Legia Warszawa

Krzysztof Mączyński (57')
Jose Kante (66')

22:25

Do pewnego momentu wszystko układało się dobrze. Potem Krzysztof Mączyński oddał świetny strzał z dystansu, a następnie Jose Kante wykończył świetne dośrodkowanie Adama Hlouska i Korona Kielce nie potrafiła już na to zareagować. Gino Lettieri z pewnością ma obszerny materiał do analizy. Za uwagę z Kolporter Areny serdecznie dziękuje już Marcin Długosz.

Sędzia odgwizduje koniec spotkania.

Korona ma jeszcze rzut rożny.

Mecz potrwa jeszcze 4 minuty.

Ostatnia zmiana w meczu - Szymański za Hamalainena.

Do faulu uciekł się Krzysztof Mączyński. Sędzia wycenił to zagranie na żółtą kartkę.

Korona nie może dojść do żadnej okazji bramkowej.

Za kłótnie z sędzią, już poza boiskiem żółtą kartką ukarany Adnan Kovacević.

Legia mądrze utrzymuje grę z dala od własnego pola karnego.

Tym razem żółtą kartką ukarany Łukasz Kosakiewicz.

Wymuszona zmiana - Adnan Kovacević doznał jakiegoś urazu i Bośniaka zmienia Piotr Malarczyk.

Jukić główkuje po dośrodkowaniu Gardawskiego, ale ponad poprzeczką.

Korona gra ustawieniem 4-4-2: Hamrol - Gardawski, Rymaniak, Kovacević, Kosakiewicz - Brown, Żubrowski, Janjić, Jukić - Górski, Arweladze.

Mamy kolejny debiut. Wato Arweladze zmienia Djibrila Diawa. Gino Lettieri idzie va banque. Bartosz Rymaniak schodzi do środka obrony.

Inaki Astiz zmienia Michała Pazdana.

Żółtą kartką ukarany kapitan Korony, Bartosz Rymaniak.

Teraz Korona naprawdę musi ruszyć do ataku. Pozostaje jej niespełna pół godziny.

Niestety - Legia Warszawa obejmuje prowadzenie. Wrzutkę Adama Hlouska z lewego skrzydła, strzałem głową z bliskiej odległości wykańcza Jose Kante, który wykorzystał błąd kieleckiej defensywy. 1:2...

10 806 - oto dzisiejsza frekwencja na meczu Korona Kielce - Legia Warszawa.

Jaką historię w Koronie Kielce napisze Kostarykanin? Póki co wywalczył już żółtą kartkę dla rywala. Za faul na nim ukarany Mateusz Żyro.

Gino Lettieri chce zagrać o zwycięstwo. W miejsce Olivera Petraka pojawia się debiutant, Felicio Brown Forbes, który dostaje od trenera pół godziny,

Aleksandar Vuković nie pierwszy raz wrócił do Kielc w roli jednego z trenerów Legii.

To był niespodziewany dla Korony cios. Teraz sytuacja jednak się nie zmienia - Legia wciąż mocno atakuje w poszukiwaniu trzech punktów.

GOL dla Legii Warszawa. Krzysztof Mączyński dostał piłkę na 30. metrze i wykorzystując brak opieki ze strony kielczan oddał mocny, fantastyczny, mierzony strzał pod poprzeczkę bramki Korony. Cudowny gol pomocnika warszawian i mamy 1:1.

Warszawianie po zmianie stron boiska dłużej utrzymują się przy piłce na połowie Korony, ale to stwarza żółto-czerwonym liczne okazje do kontrataków.

Matthias Hamrol czujnie przenosi piłkę nad poprzeczką po mocnym strzale Dominika Nagy'ego. Brawo!

Piłka zacentrowana przez Hiszpana wypada na aut z drugiej strony.

Będzie rzut wolny z prawej flanki, do którego podejdzie Carlitos.

Wow! Kapitalne zgranie piętą Jukicia, Kosakiewicz nadbiega w ostatniej chwili przy linii pola karnego i się przewraca, ale zdaniem sędziego nie było żadnego kontaktu pomiędzy graczami Korony i Legii.

Janjić i Rymaniak nie zdołali trafić w futbolówkę po dośrodkowaniu Kosakiewicza z rzut rożnego.

Od środka żółto-czerwoni!

W przerwie jedna zmiana w Legii: Jose Kante za Konrada Michalaka. Warszawianie zdecydowanie chcą zaatakować mocniej.

Nie ma doliczonego czasu gry do pierwszej połowy. Drużyny schodzą do szatni - Korona prowadzi 1:0 i trzeba przyznać, że z przebiegu tego spotkania zupełnie zasłużenie! Czekamy na drugą odsłonę.

Pierwsza żółta kartka - ukarany nią pomocnik Korony, Oliver Petrak.

Strzał Zlatko Janjicia broni Arkadiusz Malarz.

Kielecki "Młyn" wspiera swoją drużynę i - póki co - ma ogromne powody do radości.

Znakomicie oglądało się kielczan zwłaszcza kilka minut po bramce Jukicia. Co znaczy mentalność w piłce!

Kovacević w fantastycznym stylu wygrywa pojedynek powietrzny z Carlitosem na piątym metrze od bramki kielczan.

Kolejna akcja Kosakiewicza, kolejna akcja Korony! Jego wrzutkę w pole karne w ostatniej chwili klatką piersiową do Malarza zgrał Wieteska. Korona szuka drugiego gola!

Ivan Jukić wykorzystał niefrasobliwość warszawskiej defensywy.

ŁUKASZ KOSAKIEWICZ!

Fantastyczny strzał lewego obrońcy Korony o milimetry mija bramkę Arkadiusza Malarza! Ależ animusz wstąpił w żółto-czerwonych po tym golu!

Fantastyczna aprada Matthiasa Hamrola i przeniesienie piłki nad poprzeczką po strzale Carlitosa!

GOOOOOOOOOOOOOOOL! KORONA KIELCE OBEJMUJE PROWADZENIE!

Ivan Jukić przyjmuje mocną piłkę po strzale jednego z kolegów i będąc na 11. metrze tyłem do bramki Arkadiusza Malarza, wykonuje efektowny obrót i mocnym wolejem trafia do siatki! Żółto-czerwoni prowadzą z mistrzem Polski!

Mocny strzał Łukasza Kosakiewicza z dystansu, ale bez problemu poradził sobie z nim Arkadiusz Malarz.

Kibice Legii Warszawa zapełnili dziś górną część sektora gości.

Żółto-czerwoni starają się teraz cierpliwie skonstruować akcję począwszy od dobrego rozgrywania z tyłu.

Złe dogranie Jukicia z lewego skrzydła niweczy szybką akcję Korony.

Hamrol szybkim wyjściem na skraj pola karnego uprzedził pędzącego do piłki Nagy'ego.

Mateusz Wieteska ucierpiał po wślizgu Olivera Petraka, ale arbiter nie wycenił zagrania Chorwata na żółtą kartkę. Skończyło się na upomnieniu słownym.

Po krótko rozegranym rzucie wolnym, szczęścia strzałem z dystansu szukał Mączyński, ale został zablokowany przez Żubrowskiego.

Pierwsza groźna akcja Legii. Mączyński świetnie zgrał piłkę Carlitosowi, ten znakomitym zwodem poradził sobie z Rymaniakiem i oddał strzał lewą nogą już z pola karnego, ale - choć dość mocno - to wprost w ręce Hamrola.

Górski dobrze wycofał piłkę do Gardawskiego, ale ten niecelnym przerzutem do Kosakiewicza zabił tempo akcji Korony.

Kibice zgromadzeni przy Ściegiennego mogą podziwiać także malownicze niebo podczas zachodu Słońca

GORĄCO! Spore zamieszanie tuż przed linią bramkową Legii, kilka rozpaczliwych interwencji głową i ostatecznie sytuacja wyjaśniona. Póki co to zdecydowanie żółto-czerwoni stwarzają większe zagrożenie pod bramką.

Ivan Jukić ambitnie powalczył do końca i opłaciło się - Korona ma kolejny korner.

Kovacević doszedł do strzału głową po centrze Kosakiewicza, ale trafił w piłkę nieczysto i ta wyszła na aut bramkowy.

Mały "bilard" przed polem karnym Legii kończy się odbiciem piłki od obrońcy warszawian - Korona ma rzut rożny.

I nam miło Cię widzieć, Paula! :)

Ależ świetna okazja Korony!

Zlatko Janjić dośrodkował z prawego skrzydła, a w polu bramkowym do strzału doszedł Maciej Górski. Część kibiców uniosła się w górę z radości, ale piłka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki Arkadiusza Malarza.

Oliver Petrak dobrym przechwytem uruchomił Macieja Górskiego, ale defensywa z Warszawy odebrała piłkę napastnikowi kielczan.

Póki co przy piłce utrzymuje się Legia, ale nie mieliśmy jeszcze żadnego strzału na bramkę.

Na prawym skrzydle gra Michael Gardawski. Łukasz Kosakiewicz zajął miejsce na lewej obronie

Wielkie brawa!

Od środka rozpoczęli piłkarze Legii.

Partnerem dzisiejszej relacji jest Dziecięca Akademia Piłkarska Kielce. Serdecznie polecamy! DAP KIELCE

Zaczynamy lada chwila!

20:29

Obie drużyny już na murawie!

20:21

Wydaje się, że kielczanie rozpoczną mecz w ustawieniu 4-5-1. Zaraz zobaczymy, jak wyjdzie to w praktyce.

20:19

Rozgrzewka zakończona. Spiker wyczytuje składy, zaraz zaczynamy!

20:16

20:11

Trybuny powoli się zapełniają. Dziś ma pojawić się przy Ściegiennego około 10 tysięcy kibiców.

20:06

20:04

W składzie Legii jest dzisiaj Carlitos. Do gry wraca także kadrowicz Michał Pazdan. Warszawianie są pod sporą presją swoich kibiców - nie mogą się dzisiaj pomylić.

20:00

Zaskoczył dziś składem Gino Lettieri. W kadrze meczowej zabrakło Elii Soriano - póki co dowiedzieliśmy się, że Włoch ma problem z kontuzją. Nie wiemy jeszcze, czego dotyczy dokładnie i jak jest poważny

19:56

A tak prezentuje się boisko na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem.

19:55

Istotna zmiana już przed pierwszym gwizdkiem. Korona Kielce zawsze rozgrzewała się na połowie, przy której znajduje się sektor gości. Teraz jednak żółto-czerwoni wybiegli przed oblicze kieleckiego "Młyna".

19:51

Dobry wieczór, Kielce! Piękna pogoda, temperatura opada do przyjemnych wartości, na kapitalnie przygotowanym boisku Korona i mistrz Polski, Legia Warszawa. Czego chcieć więcej? Chyba tylko triumfu żółto-czerwonych! Na relację na żywo z Kolporter Areny serdecznie zaprasza Marcin Długosz!

19:33

19:18

lucas_ck2018-07-28 22:17:56
tego sie ogladac nieda, no ale jak pol skadu wysprzedaje
lucas_ck2018-07-28 22:03:44
gorski, jajnic co oni na boisku robia???
lucas_ck2018-07-28 22:01:52
Małkowski jest na trybunach, moze niech gino zmiane zrobi hahahaha
Jacoob2018-07-28 21:59:32
Kovacevic mocno obniżył loty... Trzy bramki stracone w tym sezonie. Dwie na jego konto.
Stonoga2018-07-28 21:57:28
AHH szkoda kur... Gadać szkoda szczepić ryja...
Soriano a.k.a. szklanka2018-07-28 20:29:03
Soriano znowu kontuzja? Może trener powinien pomyśleć nad zwolnieniem go z treningów, skoro z niego taka szklanka... Trzeba go oszczędzać na mecze.
Dominik2018-07-28 20:23:37
Wszyscy na kocioł.
lucas_ck2018-07-28 20:05:12
spokojnie jest Gorski jest bramka, stawiam 2:0 przeciez to kluczowy napastnik naszej druzyny:)