Daniel Smuga (46')
1:1

Ivan Jukić (62')

17:28

Choć przed spotkaniem w Zabrzu było sporo obaw co do postawy drużyny z Kielc, to jednak trzeba przyznać, że Korona zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony i miała duże szanse na wywiezienie kompletu punktów. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na bardzo młody skład Górnika, ale jednak kielczanom z pewnością po zdobyciu pierwszego punktu w lidze będzie się łatwiej przygotowywało do wyzwania w przyszłą sobotę, kiedy to o 20:30 zmierzą się przy Ściegiennego z Legią Warszawa.

Tymczasem za uwagę z Areny Zabrze dziękuje już Marcin Długosz. Dobrego wieczoru!

Koniec meczu!

Jakub Żubrowski zamyka akcję Korony strzał z daleka, ale pomocnik kielczan mocno chybił.

Spotkanie na Śląsku potrwa jeszcze przez 3 dodatkowe minuty.

Przed chwilą żółtą kartką ukarany Przemysław Wiśniewski. Strzał Piotra Malarczyka z rzutu wolnego odbija się od muru, a z dobitką - choć nie bez kłopotów - radzi sobie Tomasz Loska.

Elia Soriano ponownie daje się sfaulować w pobliżu pola karnego Górnika Zabrze. Mądra gra Włocha.

Jukić zagrywa na 20. metr do Janjicia, ten oddaje strzał, ale z nieprzygotowanej pozycji - piłka ląduje daleko od bramki Górnika.

Ostatnie kilka minut upłynęło przy nieco spokojniejszej grze z obu stron.

Po bramce Jukicia kielczanie ewidentnie odżyli i to oni będą mogli narzekać, jeśli nie wywiozą z Zabrza trzech punktów. Tymczasem coraz bliżej już końca spotkania.

I znowu dobra okazja Korony! Kolejne świetne dośrodkowanie Kosakiewicza, które strzałem głową zamknął Soriano, lecz piłka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką bramki Loski.

Tak wyglądała akcja, po której o włos od zdobycia bramki był Piotr Malarczyk.

AAAAAAAAJ! Malarczyk główkuje po dośrodkowaniu Kosakiewicza, a piłkę już z samej linii świetnie wybija Loska! Korona była o krok od objęcia prowadzenia!

I ponownie faulowany Włoch! Teraz już metr od prawej strony pola karnego. Będzie groźnie.

Soriano efektownie wziął teraz grę na siebie i po indywidualnej akcji wywalcza rzut wolny na połowie rywali.

Ostatnią roszadę zdecydował się przeprowadzić także Gino Lettieri. Łukasz Kosakiewicz zmienił Michaela Gardawskiego, któremu z pewnością jest żal niewykorzystanej sytuacji sam na sam z Tomaszem Loską. To była świetna okazja.

Hamrol efektownym "szczupakiem" piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w jego pole karne.

Ostatnia zmiana w Górniku: Szymon Matuszek za Marcina Urynowicza.

Korona atakuje w drugiej połowie na bramkę, za którą dopinguje "Torcida". Raz już się udało żółto-czerwonym wprowadzić kibiców Górnika w smutny nastrój. Uda się i drugi?

Co za parada Loski! Janjić oddał mierzony strzał głową niemal w samo "okienko" bramki Górnika, ale golkiper gospodarzy popisał się fantastyczną paradą. Świetny okres Korony od momentu wyrównania!

Teraz to kielczanie są na fali! Kolejny raz w pole karne zabrzan wpada Ivan Jukić, ale piłki do siatki nie zdołał wbić Elia Soriano. Po chwili Włoch znów staje przed szansą, ale z jego strzałem na raty radzi sobie Tomasz Loska.

Igor Angulo w miejsce Daniela Smugi - trener Marcin Brosz od razu po stracie gola dokonuje zmiany w swoim zespole.

GOOOOOOOOOOOOOOL! KORONA DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!

Maciej Górski zgrywa piłkę do środka z prawej strony pola karnego, tam Elia Soriano trąca piłkę piętą, w futbolówkę nie trafia przez to Zlatko Janjić, ale całą akcję z bliska zamyka Ivan Jukić i strzela gola! 1:1 w Zabrzu!

Świetna okazja zabrzan z rzutu wolnego tuż przed polem karnym, ale Marcin Urynowicz trafia tylko w mur piłkarzy Korony.

W poprzedniej akcji kapitalnym crossem do Michaela Gardawskiego popisał się Adnan Kovacević. Podanie Bośniaka naprawdę palce lizać!

Druga zmiana w kieleckich szeregach: Zlatko Janjić za Mateusza Możdżenia.

Gardawski wyskoczył zza pleców obrońców Górnika i znalazł się sam na sam z Loską, ale zwlekał z oddaniem strzału i nie trafił w bramkę gospodarzy. To była znakomita szansa Korony.

Ostry faul Malarczyka na Urynowiczu, co przekłada się na żółtą kartkę dla obrońcy Korony.

Gardawski próbował zaskoczyć Loskę strzałem lewą nogą sprzed pola karnego, ale bramkarz pewnie schwycił piłkę.

Stanowiska dziennikarzy ulokowane są tuż obok zabrzańskiej "Torcidy". Trzeba powiedzieć, że jest baaardzo głośno. Górnicy mogą liczyć na swoich kibiców.

Kielczanie starają się uspokoić grę po nokautującym początku. Wszystkie wskazówki Gino Lettieriego musiały szybko spalić na panewce...

Górnik na fali po objęciu prowadzenia szuka drugiego gola. Teraz w porę we własnym polu karnym interweniował Ivan Jukić.

Nieprawdopodobny, tragiczny początek drugiej połowy w wykonaniu Korony Kielce...

W 20. sekundzie po przerwie sam na sam z Matthiasem Hamrolem znajduje się Daniel Smuga i pewnym strzałem pokonuje Matthiasa Hamrola. Gospodarze obejmują prowadzenie.

Od środka rozpoczął Górnik, w szeregach którego doszło do jednej zmiany: Jesus Jimenez pojawił się na boisku w miejsce Adama Ryczkowskiego.

Za chwilę wznawiamy mecz na Arenie Zabrze.

Do przerwy na Śląsku mamy wynik 0:0. Spotkanie nie należy do najbardziej porywających - po Górniku widać grę w bardzo młodym, niedoświadczonym składzie, zaś Korona swojej obecności na połowie gospodarzy nie potrafi przełożyć na zbyt wiele szans, po których może zagrozić Tomaszowi Losce.

Martwi kontuzja Djibrila Diawa, którego już po kwadransie musiał zastąpić Piotr Malarczyk.

Czekamy na drugą odsłonę!

Soriano wybija piłkę z pola karnego Korony po dośrodkowaniu zabrzan z rzutu rożnego.

Do pierwszej połowy sędzia Daniel Stefański doliczył dwie minuty.

Po przechwyceniu piłki przez Ivana Jukicia i centrze z drugiej strony, piłkę przechwytuje Tomasz Loska.

Rzut rożny dla kielczan. Wykona go Jakub Żubrowski.

Korona przebywa teraz z piłką na połowie Górnika, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

Hamrol chciał przerzucić Urynowicza i zagrać do Kovacevicia, ale trafił w napastnika Górnika. Na szczęście dla Korony piłka bez żadnego zagrożenia wyszła poza boisko.

Przed chwilą za ostry faul w pobliżu środka pola żółtą kartkę otrzymał Marcin Urynowicz.

Akcja Korony była teraz... koronkowa :) Możdżeń starał się lekkim przerzutem za obronę dograć do Jukicia, ale skrzydłowy został wzięty w "kleszcze" i piłka dotarła do Loski.

Gino Lettieri przywdział dziś bardzo elegancki strój. Będzie co świętować?

I ponownie górą bramkarz Korony! Tym razem z drugiej strony "szesnastki" wpadł Szymon Żurkowski i mocnym uderzeniem chciał przełamać ręce Niemca, ale ten sparował piłkę na rzut rożny.

Było bardzo groźnie pod bramką kielczan. Z prawej strony w pole karne wpadł Smuga i wyłożył piłkę Urynowiczowi, ale jego strzał w porę zdołał odbić Hamrol.

Ciekawa akcja Korony. Centrę Gardawskiego z prawego skrzydła zamyka po drugiej stronie Jukić, odgrywa przed pole karne do Żubrowskiego, a ten znajduje się w dogodnej sytuacji, ale strzela bardzo lekko i wprost w ręce Loski.

Gardawski dośrodkowywał zbyt lekko i piłkę w porę wybił Koj.

Póki co mecz nie porywa, ale jeśli ktoś komuś napędził do tej pory stracha, to raczej Korona Losce niż Górnik Hamrolowi.

Kolejna próba Korony w postaci uderzenia z dystansu Możdżenia - piłka mija poprzeczkę.

Tym razem wrzuca Gardawski, a z pierwszej piłki strzela Jukić - skrzydłowy starał się zaskoczyć Loskę po bliższym słupku, ale zabrakło mu celności.

Dobra próba Macieja Górskiego! Napastnik Korony oddał mocny strzał sprzed pola karnego, a piłka nieznacznie minęła słupek bramki Tomasza Loski.

Niestety, Gino Lettieri został już zmuszony do zmiany. Djibril Diaw doznał kontuzji podczas interwencji sprzed kilku minut i w jego miejsce na murawie melduje się Piotr Malarczyk.

Matthias Hamrol interweniuje na raty, ale skutecznie po zagraniu Szymona Żurkowskiego.

Kolejna żółta kartka w kieleckich szeregach. Tym razem dla Jakuba Żubrowskiego za faul na Macieju Ambrosiewiczu.

Drużyna Korony Kielce od samego początku meczu może liczyć na wsparcie swoich kibiców!

Górnik starał się zaskoczyć Koronę zagraniem za plecy obrońców, ale w porę z interwencją pospieszył Djibril Diaw.

Marcin Urynowicz przenosi piłkę nad murem, ale też nad bramką Matthiasa Hamrola.

Jakub Żubrowski fauluje tuż przed polem karnym. Kapitalna szansa dla zabrzan.

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany Elia Soriano.

Ależ to mógł być kosztowny błąd... Hamrol nie stał w świetle bramki, piłka została zagrana na 20. metr wprost do Ryczkowskiego, ten oddał strzał, ale na szczęście trafił tylko w Diawa.

Ivan Jukić przesadził z mocą dośrodkowania do Michaela Gardawskiego.

... i zaczynamy! Od środka Elia Soriano.

... powitanie...

15:29

Wyjście...

15:21

Lada chwila zawodnicy wyjdą z tunelu na murawę.

15:16

15:15

Górnik Zabrze na oficjalnych składach meczowych eksponuje młodzieżowców, narodowość oraz średnią wieku drużyny. Ale nie ma co ukrywać - zabrzanie mają czym się pochwalić.

15:13

Korona zagra dziś na dwójkę napastników: Macieja Górskiego i Elię Soriano. Taki zamiar Włoch na mecz w Zabrzu można było zaobserwować już w ostatnich dniach.

15:11

A piłkarze - na murawie.

15:11

Kibice Korony Kielce już na sektorze!

14:54

Halo, Kielce! Czas zacząć dziesiąty z rzędu i trzynasty w historii sezon Korony w Ekstraklasie. Wyzwanie na start nie jest proste, bo żółto-czerwonym przyjdzie zmierzyć się z czwartą siłą poprzedniego sezonu, Górnikiem Zabrze. W ubiegłych rozgrywkach na tym stadionie kielczanie dwukrotnie zremisowali: 3:3 i 2:2. Jak będzie dzisiaj? Na relację serdecznie zaprasza Marcin Długosz!

14:37

14:20

14:17

Korona Kielce: Hamrol – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Kallaste – Jukić, Żubrowski, Możdżeń, Gardawski – Soriano, Górski

Rezerwowi: Sokół, Malarczyk, Kosakiewicz, Petrak, Janjić, Arweladze, Skrzecz

11:35

Zapraszamy na naszą relację na żywo. Początek spotkania o godz. 15:30.