Górnik Zabrze

Igor Angulo (19')
Igor Angulo (89')

17:21

Koncert Korony Kielce w pierwszej połowie, a zwłaszcza duetu Cebula - Soriano, przyniósł kielczanom w pełni zasłużone zwycięstwo z Górnikiem i przynajmniej na jedną noc awans na 3. miejsce w tabeli! Z Suzuki Areny za uwagę dziękuje już Marcin Długosz. Pozdrawiam!

KONIEC MECZU!

Jeszcze jedna spokojna interwencja Hamrola.

Ciekawa, indywidualna akcja Diawa, ale zakończona zupełnie nieudaną próbą strzału.

Spotkanie potrwa jeszcze przez cztery minuty.

GOL dla Górnika. Zabrzanie wychodzą z kontrą, piłkę na lewej stronie pola karnego opanowuje Igor Angulo i spokojnie kończy akcję strzałem w dalszym róg bramki Matthiasa Hamrola.

Konrad Nowak w miejsce Przemysława Wiśniewskiego.

Tak jak i teraz, ale Przemysław Wiśniewski uprzedził na skrzydle Łukasza Kosakiewicza.

Korona spokojnie szanuje piłkę i wyczekuje końca meczu, choć od czasu do czasu zrywa się do szybkiej akcji.

I znowu Cebula! Ale dobrze broni Loska.

Fantastyczna interwencja obronna Suareza, który głową w locie wybił strzał Cebuli z dystansu. Mogło być 5:1!

Ostatnią roszadą Gino Lettieriego w dzisiejszym meczu jest posłanie do gry Zlatko Janjicia w miejsce Jakuba Żubrowskiego.

Znakomita szansa Górnika, ale niewykorzystana. Po podaniu z prawego skrzydła o krok od gola był Angulo, który jednak spudłował z zaledwie pięciu-sześciu metrów.

Oliver Petrak tak czy inaczej zostaje zmieniony. W jego miejsce Mateusz Możdżeń.

Petrak i Wiśniewski potrzebowali pomocy medycznej po tym jak się zderzyli, ale mogą grać dalej. A sędzia Marciniak uspokoił protestującego trenera Lettieriego.

Znakomita parada Hamrola po mocnym strzale gracza Górnika!

Piłka trafiona na linii bramkowej w jednego z graczy Górnika po strzale Soriano. Korona domaga się rzutu karnego, ale gra toczy się dalej.

Pierwsza zmiana w kieleckich szeregach: Łukasz Kosakiewicz w miejsce Michaela Gardawskiego.

5675 osób dziś na Kolporter Arenie.

Odważne wejście Mateja Pučki w pole karne i strzał, ale blokuje piłkę Dani Suarez.

Brak w długiej połowie klarownych okazji, ale po pierwszej połowie w wykonaniu Korony jakoś nie narzekamy... :)

Dobry strzał z dystansu Olivera Petraka, ale nieco ponad poprzeczką.

Za nami godzina gry. Absolutnie nic nie wskazuje na to, że Koronie miałoby tu się przytrafić jeszcze coś złego.

Za faul w środku pola żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Rymaniak.

Pierwsze napomnienie w szeregach Górnika. Kartonik dostaje Maciej Ambrosiewicz.

Korona spokojnie kontroluję grę przy wysokiej przewadze w wyniku.

"Młyn" nieustannie wspiera kielecką drużynę i ma ogromne powody do zadowolenia z jej postawy!

Rzut rożny po kolejnej indywidualnej akcji Gardawskiego lewym skrzydłem!

Co za luz w grze Korony! Po podaniu Gardawskiego od razu bliski szczęścia był Soriano!

I gramy dalej!

Marcin Brosz reaguje: Michał Koj za Daniela Liszkę i Łukasz Wolsztyński w miejsce Adama Ryczkowskiego.

PRZERWA!

Drużynę Korony Kielce schodzącą do szatni pożegnała owacja na stojąco! Nieprawdopodobna połowa w wykonaniu żółto-czerwonych, a zwłaszcza Marcina Cebuli, który ma już na koncie 2 asysty i bramkę. Czapki z głów!

Do pierwszej połowy doliczono minutę.

Hamrol! Świetna interwencja po strzale z dystansu jednego z kontrujących zawodników zabrzan.

GOOOOOOOOOOOOOOOL! NIEPRAWDOPODOBNE!

Elia Soriano kapitalnie ograł ruletą zawodnika Górnika Zabrze przy linii bocznej, potem ruszył z akcją do przodu i po wymianie piłki z jednym z kolegów stanął sam na sam z Tomaszem Loską. Nie miał litości, 4:1!

Co za mecz!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA MECZ MARCINA CEBULI!

Po zanotowaniu dwóch asyst, pomocnik teraz zdecydował się na oddanie strzału z pierwszej piłki sprzed pola karnego - futbolówka poleciała po ziemi w sam róg bramki Tomasza Loski i jest już 3:1!

Marcin Cebula pada w polu karnym po starciu z obrońcą gości, ale sędzia nie wskazuje na punkt karny.

Kolejne cięte dośrodkowanie Gardawskiego, ale tym razem nikt go jednak nie przecina pod bramką Górnika.

Korona wybija piłkę z własnego pola karnego i wychodzi z kontrą, ale Cebula źle podaje do Soriano i piłkę przechwytują goście.

Jesus Jimenez pomagał sobie ręką przy opanowywaniu piłki w polu karnym Korony.

Ustawienie Korony w dzisiejszym meczu w meczu w istocie okazuje się 3-5-2 / 5-3-2. Kovačević gra jako jeden ze stoperów wraz z Diawem i Marquezem.

Mocny strzał Ambrosiewicza z dystansu nieznacznie mija bramkę Hamrola.

Otóż to!

Teraz nieco spokojniejsza chwila. Bardzo żywy mecz dziś na Suzuki Arenie! Z perspektywy Korony z pewnością szkoda tego prezentu dla Górnika w postaci "jedenastki", bo wynik zrobił się mocno niepewny. Kielczanie grają jednak zdecydowanie lepiej niż ich rywale.

Rzut karny dla Górnika został podyktowany za zagranie ręką "Kovy". Bośniak otrzymał czwarte napomnienie w sezonie, zatem nie zagra z Legią w Warszawie.

Rymaniak poszukał szczęścia lewą nogą sprzed pola karnego, ale to była próba niecelna.

Ufff... Dzieje się!

Igor Angulo strzela pewnie w lewe "okienko" patrząc z jego perspektywy. 2:1.

Ależ to jest mecz! Ale niestety, teraz dzieje się pod drugą bramką... Po akcji zabrzan sędzia Marciniak zarządza wideoweryfikację, po której daje żółtą kartkę Adnanowi Kovačeviciowi i wskazuje na "wapno"...

GOOOOOOOOOOOL! 2:0!

Jak dobrze gra dziś w piłkę Korona Kielce! Teraz po znakomitej, długiej akcji i wielu wymianach piłki, Marcin Cebula dośrodkował z prawej strony pola karnego tuż przed bramkę Tomasza Loski, a tam, z najbliższej odległości, trafił Elia Soriano! Druga asysta "Ceby", drugi gola kielczan!

Pučko mało co nie wykorzystał nieporozumienia w defensywie Górnika, ale jego strzał został zblokowany i piłkę chwycił Loska.

Kibice Korony zachęcają do wyjazdu do Warszawy na mecz z Legią 1 grudnia. Ta grupa na lewo od transparentu to natomiast fani Górnika, na tzw. "zakazie". Prowadzą normalny doping dla swojego zespołu.

Szymon Żurkowski oddał celny strzał z dystansu, ale dość lekki i wprost w ręce Matthiasa Hamrola.

GOOOOOOOOOOOOOOL!

Co się odwlecze, to nie uciecze! Znakomite dośrodkowanie Marcina Cebuli z prawego skrzydła ląduje wprost na głowie Djibrila Diawa, a Senegalczyk świetnie wykorzystuje tę sytuację i daje prowadzenie Koronie!

Co za okazja dla Korony!

Gardawski dośrodkował z lewego skrzydła, piłkę zbił Loska, opanował ją Soriano i podał na ósmy metr przed bramkę do Cebuli - pomocnik oddał potężny strzał, ale niebywałą interwencją popisał się bramkarz Górnika!

Kovačević znakomicie powstrzymał kontrującego Angulo.

Kielczanie spokojnie utrzymują piłkę i starają się coś stworzyć z ataku pozycyjnego.

Dobry, żywy początek Korony. Teraz mocny strzał oddał Oliver Petrak, ale piłkę zablokował jeden z zabrzańskich defensorów.

Marcin Cebula już z celnym strzałem! Lewą nogą, sprzed pola karnego, ale lekko i nie ma kłopotu Tomasz Loska.

Ruszyli!

Rozpoczną kielczanie.

15:28

15:28

Korona na żółto-czerwono, Górnik na biało!

15:25

Lada chwila piłkarze pojawią się na murawie.

15:21

W kwestii Górnika sporo mówiło się o możliwej zmianie w bramce, ale miejsce utrzymał jednak Loska. Od początku grają również m.in. Żurkowski czy Angulo.

15:19

Dziś trener Lettieri zdecydował się wstawić Żubrowskiego w miejsca Możdżenia i posłać Cebulę do gry na skrzydle. Do podstawowej jedenastki po kontuzji powraca także Gardawski.

15:17

A tak jest z perspektywy trybun. Nie jest szczególnie zimno, ale jednak sporo wolnych krzesełek - przynajmniej na tę chwilę.

15:15

Tak wyglądało to kilka chwil temu z poziomu murawy.

15:14

Dzień dobry z Suzuki Areny! Na start tego bardzo emocjonującego dnia w kieleckim sporcie obejrzymy mecz Korony Kielce z Górnikiem Zabrze. Wygrana sprawi, że żółto-czerwoni awansują na 3. miejsce w tabeli, zatem nic więcej nie trzeba dodawać. Oby się udało! Na relację serdecznie zaprasza Marcin Długosz.