Górnik Zabrze

Marcin Urynowicz (1')
Paweł Bochniewicz (58')
2:2 (1:2)

Korona Kielce

Elia Soriano (21')
Elia Soriano (28')

Strona odświeża się automatycznie co 60 sek.

19:54

Pierwsza połowa - świetna. Druga - trochę słabsza, ale mimo to, każdy, kto zdecydował się obejrzeć dzisiejszy mecz Górnika z Koroną, z pewnością tego żałował. Wielu kibiców żółto-czerwonej, po ostatnich, burzliwych sytuacjach, spodziewało się sromotnej porażki. Piłkarze Gino Lettieriego pokazali jednak charakter i długimi fragmentami naprawdę przyjemną dla oka grę. Dziękujemy za uwagę, ale zostańcie z nami - wkrótce materiały pomeczowe. Zaglądajcie na stronę główną naszego portalu!

90. minuta

Koniec meczu! W Zabrzu remis i podział punktów.

90. minuta

Cztery minuty czasu dodatkowego za nami. Tu już raczej nic się nie wydarzy - ani złego, ani dobrego.

90. minuta

Gra toczy się - paradoksalnie - na połowie Górnika. Korona jednak bardziej niż na zdobycie trzeciej bramki, gra na utrzymanie obecnego wyniku. 

90. minuta

Daleka piłka do Kaczarawy, a Gruzin jeszcze próbuje! W tym pojedynku lepszy jednak Bochniewicz, obrońca Górnika był faulowany. Aż 5 minut doliczonych do drugiej połowy!

90. minuta

Kurzawa z rzutu wolnego (który to już raz?!), uderza głową Angulo, stojąc tyłem do bramki, ale prosto w ręce Alomerovicia.

89. minuta

88. minuta

Ostatnia zmiana w Koronie. Za Cebulę wchodzi Kosakiewicz.

87. minuta

Już mocna wybijanka piłkarzy Korony, próbują jak najdalej utrzymywać piłkę od swojego pola karnego. I robią to całkiem dobrze.

86. minuta

Górnik atakuje, Korona się broni - tak to teraz wygląda. I chyba obraz meczu nie zmieni się już do końca.

85. minuta

Druga zmiana w Koronie. Schodzi strzelec obydwu bramek dla gości - Soriano. Na boisku melduje się Aankour.

83. minuta

Kądzior doskonale na lewo skrzydło do Angulo, ten płasko odgrywa w pole karne, ale nie ma tam nikogo z zabrzańskiej drużyny, by sfinalizować atak. Z każdą minutą coraz groźniej pod bramką Korony!

82. minuta

Swoją drogą, trzeba przyznać, że trybuny w Zabrzu są pełne uroku :)

81. minuta

Ładna akcja Górnika zakończona strzałem Kądziora - na szczęście niecelnym!

80. minuta

Bezpardonowo powstrzymuje młodego Hajdę Możdżeń, za co ogląda żółtą kartkę.

79. minuta

Zmiana z konieczności w Górniku - ostatnia. Za kontuzjowanego Suareza wchodzi Wolniewicz. 

78. minuta

77. minuta

Zmiana w Górniku nr 2. Za Żurkowskiego schodzi Hajda. 

76. minuta

Przerywa kontrę Korony ręką Gryszkiewicz, za co ogląda żółtą kartkę.

75. minuta

Zakotłowało się pod bramką Górnika, dochodzi do dobrej piłki Możdżeń, ale źle, nieczysto w nią trafił i ta mija bramkę Loski o dobre 3-4 metry. Szkoda!

74. minuta

Zmiana w Górniku nr 1. Za Urynowicza wchodzi Smuga. 

72. minuta

Próbują zdziałać coś Koroniarze w ofensywie, ale w kluczowych momentach brakuje im precyzji oraz dokładności. Na pewno nie możemy jednak napisać, że Górnik dominuje na boisku.

70. minuta

69. minuta

Ładna teraz, zespołowa akcja Korony, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę Cebula w pole karne i jest doskonale, wślizgiem blokowany przez Suareza.

68. minuta

Pierwsza zmiana w Koronie. Z boiska schodzi Petrak, w jego miejsce Mateusz Możdżeń.

68. minuta

67. minuta

Na szczęście Kovacević zdołał wrócić do formy zdrowotnej, właśnie wrócił na boisko. 

66. minuta

Arbiter oprzytomniał po powtórce telewizyjnej, odgwizdał faul dla Korony i ukarał Żurkowskiego żółtą kartką. Ale w takiej sytuacji powinno się anulować kartonik dla Radka Dejmka!

65. minuta

W wozie siedzi dziś Szymon Marciniak. 

64. minuta

Jest VAR! Arbiter biegnie do ekranu telewizyjnego, będzie oglądał powtórkę tej sytuacji.

63. minuta

Brutalny faul na Kovaceviciu, bez kartki dla górników. Protestują potężnie piłkarze Korony, za co żółtą kartkę ogląda Dejmek. Faulował za to Żurkowski - naszym zdaniem jak najbardziej za kartkę!

62. minuta

Kurzawa. A jakże - z rzutu wolnego. Bezpośrednie uderzenie, ale nad bramką Korony.

61. minuta
60. minuta

Korona w ataku, nie odpuszcza. Pierwszy kwadrans mało efektowny w wykonaniu kielczan w ofensywie, teraz goście chcą wrócić do tego, co pokazywali w pierwszej odsłonie.

59. minuta

To pierwszy gol Pawła Bochniewicza w historii jego występów w ekstraklasie...

58. minuta

GOL dla Górnika. Leży na boisku Petrak, ale nic z teog nie robi sobie Górnik. Żurkowski schodzi z piłką do prawej flanki, popisuje się kapitalnym, precyzyjnym dośrodkowaniem, w polu karnym najwyżej wyskakuje Bochniewicz, z czym nie radzi sobie pilnujący go Malarczyk i młody defensor głową kieruje piłkę do siatki. Alomerović bez szans, w Zabrzu mamy remis.

57. minuta

Teraz błąd Kallaste, ale na szczęście bez konsekwencji - dobrze wybija to Malarczyk. 

55. minuta

Nieeebezpiecznie! Kurzawa - znowu! Z rożnego - ponownie! Ładnie trącił piłkę w karnym Suarez, ale na szczęście przeleciała ona tuż obok bramki. Niewiele zabrakło...

53. minuta

Słabszy fragment gry przy Roosvelta. Chcielibyśmy o czymś ciekawym napisać, ale naprawdę nie ma o czym.

52. minuta

51. minuta

50. minuta

Alomerović!!! Nie wiemy, który to już stały fragment gry Górnika, ale było bardzo niebezpiecznie. Ni to strzał, ni dośrodkowanie Kurzawy, nikt tego jednak nie przeciął i z największymi trudnościami wybija piłkę Alomerović. Dobra interwencja golkipera Korony!

49. minuta

Mocny napór Górnika od powrotu na boisko po przerwie. Teraz Korona próbuje uspokoić grę, dojść do głosu. Widać jednak, że zabrzanie są bardzo zmotywowani. Oni mają o co grać - o europejskie puchary.

47. minuta

Ufff! Z rzutu rożnego Kądzior, Angulo przedłuża głową, jest jeszcze Bochniewicz, ale dobrze blokowany przez złocisto-krwistych. Choć wyglądało to groźnie.

46. minuta

Zaczynamy II połowę. Oba zespoły bez zmian. 

46. minuta

45. minuta

Koniec I połowy. Korona prowadzi i to jest najważniejsze! Ale równie istotne jest, że kielczanie naprawdę grają fajną piłkę. 

45. minuta

Kallaste, mocne dośrodkowanie, wzbija się w powietrze Kaczarawa, ale górą Loska, choć musi ręce wyjątkowo wysoko unieść, by złapać futbolówkę.

44. minuta

Jak widać - to nie tylko nasza ocena ;)

43. minuta

Świetna kontra duetu Kallaste z Kaczarawą (ależ on odegrał to piętą!), jednak Estończyk w polu karnym blokowany przez rywala. Tylko rzut rożny dla gości.

42. minuta

Ufff!!! Groźne teraz dośrodkowanie Kurzawy, jest tam Urynowicz, ale na szczęście nie zdążył do piłki. Z tą minął się też Alomerović, lecz jest tam Kovacević i wybija to daleko!

41. minuta

Ten mecz jest tak interesujący, że nie mielibyśmy absolutnie nic przeciwko, gdyby Korona grała z Górnikiem co tydzień :)

40. minuta

Mogła być kolejna dobra akcja Korony, ale nieco za mocno Janjić zagrywa do Soriano, a potem Kaczarawa niedokładnie do Petraka.

39. minuta

Pinball w polu karnym Górnika - uderza Janjić, ale nieczysto, dobija Malarczyk, lecz w nogi obrońców, w końcu z woleja strzela Kovacević, jednak czyni to nad bramką gospodarzy.

38. minuta

37. minuta

Soriano na lewej skrzydło do Janjicia, ten decyduje się na dośrodkowanie z prawej nogi - naprawdę dobre, mocne, ale przecinają to zabrzanie.

36. minuta

Cebula podchodzi do piłki, ale zagrywa jednak za mocno. Łapie ją Loska.

35. minuta

Fajnie gra Cebula - jest dynamiczny, ambitny, bierze ciężar gry na siebie. Teraz Kurzawa nie zdołał go dogonić, więc musiał faulować. Korona ma rzut wolny z niezłej odległości - około 30 metrów. Będzie dośrodkowanie. 

34. minuta

Kaczarawa, znów Gruzin, tym razem na prawym skrzydle. Dobre dośrodkowanie, jest tam Soriano, ale w trudnej sytuacji nieczysto uderza w piłkę. Ta po chwili ląduje w rękach Loski.

33. minuta

Bardzo wyrównany mecz oglądamy dzisiaj w Zabrzu. Prawdę mówiąc, spodziewaliśmy się lepszej gry ze strony Górnika. Inna sprawa, że Korona chwilami dysponuje pressingiem, dynamiką i walecznością.

31. minuta

Są bramki Korony, są i jej kibice w sektorze gości!

30. minuta

Rzut rożny dla Górnika, z lewej flanki Kurzawa, w trudnej sytuacji głową uderza Suarez, ale piłka przelatuje obok bramki.

28. minuta

GOOOL DLA KORONY! Co za akcja żółto-czerwonych! Coś pięknego! Janjić świetnie, prostopadle do Kallaste, ten z lewej flanki odgrywa z pierwszej piłki, po czym z pięciu metrów futbolówkę do bramki ponownie pakuje Elia Soriano. Ręce same składają się do oklasków!

26. minuta

Górnik ewidentnie zaskoczony tym trafieniem Korony. Dalej nie może obudzić się po tym, jak zakręcił nimi Kaczarawa. Dużo teraz kopaniny w środku pola.

24. minuta

22. minuta

Kaczarawa - on jest jednak niesamowity. Wydawało się, że już stracił piłkę, a jednak ją wyłuskał, jeszcze "pomieszał" i zaliczył asystę. Takiego gościa - tak mocno specyficznego napastnika - w Koronie chyba jeszcze nie było.

21. minuta

GOOOL DLA KORONY! Nie wierzymy w to, co zobaczyliśmy przed chwilą. Kręcił, kiwał, mieszał w polu karnym Kaczarawa, trwało to chyba z 30 sekund, w końcu zszedł do linii końcowej, odegrał wzdłuż bramki, a tam z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Elia Soriano!

20. minuta

O zdjęcie sektora Korony postaramy się, ale kibice z Kielc dopiero zbierają się na trybunach. Musimy dać im jeszcze nieco czasu :)

19. minuta

Kurzawa uderza, ale znów trafia w mur! Pod tym względem wyjątkowo zwarci dzisiaj Koroniarze.

18. minuta

Znowu będzie groźnie pod bramką Alomerovicia. Kądzior faulowany tuż przed linią pola karnego przez Kovacevicia. Na szczęście z lewej strony, dlatego lewonożny Kurzawa nie będzie miał aż tak dobrej sytuacji.

16. minuta

15. minuta

Ależ ładnie teraz Cebula! Podbiegł ze środka kilkadziesiąt metrów, ograł jednego, drugiego rywala, uderzył z 16 metrów, pięknie to zakręcił na dalszy słupek, ale niewiele zabrakło do pełni szczęścia!

13. minuta

Dobre dośrodkowanie z prawej strony, ale zaskoczony Kaczarawa, źle uderza piłkę głową  (a może i nosem?). Szkoda, bo sytuacja była wyborna! 

10. minuta

Kurzawa przy piłce... To zawsze oznacza zagrożenie. Na szczęście piłka po jego uderzeniu odbija się od muru i wychodzi na róg.

9. minuta

Teraz atak Górnika, fauluje przeciwnika Janjić i sędzia Kwiatkowski nie ma litości - żółta kartka dla zawodnika Korony. 

7. minuta

Biega, walczy, próbuje Korona. Mecz dosyć wyrównany.

6. minuta

5. minuta

Stały fragment gospodarzy. Z lewej strony dośrodkowuje Kurzawa - dobre podanie, ale na szczęście nikt nie zdołał przeciąć futbolówki.

4. minuta

Korona w ataku, stara się odgryźć gospodarzom. Aktywny jest Cebula, on teraz ogrywa rywala, decyduje się na strzał z 25 metrów, lecz piłka odbija się od nóg przeciwników i w wolnym tempie leci w kierunku Loski.

2. minuta

Dostać taki cios, na samym początku spotkania... Zamroczona jest Korona, to widać.

1. minuta

GOL dla Górnika. To są chwile, gdy brak nam słów... 18 sekund wystarczyło, by gospodarze trafili do siatki. Po złym podaniu Gardawskiego i niepewnym ataku Dejmka, piłkę przejmuje Urynowicz, uderza mocno i Alomerović jest bez szans.

1. minuta

Zaczynamy! Korona przy piłce. 

17:59

Piłkarze już na boisku. Górnik na biało, Korona na żółto-czerwono. Minuta ciszy.

17:56

Zachęcamy Was oczywiście do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. To Wy tworzycie razem z nami tę relację! 

17:53

Piłkarze zniknęli w szatniach, ale już za chwilę powrócą na boisko. Szczerze mówiąc - sami nie wiemy, czego możemy spodziewać się po dzisiejszym meczu. 

17:53

17:52

17:50
 

#Górnik #Zabrze #Ole

Post udostępniony przez David Bogi (@extreme_wolf7)

17:49

Dziś spotkanie w Zabrzu obejrzy kilkanaście tysięcy ludzi. Jak na środek tygodnia - bardzo dobra frekwencja.

17:48
 

Kibicujemy #górnikzabrze #zabrze #arenazabrze #mecz

Post udostępniony przez Tadek Teddy Greif (@wonszu_93)

17:45

Tak było 3 godziny temu. Teraz w Zabrzu nie pada, warunki do gry są całkiem niezłe.

17:43

Ciekawostka z Zabrza od słynnego Janka z Twittera:

"Trener Brosz, regularnym i odważnym stawianiem na młodzież, zapewnił swojemu klubowi zwycięstwo w klasyfikacji Pro Junior System, co zaowocowało nie tylko rozwojem młodych zawodników, ale też ponad 1,4 mln złotych więcej w klubowej kasie. Pieniądze te zgodnie z sugestią Brosza mają zostać przeznaczone na budowę i utrzymanie podgrzewanego boiska".

17:42

No i już się pomyliliśmy. Tzn. zrobił to autor tej relacji, ale kolega redakcyjny szybko go poprawił :) W takiej sytuacji na wahadłach prawdopodobnie zagrają Kallaste i Gardawski - tak, niewątpliwie jest to znacznie bardziej logiczne.

Autor przeprasza!

17:41

Jak zdradził Jakub Żubrowski na swoim Twitterze, Adnan Kovacević dzisiaj zagra nie w obronie, lecz w pomocy. A zatem Korona ustawieniem 5-3-2, na wahadłach Cebula i Kallaste. Oczywiście jeżeli dobrze to oceniamy na papierze. Bo z Lettierim, to wiadomo - nigdy nic nie wiadomo :)

17:39

17:38

Dobrze pamiętamy ostatnią wizytę w Zabrzu. Do przerwy 3:0 dla Górnika i katastrofalna postawa Korony. A potem - koncert! W drugiej połowie goście z Kielc wyrównali wynik spotkania, a gdyby to trwało jeszcze nieco dłużej, pewnie zdobyliby zwycięskiego gola. O tym mówił zresztą nawet Marcin Brosz, trener górników.

17:37

Z samym "Rybą" również dzisiaj porozmawialiśmy na ten temat. 

17:36

Jeżeli jednak jakimś cudem przeoczyliśmy informacje na temat Jacka Kiełba...

17:35

Skład Korony, jak widać, wzbudza duże emocje. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

17:33

Dzień dobry Kielce. Przed nami mecz w Zabrzu, choć mamy dziwne wrażenie, że pozostanie on jakby w cieniu ostatnich wydarzeń związanych z - nie bójmy się słów - pewną ikoną Korony, Jackiem Kiełbem. "Ryby" dziś na Roosvelta nie ma, poprosił trenera, by ten nie zabierał go na mecz. Są za to inni - czy oni sprostają dużemu wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest powstrzymanie zabrzańskiej "Torcidy"?

17:30

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".

17:08

17:08

Znamy także jedenastkę Górnika Zabrze. To, co robi największe wrażenie, to liczba Polaków w składzie - 9.

16:49

16:48

Poznaliśmy skład, jaki na ten mecz desygnował Gino Lettieri.

13:05

Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 18.

Wasze komentarze:

Wasze komentarze

Pixsta2018-05-09 20:18:33
Jaki czeski błąd czemu nie skomentujesz super pile którą mu zagrał Gardawski
Rozbawiony2018-05-09 19:59:28
Pierwsza połowa - świetna. Druga - trochę słabsza, ale mimo to, każdy, kto zdecydował się obejrzeć dzisiejszy mecz Górnika z Koroną, z pewnością tego żałował.
Poprawiliście humor, choć ot czeski błąd ;)
Koronowa2018-05-09 19:19:52
Myślałam,że po golu w pierwszej minucie się nie podniesiemy,brawo drużyna ! Walczymy dalej !
lucas_ck2018-05-09 19:18:41
przy Bochniewiczu bylo 3 obroncow, i co, i bramka:p
MIsiek2018-05-09 18:36:34
@lucas - grał... a właściwie statystował
lucas_ck2018-05-09 18:31:32
dobra, zwracam honor Jajnicovi + za podanie, nie wiem dlaczego Soriano nie gral w wczesniejszych meczach?:)
internet2018-05-09 18:10:33
będzie zdjecie sektora gosci?
Buhaha2018-05-09 18:06:13
Dejta jeszcze kontraktu piec lat dejmkowi, kielbowi i innym gwiazdom. Pozdro. I gostomskiego na kolanach heh
Mac2018-05-09 18:06:11
Naprawdę nie można zabrać na ten mecz tych dwoch mlodych co byli na zgrupowaniu, kiedy jak nie teraz ?
lucas_ck2018-05-09 18:03:01
to jest kabaret hahahahaha
lucas_ck2018-05-09 18:02:45
hahahahahahhahahaha
lucas_ck2018-05-09 17:12:15
jest moc, u nas 2 Polakow w 1 skladzie:p
lucas_ck2018-05-09 17:11:02
widze ze idol nasz jajjnic w pierwszej 11 , czyli wtopa haha

Górnik Zabrze

Skład podstawowy:

Tomasz Loska
Mateusz Wieteska
Dani Suarez(79')
Paweł Bochniewicz
Adrian Gryszkiewicz
Damian Kądzior
Szymon Matuszek
Szymon Żurkowski(76')
Rafał Kurzawa
Marcin Urynowicz(74')
Igor Angulo

Skład rezerwowy:

Wojciech Pawłowski
Adam Wolniewicz(79')
Daniel Liszka
Michał Koj
Wojciech Hajda(76')
Maciej Ambrosiewicz
Daniel Smuga(74')

Korona Kielce

Skład podstawowy:

Zlatan Alomerović
Piotr Malarczyk
Adnan Kovacević
Radek Dejmek
Ken Kallaste
Marcin Cebula(88')
Oliver Petrak(68')
Zlatko Janjić
Michal Gardawski
Nika Kaczarawa
Elia Soriano(85')

Skład rezerwowy:

Matthias Hamrol
Djibril Diaw
Łukasz Kosakiewicz(88')
Ivan Jukić
Goran Cvijanović
Mateusz Możdżeń(68')
Nabil Aankour(85')