Wato Arweladze (30')
Jakub Konefał (sam.) (34')

Wydaje się, że trudno będzie o wznowienie meczu.

Policja na sektorze kibiców Korony. W ruch poszedł niestety gaz oraz pałki.

Bardzo Was przepraszamy - walczymy z płynnością funkcjonowania portalu, ale na razie przegrywamy tę walkę. Wracamy do Was, jak tylko uda nam się uporać z problemami. Pamiętajcie - nie musicie odświeżać strony, ona sama aktualizuje się co 60 sekund.

Po ok. 25 minutach spotkanie zostało wznowione! Gramy dalej!

Koniec pierwszej połowy.

Podsumowując: Korona od samego początku miała bardzo dużą przewagę i co chwilę niepokoiła bramkarza gospodarzy. Wisła zaskoczyła jednak gości szybką akcją po rzucie wolnym, a potem mogła nawet podwyższyć prowadzenie, ale dobry wślizg zanotował Malarczyk. Kielczanie szybko się jednak otrząsnęli. Najpierw Arweladze pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul bramkarza na Brownie, a po chwili sprytna akcja Jukicia zakończona podaniem wzdłuż pola bramkowego zakończyła się samobójem. Pod koniec pierwszej połowy drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę dostał Łukasz Kosakiewicz. Korona będzie walczyła po przerwie o awans w osłabieniu.

Obie drużyny są w szatniach. Na boisku policjanci, który pacyfikowali zarówno młyn gospodarzy, jak i sektor gości.

MECZ PRZERWANY.

Policja na boisku. Kibice Wisły na boisku, niespokojnie w sektorze gości.

Kibice Korony w drugiej połowie trzymają flagi na swoim sektorze.

"Malar" doznał urazu nogi, trudno powiedzieć, co stało się konkretnie.

I od razu roszada wymuszona. Kontuzjowany Piotr Malarczyk opuszcza murawę, w jego miejsca Bartosz Rymaniak.

Druga połowa rozpoczęta bez zmian w szeregach Korony.

Trwa doliczony czas gry. Przerwa z pewnością się przyda.

Ależ rajd Jukicia! Po tym, jak Chorwat wpadł w pole karne, oddał jednak strzał wprost w Janowskiego.

"Kosa" schodząc z boiska miał dużo pretensji do Wato Arweladze. To po stracie Gruzina poszła kontra, którą nieprzepisowo przerwał Kosakiewicz.

Korona ma póki co wydarzenia pod kontrolą, ale z pewnością czeka ją teraz bardzo trudna druga połowa meczu.

Czerwona kartka dla Łukasza Kosakiewicza!

Obrońca dosłownie chwilę temu dostał żółtą kartkę za faul w bocznej strefie boiska, a teraz powstrzymał nieprzepisowo kontrę gospodarzy i sędzia odsyła go do szatni.

Mamy małe problemy techniczne z płynnością relacji. W każdym razie: po objęciu prowadzenia przez Wisłę, Korona szybko wywalczyła rzut karny, który wykorzystał Wato Arweladze. Po chwili był samobój i 2:1 dla Korony.

GOOOOOOOOOOL!

Korona prowadzi! Świetna akcja Ivana Jukicia lewym skrzydłem, mocne podanie wzdłuż pola bramkowego, a wślizgiem piłkę do własnej siatki kieruje Jakub Konefał!

GOOOOL!

Wato Arweladze uderza pod poprzeczkę, choć trzeba powiedzieć, że bramkarz Wisły miał piłkę na rękach.

Rzut karny dla Korony! Po wrzutce Jukicia bramkarz fauluje Browna Forbesa!

Być może na tym zdjęciu kieleckich kibiców widać trochę lepiej.

Piotr Malarczyk ofiarnym wślizgiem zatrzymuje napastnika Wisły przed oddaniem strzału z dogodnej pozycji. Kapitan kielczan przez chwilę potrzebuje pomocy medycznej.

Gol dla Wisły. Autorem Kacper Piechniak.

Nic tego nie wskazywało, ale sandomierzanie odgryźli się kielczanom wrzutką z prawego skrzydła, a z najbliższej odległości piłkę do bramki wbił wspomniany zawodnik Wisły. Zatem sensacja...

Znowu było o krok! Jukić zgrał piłkę mocno w pole karne, ale żaden z Koroniarzy nie zdołał zamknąć akcji z bliskiej odległości. Piłka nieustannie krąży w pobliżu "szesnastki gopodarzy".

Teraz kilka spokojniejszych minut, ale Paweł Sokół w dalszym ciągu bezrobotny.

Szybka akcja Kosakiewicza, Możdżenia i Browna Forbesa, ale nikt nie zamknął akcji z bliskiej odległości.

Brown Forbes z dystansu, ale lekko i wprost w ręce Janowskiego.

Pierwszy fragment meczu zdecydowanie pod dyktando Korony. Bramka wydaje się kwestią czasu.

Minimalnie niecelny strzał Kosakiewicza po ziemi z dystansu.

ALEŻ BLISKO!

Bramkarz Wisły niepewnie piąstkuje po wrzutce Arweladze, a bardzo mocno głową dobija Możdżeń, ale golkiper zdążył się zebrać i znakomicie wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Po wrzutce Arweladze niecelnie główkował Malarczyk.

Korona może dziś liczyć na wielkie wsparcie! Wszyscy kibice wymieszani w żółtych i czerwonych pelerynach.

Wato Arweladze! Gruzin oddał mocny strzał lewą nogą, ale ponad poprzeczką.

Paweł Sokół uprzedza napastnika Wisły wyjściem na przedpole. Po chwili Ken Kallaste blokuje dośrodkowanie Jarosława Piątkowskiego.

Korona mocno od początku! Strzał Kosakiewicza z dystansu niepewnie odbija bramkarz Wisły, a śpieszący z dobitką Możdżeń sfaulował golkipera gospodarzy.

Już było bardzo blisko gola! Po akcji Browna niepewnie interweniował jeden z defensorów, ale piłka ostatczenie wypadła na rzut rożny.

Od środka rozpoczęła Wisła!

"Gramy u siebie! Korono, gramy u siebie!" - kieleccy fani ruszają z dopingiem od samego początku!

17:06

Bardzo Was przepraszamy - walczymy z płynnością funkcjonowania portalu, ale póki co przegrywamy tę walkę. Staram się co w naszej mocy. Śledźcie relację, wracamy, jak tylko uda się opanować sytuację. Pamiętajcie, że nie musicie ciągle odświeżać strony, sama aktualizuje się co 60 sekund.

14:59

Korona na czarno, Wisła na czerwono-niebiesko.

14:55

W zakładce "skład drużyn" uzupełniliśmy zestawienie gospodarzy.

14:55

Przy sektorze gości czuwało solidne zabezpieczenie ze strony policji. Fani Korony zajmują swoje miejsca, wszyscy w żółtych i czerwonych pelerynach przeciwdeszczowych.

14:54

Dziś szansa dla kilku zawodników, którzy ostatnio nie mogą liczyć na podstawy skład w Ekstraklasie: Piotra Malarczyka, Mateusza Możdżenia czy Wato Arweladze. Są też młodzi Piotr Pierzchała i Paweł Sokół

14:49

Wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia meczu! Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę i za chwilę pojawią się na murawie. Na relację ze stadionu w Sandomierzu serdecznie zaprasza Marcin Długosz!

14:42

Dzisiaj w Sandomierzu nieco pochmurnie, ale murawa przygotowana do spotkania. Oba zespoły właśnie się rozgrzewają. Początek już za niespełna osiemnaście minut!

14:39

Rywal z niższej ligi, ale kielczanie do meczu podchodzą absolutnie poważnie. Rozgrzewka na pełnych obrotach!

14:33

Tutaj na razie jest jeszcze cicho i pusto. Ale już za chwilę będzie się działo! Za moment meldujemy się na stanowisku i rozpoczynamy relację z pierwszego w tym sezonie meczu Korony Kielce w Pucharze Polski! Zapraszamy!

14:07

Taką jedenastkę na spotkanie w I rundzie Pucharu Polski wybrał Gino Lettieri. Są debiutanci!

09:52

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 15.