Paweł Zieliński (69')
1:1 (0:0)

Maciej Górski (54')

22:25

Ten mecz miał różne fazy. Wydaje się, że wynik 1:1 jest dość sprawiedliwy. Korona Kielce dopisuje do swojego konta kolejny punkt i ma tydzień, aby przygotować się do następnego ligowego wyzwania, jakie stanowi domowy pojedynek z Arką Gdynia. Za uwagę ze stadionu w Legnicy dziękuje już Marcin Długosz, dobrej nocy!

Koniec meczu!

W natarciu legniczanie, ale Korona spokojnie oddala grę od własnej bramki.

Teraz groźna kontra Miedzi, ale nie została zakończona strzałem.

ZLATKO JANJIĆ! Bośniak spróbował szczęścia z dystansu, ale czujnie wypiąstkował Kanibołocki.

Sędzia główny dolicza pięć minut.

Korona przebywa na połowie rywali.

Jeszcze raz Forsell, jeszcze raz Hamrol.

Znakomity strzał Forsella! Ale skutecznie między słupkami kieleckiej bramki Hamrol.

JAK TO NIE WPADŁO?!

Ken Kallaste w doskonałej sytuacji po kontrze żółto-czerwonych, staje oko w oko z bramkarzem Miedzi Legnica, ale nie potrafi posłać piłki do siatki, górą Ukrainiec...

Kielczanie oddalają zagrożenie od własnej "szesnastki" i jeżeli któraś z drużyn poszukuje teraz drugiego gola, to są to właśnie goście.

Dwa groźne dośrodkowania Kosakiewicza, ale nie wynikły z nich strzały na bramkę Kanibołockiego.

Hamrol broni celny strzał Augustyniaka.

Po chwili zmiana: Soriano za Górskiego i Forsell za Ojamę.

Djibril Diaw popełnia błąd techniczny i fauluje piłkarza Miedzi. Gospodarze mają dobrą okazję do centry.

Teraz przy piłce częściej utrzymują się legniczanie. Próbowali koronkowej akcji, ale w porę przeszkodził im Zlatko Janjić.

"Tak się bawią w Legnicy... Fanatycy znad Silnicy" - a wszystko okraszone stroboskopami.

Centra Łukasza Kosakiewicza wybita przez defensorów Miedzi.

Przy akcji bramkowej legniczan ucierpiał Djibril Diaw, ale z Senegalczykiem już wszystko w porządku i może kontynuować grę.

GOL dla Miedzi Legnica.

Kolejna próba prawą flanką Henrika Ojamy - tym razem Estończyk dobrze wykłada piłkę w centrum pola karnego, a tam mocnym strzałem z pierwszej piłki do siatki Korony trafia Paweł Zieliński. Mamy remis.

Trener Gino Lettieri zagęszcza środek pola. Chorwacka zmiana: Oliver Petrak w miejsce Ivana Jukicia.

Miedź póki co nie potrafi stworzyć większego zagrożenia pod bramką Korony, choć stara się przedrzeć w pole karne zwłaszcza prawą flanką, gdzie atakuje Henrik Ojamaa.

O włos od drugiej bramki dla Korony!

Maciej Górski oddał mocny strzał z prawej strony pola karnego po podaniu Michaela Gardawskiego, a piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Rafał Augustyniak!

Mocny strzał z dystansu Omara Santany, ale na szczęście Korony piłka minęła bramkę Matthiasa Hamrola.

Miedź stara się mocniej nacisnąć na Koronę. Legniczanie póki co zmierzają w kierunku czwartej porażki z rzędu.

Choć zupełnie nieoczekiwanie, to wszystko zaczyna układać się po myśli Korony.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA BRAMKA!

Maciej Górski przyjął piłkę na dwudziestym metrze od bramki Miedzi Legnica, odwrócił się w jej kierunku i huknął z dystansu w sposób absolutnie fantastyczny! Piłka wylądowała w samym okienku, kielczanie na prowadzeniu! Przepiękny gol napastnika Korony!

Wciąż sporo walki w środku pola. I pierwsza żółta kartka - ukarany nią Bartosz Rymaniak.

Kosakiewicz zgrywa piłkę głową do Hamrola, bez zagrożenia pod bramką Korony.

Spotkanie wznowione przez Miedź.

Drużyny wróciły na boisko. Nie będzie żadnych zmian.

Spotkanie rozpoczęło się dość żwawo, ale z czasem było tylko gorzej. Korona nie stworzyła póki co żadnej dobrej okazji do zdobycia bramki, natomiast Miedź dwukrotnie mogła i powinna trafić do siatki kielczan. Czekamy na drugą odsłonę!

Sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy.

Faul w środku pola na Mateuszu Możdżeniu oddala zagrożenie od bramki Korony.

Hamrol bez problemu wyłapuje długie dośrodkowanie w pole karne Korony.

Przerwa powinna dobrze zrobić obu zespołom. Ze świeższą głową może będzie łatwiej o ciekawe akcje.

Druga część pierwszej połowy meczu raczej rozczarowuje. Mało jest okazji podbramkowych, sporo gry w środku pola.

Diaw omal nie popełnił błędu jako ostatni obrońca przed Hamrolem, ale efektownym przerzutem piłki nad napastnikiem Miedzi wyszedł z tej opresji obronną ręką.

Djibril Diaw powstrzymuje nieprzepisowo w środku pola Wojciecha Łobodzińskiego.

Kielczanie uspokajają grę rozgrywając piłkę poprzez własną obronę.

I szybka kontra w drugą stronę. Legniczanie zwieńczyli ją mocnym strzałem Wojciecha Łobodzińskiego przed pola karnego, lecz piłka minęła jednak bramkę Matthiasa Hamrola, choć - co należy podkreślić - nieznacznie.

Po centrze Łukasza Kosakiewicz z rzutu wolnego i nieporozumieniu w defensywie Miedzi, strzał oddał Ivan Jukić. Na posterunku jednak Anton Kanibołocki.

Zlatko Janjić reklamował zagranie ręką jednego z defensorów gospodarzy już w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

Druga w tym meczu wyśmienita okazja Miedzi. Piłkę w polu karnym otrzymał Marquitos, ale w doskonałej sytuacji oddał strzał ponad bramką Matthiasa Hamrola. Gdyby legniczanie byli skuteczni, powinni mieć na koncie już co najmniej dwie bramki.

Od kilku minut nie mieliśmy zagrożenia pod żadną z bramek. Piłka krąży raczej w środku pola.

Kibice Korony Kielce już w komplecie - doping rozpoczęty! I trzeba przyznać, że są bardzo głośni!

Michael Gardawski zebrał reprymendę słowną od sędziego Jarosława Przybyła za faul w środku boiska.

Adnan Kovacević nie kalkulował i ofiarną interwencją głową wybił piłkę z pola karnego Korony.

Póki co w ataku pozycyjnym legniczanie.

Na sektorze gości powoli meldują się i rozlokowują kibice Korony Kielce.

Korona oddala zagrożenie od własnego pola karnego po wrzucie rożnym dla Miedzi.

Zamieszanie w polu karnym Korony Kielce po rzucie wolnym dla Miedzi Legnica, ale strzał Wojciecha Łobodzińskiego zablokowany w gąszczu nóg ekipy żółto-czerwonych.

Póki co otwarty, dobry mecz w Legnicy. Obie drużyny starają się kreować klarowne sytuacje.

Niecelne dośrodkowanie Ivana Jukicia ląduje na aucie bramkowym.

Było groźnie! Paweł Zieliński ruszył ze znakomitą akcją indywidualną, minął rajdem kielecką obronę i wyszedł sam na sam z Matthiasem Hamrolem, ale bramkarz Korony Kielce poczekał do końca i świetnie obronił strzał piłkarza gospodarzy. Poważne ostrzeżenie!

Zlatko Janjić musnął piłkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie skierował jej w kierunku bramki Miedzi.

Pojedynek w Legnicy stanowi dla Korony ekstraklasowy jubileusz!

Tomislav Bozić czujnie wybił piłkę posłaną w kierunku Macieja Górskiego.

Ruszyli!

Od środka rozpoczną kielczanie.

20:30

Miedź na niebiesko, Korona na żółto-czerwono!

20:22

Murawa czeka już na piłkarzy, którzy lada chwila się na niej pojawią.

20:21

Póki co na stadionie nie ma jeszcze kibiców Korony Kielce, ale delegat PZPN mówił przed meczem, że ma się ich pojawić w Legnicy około 150. Czekamy!

20:17

20:16

Gino Lettieri zdecydował się na trzy zmiany w składzie względem pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Na murawie od początku zameldują się Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Możdżeń oraz Maciej Górski.

20:06

Dobry wieczór, Kielce! Dzisiaj Korona powalczy na stadionie Miedzi Legnica o 3 punkty i... 2. miejsce w ligowej tabeli! Żółto-czerwoni awansują na tę pozycję przynajmniej na jakiś czas, jeśli dzisiaj odniosą triumf na Dolnym Śląsku. Na relację na żywo z legnickiego obiektu serdecznie zaprasza Marcin Długosz

19:33

19:25

10:24

Zapraszamy na naszą relację NA ŻYWO. Początek meczu o godz. 20:30.

Prima1112018-08-17 22:28:46
Wyrównany mecz dwóch drużyn, które mają podobny styl. Na minus Ken, który poprzez swoje błędy przyczynił się do tego, że nie przywozimy z Legnicy trzech punktów. Hamrol udowadnia, że potrafi zagrać bardzo pewnie w bramce, ale mimo wszystko jeszcze własnego dziecka nie dałbym mu potrzymać.