PGE VIVE Kielce

33:31 (17:12)

IFK Kristianstad

17:31

Ależ mieliśmy dzisiaj emocjonujące popołudnie w Hali Legionów! PGE VIVE wypracowało do przerwy spokojną przewagę, ale IFK mocno rozpoczęło drugą połowę i napędziło kielczanom solidnego stracha. W końcowych minutach żółto-biało-niebieskim bardzo pomógł Filip Ivić, który zanotował kilka znakomitych interwencji. Ostatecznie gospodarze wygrali 33:31 i w przyszłą niedzielę powalczą w Kielcach z Vardarem Skopje o sam szczyt grupy A!

Tymczasem za uwagę serdecznie dziękuje już Marcin Długosz. Życzę dobrego wieczora!

255. minuta (33:31)

Koniec meczu!

60. minuta (33:31)

I jeszcze po jednym golu dla obu ekip, ale to już niczego nie zmienia!

60. minuta (32:30)

IVIĆ! DECYDUJĄCA INTERWENCJA!

Czas bierze trener IFK. 44 sekundy do końca, sytuacja wydaje się opanowana, ale czy na pewno?

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ALEEEEEEX DUJSHEBAEEEEEEV!

59. minuta (31:30)

Czas dla trenera Dujszebajewa. Do końca meczu 64 sekundy. PGE VIVE prowadzi jednym golem i ma piłkę.

Symfonia gwizdów w Hali Legionów! Kibice walczą z drużyną!

I broni, broni Filip Ivić!!!

58. minuta (31:30)

GOOOOOOOOOOOL!

Ależ szczęśliwie, po bloku, po rykoszecie, ale jest! Michał Jurecki!

58. minuta (30:30)

Kielczanie stracili piłkę, ale niecelnie także Szwedzi!

57. minuta (30:30)

Niesamowite... Filip Ivić obronił rzut jednego z rywali, ale Krzysztofowi Lijewskiego piłka wypadła z rąk. Chwycił ją przeciwnik i od razu wyrównał.

3 minuty do końca, na tablicy wyników 30:30.

56. minuta (30:29)

Kolejny pocisk Olafura Gudmundssona ląduje w bramce. Ale od razu odpowiada Arkadiusz Moryto! Świetna dyspozycja prawoskrzydłowego PGE VIVE!

56. minuta (29:28)

Szwedzi tracą piłkę w ataku! PGE VIVE nie odpowiada kontrą, a spokojną akcją. Efekt? Gol Luki Cindricia!

55. minuta (28:28)

Ola Lindgren, trener IFK, bierze czas. Kto lepiej zniesie tę wojnę nerwów?

54. minuta (28:28)

I znowu ten niesamowity Gudmundsson... Szwedzi trafili do siatki tuż po tym, jak sędziowie zaczęli sygnalizować grę pasywną.

Od razu odpowiada jednak Jachlewski, a dodatkowo dwie minuty kary otrzymuje Nilsen!

53. minuta (27:27)

Goool! Moryto ponownie nie pomylił się z "siódemki"! Teraz każdy moment może okazać się już tym kluczowym.

53. minuta (26:27)

Alfred Ehn skuteczny, tym razem z prawego skrzydła. "Jesteśmy z wami, Iskierko jesteśmy z wami!" - doping w Hali Legionów nie słabnie. I na pewno się przyda!

52. minuta (26:26)

GOOOOOL! Luka Cindrić! Ale natychmiastowo wręcz odpowiada Olafur Gudmundsson.

51. minuta (25:25)

Alfred Ehn zdobywa bramkę z kontry. To będzie bardzo trudna, wymagająca skupienia końcówka dla PGE VIVE.

50. minuta (25:24)

Bramka! Moryto skuteczny z siedmiu metrów! Ale w odpowiedzi trafiają także goście ze Szwecji.

49. minuta (24:23)

FILIP IVIĆ! Chorwat walnie teraz pomógł swojej drużynie dobrą interwencją!

48. minuta (24:23)

Protesty gospodarzy, którzy domagają się rzutu karnego, ale sędziowie pozostają niewzruszeni. Rzut wolny.

47. minuta (24:23)

"Dwójka" dla Alexa Dujshebaeva, "siódemka" dla Kristianstad. Przy piłce Valter Chrintz, ale chybia!

Gooool! Jurecki! Kielczanie wracają na prowadzenie.

46. minuta (23:23)

Został jeszcze kwadrans. Przed nami nadspodziewanie dużo emocji.

45. minuta (23:23)

Piękne trafienie Michała Jureckiego po indywidualnej akcji!

45. minuta (22:23)

Wzmagają się gwizdy w Hali Legionów, gdy IFK atakuje. Kibice walczą z PGE VIVE! Iiii... broni Filip Ivić!

44. minuta (22:23)

Goooool! Fernandez!

43. minuta (21:23)

Póki co wynik drugiej połowy brzmi 4:11...

43. minuta (21:22)

Ależ to było efektowne! Wrzutka Fernandeza do Alexa Dujshebaeva i gol. Ale wynik wciąż nie jest dobry.

42. minuta (20:22)

Philip Henningson ukarany dwiema minutami. Czy to jest moment, w którym mistrzowie Polski powrócą na właściwe tory?

Valter Chrintz skutecznie z rzutu karnego, choć Filip Ivić był bliski sukcesu.

41. minuta (20:21)

W bramce Filip Ivić, ale to niewiele zmienia. Szwedzi obejmują prowadzenie.

40. minuta (20:20)

Jak po grudzie idzie gospodarzom po zmianie stron boiska...

39. minuta (20:19)

Szwedzi wyrównują... Ale odpowiada Michał Jurecki!

38. minuta (19:18)

Niemoc trwa. Po podaniu Cupary do pustej bramki rzucał Fernandez, ale został zablokowany.

37. minuta (19:18)

Bardzo słaba jak dotąd połowa w wykonaniu kielczan. Kolejny gol dla IFK, a potem faul ofensywny Cindricia. A to wszystko przy grze Szwedów w osłabieniu!

36. minuta (19:17)

Olafur Gudmundsson ukarany drugim w tym meczu dwuminutowym wykluczeniem.

35. minuta (19:17)

IFK gra bardzo skutecznie na początku drugiej połowy, czego nie można powiedzieć o PGE VIVE.

34. minuta (19:16)

Do bramki wrócił Vladimir Cupara i od razu jest skuteczny. Arciom Karalok kontruje i trafia do siatki.

33. minuta (18:15)

Trafiają i kielczanie! A mianowicie Luka Cindrić.

32. minuta (17:14)

Alfred Ehn i dwie bramki straty już odrobione przez IFK.

31. minuta (17:13)

W bramce PGE VIVE od początku drugiej połowy Filip Ivić. Chorwat ma okazję się wykazać, gdyż IFK dostało rzut karny. Pojedynek wygrywa jednak Valter Chrintz.

0. minuta (17:12)

Za chwilę początek drugiej połowy.

255. minuta (17:12)

Po meczu zapraszamy na galerię zdjęć naszego fotoreportera, Grzegorza Ksela.

Ostatni rzut kielczan przed przerwą był niecelny.

Pierwsza połowa miała przebieg raczej zgodny z oczekiwaniami. PGE VIVE spokojnie kontroluje losy wydarzeń na parkiecie. Skuteczni są wprowadzeni w 15. minucie skrzydłowi - Angel Perez Fernandez oraz Arkadiusz Moryto. Jeśli nic się nie zmieni w drugiej odsłonie, to kielczanie powinni dopisać do swego konta spokojne 2 punkty. I tego sobie oczywiście życzymy!

30. minuta (17:12)

Na ostatnią akcję pierwszej połowy czas bierze trener Dujszebajew.

29. minuta (17:11)

Piękna, indywidualna akcja "Lijka"! Gol!

28. minuta (16:11)

Gol! Pierwszy w tym meczu Krzysztofa Lijewskiego.

27. minuta (15:10)

Dani Dujshebaev zablokowany z drugiej linii. W efekcie kontra i gol Philipa Henningsona.

26. minuta (15:9)

Moryto znów skuteczny! Tym razem z rzutu karnego. Póki co kielczanie zmarnowali dwie "siódemki" - po jednej Alex Dujshebaev i Blaż Janc.

25. minuta (14:9)

Marko Mamić nie może odnaleźć drogi do szwedzkiej bramki. Golkiper IFK radzi sobie z jego kolejnym rzutem.

24. minuta (14:9)

Richard Kappelin tym razem znakomicie powstrzymuje kontrującego Arkadiusza Morytę, a jeden z jego kolegów wykorzystuje okazję w pojedynku z Vladimirem Cuparą.

23. minuta (14:8)

Piękna akcja skrzydłowych! Moryto znakomicie przechwycił piłkę, po chwili Dani Dujshebaev wypuścił Fernandeza, a Hiszpan był w kontrze bezlitosny dla rywali.

22. minuta (13:8)

Szybko odpowiada Arkadiusz Moryto! Prawo skrzydłowy mistrzów Polski rzucił we wtorek z Piotrkowianinem aż 17 goli, a teraz... trafia ponownie! Już 5 bramek przewagi kielczan.

21. minuta (11:8)

Znakomicie rozegrali to Szwedzi kończąc akcję rzutem z drugiej linii.

20. minuta (11:7)

Znakomity gol Daniego Dujsheabeva! Przewaga PGE VIVE powoli zaczyna rosnąć.

19. minuta (10:7)

Po krótkiej przerwie gramy dalej!

18. minuta (10:7)

Fernandez ponownie skuteczny! O czas prosi trener IFK, Ola Lindgren.

17. minuta (9:7)

Hiszpański skrzydłowy kielczan trafi jako pierwszy z zawodników, którzy pojawili się właśnie na parkiecie.

16. minuta (8:7)

Zmiany! Na parkiecie meldują się Fernandez, Dani Dujshebaev, Aginagalde, Lijewski oraz Moryto.

14. minuta (8:7)

Świetny moment szwedzkiego bramkarza. Pojedynek z Richardem Kappelinem przegrywa Blaż Janc, marnując tym samym rzut karny.

Olafur Gudmundsson ponownie pokonuje Vladimira Cuparę z drugiej linii.

13. minuta (8:6)

Na parkiecie pojawia się Marko Mamić! Ale to nie było dobre wejście. Najpierw rzut obroniony przez bramkarza Szwedów, a potem dwie minuty kary za faul.

12. minuta (8:5)

I znowu trafia kapitan PGE VIVE.

11. minuta (7:4)

Richard Kappelin świetnie broni rzut Michała Jureckiego z drugiej linii. Ale w kolejnej akcji - po świetnym podaniu Alexa Dujshebaeva - "Dzidziuś" jest już bezlitosny!

10. minuta (6:3)

Tym razem do "siódemki" podchodzi Blaż Janc. I Słoweniec jest skuteczny!

9. minuta (5:3)

Jak na standardy Ligi Mistrzów, jest dziś w Hali Legionów całkiem sporo wolnych krzesełek.

8. minuta (5:3)

Mimo gry w osłabieniu, IFK trafia za sprawą gola Alfreda Ehna z lewego skrzydła.

7. minuta (5:2)

Najpierw Arciom Karalok, po chwili Alex Dujshebaev - skuteczni kielczanie! Dodatkowo dwie minuty kary dla Olafura Gudmundssona.

6. minuta (3:2)

Długa akcja Szwedów zakończona ładnym trafieniem Gudmundssona z drugiej linii.

5. minuta (3:1)

Pierwszy rzut karny dzisiejszego popołudnia zmarnowany przez PGE VIVE. Kappelin wygrywa pojedynek z A. Dujshebaevem.

Ale po chwili skutecznie kontruje Janc!

4. minuta (2:1)

Stig Nilsen po szybkiej akcji zdobywa pierwszą bramkę dla gości ze Szwecji.

3. minuta (2:0)

Gol! Alex Dujshebaev!

2. minuta (1:0)

Póki co jest dobrze - gol Luki Cindricia i obrona Vladimira Cupary.

Ruszyli!

Kielczanie rozpoczną w ataku. Skład: Cupara - Jachlewski, Jurecki, Cindrić, Karalok, A. Dujshebaev, Janc.

15:59

15:58

Hymn Ligi Mistrzów. Sporo kibiców z Kielc go wygwizduje na znak protestu w związku z sytuacją ws. reklamowania Nord Stream 2.

15:56

Teraz z trybunami witają się już kielczanie.

15:52

Goście wychodzą na parkiet.

15:49

To pierwsze z trzech meczów z rzędu PGE VIVE u siebie. We wtorek kielczanie podejmą MMTS Kwidzyn, natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się hit Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje.

15:46

W Hali Legionów póki co wciąż raczej pustawo, a do pierwszego gwizdka już tylko kwadrans.

15:44

Pojedynek można oglądać także w Internecie.

15:42

Dzień dobry z Hali Legionów! W teorii PGE VIVE Kielce nie powinno mieć dzisiaj większych kłopotów z IFK Kristianstad, ale jak to w sporcie - pozory mogą i lubią mylić. Przekonajmy się zatem, czy mistrzowie Polski faktycznie okażą wyższość nad przyjezdnymi ze Szwecji. Na relację na żywo serdecznie zaprasza Marcin Długosz!

14:38

Początek meczu o godzinie 16:00. W osobnej zakładce zamieszczone są już składy obu drużyn.