Elia Soriano (39')
1:0 (1:0)

Piast Gliwice

17:27

Wielkie brawa dla Korony Kielce! Trzy punkty dla żółto-czerwonych wcale nie były takie oczywiste, ale to oni w pierwszej połowie byli skuteczniejsi niż Piast Gliwice. W drugiej odsłonie mieliśmy już mniej klarownych okazji podbramkowych i tutaj należą się zasługi kieleckiej defensywie, która spokojnie poradziła sobie ze chcącą wyrównać ekipą ze Śląska.

Ważne zwycięstwo ekipy trenera Gino Lettieriego! Za uwagę z Suzuki Areny dziękuje już serdecznie Marcin Długosz! Pozdrawiam!

KONIEC MECZU!

Piękna akcja Bartosza Rymaniaka, którego fauluje Mikkel Kirkeskov i otrzymuje za to żółtą kartkę.

Jeszcze tylko jedna minuta!

Piast przy piłce, Korona oddala grę.

Strzał Janjicia nieznacznie mija bramkę Piasta!

Mecz potrwa jeszcze 5 minut.

Sprytne zagranie Zlatko Janjicia, którego fauluje Aleksandara Sedlara. Żółta kartka dla gracza Piasta.

Piast w drugiej połowie tak naprawdę nie stworzył porządnego zagrożenia pod bramką Korony. Oby tak do końca!

Wielkie brawa od kieleckich kibiców dla Elii Soriano, który opuszcza boisko. W jego miejsce Zlatko Janjić.

Za powstrzymanie kontry Korony żółtą kartką ukarany Denis Gojko.

Korona ze spokojem walczy o utrzymanie prowadzenia 1:0. Żubrowski nabił teraz Hateleya i to kielczanie mają piłkę.

Znakomicie Korona utrzymuje teraz grę przy polu karnym Piasta - a to za sprawą szybkości Jukicia i sprytu Marqueza.

Mateusz Możdżeń trafia w mur.

Będzie znakomity rzut wolny dla Korony Kielce. Środek boiska, dystans 20 metrów.

Ivan Jukić zmienia Marcina Cebulę. "Ceba" zaliczył dziś piękną asystę przy golu Elii Soriano!

Karsten Ayong w miejsce Jorge Felixa.

Przez chwilę spore zamieszanie na murawie, bo Hateley zarzucił Rymaniakowi symulowanie. Sędziowie rozdzielili jednak zawodników i obyło się bez żadnych kartek.

Piast utrzymuje się przy piłce, ale nie przekłada się to na zagrożenie pod bramką Korony. Kielczanie umiejętnie zarządzają tym meczem.

Żółtą kartką za faul ukarany stoper gości, Jakub Czerwiński.

Pewna interwencja Hamrola po wrzutce Piasta z prawego skrzydła.

Gino Lettieri nieustannie dowodzi swoim zespołem ze strefy technicznej. Trzy punkty z każdą minutą coraz bliżej!

6525 - tyle osób ogląda dzisiejszy mecz z trybun Suzuki Areny.

Po strzale Soriano piłka trafiła w Kirksekova. Włoch domaga się karnego, sędzia na chwilkę wstrzymuje grę, analiza VAR i... gramy dalej.

Sędzia Mariusz Złotek odgwizduje faul Mateusza Możdżenia w pobliżu pola karnego Piasta. Ta decyzja wybitnie nie spodobała się publiczności, spore gwizdy.

Chwila gry w środku pola.

Denis Gojko w miejsce Aleksandra Jagiełły.

Hamrol pewnie wyłapuje celny strzał na swoją bramkę.

Dobra kontra Korony! Petrak wypuścił Cebulę, ten powalczył o piłkę na pełnej szybkości, ale ze wszystkim ostatecznie i tak poradzili sobie gracze Piasta.

Ależ akcja Rymaniaka na prawym skrzydle! Świetny drybling i podanie do Soriano, który oddaje mocny strzał, ale minimalnie niecelny.

Pučko świetnie ograł na prawym skrzydle Sedlara i popędził na bramkę Placha, ale piłkę zdążył wybić Czerwiński.

Wspaniała interwencja defensywna Olivera Petraka! Chorwat nie kalkulował i świetnym wślizgiem zatrzymał kontrę Piasta!

Znakomita akcja Korony!

Soriano i Możdżeń znakomicie rozegrali piłkę, ten drugi podał piętą do Rymaniaka, a kapitan Korony oddał strzał lewą nogą sprzed pola karnego, ale znakomicie interweniował Plach!

Gliwiczanie rozpoczęli drugą część spotkania!

Za chwilę początek drugiej połowy. Jedna zmiana: Joela Valencię zastąpi Piotr Parzyszek. Trener gości szuka nowych rozwiązań.

I to im się udaje! Mecz jest żywy, energiczny i dobre szanse miały już obie drużyny. Na szczęście dla Korony Kielce to ona póki co wykazuje się większą skutecznością i po pięknej akcji Marcina Cebuli i Elii Soriano prowadzi 1:0. Zatem oby tak dalej!

Kielczanie starają się oddalać grę od własnego pola karnego, aby zejść do szatni ze spokojnym prowadzeniem.

Sędzia Mariusz Złotek doliczył do pierwszej połowy dwie minuty.

Jak blisko było podwyższenia prowadzenia!

W polu karnym Elia Soriano doszedł do strzału, obrócił się i poszukał szczęścia, ale piłka minęła bramkę Piasta minimalnie!

Tak było przed chwilą!

Tak prezentuje się widok na mecz z naszej perspektywy. Ci, którzy pofatygowali się dziś na mecz, z pewnością nie mogą narzekać - dobre tempo i prowadzenie Korony!

GOOOOOOOL! Korona Kielce prowadzi!

Znakomite, górne podanie Marcina Cebuli za plecy obrońców, sam na sam z bramkarzem Piasta wybiega Elia Soriano i z zimną krwią lobuje swojego przeciwnika!

Po główce Marqueza omal akcji nie zamknął Soriano, ale ostatecznie od bramki wznowi Plach. Bardzo energiczne minuty na Suzuki Arenie!

Karuzela! Raz pod jedną bramką, raz pod drugą! Teraz po rajdzie Bartosza Rymaniaka strzał oddał Marcin Cebula, ale piłkę zablokował Jakub Czerwiński.

W odpowiedzi niezwykle groźna akcja gości!

Joel Valencia wybiegł sam na sam z Matthiasem Hamrolem, ale zbyt długo składał się do oddania strzału i znakomitą, czystą interwencją powstrzymał go Ivan Marquez!

Ależ szansę miała teraz Korona Kielce!

Wykop Elii Soriano zaskoczył całą defensywę Piasta, a z własnej połowy wybiegł Matej Pučko, unikając tym samym spalonego. Słoweniec pognał przez kilkadziesiąt metrów sam na sam z bramkarzem gości, ale strzelił w taki sposób, że rywal zdołał obronić. To powinno być 1:0!

Dobry strzał Cebuli sprzed pola karnego, mocny i celny, ale wprost w Placha, który nie popełnia błędu. W odpowiedzi Piast, ale Diaw wybija piłkę wślizgiem z piątego metra.

Przed chwilą Diaw wyekspediował piłkę na odległość 70 metrów i traf chciał, że uczynił to bardzo mocno i celnie, ale piłkę złapał Plach :) Na trybunach brawa, a sam zainteresowany chyba liczył na gola sezonu, bo złapał się za głowę.

Tradycyjnie płynie doping z "Młyna" dla kieleckiej drużyny.

Dobra próba Petraka, ale długi przerzut Chorwata do Pučki przeciął Kirkeskov.

Żółta kartka dla Michala Papadopulosa za ostre potraktowanie w walce Ivana Marqueza.

Tym razem główkował Diaw, ale niecelnie.

Rymaniak o mało co nie zaskoczył Placha strzałem głową, ale piłkarz Piasta asekuracyjnie wybił piłę na korner.

Sedlar uprzedza Pučkę i wybija piłkę na rzut rożny.

Możdżeń! Korona odpowiedziała celny strzałem swojego pomocnika, ale z piłką poradził sobie Plach.

Matthias Hamrol broni celny strzał Aleksandra Jagiełły. Piast coraz groźniejszy.

Gra póki co toczy się raczej na połowie Korony.

Żółto-czerwoni zażegnują niebezpieczeństwo.

Bartosz Rymaniak fauluje Joela Valencię w pobliżu pola karnego Korony i otrzymuje żółtą kartkę. Będzie dobra okazja dla Piasta.

Znakomite wybicie piłki głową przez Marqueza. Niezły początek Piasta.

Soriano skutecznie wybija piłkę z własnej "szesnastki".

Nieporozumienie w defensywie Korony, które skutkuje rzutem rożnym dla Piasta.

Niecelne podanie Możdżenia do wybiegającego na pozycję Soriano.

Ciekawa akcja Korony! Pučko wymienił piłkę z Petrakiem, Chorwat odegrał do Cebuli, a ten przyjął, odwrócił się i uderzył, ale nieczysto i od bramki wznowi Plach.

Kovačević ponownie szukał podaniem Pučki, tym razem dalekim przerzutem, ale posłał piłkę odrobinę za mocno.

Papadopulos doszedł do główki po centrze Konczowskiego z prawego skrzydła, ale chybił. Korona dostała od gliwiczan już dwa ostrzeżenia.

Hateley wrzucał z rzutu wolnego, a Czerwiński zdobył bramkę głową, ale znajdował się na spalonym. Grę wznowi Hamrol.

Dobry przechwyt Kovačevicia, który pognał z piłką do przodu i podał do Pučki, ale podanie Słoweńca przejęli obrońcy Piasta.

Ruszyli!

Rozpocznie Korona Kielce.

15:33

Na trybunach dziś mnóstwo biało-czerwonych flag.

15:32

Hymn Polski!

15:25

15:20

Oba zespoły już udały się do szatni. Za chwilę wrócą gotowe do gry, a z racji Święta Niepodległości odegrany zostanie jeszcze hymn narodowy.

15:16

Piękny widok na kieleckim stadionie! Pogoda zachęca, aura bardzo przyjemna. Czekamy jeszcze na fajny mecz!

15:13

Dziś oficjalny debiut Suzuki Areny jako nowej nazwy kieleckiego stadionu. I oby wejść w ten nowy okres udanie!

15:11

Przed stadionem są kolejki, chociaż niezbyt wielkie. Zobaczymy, jaka będzie frekwencja.

15:07

Piękna pogoda, Święto Niepodległości i mecz drużyn zajmujących miejsca w pierwszej połowie tabeli. Szykuje nam się bardzo ciekawy mecz! A czy to Korona Kielce wyjdzie z niego zwycięsko i odeśle Piasta Gliwice z kwitkiem? Na relację z Suzuki Areny serdecznie zaprasza Marcin Długosz!

14:32

14:22

10:52

Początek meczu o godz. 15:30.

Janek2018-11-11 17:23:02
Jak dla mnie Marquez to juz czolowka ligowa. Swietny transfer, chlopak ma wszystko, czego trzeba: spokoj, luz w wyprowadzeniu i glowe na karku.
Oby wiecej takich odkryc.
CENOTAPH2018-11-11 17:22:31
Januszek przestań piehdolić. Przez 50 lat budowałeś PRL zakanszając salcesonem i rybą zawiniętą w gazetę, mogłeś wtedy powstać z kolan, mały wredny polaczku.
lucas_ck2018-11-11 17:18:37
ps. nie przepadam za Petrakiem ale dzis nawet zagral na +:)
lucas_ck2018-11-11 17:17:45
@ wstan juz z tych kolan i wyjdz na swieze powietrze, bo mozg ci paruje:)
Januszex-19522018-11-11 16:54:53
Najbardziej smutne jest to ze polski klub w ten dzien wspanialej rocznicy 100 lecia niepodleglosci nalezy do wrogiego narodu Niemieckiego!!! Prowadzi go ni to Wloch, ni Niemiec, samolub i czlowiek malostkowy bez szacunku dla myslacych od niego inaczej. Oprocz tego ze lepiej gralbym od jego faworytow jak Petrak czy Janjic to moglbym tez poprawadzic za niego klub!!! Nie tylko ja, ale i wielu innych Polakow byloby lepszymi trenerami. Dokonawalbym lepszej selekcji, a nie kochalbym sie w siodmym sorcie jugoslowianskiej pomaranczy z importu z Reichu! Teraz jeszcze prezydent Wenta co powinien byc prezydentme Flensburga co najwyzej bedzie to wspieral!!!! Czas uderzyc piescia w stol - Kielczanie, podniesmy sie z kolan!!!
Janek2018-11-11 16:54:04
@Januszex-1952

Przerzuc sie na wedkarstwo, nikt nie ucierpi.
Januszex-19522018-11-11 16:47:37
Lettieri znowu faworyzuje drewno Petraka! Kiedy ten sabotazysta zrozumie, ze nawet ja Janusz zagralbym lepiej na tej pozycji? Jedna udana interwencja jaskolki nie czyni, raz w roku to nawet kon mowi ludzkim glosem! Lettieri jak masz honor to zloz dymisje!!!
BooBIK2018-11-11 16:15:11
Dobrze, że Plach się pośliznął przy wyjściu bo mógł zdążyć wrócić do bramki i z loba by nic nie wyszło - ważne że jest już 1:0