Wisła Płock

Giorgi Merebaszwili (17')
Giorgi Merebaszwili (91')

19:55

Szkoda. Wielka szkoda. Korona straciła zwycięstwo i awans na czwarte miejsce w tabeli po golu w doliczonym czasie gry i to na pewno boli. Teraz czas na wypowiedzi i komentarze po tym meczu. Zapraszamy na CKsport.pl!

Tymczasem za uwagę dziękuje już Marcin Długosz. Mimo wszystko dobrego wieczora.

Koniec meczu.

Uff.. Wisła jeszcze o krok od objęcia prowadzenia. Groźna główka w polu karnym Korony nieznacznie mija słupek bramki Hamrola.

Dahne pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Kosakiewicza z rzutu wolnego.

Niestety...

Thomas Dahne wybił rzut wolny przez pół boiska, a piłka odbita w centrum pola karnego spadła na lewą stronę do Giorgiego Merebaszwiliego. Gruzin przyjął futbolówkę i ładnym strzałem po dalszym słupku doprowadził do wyrównania. 2:2...

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

Igor Łasicki powstrzymuje faulem wychodzącego z kontrą Marcina Cebulę, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie kartki płockiemu obrońcy.

Ostatnia zmiana w Koronie: Piotr Malarczyk za Elię Soriano.

Thomas Dahne najpierw broni celny strzał Marcina Cebuli, po chwili zablokowana próba Bartosza Rymaniaka.

Oskar Zawada zmienia Ricardinho.

Łukasz Kosakiewicz z żółtą kartką za przeszkadzanie we wznowieniu gry zawodnikowi gości.

Przed nami ostatnie 10 minut. Kielczanie dzielnie nie dopuszczają do większego zagrożenia pod bramką Matthiasa Hamrola.

Korona ma póki co w garści trzy punkty, ale Wisła nie porzuca nadziei.

Damian Rasak nieprzepisowo powstrzymuje kontrę Korony i dostaje za to żółtą kartkę.

Fantastyczna interwencja Djibrila Diawa, który wybił piłkę na czwartym metrze po główce Niko Vareli. Absolutnie kluczowa interwencja Senegalczyka!

Wchodzi wychowanek Korony, Karol Angielski. Schodzi natomiast Dominik Furman, którego kieleccy kibice żegnają symfonią gwizdów.

Absolutnie fenomenalna obrona Thomasa Dahne!

Znakomita sytuacja strzelecka Elii Soriano, który dostał piłkę w polu karnym. Włoch uderzył mocno, po ziemi, celnie, ale Niemiec fantastycznie wybił piłkę na rzut rożny. Było o krok od 3:1!

Mający już na koncie żółtą kartkę Michael Gardawski dostał od sędziego upomnienie słowne za kolejny faul. Trener Gino Lettieri od razu zareagował - zmiana, na boisku Łukasz Kosakiewicz.

Za nami - że tak to ujmiemy - połowa połowy. Ta druga część gry jest dość wyrównana, choć groźniej atakują jednak kielczanie.

Faul Żubrowskiego w ofensywie.

Świetny defensywny powrót Cebuli wyjaśnia zagrożenie pod bramką Korony.

5326 osób pojawiło się dziś na trybunach Suzuki Areny.

Kontra Korony!

Pucko ruszył z piłką, podał do Cebuli, ten wystawił Soriano, a Włoch oddał celny strzał, ale poradził sobie z nim Dahne.

Ufff. Po rzucie rożnym dla Wisły, goście byli o włos od wykończenia akcji z bliska, ale na szczęście dla Korony nieco im do osiągnięcia celu zabrakło.

Gardawski fauluje w środku pola Stefańczyka.

Spokojniejszy fragment meczu na Suzuki Arenie. Teraz Hamrol dobrze uprzedził Merebaszwiliego.

Djibril Diaw dobrze wybił dośrodkowanie rywali z prawego skrzydła, a dobitkę Damiana Rasaka obronił Matthias Hamrol.

Po tych dwóch szansach Korony jest teraz na murawie nieco spokojniej.

Kolejna groźna kontra! Mateusz Możdżeń podaniem na prawe skrzydło wypuszcza Mateja Puckę, ale Słoweniec nie zdołał oddać celnego strzału.

Znakomita okazja dla Korony!

Zlatko Janjić doszedł do piłki po dalekim podaniu za plecy obrońców Wisły i oddał natychmiastowy strzał, ale, niestety - wysoko, wysoko ponad poprzeczką.

Gramy!

Zmiana także w Wiśle. Patryk Stępiński za Marcina Warcholaka.

Będzie zmiana w Koronie. Zlatko Janjić w miejsce Olivera Petraka.

Przerwa!

Po szybkiej wymianie ciosów zrobił nam się mocno rwany mecz, nie brakowało fauli. Na szczęście tuż przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie, żółto-czerwoni świetnie rozegrali rzut rożny i objęli drugie w tym spotkaniu prowadzenie. Czekamy na rozwój wydarzeń w drugiej odsłonie!

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Matej Pucko dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej wyskoczył Adnan Kovacević, który zdobył bramkę strzałem głową i zanotował swoje pierwsze trafienie w barwach Korony Kielce

Ten mecz od dobrych kilkunastu minut polega na faulach. Teraz przewinił Marcin Cebula, ale skończyło się na upomnieniu słownym.

Dzisiejszy "Młyn" kibiców Korony.

Marcin Cebula ponownie poszkodowany. Tym razem żółta kartka dla Ricardinho.

Strasznie rwany mamy dziś mecz przy Ściegiennego.

Kolejna kara indywidualna. Tym razem dla Cezarego Stefańczyka po tym, jak sędzia Dominik Sulikowski odgwizdał rzut karny dla Korony po faulu na Marcinie Cebuli.

Groźna kontra Korony!

Pucko podał do Soriano, ten miał na plecach zawodnika Wisły i z pomocą nadbiegł właśnie Słoweniec. Oddał strzał z kilku metrów przed bramką, ale piłka została zablokowana.

Michael Gardawski przesadził z ekspresją wyrażania swojego sprzeciwu po decyzji o rzucie wolnym dla Wisły. Lewy obrońca Korony ukarany żółtą kartką.

Płocczanie wybijają piłkę z własnej "szesnastki" po dośrodkowaniu Mateja Pucki z rzutu wolnego.

Sporo w dzisiejszym meczu przewinień. Walki nie brakuje, ale emocji czysto piłkarskich na szczęście też nie.

Upiekło się teraz Oliverowi Petrakowi. Po starciu z nim na murawę padł Dominik Furman, ale obyło się bez żółtej kartki. Chorwat ma już jedno napomnienie na koncie...

Kąśliwa centra Gardawskiego z lewego skrzydła, ale żaden z kielczan nie zdołał nabiec na piłkę.

Kolejna żółta kartka dla pomocnika Korony. Tym razem ukarany Mateusz Możdżeń za faul na Damianie Rasaku.

Stefańczyk w ostatniej chwili uprzedził oczekującego w polu karnym na piłkę Puckę. Jest emocjonująco!

Kielczanie ruszają do ataku! Świetny strzał z dystansu oddał Gardawski, ale Dahne zachował najwyższą czujność i odbił piłkę do boku.

Wisła szybko odpowiada na gola Korony.

Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do strzału głową w polu karnym kielczan doszedł Giorgi Merebaszwili i piłki nie zdołał sięgnąć Matthias Hamrol - ta wylądowała w siatce. 1:1.

Ufff, było groźnie. Giorgi Merebaszwili wpadł w pole karne Korony z lewego skrzydła i posłał piłkę wzdłuż pola bramkowego, ale tam pierwszy do futbolówki był na szczęście Michael Gardawski.

Fantastyczne zagranie Mateja Pucki z prawego skrzydła na środek boiska tuż przed pole karne Wisły, ale Marcin Cebula nie przyjął piłki perfekcyjnie. A szkoda!

Gra się nieco zaostrzyła, sporo faulów na połowie Korony.

Teraz Bartosza Rymaniaka dość ostro potraktował Marcin Warcholak, ale obyło się bez żółtej kartki.

Za faul w środku pola żółtą kartką ukarany Oliver Petrak.

Zaczęło się wspaniale! teraz pozostaje utrzymać to tempo.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Korona już na prowadzeniu! W polu karnym do piłki dopadł Mateusz Możdżeń i oddał bardzo mocny strzał po ziemi z pierwszej piłki - futbolówka wylądowała tuż przy słupku bramki Thoma Dahne! Po tym trafieniu pomocnik cieszył się ssąc kciuka, gdyż lada chwila oczekuje narodzin dziecka :)

Oliver Petrak dopadł do piłki odbitej przed pole karne i oddał bardzo mocny strzał, ale niecelny.

Korona od początku agresywnie! Strzał Mateusza Możdżenia sprzed pola karnego chyba był celny, ale piłkę pewnie złapał Thomas Dahne.