarzy. Mateusz Kaleta - witam i zapraszam!

15:15

14:20

10:22

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 15:30.

lucas_ck2018-12-22 17:07:12
a kiedy to jajnic mial dobry wystep???
19732018-12-22 16:19:19
Niestety tym razem nie rozumiem decyzji Lettieriego 3 zmiany na minus, Kallaste, Jianic i Wato słabo.
Luker2018-12-22 15:43:11
Lettieri znowu kombinuję, czyli idzie porażka na koniec rundy w 2018 roku. Szkoda, ze tak lekką ręką rozdaję się punkty.